Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314889 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #480 Dátum: 2012. Február 13. - 21:15:27 »

Ha már 7.62 akkor 60mm feletti hüvelyhossz . És  az a bő 10% többlet is a 3006 mellet szól.

Üdv az OGRE
30-378. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #481 Dátum: 2012. Február 13. - 21:30:24 »

30-378. Ördög

Az a legjobb .308-as!  Vigyorog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #482 Dátum: 2012. Február 13. - 21:30:25 »

30-378. Ördög


Az én környezetemben van az egyik figurának egy ilyen vödörbi.  A fickó nem tudta, hogy mit vesz. Először jött a csőszájfék, az kevés volt. Azután jött a kickstop az is kevés volt, még mindig lehajigálta a távcsöveket, mint a vadló. Ezután jött a 30-06, a csoda vas meg pihen a szekrényben, mert nem kell a kutyának se.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 13. - 21:42:46 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #483 Dátum: 2012. Február 13. - 21:33:09 »

Az én környezetemben van az egyik figurának egy ilyen vödörbi. A fickó nem tudta, hogy mit vesz. Elószőr jött a csőszájfék, az kevés volt. Azután jött a kickstop az is kevés volt, még mindi lehajigálta a távcsöveket mint a vadló. Ezután jött a 30-06 a csoda vas meg pihen a szekrényben mert nem kell a kutyának se.

Nem tudta mit vesz?  Érdekes ember lehet!  Fejvakarás
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #484 Dátum: 2012. Február 13. - 21:42:18 »

Tisztelt fórumozók!

Első fegyver vásárlása előtt állok, ezért szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltaktól. CZ 550 -esre gondoltam (egyelőre mindenesnek) .308 win kaliberben - 30-06-tal szemben, elsősorban a kisebb hátrarúgás miatt. Plusz ahogy láttam, a töltényválaszték is bőséges ehhez a kaliberhez. Kérem, érvekkel győzzenek/győzzetek meg, hogy jó kalibert készülök választani.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!  Emelem

Szabolcs
Emelem
Üdv!

Gyakorlatilag ugyanaz a 2 kaliber ha a hangyafingnyi eltérést nem számolod erőben a 30-06 javára. Szerintem mindkét kaliberrel lőj legalább ötöt és csak aztán válassz. A választott kaliber sem biztos hogy a legerősebb lőszert "szereti" majd és hidd el hogy a .30-as kalibercsalád számára vadászias lőtávon belül mindkettő bőven jó. Aki meg szerencsétlen annak egyik se lesz jó... Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #485 Dátum: 2012. Február 13. - 22:30:19 »

Tisztelt fórumozók!

Első fegyver vásárlása előtt állok, ezért szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltaktól. CZ 550 -esre gondoltam (egyelőre mindenesnek) .308 win kaliberben

Tökéletes választás! Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #486 Dátum: 2012. Február 13. - 22:31:43 »

Tisztelt fórumozók!

Első fegyver vásárlása előtt állok, ezért szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltaktól. CZ 550 -esre gondoltam (egyelőre mindenesnek) .308 win kaliberben - 30-06-tal szemben, elsősorban a kisebb hátrarúgás miatt. Plusz ahogy láttam, a töltényválaszték is bőséges ehhez a kaliberhez. Kérem, érvekkel győzzenek/győzzetek meg, hogy jó kalibert készülök választani.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!  Emelem

Szabolcs

Jó kalibert készülsz választani.  Visszarúgásban szerintem nincs különbség, már csak azért sem, mert átfedés van a különféle gyártók termékei között.
Pl a Sako 308W Shhead energiája nagyobb mint a S&B 30-06 SP-é.
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #487 Dátum: 2012. Február 14. - 07:09:04 »

Tisztelt fórumozók!

Első fegyver vásárlása előtt állok, ezért szeretnék tanácsot kérni a tapasztaltaktól. CZ 550 -esre gondoltam (egyelőre mindenesnek) .308 win kaliberben - 30-06-tal szemben, elsősorban a kisebb hátrarúgás miatt. Plusz ahogy láttam, a töltényválaszték is bőséges ehhez a kaliberhez. Kérem, érvekkel győzzenek/győzzetek meg, hogy jó kalibert készülök választani.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!  Emelem

Szabolcs
Szia!
Nekem volt ilyen fegyverem Cz550 Lux 308 Win.Csak jókat tudok mondani róla.Az enyém standard zárhosszú volt és nem kivehető táras.Így nem jelentkezett az előnye a rövid hüvelynek,de ennek ellenére szerethető és javasolható választás.Én Sako 11,7gr Super Hammerhead-t lőttem belőle.Szerette a puska.Egy apró momentuma volt a lövedéknek,hogy kemény és ezért kellett a csonttalálat hozzá.De a kalászokon és a gazoson keresztül is odaért.
Remélem tanácsom segít neked!Ha bármi kérdésed van,csak nyugodtan!
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #488 Dátum: 2012. Február 14. - 13:50:56 »

Szervusztok, először is mindenkinek köszönöm a válaszokat!
 
„kérlek magyarázd meg nekem, miért jobb szerinted a .308W a 30-06-os Sprigfield-nél?” - én azt reméltem, hogy ti adjátok meg erre a kérdésre a választ… vagy visszakérdezek: miért jobb a 30-06, mint a 308win? (vagy még egy csavar: miért gyártanak 308-ast, ha szinte nem is különbözik/vagy Urambocsá' rosszabb a 30-06-tól)?

Ha jól tudom, a 308-ból nagyobb a lőszerválaszték lövedék tömegét tekintve lefelé (kb. 7 grammig), mint a 30-06 ból. Ez vajon tényleg így van, és ha igen, akkor miben jelenthet előnyt a kisebb lövedék, ha jelent egyáltalán? Talán távoli lövéseknél?  Vállat von
Sajnos nem tudok kipróbálni a 308.-ast, 30-06-tal lőttem lőtéren, igaz, egy könnyű műanyagtusás hajtáspuskával – de nekem erősnek tűnt… de ezek szerint a 308-as nem rúg kisebbet? Azonos gyártmányú, ugyan akkora tömegű lövedék mellett sem?

A minap olvastam egy szakkönyvben, hogyassszongyahogy: "Érdekes, hogy a lövő fegyver "visszarúgását" kb. 0,2 mp-cel azután érzékeli, hogy a lövedék elhagyta a csövet."
Nnnna, ez mit akarhat jelenteni?  A puska tehetetlensége miatt csak akkor éri el a vállat a visszarúgás, ha már elhagyta a lövedék a csövet??? Vállat von

Elnézést mindenkitől, ha nagyon alap dolgokat kérdezek

Szabi
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2012. Február 14. - 14:13:01 »

Nekem CZ-ben volt 30-06 és 308 is. A 308 kisebbet rúg
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #490 Dátum: 2012. Február 14. - 14:13:43 »

A minap olvastam egy szakkönyvben, hogyassszongyahogy: "Érdekes, hogy a lövő fegyver "visszarúgását" kb. 0,2 mp-cel azután érzékeli, hogy a lövedék elhagyta a csövet."
Nnnna, ez mit akarhat jelenteni?  A puska tehetetlensége miatt csak akkor éri el a vállat a visszarúgás, ha már elhagyta a lövedék a csövet??? Vállat von

Elnézést mindenkitől, ha nagyon alap dolgokat kérdezek

Szabi


Szia!

A fegyver visszarúgása a csőtorkolatnál kiáramló nagynyomású gázból adódik. Ezért jelentkezik akkor, amikor már a lövedék elhagyta a csövet....
Naplózva

Dávid
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #491 Dátum: 2012. Február 14. - 14:46:28 »

Szervusztok, először is mindenkinek köszönöm a válaszokat!
 
„kérlek magyarázd meg nekem, miért jobb szerinted a .308W a 30-06-os Sprigfield-nél?” - én azt reméltem, hogy ti adjátok meg erre a kérdésre a választ… vagy visszakérdezek: miért jobb a 30-06, mint a 308win? (vagy még egy csavar: miért gyártanak 308-ast, ha szinte nem is különbözik/vagy Urambocsá' rosszabb a 30-06-tól)?

Ha jól tudom, a 308-ból nagyobb a lőszerválaszték lövedék tömegét tekintve lefelé (kb. 7 grammig), mint a 30-06 ból. Ez vajon tényleg így van, és ha igen, akkor miben jelenthet előnyt a kisebb lövedék, ha jelent egyáltalán? Talán távoli lövéseknél?  Vállat von
Sajnos nem tudok kipróbálni a 308.-ast, 30-06-tal lőttem lőtéren, igaz, egy könnyű műanyagtusás hajtáspuskával – de nekem erősnek tűnt… de ezek szerint a 308-as nem rúg kisebbet? Azonos gyártmányú, ugyan akkora tömegű lövedék mellett sem?

A minap olvastam egy szakkönyvben, hogyassszongyahogy: "Érdekes, hogy a lövő fegyver "visszarúgását" kb. 0,2 mp-cel azután érzékeli, hogy a lövedék elhagyta a csövet."
Nnnna, ez mit akarhat jelenteni?  A puska tehetetlensége miatt csak akkor éri el a vállat a visszarúgás, ha már elhagyta a lövedék a csövet??? Vállat von

Elnézést mindenkitől, ha nagyon alap dolgokat kérdezek

Szabi



.308/30-06   Nincs akkora különbség sem erőben, sem visszarúgásban, hogy reálisan értékelni lehessen, ezért mindenki érzelemből érvel. Mosolyog
Miért gyártják akkor mindkettőt?-----Miért gyártanak annyiféle autót? Mosolyog
Nem nagyobb a lőszer választék, de úgyis az a lényeges, hogy a hozzád közel lévő vadászbolt mit tud beszerezni! Mosolyog
Minden cső egy bizonyos lövedéket hord legjobban, jól hord sokfélét, de legjobb csak egy van, erre kell belőni a puskát, aztán vadászni, vadászni, vadászni! Mosolyog
Miért rúgna kisebbet azonos lövedéktömeg és töltés mellett??? Mosolyog
És hogy segítsek: Én sohanem vennék .308W-t, amíg 30-06-ot lehet kapni! Miért? Csak! Mosolyog  Jobban tetszik a 30-06.
Szőke-barna-fekete, melyik a szebb? Nevet
 Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #492 Dátum: 2012. Február 14. - 15:03:22 »


.308/30-06   Nincs akkora különbség sem erőben, sem visszarúgásban, hogy reálisan értékelni lehessen, ezért mindenki érzelemből érvel. Mosolyog
Miért gyártják akkor mindkettőt?-----Miért gyártanak annyiféle autót? Mosolyog

Ez azért nem egészen így van.

Mind a kettő hadi célra készült kaliber, és ebben rejtőzik az ok is, amiért a .308 még ma is rendszeresített fegyver sok országban, míg a .30-60 nem annyira.

Itt sok mindent megválaszolnak:

http://wiki.answers.com/Q/Better_sniper_rifle_308_or_30_06
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2012. Február 14. - 15:07:42 »

Szervusztok, először is mindenkinek köszönöm a válaszokat!
 
„kérlek magyarázd meg nekem, miért jobb szerinted a .308W a 30-06-os Sprigfield-nél?” - én azt reméltem, hogy ti adjátok meg erre a kérdésre a választ… vagy visszakérdezek: miért jobb a 30-06, mint a 308win? (vagy még egy csavar: miért gyártanak 308-ast, ha szinte nem is különbözik/vagy Urambocsá' rosszabb a 30-06-tól)?


  A puska tehetetlensége miatt csak akkor éri el a vállat a visszarúgás, ha már elhagyta a lövedék a csövet??? Vállat von



Azt hogy jobb vagy nem nem tudjuk eldönteni ! Általánosan kb. 10% -al kisebb energiával indul a 308 -as . Aki ez miatt pontosabban tud vele lőni annak jobb de ha a 10 % hiányzik az ölőerőhöz csonteltöréshez akkor nem. És még sok érv pro és kontra !
Azért gyártják mert hadi múltja miatt nagyon kapós lett. Némi visszatekintés: A 30-06 ost  1906 ban rendszeresítették az USA haderőben. Nemsokára vadászberkekben is divatos és nagyon célszerű lett és az ma is. Időközben 1954 ben szabványosították 7,62x51 az az 7,62 NATO egységes lőszert aminek a 308 Win. a vadász jelölése. Vélhetőleg a rövidebb hüvely - nagyobb tűzgyorsaság kisebb férőhely stb. miatt volt erre szükség. Azóta ezt is leváltotta 5,56 NATO mert kisebb súly kisebb helyigény stb. (egyébként ez a 223 as Rem. ) Viszont mesterlövészek katonai és rendvédelmiek is megtapasztalták hogy a 308 Win  egy nagyon harmonikus és pontos kaliber. Talán az írható a javára hogy a rövid 51 milliméteres hüvelyben a csappantyú hamarabb és egyidejűbben átégeti a lőprt mint a 64 milliméteres hüvelyű 30-06 ban  Fejvakarás. Szóval azóta is készítenek precíziós puskákat ezen kaliberhez  és nagyon sok mesterlövész ha választhat és a feladatnak is megfelel a 308 Win. ezt választja és a fegyvergyárak is előszeretettel csövezik hozzá a mesterlövész fegyvereket.    Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2012. Február 14. - 15:13:53 »

Én azért választottam a 308-ast mert:

1. CZ 550-ben kivehető táras
2. én éreztem jelentős különbséget a 30-06-hoz képest, de ebben szerintem szerepe volt, hogy az új CZ agyazás számomra sokkal jobb, mint a korábbi volt
3. rövidebb zárszerkezete van

Viszont, ha az Alföldön vadásznék, elsősorban őzre, nagy távolságokra, akkor a 7x64-et jobbnak tartom. Én 11,7-es Vulkant használok, ez 308-ban 150 felett már sokat esik. Így nem is lövök el odáig.

Egyébként távcső cserénél a fegyvermester, aki már néhány száz (ezer) fegyvert belőtt, azt mondta, hogy nem sok olyan fegyvert látott, amelyik így lőtt. Pedig nem az a nyalizós fajta  Ördög. Bárcsak ez a fele is olyan lenne
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: