Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Spektívek  (Megtekintve 57110 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:37:21 »

Ki milyet használ? Van valakinek Meopta spektíve?Múltkor nézegettem egyet,nagyon jó stabil szerkezetnek tűnt.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 02. - 10:53:26 írta Voldemort » Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:36:54 »

Tavalyelőtt ősszel akadtam bele egybe a vadászaprón. Optolith 30*80-as.
Vettem hozzá egy autóüvegre való állványt, így tökéletes tavaszi bakfigyeléshez.

Nagyon-nagyon nem bántam meg - pláne nem is volt talán rossz vétel...
Azóta bakvadászatkor, bakvadásztatáskor nem nagyon hiányzik a felszerelésből. Nagyon jó dolog ám, mikor az ember bizonytalan, nem látja az agancs minden részletét tisztán, aztán fogja a spektívet és mindjárt sokkal könnyebb.

Tapasztalatom szerint szabadkézből nem lehet vele semmit kezdeni, 200m-en túl pedig a lesdeszkához szorítva se tökéletes, egy pici remegése akkor is van. Állvány kell hozzá.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 21:19:41 »

Optolith 30*80-as.


Kee se aprózza el, mingyá' a legjobbat.. Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 15:46:52 »

En evek ota egy Nikon 80mm*20-60-as nagyitasi spektivet hasznalok. Az elso probalkozasok utan kiderult, hogy ez igy onmagaban nem hasznalhato. Meg 20-30-as nagyitasnal valahogy meg tudtam fogni a spektivet, de nagyobb nagyitasnal mar gondok voltak.
Tobb megoldas letezik:
1. Kocsi ablakra szerelheto rogzito. Elonye: olcso; jol mukodik, foleg ha a kocsi motorjat is leallitjuk; Hatranya: lesen, cserkelve nem hasznalhato.
2. Harom labu fotos tripod. Elonye: ezzel lehet legjobban rogziteni a spektivet; Hatranya: a tripodot cipelni kell vegig arkon, bokrok at. cserkelesnel es lesen nehezen hasznalhato.
3. Gunpod foto puska. Ezt a Cabela's arulta sokaig, de mar levettek a termek listarol. Ez egy muanyag puska szeru keszulek, amire a spektivet ugy kell felcsavarozni, mintha puska tavcso lenne. Ugy kell magammal vinni a lesre es a cserkelesre, mintha puska lenne es ugy is kell beszoritani. Errol majd megprobalok kepeket szerezni.
4. BushHawk foto puska. Elonye: Eleg jol be lehet szoritani a spektivet; Cserkeles es les kozben is jol hasznalhato; a BushHawk-ra fegyverszijat is lehet szerelni, igy a spektiv konnyen szallithato meg nagyobb tavolsagon is. Hatranya: Magyarorszagon nem arusitjak, igy kintrol kell megrendelni, pl itt: http://www.bushhawk.com/ vagy a Cabela's-tol.
Itt van ket kep errol a termekrol:


4. Gunpod foto puska. Ezt a Cabela's arulta sokaig, de mar levettek a termek listarol. Ez egy muanyag puska szeru keszulek, amire a spektivet ugy kell felcsavarozni, mintha puska tavcso lenne. Errol majd megprobalok kepeket szerezni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 15:52:26 »

Optolith 30*80-as.


Kee se aprózza el, mingyá' a legjobbat.. Igen

Annyiért nem lehetett kihagyni!  Bion
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 15:55:56 »

1. Kocsi ablakra szerelheto rogzito. Elonye: olcso; jol mukodik, foleg ha a kocsi motorjat is leallitjuk; Hatranya: lesen, cserkelve nem hasznalhato.

Cserkelve általában nem is kell, hisz akkor többnyire van mihez támasztani (fa, bála, lőbot, stb.)
Lesre pedig csináltattam hozzá egy olyan alsó részt, ami ugyanazzal a csappal illeszkedik mint a gyári, csak a szorítórésze szélesebb, így a vastagabb deszkához is használható.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 16:05:27 »

Lesre pedig csináltattam hozzá egy olyan alsó részt, ami ugyanazzal a csappal illeszkedik mint a gyári, csak a szorítórésze szélesebb, így a vastagabb deszkához is használható.
Szervusz!
En is probaltam egy ilyen fara, deszkara rogzitheto szoritoreszt talalni valahol, de nem talaltam. Egy fenykepet felrakhatnal errol a szoritorol.
A BushHawk foto puskat altalaban cserkelesre, lesre is magammal szoktam vinni, mert nem nehez es ezzel sokkal stabilabb a spektiv.
A sikvideki oz megfigyeleseknel, ahol rovid ido alatt nagy teruletet kell bejarni a kocsival, ott egyertelmuen a kocsi ablakra szerelheto rogzito a megoldas.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 16:12:41 »

Az alábbi képeken (bár nem csúcsminőségűek) talán látszik a lényeg.

Az állványnak van egy felső része, ami a spektívet fogja, és ami lehetővé teszi, hogy forogjon mindenfelé. Ez egy csappal kapcsolódik az alsó szorítórészhez.
A baloldalon van az eredeti gyári szorítórész, a jobboldalon meg az "utángyártott".

Egy hátránya van: mivel "U" vasból van dögnehéz. Ezen még majd lehet, hogy finomítanom kéne.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 17:00:18 »

Még egy ötlet!
[/img]
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 18:05:38 »

 Igen  Wave

Nem rossz!
Egy kisméretű pillanatszorító sokkal könnyebb is, mint az én böhöm u-vas megoldásom.
Lehet, hogy át lesz alakítva   Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 18:29:01 »

Szia Kama!

Én  szeretem, mert szinte mindenre fel lehet szorítani. A lényeg, hogy a négy csavar minden helyzetet lehetővé tesz. A menetek úgy vannak  befúrva, hogy egymást is rögzítik. Nem kell heggeszteni stb. És fél óra alatt kész! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #11 Dátum: 2009. Február 27. - 20:21:58 »

Sziasztok!
Ma érkezet meg Németorszábol a spektivem egy Optolyth 22x70 kompakt.Nagyon tetszik, még csak a városban használtam de nagyon jó eredményeket produkált.Üdv HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #12 Dátum: 2009. Február 27. - 20:32:26 »

Láttad a szomszédasszony anyajegyét? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #13 Dátum: 2009. Február 27. - 20:40:01 »

Szia Attila!
Nem,csak a cég udvarán meg kint az utcán bámultuk a hirdető táblákat.Üdv HSanyi
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #14 Dátum: 2009. Március 24. - 21:47:20 »

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy mi a véleményetek a Celestron Ultima 65-ről?Előre is köszönöm! Wave
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: