Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99632 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #420 Dátum: 2019. Február 25. - 09:55:18 »

Azért jó hogy nem Prencsok Úr fújja a passzát szelet !   Nem szól szám
Prencsokot inkább hagyjuk, a leírtak viszont Sári Ferenc tollából származnak, alkalmasint Ő az:
http://www.balatonszepezd.hu/wp-content/uploads/2017/02/Sri_Ferenc_bemutatkoz.pdf
Ő pedig azt mondja amit az agrárkamara hallani akar...
Most ez az új divat, ezt nyomják a "szakértő" urak, mindenki. ""Elviselhetetlen" lett hirtelen a vadkár, ki kell irtani a vadat. Mivel a vadászok erre nem igazán hajlandók, bízzuk a gazdákra...
Én a munkám révén elég sok termelővel vagyok kapcsolatban. Valószínűleg többel, mint némely "vadkárszakértő" úr. Dél Somogyban, ahol azért még "akad" nagyvad, Lábod, Kaszó szomszédságában. A gazdák nem látják azt a "katasztrófahelyzetet" amiről mostanában divat beszélni. Az agrárkamarai előadás kapcsán a múltkor már megírtam, a vadkár "rendkívüli" növekedése nagyjából annyi volt amennyivel a terményárak változtak, illetve hozzátartozik a dologhoz, hogy amíg egy vérszívó rétegnek érdeke, hogy rábeszéljék a termelőt az addig egy legyintéssel elintézett károk bejelentésére, addig ez a dolog úgy is lesz kommunikálva, hogy katasztrófahelyzet van...
A vaddisznóállományunkat viszi a pestis, a kerítések, autópályák révén a szarvas egyre inkább lokális probléma lesz(tény, hogy ott viszont nagy probléma), de mégis egyfolytában azt hallgatjuk, hogy a 24. órában vagyunk, hogy óriási a baj.
Az előző munkahelyemen voltak Bóly környéki partnereink. Ha valahol, hát ott tényleg rengeteg a szarvas, hála a Csányi féle protokoll vadászterületnek és az autópálya kerítéseknek, látványos, százas rudlik gyűlnek össze ilyenkorra. De még ott sem hallottam ilyen vérszomjas véleményeket a vadállomány kapcsán mint amit a "nemzeti" agrárkamara kártékony faszkalapjai sulykolnak a gazdálkodókba.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #421 Dátum: 2019. Február 25. - 11:00:05 »

Helyes a diagnózis, mesterséges indulatkeltés zajlik, amelynek kiindulópontja az agrárkamara.
Egy dolgot tehetünk és ez a gazdálkodókkal való korrekt, folyamatos, közvetlen kapcsolat, a károk reális összegben való rugalmas rendezése.
KI KELL HAGYNI A RENDSZERBŐL MINDEN FELESLEGES ELEMET (JEGYZŐ, KÁRSZAKÉRTŐ, BÍRÓSÁG, ÜGYVÉD, STB).
A fentiektől a szarvas nem fog sem többet, sem kevesebbet enni, a jogi útra terelés semmi másra nem jó, csak arra, hogy jelentősen megemelje az amúgy sem elhanyagolható kárt.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #422 Dátum: 2019. Február 25. - 11:16:03 »

Több éve járok Somogyba vadászni, évente 2-3 hetet.  Évi szinten több mint 1000 nagyvadat lőnek. Kérdeztem, hogy mennyi vadkárt fizetnek?  Kiderült, semennyit. Mint elmondták, nincs kerítés sehol, a vad nem koncentrálódik, így a vadkár megoszlik az egész területen. A gazdákkal nagyon jó a viszonyuk, - és ez a helyzet megoldása - eddig fel sem merült, hogy benyújtják a számlát.  Ha valahol jelzik a kárt, a vadászok, és a gazdák is mindent megtesznek a kár csökkentése érdekében.   Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2019. Február 26. - 13:17:41 »

Több éve járok Somogyba vadászni, évente 2-3 hetet.  Évi szinten több mint 1000 nagyvadat lőnek. Kérdeztem, hogy mennyi vadkárt fizetnek?  Kiderült, semennyit. Mint elmondták, nincs kerítés sehol, a vad nem koncentrálódik, így a vadkár megoszlik az egész területen. A gazdákkal nagyon jó a viszonyuk, - és ez a helyzet megoldása - eddig fel sem merült, hogy benyújtják a számlát.  Ha valahol jelzik a kárt, a vadászok, és a gazdák is mindent megtesznek a kár csökkentése érdekében.   Igen


Nekem az a faxság a legszembetűnőbb hogy mindenre a legjobb megoldás a 300 hektáros min. vadászterület .  Ahány német és Osztrák vadásszal beszéltem mind  átkozta a náluk elaprózott területeket . Mintha az új területek 20 évre lennének leosztva .  Fejvakarás  Akkor nem korai még ez az okoskodás . 18 évet még a cikk írójának is át kéne élni hogy élvezhesse ötletei eredményét .  Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #424 Dátum: 2019. Február 26. - 13:59:07 »

Nekem az a faxság a legszembetűnőbb hogy mindenre a legjobb megoldás a 300 hektáros min. vadászterület .  Ahány német és Osztrák vadásszal beszéltem mind  átkozta a náluk elaprózott területeket . Mintha az új területek 20 évre lennének leosztva .  Fejvakarás  Akkor nem korai még ez az okoskodás . 18 évet még a cikk írójának is át kéne élni hogy élvezhesse ötletei eredményét .  Ördög

Egy tollvonással minden megváltozhat! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #425 Dátum: 2019. Február 26. - 14:05:51 »

Nekem az a faxság a legszembetűnőbb hogy mindenre a legjobb megoldás a 300 hektáros min. vadászterület .  Ahány német és Osztrák vadásszal beszéltem mind  átkozta a náluk elaprózott területeket . Mintha az új területek 20 évre lennének leosztva .  Fejvakarás  Akkor nem korai még ez az okoskodás . 18 évet még a cikk írójának is át kéne élni hogy élvezhesse ötletei eredményét .  Ördög
Az indoklás is szép, "azért 300, mert ez ma az egy ember által birtokolható földterület korlát"...
Olyan mellékes dolgok, mint az egybefüggőség, vagy a kistulajdonosok érdekei, vagy az, hogy a földterületek nagyrészét bérlő műveli, szemmel láthatóan nem hatják meg a szerzőt.
Az is szép ötlet, hogy majd a gazda megoldja a vadkárelhárítást, ha tíz százalékot meghalad a vadkár. Hol haladja meg? Egy táblán, egy gazda földjein, egy vadászterületen? Mikor haladja meg? Egy táblán egyetlen esős éjszakán keletkezhet tíz százalékot meghaladó túráskár vetéskor. Ez jogot adna a gazdának, hogy onnantól aztán agyonüssön minden négylábú élőlényt ami a földjére merészel lépni? Ha egy táblán meghaladja a többin meg rend van, akkor azon a táblán majd a gazda fog vadkárelhárítani?
Süket ötletelés amit a csávó papírra vetett. A problémát jól látja de ehhez nem kell sok ész, akik benne vagyunk pár évtizede, mind megtapasztaltuk ezt. A megoldásra tett javaslata pedig vagdalkozás, kártékony ötletelés csupán.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 26. - 14:16:18 írta Pyrus » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #426 Dátum: 2019. Február 26. - 14:33:56 »

Amikor az  erdősávokhoz közeli keskeny és hosszú gyümölcsösünkben napokon keresztül drimbol egy rudli szarvas,olyankor én is kezdem latolgatni a nyári kolbásztöltés lehetőségeit. Aztán körbebüdösítem Kornitollal,leaggatom hőtükörfólia lapokkal ,meg zörgő-dobogó faszságokkal és megállapítom,hogy mekkora faszok voltunk,mikor nem vettük meg a két mellettünk fekvő földdarabot,mert akkor lenne értelme bekeríteni. Én nem foglalkozom azzal,hogy évente összetörik a fáinkat,de az apósomhoz hasonló egyszerűbb lelkű emberek alkalmanként vért innának a néhány tízezer forintos kárukért is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #427 Dátum: 2019. Február 26. - 15:24:13 »

Egy tollvonással minden megváltozhat! Szomorú



Csak nem gondolod hogy a világegyetem eddigi legjobb , legáttekinthetőbb , egységes szerkezetbe(nem)foglalt a jogi non plus ultrája a "Vadászati törvény" ilyen gyorsan megérett a gyökeres változtatásra  ?    Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #428 Dátum: 2019. Február 26. - 18:17:03 »

Egy tollvonással minden megváltozhat! Szomorú


A nagykutyák nem a "parasztpuskást minden bokorba" c. színdarabban érdekeltek, úgyhogy nem lesz ebből a 300 hektáros lázálomból semmi.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #429 Dátum: 2019. Február 26. - 19:18:01 »

A nagykutyák nem a "parasztpuskást minden bokorba" c. színdarabban érdekeltek, úgyhogy nem lesz ebből a 300 hektáros lázálomból semmi.

300 ha vadászterületeket területeket én sem gondolnám, hogy létrehoznának, de 1000-1200 ha már el tudom képzelni, hogy megvalósítsák. Bár amíg a tűznél lévők nagyobb vadászterületeket tudnak maguknak megszerezni, nem elégednének meg ennyivel.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #430 Dátum: 2019. Március 01. - 18:51:24 »

http://erdo-mezo.hu/2019/03/01/jelentosen-csokkenhetnek-a-vitas-vadkarugyek-szakembereket-kerdeztunk-video/?fbclid=IwAR36mdJykvfQ_c-wxO1-QLWX1
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #431 Dátum: 2019. Március 01. - 19:52:30 »

Lapozgatják a közhelyszótárt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #432 Dátum: 2019. Március 01. - 20:04:09 »

Lapozgatják a közhelyszótárt...

Azért nem írtam hozzá kommentárt, mert csak felhergelném magam is, meg másokat is! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #433 Dátum: 2019. Március 01. - 23:06:35 »

Őszintén érdekelne például, hogy melyik az a fajta kerítés ami a vadat szolgálja... Fejvakarás
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #434 Dátum: 2019. Március 01. - 23:11:39 »

Őszintén érdekelne például, hogy melyik az a fajta kerítés ami a vadat szolgálja... Fejvakarás
Amelyik kolbászból van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: