Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271617 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1290 Dátum: 2018. December 09. - 21:10:53 »

Már bocs, hogy beleugatok, de szerintem a szomszéd megsegítése elsősorban a puskássorra vonatkozik. Ott is fordultak már elő cifra dolgok. Meg fognak is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #1291 Dátum: 2018. December 09. - 22:03:00 »

Feltétlen kell a hajtásba fegyverrel rendelkező szárnyvezető. Napi szinten többször előfordul, hogy sebzett vadra akadnak a kutyák, amit meg kell lőni.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1292 Dátum: 2018. December 09. - 22:20:29 »

Mindenképpen. Nálunk a fizetős vendégvadászaton a két szárnyvezető és (jellemzően)középen a hajtásvezető megy sörétes, golyóra töltött puskával. Nyilván ők nem vadásznak, csak ha galiba van, vagy sebzett, akkor avatkoznak be.
A tagi vadászat ( ahogy Stefi is mondja és ki is veséztük ezt már itt) más tészta, ott többen is mennek-mehetnek és vadásznak is.
Mindenesetre fizetős vendégként biztos, hogy nem jó hallani, ha a hajtásban remekül szórakoznak valakik, bármi jogcímen.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1293 Dátum: 2018. December 10. - 00:05:42 »

Egyet középre, egyet-egyet a szárnyakra.
A törvény érdekelne ami előírja hogy nekik puskásoknak kéne lenni?
Géza!
Stefi beidézte a vonatkozó jogszabály részletét.
Teljesen egyértelmű, hogy a hajtók biztonsága érdekében ott kell legyenek a puskák a hajtásban.
A számuk nincs meghatározva, mert azt törvényben nem is lehetne előírni.
Ezt a hajtók száma és a hajtott terep egyéb viszonyai döntik el.
Addig lehet elveket gyártva ezen lazázni, amíg nincs baj.

Pont most kaptam egy kirendelést a rendőrségtől.
Hajtáson egy hajtót meghömbölgetett és kicsit összevagdalt egy kan. Viszonylag megúszta, de stoppolni kellett.
A feladataim között szerepel megállapítani, hogy a balesetet összefüggésbe lehet-e hozni bármelyik fél magatartásával?
Pl., hogy megtett-e mindent a vadászat szervezője annak érdekében, hogy a sűrű fedett terepen esetlegesen bajba került hajtónak
elvárható időn belül fegyveres mentést, segítséget tudjon nyújtani?
Ha kiderül, hogy erről nem gondoskodott, akkor a rendőrség vádemelési javaslattal átadja az ügyet az ügyészségnek és a vadászatra jogosult
felelős vezetője, illetve a hajtásvezető kezdhetik szorítani a farpofáikat.
Az emberéletet és a biztonságot nem írhatja felül az sem, hogy a standon állók nem szeretnek a hajtásból lövést hallani.
Az ettől teljesen független történet.

A "gyöngygolyó" amúgy egy érdekes történet, mert csuda dolgokra képes.
Olvastam olyan helyszíni jegyzőkönyvet, ahol a lövedék útját lekövették és a lövést leadó ember mögött talált lábon egy másikat.
Nekem egy kollégám azzal a szar S-Ball lövedékkel lőtt a lábam elé úgy, hogy mellettem állt kb. 50 méterrel és előre felé adta le a lövést.
Nyilván 1/1000000000 esélye van egy ilyennek, de emberek között nem árt velük óvatosnak lenni, és csak szükség esetén használni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1294 Dátum: 2018. December 10. - 07:42:38 »

Géza!
Stefi beidézte a vonatkozó jogszabály részletét.
Teljesen egyértelmű, hogy a hajtók biztonsága érdekében ott kell legyenek a puskák a hajtásban.
A számuk nincs meghatározva, mert azt törvényben nem is lehetne előírni.
Ezt a hajtók száma és a hajtott terep egyéb viszonyai döntik el.
Addig lehet elveket gyártva ezen lazázni, amíg nincs baj.

Pont most kaptam egy kirendelést a rendőrségtől.
Hajtáson egy hajtót meghömbölgetett és kicsit összevagdalt egy kan. Viszonylag megúszta, de stoppolni kellett.
A feladataim között szerepel megállapítani, hogy a balesetet összefüggésbe lehet-e hozni bármelyik fél magatartásával?
Pl., hogy megtett-e mindent a vadászat szervezője annak érdekében, hogy a sűrű fedett terepen esetlegesen bajba került hajtónak
elvárható időn belül fegyveres mentést, segítséget tudjon nyújtani?
Ha kiderül, hogy erről nem gondoskodott, akkor a rendőrség vádemelési javaslattal átadja az ügyet az ügyészségnek és a vadászatra jogosult
felelős vezetője, illetve a hajtásvezető kezdhetik szorítani a farpofáikat.
Az emberéletet és a biztonságot nem írhatja felül az sem, hogy a standon állók nem szeretnek a hajtásból lövést hallani.
Az ettől teljesen független történet.

A "gyöngygolyó" amúgy egy érdekes történet, mert csuda dolgokra képes.
Olvastam olyan helyszíni jegyzőkönyvet, ahol a lövedék útját lekövették és a lövést leadó ember mögött talált lábon egy másikat.
Nekem egy kollégám azzal a szar S-Ball lövedékkel lőtt a lábam elé úgy, hogy mellettem állt kb. 50 méterrel és előre felé adta le a lövést.
Nyilván 1/1000000000 esélye van egy ilyennek, de emberek között nem árt velük óvatosnak lenni, és csak szükség esetén használni.

   Emelem

Szerintem ez a felelős hozzáállás .  Az hogy mi van megengedve a hajtásban lévő puskásoknak a vadászatvezető joga , a kötelességük meg előírt.  Egyébként szakmaiatlannak tartom hogy ha csak a 2 szárnyvezető + hajtásvezető visz magával fegyvert . Mert amikor egy termetesebb sebzett disznót fognak a kutyák ( amik jellemzően hosszabb idő után mind ott lesznek ) tereptől távolságoktól függően elég hosszú időbe telik míg odajut valamely puskás és intézi a dolgot . Akkor meg az a baj hogy " miért áll a hajtás ?  Rííí , "miért vannak egy rakáson a kutyák ? Rííí, és annak is nagy az esélye hogy néhány kutya komolyan megsérül a hosszabb idő alatt . Arról már ne is beszéljünk ha valamely disznó gondolja úgy hogy nem adja olcsón a bőrét és néha ( szerintünk  Ördög ) " ok nélkül" nekitámad az embernek .  Én nem több száz hajtás tapasztalataival mondom de szerintem  amelyik disznó olyan az már a legkisebb zavarásra is elindul - néhány fejvesztve , amelyiknek meg olyan kedve van meg olyan tapasztalatai  a néhány méterrel mellette elsütött puska hangjától se mozdul ki biztonságos sűrűjéből .  Természetesen megértem a nem kevés pénzt letevő fizető vendégek is ha úgy látják hogy bent a sűrűben jobban szórakoznak mint ők - hátha még a bentiből a kintiek terítéke is ki van egészítve .  Ördög        Igyekezni kell "jól csinálni" a tagi meg a fizetős hajtást is !  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1295 Dátum: 2018. December 10. - 10:17:29 »

Géza!
Stefi beidézte a vonatkozó jogszabály részletét.
Teljesen egyértelmű, hogy a hajtók biztonsága érdekében ott kell legyenek a puskák a hajtásban.
A számuk nincs meghatározva, mert azt törvényben nem is lehetne előírni.
Ezt a hajtók száma és a hajtott terep egyéb viszonyai döntik el.
Addig lehet elveket gyártva ezen lazázni, amíg nincs baj.

Pont most kaptam egy kirendelést a rendőrségtől.
Hajtáson egy hajtót meghömbölgetett és kicsit összevagdalt egy kan. Viszonylag megúszta, de stoppolni kellett.
A feladataim között szerepel megállapítani, hogy a balesetet összefüggésbe lehet-e hozni bármelyik fél magatartásával?
Pl., hogy megtett-e mindent a vadászat szervezője annak érdekében, hogy a sűrű fedett terepen esetlegesen bajba került hajtónak
elvárható időn belül fegyveres mentést, segítséget tudjon nyújtani?
Ha kiderül, hogy erről nem gondoskodott, akkor a rendőrség vádemelési javaslattal átadja az ügyet az ügyészségnek és a vadászatra jogosult
felelős vezetője, illetve a hajtásvezető kezdhetik szorítani a farpofáikat.
Az emberéletet és a biztonságot nem írhatja felül az sem, hogy a standon állók nem szeretnek a hajtásból lövést hallani.
Az ettől teljesen független történet.

A "gyöngygolyó" amúgy egy érdekes történet, mert csuda dolgokra képes.
Olvastam olyan helyszíni jegyzőkönyvet, ahol a lövedék útját lekövették és a lövést leadó ember mögött talált lábon egy másikat.
Nekem egy kollégám azzal a szar S-Ball lövedékkel lőtt a lábam elé úgy, hogy mellettem állt kb. 50 méterrel és előre felé adta le a lövést.
Nyilván 1/1000000000 esélye van egy ilyennek, de emberek között nem árt velük óvatosnak lenni, és csak szükség esetén használni.

A kör bezárult!
A beszélgetés ebből indult ki: Biztosan leírtam már a véleményemet, sörétesnek a nagyvad hajtásokon nincs helye, mert rendkívül veszélyes, csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra. Fizetős hajtásokon egyébként is bosszantó, hogy a hajtásban meglövöldözött vad ezerrel ugrik átt előtted a nyiladékon. Én speckó szívesen vennék egy, kifejezetten hajtásokra kifejlesztett, nagyon könnyen expandáló lövedéket, aminek a használatát kötelezővé tenném.
Lezárásának a pirossal kiemelt részt tekintem.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1296 Dátum: 2018. December 10. - 11:41:03 »

A kör bezárult!
A beszélgetés ebből indult ki: Biztosan leírtam már a véleményemet, sörétesnek a nagyvad hajtásokon nincs helye, mert rendkívül veszélyes, csak a szakszemélyzet kezében és kizárólag kegyelemlövésre meg közvetlen életveszély elhárításra. Fizetős hajtásokon egyébként is bosszantó, hogy a hajtásban meglövöldözött vad ezerrel ugrik átt előtted a nyiladékon. Én speckó szívesen vennék egy, kifejezetten hajtásokra kifejlesztett, nagyon könnyen expandáló lövedéket, aminek a használatát kötelezővé tenném.
Lezárásának a pirossal kiemelt részt tekintem.
 Emelem

Gézám Te így tartod ! Mások meg másként ! Gondolom nem állítod hogy a golyós veszélytelen a hajtásban .- Néhány haláleset bizonyítja hogy nem . Nincs róla statisztikám de nem hiszem hogy több haláleset írható a gyöngygolyók mint a golyós lövedékek számlájára hajtásban .  Amit Te mondasz , idézem : "
Gondolom, hogy egy 800m/s al megküldött, az első miliméteres ágon ezer darabra szétesö és egy 36g-os 5-600 méterig jobbra-balra pattogó lövedék közötti különbséget nem kell részleteznem."

Szóval az ilyen 800 m/s -al megküldött és széteső  lövedék szinte teljességgel alkalmatlan vadászatra mert szabad területen is először át kell menjen szőrőn-bőrön ,húson, lapockán . bordán  majd megfelelően felgombásodva roncsolni illik tüdőt , szívet ereket . Ha már a szőrén expandál a vadnak és ezer darabra esik  Fejvakarás Vállat von.  Maradjunk abban hogy mind két lövedéktipusnál vannak alkalmasak és alkalmatlan lövedékek a hajtásban , különösen a hajtó vonalban történő alkalmazásra .  Érdekes módon a legtöbb helyen a golyóst tiltják a hajtó vonalban  Vállat von  pedig szerintem egy 45/70 es. 444 -es de akár 8x57 es vagy 30-06 os 14,3 grammos lövedékkel alkalmas sőt alkalmasabb lehet . Sörétesből az öreg  original Brenneke és más régi bevált lövedékek is ugyan olyan jók ,  viszont az említett Plastic és társait én is kitiltanám . De mind ez mellet a legfontosabb a megfelelő konstrukciójú lövedékek biztonságos , szabályokat betartó használata - és  sajnos még akkor is lehet baleset . A 7mm -es szabályoddal  teljesen egyetértek .  Emelem
Naplózva
TT
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1297 Dátum: 2018. December 22. - 21:30:38 »

Jó estét!
Meg tudná mondani valaki, hogy az MP155 bal oldalán mire szolgál a kapcsoló?
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1298 Dátum: 2018. December 22. - 21:57:41 »

A tàrat zárod el vele például ha nem szeretnéd kiűrítteni a tárat de a závárzarot hátra akasztva töltetlen fegyverrel kell jelen lenned, de ha pl elzárt tárnál hátrakasztott zártestnél oldod  a tárzárat azonnal adja le a lőszert amit csőre is tölt!
Naplózva
pityubacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1299 Dátum: 2019. Január 05. - 13:34:51 »

Tisztelt Vadásztársak Kezdő vadász vagyok. Vettem egy Izs-27 bock-ot. Sajna a lőtéren használt olasz /rizzini/-hez képest szorulósabban működik /tudom orosz!!/ Kérdésem van-e valami trükk
szétszedés majd belső olajozás  stb, amitől kicsit finomabban nyílik-csukódik,vagy csak a használat közben kopik kicsit össze. Elsősorban építő jellegű válaszokat várnék . Előre is kösz
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1300 Dátum: 2019. Január 05. - 14:27:56 »

Tisztelt Vadásztársak Kezdő vadász vagyok. Vettem egy Izs-27 bock-ot. Sajna a lőtéren használt olasz /rizzini/-hez képest szorulósabban működik /tudom orosz!!/ Kérdésem van-e valami trükk
szétszedés majd belső olajozás  stb, amitől kicsit finomabban nyílik-csukódik,vagy csak a használat közben kopik kicsit össze. Elsősorban építő jellegű válaszokat várnék . Előre is kösz
Új puska?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pityubacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1301 Dátum: 2019. Január 05. - 14:38:17 »

igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1302 Dátum: 2019. Január 05. - 14:45:17 »

igen

Fog lazulni,de volt már 7-8 éves Izs a kezemben,ami még ugyanúgy szorult,mint a boltban.A több mint 40 éves Izs 58asom is elég szoros,pedig elég sokat használom. /különböző citromdíjak elnyerésére Ördög /
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pityubacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1303 Dátum: 2019. Január 05. - 14:47:43 »

Köszi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1304 Dátum: 2019. Január 05. - 14:55:08 »

Köszi
Szívesen,de ne írj be minden topikba,mert nem győztem törölni az ismételt hozzászólásaidat. Elég egy helyre. Hidd el a célközönség megtalálja. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: