Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210817 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 22. - 17:48:00 »

Szomoró, hogy a Vt.-nél így állnak hozzá a dologhoz. Te akarsz segíteni, fáradozni a telepítéssel, nekik csak a tőkét kellene adniuk, jó, hogy még le nem b@nak az ötleted miatt. Lehet, hogy ha kicsit erélyesen megmondanád nekik a véleményed a hozzáállásukról, kicsit elgondolkoznának rajta, hogy ha sikeres a program akkor abban hatalmas lehetőségek rejlnek, nagyot nyerhetnek a dolgon. Szerintem sokan szivesen áldoznának egy jó foglyászásra.

A tőkének is a felét,mert egy csapatot én bevállaltam. Amúgy meg hiába mondtam meg a véleményem,az lett a vége, hogy nem hívtak vadászni vagy fél évig(pedig mindenki ismer és édesapámmal sokan baráti viszonyban vannak.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #31 Dátum: 2008. április 22. - 17:49:09 »

Éppen órán vagyok, itt olvasom a hsz-okat...  Táncol >Nevet
Abádszalókon vagyok területes tag. Kanadai foglyokról nem tudok, de majd utánanézek. A fogolytenyésztés működik. A közelben még Kiskörén van nevelés.
Szalók egyébként valamilyen NymE-pályázat-szerűben van benne, pontosan nem tudom, miben.
Úgy néz ki, hogy mind a két Vt. lelkesen végzi a nevelést, és kibocsátást.

Volt lehetőségem vadászként részt venni Kiskörén fogoly-vadászatban. A vadászata rendkívül élvezetes. Kedvenc vadfajommá lépett elő akkor.
Csak hétvégén tudok utánajárni a dolgoknak, de ha addig összeírjátok a kérdéseket, akkor megpróbálok rá válaszokat kérni!  Wave
Szia!

Engem úgy általában az érdekelne, hogy milyen feltételekkel lehet belépni egy ilyen programba. (Az NyME-n kívül még Gemenc foglalkozik fogolyprogrammal.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #32 Dátum: 2008. április 22. - 17:54:48 »

Hát ennél jobban nem is alkothatnának magukról képet, hűen tükrözi  a társaságot. Ha ennyire impotensen állnak a dologhoz hagyd őket, nem érdemlik meg, hogy valaha is fogolyra vadásszanak.
Reméljük majd egyszer eldicsekedhetsz elöttük a sikereiddel és néhány fgolyvadászat történetével. Majd akkor lehet kicsit elsárgul a fejük. Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. április 22. - 17:59:09 »

Hát ennél jobban nem is alkothatnának magukról képet, hűen tükrözi  a társaságot. Ha ennyire impotensen állnak a dologhoz hagyd őket, nem érdemlik meg, hogy valaha is fogolyra vadásszanak.
Reméljük majd egyszer eldicsekedhetsz elöttük a sikereiddel és néhány fgolyvadászat történetével. Majd akkor lehet kicsit elsárgul a fejük. Vigyorog

Az a baj, hogy ettől eltekintve egy egész jó társaság lenne, csak félnek új dolgokba kezdeni. Ami megszokott, ami már bevált azt csinálják és egy kicsit még azt is megértem,ha félnek az új tagoktól,mert már majdnem ráment erre egyszer a társaság. Na, de pont tőlem félnek?Hisz gyerekkoromtól ismernek és velük vadászom a legtöbbet így is-úgy is.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #34 Dátum: 2008. április 22. - 18:08:59 »

Ez tényleg érthetetlen, egy tök idegent nem biztos, hogy felvennének, de ahogy írtad elég régóta ismernek téged. Hátha idővel be tudsz kerülni és akkor jobban hajlanak a fogoly témára is.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. április 22. - 18:12:20 »

Ez tényleg érthetetlen, egy tök idegent nem biztos, hogy felvennének, de ahogy írtad elég régóta ismernek téged. Hátha idővel be tudsz kerülni és akkor jobban hajlanak a fogoly témára is.

Majd jól meglátjuk... addig is fogok vele foglalkozni,max. itthon.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #36 Dátum: 2008. április 22. - 18:21:06 »

Semmiképpen se hagyd abba a dolgot, foglalkozz vele amennyit csak tudsz, olvass el róluk minél több cikket, könyvet. Ha már a nyírségbe visszatelepítik a kiskakast, akkor szerintem elöbb-utóbb a fogolynak is eljön újra az ideje, vagy legalábbis jó lenne, megérdemelné. Wave
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #37 Dátum: 2008. április 22. - 18:29:21 »

Éppen órán vagyok, itt olvasom a hsz-okat...  Táncol >Nevet
Abádszalókon vagyok területes tag. Kanadai foglyokról nem tudok, de majd utánanézek. A fogolytenyésztés működik. A közelben még Kiskörén van nevelés.
Szalók egyébként valamilyen NymE-pályázat-szerűben van benne, pontosan nem tudom, miben.
Úgy néz ki, hogy mind a két Vt. lelkesen végzi a nevelést, és kibocsátást.

Volt lehetőségem vadászként részt venni Kiskörén fogoly-vadászatban. A vadászata rendkívül élvezetes. Kedvenc vadfajommá lépett elő akkor.
Csak hétvégén tudok utánajárni a dolgoknak, de ha addig összeírjátok a kérdéseket, akkor megpróbálok rá válaszokat kérni!  Wave
Azt tudom< hogy Fulop Miska a tojasokat Abadszalokra vitte.
Az elo madarakat is O szallitotta 94-95 kornyeken, (sajat koltsegen) de hogy pontosan hova kerutek azt nem tudom. (a kutya ketreceket amiben szallitva lettek itteni kutyasok adtuk).
Azt tudom, hogy a repuloutat minden madar tulelte.
A Nimrod ket alkalommal jelentetett meg cikket a kanadai foglyokkal kapcsolatban (es egy cikk megjelent Miskarol is halala utan)
Naplózva
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #38 Dátum: 2008. április 22. - 19:01:57 »

Ja amúgy ilyen is íródott:
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #39 Dátum: 2008. április 22. - 19:04:28 »

Ja amúgy ilyen is íródott:

Neked ez megvan???
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #40 Dátum: 2008. április 22. - 19:05:45 »

Meg hát Vigyorog
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. április 22. - 19:11:49 »

milyen feltételekkel lehet belépni egy ilyen programba. (Az NyME-n kívül még Gemenc foglalkozik fogolyprogrammal.)

Nem teljesen tiszta nekem sem, de annyit tudok, hogy akkor támogatja az NymE (Off: integráció=Szombathely csatlakozott az ősszel NyME-hez, mandátumuk csak úgy maradt meg a régi NyME-nek, ha nevet változtatnak; így lett Nyugat-magyarországi Egyetem NymE; on:), ha mindent pontosan úgy csinálnak, ahogy előírják. Pl kisparcellás gazdálkodás, nevelés előírásai, de legfőképpen ezeken a területeken VEGYSZERMENTES környezetet KELL létrehozni, ha az egész táblán nem is, de a szegélyen mindenféleképpen. A vegyszermentes szegély nem csak azt jelenti, hogy nem vegyszereznek, hanem valamilyen mag-keveréket (ehhez Te jobban értesz, hogy milyet) kell oda vetni, a foglyoknak rovar-táplálék miatt (főleg csibekorban).
Az viszont biztos, hogy a Larsen-csapdák kitűnően működnek a területen, hiszen ezzel kapcsolatosan valamelyik szaklapban olvastam egy cikket, meg erről konkrétan tudok is. A fővadász közeli jó ismerős, és rábízták a csapdázásokat (is).
Nem tudom, milyen infókat adhatok ki, egyébként nem ismerem a pontos részleteket (közgyűlésen nem ez a fő téma :Mosolyog ), hülyeséget meg nem akarok írni. Amiket eddig leírtam, azokat viszont úgy tudom, kötelezően be kell(ett) tartani. Nem csak Abádszalók van a programban, az alsó linken megtudhatod, hogy még mely Vt-k. Egyszer itt Sopronban az egyik előadó említette (nem fogjátok kitalálni, hogy ki... Mosolyog ) ezt a fogolyprogramot és Abádszalókot. Csak akkor még kevésbé érdekelt a dolog, úgyhogy nem is néztem utána konkrétabban.
Szóval nem is tudok semmit sem, csak kontárkodok...  Táncol Bion

Egyébként itt konkrétan utána tudsz (tudtok) nézni a programnak: http://vadgazdalkodas.emk.nyme.hu/kutatas_fogolyvedelmiprogram.htm

 Wave
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #42 Dátum: 2008. április 22. - 19:12:46 »

Meg hát Vigyorog

Nem ér!-nekem is kell! :'(
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. április 22. - 19:13:03 »

Ja amúgy ilyen is íródott:

Mekkora igazsága van a címnek!
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Zsömbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. április 22. - 19:24:44 »

Elég ritka kis darab, valójában egy 80 oldalas doktori értekezés. Friedreich István név mögött valóban Bertóti István van.
Ízelítés a tartalomból:
Fogoly természetrajza
Élete
Tenyésztés feltételei
Tápláléka
Fészkelőhely
Telepítés
Állománykezelés
stb.

Gergő, megpróbálok neked egy fénymásolatot készíteni (nem tudom mikor lesz kész) ha az megfelel, eredetinek az árát nem írom le,mert sokba szokott kerülni és ritka is.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: