Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210816 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 16:43:01 »

Én pedig egyre többet látok.Sőt idén szerintem 2x költöttek mert láttam 3 családot jul végén aug elején kis csibékkel is plusz az elözőekkel....
A fogolyra gondolsz?
A fácán,fogoly nem költ kétszer.Legfeljebb sarjufészket rak,ha az első fészek elpusztul.Azért láthattál kiscsibéket,ilyen későn. Wave
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 10:45:05 »

Én pedig egyre többet látok.Sőt idén szerintem 2x költöttek mert láttam 3 családot jul végén aug elején kis csibékkel is plusz az elözőekkel....
A fogolyra gondolsz?
A fácán,fogoly nem költ kétszer.Legfeljebb sarjufészket rak,ha az első fészek elpusztul.Azért láthattál kiscsibéket,ilyen későn. Wave
Ez sajnos így van. Pedig milyen jó lenne, ha ideális esetben két fészekalj is felnőne egy évben.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:30:49 »

Úgy néz ki megoldódott a fogoly problémám. Szereztem fácán indító és nevelő tápot(a növendék fürjeimnek is kellett már), azt kicsit feldúsítottam tojásporral és extra kalciummal+mellé kapnak még LaktiFerm-et is emésztés javítónak. Azóta megszűnt a kopaszodás és a legyengülés. Sőt!Kezdenek visszatollasodni a jószágok, és már nem úgy ténferegnek, mint akit itt felejtett a Kaszás... esténként már egész "kri-krííík" -parti van. Bion Bion Bion Jó őket hallgatni miközben etetek.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:39:33 »

Úgy néz ki megoldódott a fogoly problémám. Szereztem fácán indító és nevelő tápot(a növendék fürjeimnek is kellett már), azt kicsit feldúsítottam tojásporral és extra kalciummal+mellé kapnak még LaktiFerm-et is emésztés javítónak. Azóta megszűnt a kopaszodás és a legyengülés. Sőt!Kezdenek visszatollasodni a jószágok, és már nem úgy ténferegnek, mint akit itt felejtett a Kaszás... esténként már egész "kri-krííík" -parti van. Bion Bion Bion Jó őket hallgatni miközben etetek.

Ennek nagyon örülök. Remélem így már átvészelik a telet, aztán jöhet a szaporodás. Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:46:12 »

Úgy néz ki megoldódott a fogoly problémám. Szereztem fácán indító és nevelő tápot(a növendék fürjeimnek is kellett már), azt kicsit feldúsítottam tojásporral és extra kalciummal+mellé kapnak még LaktiFerm-et is emésztés javítónak. Azóta megszűnt a kopaszodás és a legyengülés. Sőt!Kezdenek visszatollasodni a jószágok, és már nem úgy ténferegnek, mint akit itt felejtett a Kaszás... esténként már egész "kri-krííík" -parti van. Bion Bion Bion Jó őket hallgatni miközben etetek.

Ennek nagyon örülök. Remélem így már átvészelik a telet, aztán jöhet a szaporodás. Vigyorog
Hajjaj!-ha így folytatom,akkor tavaszra kénytelen leszek még egy keltetőgépet és egy darab földet venni.... ugyanis be akarok majd nevezni pár fácánt is a gyűjteménybe(meg vadkacsát). "Hogyha nékem sok pénzem lesz..." csinálok egy vadaskertet. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Október 10. - 09:48:27 »

Mára teljesen helyrejöttek a foglyaim. Annyira, hogy néha már idegesítő a szabadulási vágyuk... Szerencse, hogy két kerítés és vadháló veszi körbe őket és le van vágva a szárnytolluk, mert tegnap már a tyúkudvarból kellett összevadásznom őket. Egy 5*8 cm-es lyukon(lemértem) kijött mind. Jövőre érdekes lesz, ha lesz szaporulat Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Október 10. - 09:53:01 »

Mára teljesen helyrejöttek a foglyaim. Annyira, hogy néha már idegesítő a szabadulási vágyuk... Szerencse, hogy két kerítés és vadháló veszi körbe őket és le van vágva a szárnytolluk, mert tegnap már a tyúkudvarból kellett összevadásznom őket. Egy 5*8 cm-es lyukon(lemértem) kijött mind. Jövőre érdekes lesz, ha lesz szaporulat Bion Bion Bion
Mivel lőtted?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Október 10. - 10:10:15 »

Mára teljesen helyrejöttek a foglyaim. Annyira, hogy néha már idegesítő a szabadulási vágyuk... Szerencse, hogy két kerítés és vadháló veszi körbe őket és le van vágva a szárnytolluk, mert tegnap már a tyúkudvarból kellett összevadásznom őket. Egy 5*8 cm-es lyukon(lemértem) kijött mind. Jövőre érdekes lesz, ha lesz szaporulat Bion Bion Bion
Mivel lőtted?
Röhögni fogsz: kiemelő szákkal tudtam csak összefogdosni őket, mert kézzel nem tudtam, olyan elevenek.  Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Október 10. - 10:25:02 »

Mára teljesen helyrejöttek a foglyaim. Annyira, hogy néha már idegesítő a szabadulási vágyuk... Szerencse, hogy két kerítés és vadháló veszi körbe őket és le van vágva a szárnytolluk, mert tegnap már a tyúkudvarból kellett összevadásznom őket. Egy 5*8 cm-es lyukon(lemértem) kijött mind. Jövőre érdekes lesz, ha lesz szaporulat Bion Bion Bion
Mivel lőtted?
Röhögni fogsz: kiemelő szákkal tudtam csak összefogdosni őket, mert kézzel nem tudtam, olyan elevenek.  Bion
Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Október 10. - 10:35:06 »


 Röhög

Én mondtam, hogy kifogsz röhögni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Október 13. - 14:52:57 »


 Röhög

Én mondtam, hogy kifogsz röhögni.

Régen a fácántelepen, direkre csináltunk ilyen szákokat: hosszú nyél, drótkarika, és (rassel) háló.
Ezzel szedtük a szökevényeket.
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Október 13. - 15:07:44 »


Régen a fácántelepen, direkre csináltunk ilyen szákokat: hosszú nyél, drótkarika, és (rassel) háló.
Ezzel szedtük a szökevényeket.

Én a régi tanyánkon a csirkéket fogtam be így-innét is jött az ötlet... jó móka, de nem akkor, amikor a drága foglyaimról van szó...  Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Október 16. - 09:47:36 »


Régen a fácántelepen, direkre csináltunk ilyen szákokat: hosszú nyél, drótkarika, és (rassel) háló.
Ezzel szedtük a szökevényeket.

Én a régi tanyánkon a csirkéket fogtam be így-innét is jött az ötlet... jó móka, de nem akkor, amikor a drága foglyaimról van szó...  Bion

Azokat jobb lenne pukával Bion Bion Nyihi
Naplózva

Üdv End
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Október 20. - 21:42:16 »

Kanadai "Magyar Fogoly"


Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Október 20. - 22:03:02 »

A Te terítéked?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: