Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210817 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 16:27:16 »



Sok sikert, ha netán lezs nálad gép, rekhatnááál fel pár képet, szerintem a töbiek is szívesen látnák...
 Wave

amíg fiatalok,addig közösen vannak egy nagyobb ketrecben. Képet tudok majd feltenni, de csak olyat, amit a telefonommal készítettem. Nem tudom, hogy videót hova lehetne feltenni, de megpróbálok majd azt is készíteni az állományomról-bemutatónak. Azt hiszem a videa.hu-n lehet megosztani saját videót is.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 16:49:09 »



Sok sikert, ha netán lezs nálad gép, rekhatnááál fel pár képet, szerintem a töbiek is szívesen látnák...
 Wave

amíg fiatalok,addig közösen vannak egy nagyobb ketrecben. Képet tudok majd feltenni, de csak olyat, amit a telefonommal készítettem. Nem tudom, hogy videót hova lehetne feltenni, de megpróbálok majd azt is készíteni az állományomról-bemutatónak. Azt hiszem a videa.hu-n lehet megosztani saját videót is.

Videót több helyen tudsz feltölteni és linkelni, bár nem vagyok túlságosan járatos. A képek jöhetnek...

Kérdés mivel eteted őket??? Merthogy aszonya, hogy főleg kis korukban rovarokat esznek, legalább is így tommm
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 16:58:38 »


Kérdés mivel eteted őket??? Merthogy aszonya, hogy főleg kis korukban rovarokat esznek, legalább is így tommm

A kérdés jó!-most egyenlőre ugyanazt a keveréket kapják, amit a napos fürjcsibéim szokták. Saját összeállítás,ami kb. 3/5tojótápból, 1/5 kukorica darából és 1/5 szójadara-tojáspor-tejpor-lucernaliszt-takarmánymész-napraforgódara és vitamin-provitamin-probiotikum keverékéből áll. Ennek nagyjából másfélszeres hatóanyag és fehérje és kétszeres állati fehérje tartalma van, mint bármelyik csibeindítónak. Remélem megfelel nekik. Ha igen, akkor jövőre a fogolycsibék is ezt kapják majd.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 17:04:47 »


Kérdés mivel eteted őket??? Merthogy aszonya, hogy főleg kis korukban rovarokat esznek, legalább is így tommm

Ja és még túrón gondolkodom nekik, meg főtt burgonyán darával összekeverve... de lehet, hogy már csak én bonyolítom túl a dolgot...

Az az igazság, hogy amit olvastam eddig a takarmányozásáról, teljesen más, mint amit a tenyésztő mondott-akitől kaptak őket. Nem tudom, hogy kinél lehet az igazság. A tankönyvben, az elismert és tapasztalt tenyésztőnél vagy valahol középen?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 08:07:00 »

Tegnapeste készítettem pár képet a madarakról:





Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 08:10:51 »

Gyönyörűek a kismadarak! Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 08:29:43 »

Gyönyörűek a kismadarak! Igen


Hát még milyen elevenek! Nem is tudom,hogy ritkulhatott meg egy faj ennyire, melynek egyedeibe ennyi energia szorult. Állandóan mozognak, csicseregnek és rettentő kíváncsiak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 08:50:26 »

Gyönyörűek a kismadarak! Igen


Hát még milyen elevenek! Nem is tudom,hogy ritkulhatott meg egy faj ennyire, melynek egyedeibe ennyi energia szorult. Állandóan mozognak, csicseregnek és rettentő kíváncsiak.

Szerintem az életterük csökkenése, vegyszerezés, gépi munkálatok és a monogámia összesége miatt ritkultak meg ennyire.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 09:06:18 »


Szerintem az életterük csökkenése, vegyszerezés, gépi munkálatok és a monogámia összesége miatt ritkultak meg ennyire.

 Bion jó-jó ezt tudtam én is... csak arra céloztam, hogy sokkal jobb sorsra érdemes ez az eleven kis madárka.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 11:29:28 »


Szerintem az életterük csökkenése, vegyszerezés, gépi munkálatok és a monogámia összesége miatt ritkultak meg ennyire.

 Bion jó-jó ezt tudtam én is... csak arra céloztam, hogy sokkal jobb sorsra érdemes ez az eleven kis madárka.

"Taval alegucsó nap mikor kimentem a tarlóra, futva kacsázni" (szép mondat) akkor talákoztam egy szép kis fogoly csapattal, ott sürögtek körülöttem nézegettek, méregettek, prüttyögtek, a vizslám igen érdeklődött utánnuk, de kibírta hogy melettem maradjon.
Szép élmény volt...
Az egész területen kettő "család" van, nem tudnak igazán felszaporodni, de hál istennek minden évben találkozok velük, üde kis szinfolt.
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 11:52:32 »

Nálunk is van két család. Hol 6-7-en vannak, hol jóval 10-en felül. Évről évre két csapat, nem tudnak feljönni, bár el sem tűntek szerencsére.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 12:41:29 »

A fogoly a puszták madara Bion Ide való a Duna-Tisza közére Bion Ha végre lenne egy tökösebb csapat itt a környéken,akkor nem hiszem, hogy gond lenne az állomány felszaporításával. Egyszerűen ideális a sok kis parcella, erdőszél, stb. nekik. Csak a '90-es évekre annyira elfogytak, hogy már nincs miből újrakezdeni. De talán a fogolyprogram hoz valami változást. Kérdezzétek meg Hegedűs Sándort-ő a környéken vadászott őzbakra-, hogy milyen tagolt és színes a vidék mostanában. Pont jó lenne a fogolynak.Én vadon utoljára talán 1998-200 környékén láttam egy párt. Na, azokból nem lett tenyészalap, mert két hétre rá, már csak a kakas szaladgált a földutakon. Pedig '92-ben kukoricakapálás ebédszünetében volt, hogy 3 fészket is találtam a földünk szélén lévő gazosban.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 12:57:13 »

Kérdezzétek meg Hegedűs Sándort-

Igaz ez Hegedűs Sándor???? Nyihi Taps Stoel Stoel
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 13:06:27 »

Igaz ez Hegedűs Sándor???? Nyihi Taps Stoel Stoel

 jól van Ölel
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 05:56:00 »

Én pedig egyre többet látok.Sőt idén szerintem 2x költöttek mert láttam 3 családot jul végén aug elején kis csibékkel is plusz az elözőekkel....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: