Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 59   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad gazdálkodás : fácán, fogoly  (Megtekintve 210807 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. április 23. - 14:34:56 »

Segítsünk egymásnak topik, mondjuk. Tettem is be egy linket a témával kapcsolatosan.
Pedig mi csak a fogolyról folytattunk eszmecserét, hogy hol lehet jó szakmai írásokhoz hozzájutni. De részemről OK!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #61 Dátum: 2008. április 26. - 11:52:45 »

Girgesz itt vannak a foglyos könyvek cikkek!
Nagy E:Apróvadtenyésztés vadgazdálkodási szakmérnökök részére.Gödöllő  1979  300p.
    "    :A fácán és fogoly intenzív tenyésztése  Bp. 1971  231p.
   "    : A fácán és fogoly szerepe a biológiai védelemben. Bp. 1963  22p.
   "    : A fogoly félvad és tárttéri tenyésztése  Bp. 1965   61p.
   "    : A fogoly zárttéri tenyésztése  Bp. 1967  Erd.Kut.-ból  315-322.p.
   "    :Fogolytenyésztési kisérletek zárttéri viszonyok mellett  1966  GATE  Közl.  13-21p.
   "    : Vadtenyésztés /apróvadtenyésztés/   Bp. 1990  105p.
   "-Árva....: Mesterséges szárnyasvad nevelés  Bp. 1971  28p.  MÉM barna  3.
   "-Sinkovics: Apróvadtenyésztés  Bp. 1973  91p.  MÉM barna 6.
   "   "    "    :Apróvadgazdálkodás  szárnyasvad.  Bp.1973  94p.  MÉM barna  9.
 Bertóti I: A fogoly  Bp. 1943   80p.
Izrael G:Szárnyasvadtenyésztés  Bp. 1975  113p.  MÉM barna  16.
Szederjei-Studinka: Nyúl fácán fogoly  Bp. 1957  310p. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. április 26. - 12:33:59 »

Köszönöm!-majd megpróbálom beszerezni valamilyen úton-módon. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #63 Dátum: 2008. április 26. - 17:19:34 »

Köszönöm!-majd megpróbálom beszerezni valamilyen úton-módon. Wave

A java megvan nekem,kisebb jegyzetek hiányoznak csak.A könyekre meg a MÉM barnákra van esély megszerezni.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 14. - 16:29:33 »

Van valaki, akinek van tapasztalata fogoly tenyésztésben?(könyveket már olvastam, de életszerű tudás is kellene).
A nyáron kapok 10-20 foglyot és szeretném, ha tojnának is...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Június 07. - 21:06:12 »

Na ez a mostani több napos eső betesz a fácán és fogolyszaporulatnak! Legalább lenne idejük megszáradni! De mire fél óra alatt felszáradnak kissé, újra zuhog! (Legalábbis nálunk!)
A tavalyi év nagyon jó volt apróvadra, nem tudom az idei majd hogyan folytatódik?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Június 08. - 17:18:21 »

Na ez a mostani több napos eső betesz a fácán és fogolyszaporulatnak! Legalább lenne idejük megszáradni! De mire fél óra alatt felszáradnak kissé, újra zuhog! (Legalábbis nálunk!)
A tavalyi év nagyon jó volt apróvadra, nem tudom az idei majd hogyan folytatódik?

Addig nincs gond, amíg langyos eső esik(a mostani eső 20-25 fokokkal nem gond). Akkor van baj, amikor az eső széllel, hideggel párosul. Na, akkor annyi a csibéknek. Én ma délelőtt voltam kint a földünkön, akkor láttam, hogy szakadó esőben kapirgált egy fácántyúk a csibéivel a tavaly leszántott kukorica földön. Semmi jelét nem mutatták, hogy fáztak volna. (Ezen a területen nincs fácán szaporítás/kiengedés, csak a vad szaporulattal gazdálkodnak-többé-kevésbé jól.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Július 23. - 08:35:07 »

Most pontosítottam a tenyészteleppel és jövő hét közepén mehetek az első foglyaimért. Ha minden igaz, akkor úgy 10-20db-ot sikerül szereznem. Már nagyon várom őket!-kíváncsi vagyok, hogy fogok boldogulni velük.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Július 23. - 10:23:35 »


 Üdv Girgesz! Sok sikert az apróvad tenyésztéshez. gyozo Aki még nem látott nagy fogoly csapatot,
 föleg télen nem is tudja milyen kedves és szép madarunk. Táncol
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Július 23. - 10:45:15 »


 Üdv Girgesz! Sok sikert az apróvad tenyésztéshez. gyozo Aki még nem látott nagy fogoly csapatot,
 föleg télen nem is tudja milyen kedves és szép madarunk. Táncol

Bizony!-én még emlékszem gyerekkoromból, mikor Kunpeszér felé a csatorna parton felriasztottuk őket és nem lehetett hallani semmit a szárnycsapásaik hangjától. Sajnos ez a múlté. Az utolsó pár fogolyt két éve láttam Peszér mellett, azóta még csak hallani sem hallottunk felőlük. Pedig a táj kiváló lenne neki. Azt még nem tudom, hogy mit fogok kezdeni a szaporulatommal, de szeretnék valami jót csinálni velük.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Július 30. - 20:46:56 »

Tegnap újabb egyedekkel bővült az apróvad állományom: 12db növendék(4 hetes) foglyot kaptam ajándékba. Egy pillanat alatt ezek a kedvenceim!-amilyen elevenek, mozgékonyak  Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Július 31. - 09:21:24 »

Tegnap újabb egyedekkel bővült az apróvad állományom: 12db növendék(4 hetes) foglyot kaptam ajándékba. Egy pillanat alatt ezek a kedvenceim!-amilyen elevenek, mozgékonyak  Bion

Gratulálok a madárkákhoz!
Nagyon sok sikert és kitartást kivánok neked a foglyokkal, megérdemelné ez a gyönyörű, kedves kis madár, hogy ismét benépesítse a magyar tájat. Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Július 31. - 14:22:06 »

Tegnap újabb egyedekkel bővült az apróvad állományom: 12db növendék(4 hetes) foglyot kaptam ajándékba. Egy pillanat alatt ezek a kedvenceim!-amilyen elevenek, mozgékonyak  Bion

Gratulálok a madárkákhoz!
Nagyon sok sikert és kitartást kivánok neked a foglyokkal, megérdemelné ez a gyönyörű, kedves kis madár, hogy ismét benépesítse a magyar tájat. Igen

De megérdemelné ám....

Kitartás Gergő!!!! És vigyázzz rájuk mert ezek a kis madarak is vonzák a predátorokat...
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 16:02:43 »


Kitartás Gergő!!!! És vigyázzz rájuk mert ezek a kis madarak is vonzák a predátorokat...

Fel vagyok rájuk készülve a nyulak miatt. Ha meglesz az új ház, akkor pedig külön kifutót fogok csinálni a vadjaimnak.Már nagyon várom, hogy elkezdhessem a munkát.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 16:21:55 »


Kitartás Gergő!!!! És vigyázzz rájuk mert ezek a kis madarak is vonzák a predátorokat...

Fel vagyok rájuk készülve a nyulak miatt. Ha meglesz az új ház, akkor pedig külön kifutót fogok csinálni a vadjaimnak.Már nagyon várom, hogy elkezdhessem a munkát.

 Táncol Táncol

Sok sikert, ha netán lezs nálad gép, rekhatnááál fel pár képet, szerintem a töbiek is szívesen látnák...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 59   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: