Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 164684 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #480 Dátum: 2015. Március 02. - 18:30:47 »

A cseh lőszerrel nagyon rossz volt a szórása....

A vadásztatók nem örültek az általuk kicsinek minősített kalibernek, de csak vadászat előtt. Kacsint
Sajnos a cseh 8,5 grammos lőszer elég gyengusz volt, ráadásul pöködte szanaszét az enyém is (a 10,1-es Normához képest).

Őszintén szólva én sem repestem a nagy örömtől, amikor a vendég egy 7mm alatti puskát varázsolt elő a tokból, de idővel rá kellett jönnöm, hogy a lényeg nem a kaliberben rejlik Angyal
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #481 Dátum: 2015. Március 02. - 18:56:29 »

Sziasztok!

1997 óta használok egy 6,5x55-ös Husqvarna-t ami át lett alakítva vadászias külsejűvé( stucni agyazás). Egészen a 2012-es évig egyedüli golyós puskám volt. Évente 20-35 nagyvadat volt szerencsém elejteni vele. Ezek között szerepel több 100kg zsigerelt súlyú,(legnagyobb 150 kg zsigerelt súlyú)disznó, tavasztól-tavaszig , 3 db bőgő bika, több tarvad, őz(bakok,suta, gida), kevés róka is. Kijelenthetem, hogy nem vagyok mesterlövész, de nagyon "ritka" volt a kutyás vaddisznós utánkeresés (1 db), tüdőlövés-menekülési táv 40-50m, zsigerelt súly 150 kg.
Mivel lehetőségem volt bőgő gímszarvasbika elejtésére 3 különböző évben, természetesen éltem a lehetőséggel, és eszembe sem jutott akkoriban más golyóst vásárolni.
Elmondható, hogy a kalibert tekintve ,  rendkívül pontos, nagy ölőerejű, megfelelő hatékonyságú lőszert feltételezve.
Több lőszertípust használtam:
Norma Vulkan, Norma Oryx, Norma Alaska, Lapua Scenar, Mega, S&B, Frankonia,

Leghatékonyabbnak a Norma Vulkan-t, és a Lapua Mega-t tartom.
A Vulkan esetében több volt a tűzben rogyott vad, fajtól mérettől függetlenül(nem idegrendszeri találatok), normál kamratalálatokkal, kivéve a bögő bikák 2 db(tüdőlövés, )menekülési távok kab 20-30m, lőtáv 130-170m.Gyakori volt viszont, hogy nem verte át a vastagabb disznókat, melyek azonban helyben maradtak.
A lapua Mega esetében szintén előfordultak tűzben rogyások, igaz kevesebb, viszont, minden távolságon, és vastagságú vadnál ,kétoldali  áthatolás történt, megfelelő expanzióval. Azaz mindig produkált elégséges vért, elugrás esetén is, vastag vad esetében.
A lapua Megára az előbbiek és természetesen az ára miatt váltottam. Elárulhatom , hogy a volt 308-as winemhez, és a 9,3x62-esemhez is ezt a lőszertípust használ(tam)-lom.
Maximálisan ajánlom tehát, mind a lőszertípust, mind a kalibert, természetesen a megfelelő önmérséklet, és határok ismerete mellett.
Bizonyítékképen elárulom: a bika kilövési lehetőségekért listaár szerint fizettem, valamint több vaddisznó, és őzbak-kilövéséért is. Igaz sok helyen ennek elsőre nem örültek.
C


Köszi!
A cseh lőszert az enyém sem szereti!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #482 Dátum: 2015. Március 02. - 20:52:42 »

Köszi!
A cseh lőszert az enyém sem szereti!

Az "enyém" a Geco 10,1 grammosát csípi, ami a szórásképet illeti. Gyakorlatban vadra még nem sokat tudok mondani  Nem szól szám De a TM a 750 körüli indulóval nem hinném, hogy szégyenben marad.
Gondolom a Gusztik drallja a nehéz, hosszú magokat szereti  Vállat von
 Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #483 Dátum: 2015. április 07. - 07:35:20 »

 Emelem

Ezt elfelejtettem mutatni. Jó lett a csőszáj-anya, amit rendeltem:



 Wave
Naplózva
FRAKKI
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #484 Dátum: 2015. április 09. - 08:14:27 »

Nekem fegyvermester készített ugyanilyent, zavart a menet....
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #485 Dátum: 2015. Május 07. - 04:39:16 »

Tisztelt Vadásztársak! Emelem
"Íróként" új vagyok még a Fórumon, ezért kérem, nézzék el, ha valamiben esetleg vétenék az "együttélés" szabályai ellen, a szándékosság egész biztosan kizárva!
Szóval: sok helyen említésre került az a bizonyos "hülyebogár", ami most engem is megcsípett, 5,6x54-es Mannlicher-Schönauer stutzni képében.  Az egun.de-n nagyon szép példányokat lehet látni, az 1903-astól az 1950-es évjáratokig, részben fegyverboltokból, részben privát személyektől és - a hazai hirdetésekben szereplő árakkal összevetve - nagyon "barátinak" tűnő árakon. (Normális - Zeiss, Kahles, Hensoldt stb. - távcsövekkel szerelve 500-tól 900 Euro-ig, ami még akkor sem túl sok, ha rászámoljuk a kb. 100-120 Euro járulékos költséget - papírok, stb.)
Tisztelettel kérdezném, van-e valakinek tapasztalata az említett fegyverrel, van-e valami specifikus gyengéje, mire kell odafigyelni, okvetlenül rákérdezni - akár a fegyverrel, akár a vásárlással kapcsolatban?
+1 kérdés: igaz lehet-e az, amivel a Rendőrségen ijesztgettek, hogy eszembe ne jusson nem személyesen behozni a fegyvert, mert akkor aztán jön a szankciók sorozata, a fegyverelkobzástól a speciálisan személyemre szabottan újra bevezetendő halálbüntetésig...

Előre is köszönöm szépen a válasz(oka)t!  
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 07. - 07:41:40 írta Voldi » Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #486 Dátum: 2015. Május 07. - 07:06:09 »

Tisztelt Vadásztársak! Emelem
"Íróként" új vagyok még a Fórumon, ezért kérem, nézzék el, ha valamiben esetleg vétenék az "együttélés" szabályai ellen, a szándékosság egész biztosan kizárva!
Szóval: sok helyen említésre került az a bizonyos "hülyebogár", ami most engem is megcsípett, 5,6x54-es Mannlicher-Schönauer stutzni képében.  Az egun.de-n nagyon szép példányokat lehet látni, az 1903-astól az 1950-es évjáratokig, részben fegyverboltokból, részben privát személyektől és - a hazai hirdetésekben szereplő árakkal összevetve - nagyon "barátinak" tűnő árakon. (Normális - Zeiss, Kahles, Hensoldt stb. - távcsövekkel szerelve 500-tól 900 Euro-ig, ami még akkor sem túl sok, ha rászámoljuk a kb. 100-120 Euro járulékos költséget - papírok, stb.)
Tisztelettel kérdezném, van-e valakinek tapasztalata az említett fegyverrel, van-e valami specifikus gyengéje, mire kell odafigyelni, okvetlenül rákérdezni - akár a fegyverrel, akár a vásárlással kapcsolatban?
+1 kérdés: igaz lehet-e az, amivel a Rendőrségen ijesztgettek, hogy eszembe ne jusson nem személyesen behozni a fegyvert, mert akkor aztán jön a szankciók sorozata, a fegyverelkobzástól a speciálisan személyemre szabottan újra bevezetendő halálbüntetésig...

Előre is köszönöm szépen a válasz(oka)t!  


Vadásztattam egy Német kékvérűt ( valami Von volt a nevében  Fejvakarás  ) Nagyon tradíciót megtartó ember és jó vadász volt . A ruházata és a fegyvere is ezt tükrözte, egy stucni 6,5x54 Mannlicher-Schönauer kaliberű és márkájú fegyvere volt régi Kahles céltávcsővel. Hívásban őzeket lőtt de messziről is nagyon pontosan és a lövedék is szépen dolgozott a vadtestben.  Igen   Később hallottam hogy eme kalibernek nagy respektje van , különösen az áthatolóképességét emelik ki. KB a 6,5x55 höz lehet hasonlítani és nehéz 9-10 grammos lövedékekkel nagytestű vadakra is eredményesen használható.  Gondolom csak felcserélted a számokat a kaliber jelölésnél.           Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 07. - 07:41:19 írta Voldi » Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #487 Dátum: 2015. Május 07. - 07:33:28 »


+1 kérdés: igaz lehet-e az, amivel a Rendőrségen ijesztgettek, hogy eszembe ne jusson nem személyesen behozni a fegyvert, mert akkor aztán jön a szankciók sorozata, a fegyverelkobzástól a speciálisan személyemre szabottan újra bevezetendő halálbüntetésig...

Előre is köszönöm szépen a válasz(oka)t! 


Sajnos Magyarországon a csomagküldés fegyverre-lőszerre nem engedélyezett, de ezt a témát már párszor végigvettük. Mindenkinek magának kell eldöntenie persze, hogy mennyit érnek meg a papírjai, de a biztonság szerintem megéri azt a minimális többletköltséget és viszonylag hosszabb átfutást, hogy egy Fórumtársunk által nyújtott 100% jogtiszta megoldást válasszuk.  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #488 Dátum: 2015. Május 07. - 08:27:01 »

...hogy egy Fórumtársunk által nyújtott 100% jogtiszta megoldást válasszuk.

...amit mely keresőszó beírásával lehet visszamenőleg megtalálni?  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #489 Dátum: 2015. Május 07. - 08:30:57 »

...amit mely keresőszó beírásával lehet visszamenőleg megtalálni?  Emelem

Keresőszó: "hogyan kell privátot írni Space Cowboy nevű fórumtársnak"
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #490 Dátum: 2015. Május 07. - 08:34:16 »

Keresőszó: "hogyan kell privátot írni Space Cowboy nevű fórumtársnak"
 Emelem

Ja, köszi, azt hittem kompletten le lett írva valamelyik korábbi hozzászólásban. Csak kíváncsi volnék a folyamatra, érintett nem volnék benne, fölöslegesen nem akarok futtatni senkit privátokkal...  Emelem  Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #491 Dátum: 2015. Május 07. - 08:47:27 »

Keresőszó: "hogyan kell privátot írni Space Cowboy nevű fórumtársnak"
 Emelem

Ha türelmetlen fajta vagy, akkor azért inkább indulj el érte személyesen, akár gyalog is...
Engem pl megenne a méreg, ha "megveszek" egy ilyen ékszert, és fél év múlva sincs még a kezemben.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #492 Dátum: 2015. Május 07. - 08:51:10 »

Ha türelmetlen fajta vagy, akkor azért inkább indulj el érte személyesen, akár gyalog is...
Engem pl megenne a méreg, ha "megveszek" egy ilyen ékszert, és fél év múlva sincs még a kezemben.

Ez főleg azért van, mert kevesen, kevés pukkát vesztek... Türelmetlenül Tasli
 Röhög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2015. Május 07. - 09:31:51 »

Ha türelmetlen fajta vagy, akkor azért inkább indulj el érte személyesen, akár gyalog is...
Engem pl megenne a méreg, ha "megveszek" egy ilyen ékszert, és fél év múlva sincs még a kezemben.

Engem esz!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #494 Dátum: 2015. Május 07. - 09:37:46 »


+1 kérdés: igaz lehet-e az, amivel a Rendőrségen ijesztgettek, hogy eszembe ne jusson nem személyesen behozni a fegyvert, mert akkor aztán jön a szankciók sorozata, a fegyverelkobzástól a speciálisan személyemre szabottan újra bevezetendő halálbüntetésig...

A halálbüntetést az eu nem engedi, valószínűleg a kasztrálás lesz bevezetve helyette. Mérlegelj... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: