Oldalak: 1 ... 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 [359] 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 652449 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5370 Dátum: 2011. Június 29. - 14:55:48 »

Élek a gyanúperrel, hogy ez bizony olyan száraz, mint a 100 éves csizmatalp.
Egyébként is, valahogy én jóízű nyárson sült húst még nem ettem. Már ilyen "egybeállatból" lekerítettet.
Ettem már drágát, "erősen angolosat", szénné égettet, íztelent, mócsingosat és még sorolhatnám, de olyat amire azt mondanám, hogy tényleg finom volt, még nem sikerült.
Pedig próbálkozom mindig, mert nagyon jól néz ki így karóba húzva a parázs fölött, de eddig csak csalódás ért. Sokkal inkább hiszek a sparheltben meg a kemencében.
Úgy szoktak csalni, hogy a lenyisszantott, kívül ropogós, belül nyers szeleteket forró zsírban hirtelen átsütik.
Egyébként nagyon finomakat lehet enni Dalmáciában de erős a gyanúm, hogy ott, a viszonylag zárt tűztérben nem csak pirul de párolódik is a malacka.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5371 Dátum: 2011. Június 29. - 15:11:22 »

Boar  Wave ! Nemcsak a malacka  Igen a bárány is  OOO OOO OOO OOO OOO Ja és súlyra adják  Taps Taps Taps
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5372 Dátum: 2011. Június 29. - 15:29:16 »

Boar  Wave ! Nemcsak a malacka  Igen a bárány is  OOO OOO OOO OOO OOO Ja és súlyra adják  Taps Taps Taps


Most megleptél, hogy nem literre!   Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #5373 Dátum: 2011. Június 29. - 17:29:21 »

Nem súlyra, tömegreKacsint Ördög Stoel
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5374 Dátum: 2011. Június 29. - 19:54:27 »

 Röhög Röhög Röhög Röhög  Kg-ra   Röhög Röhög Röhög Röhög
Miért nálunk melyik étterem ad 1.65 kg-t báránysültet  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Röhög Röhög
Még a bécsi szelet is 3 szelet húsból van  Rííí Rííí Rííí Rííí 
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5375 Dátum: 2011. Június 29. - 22:55:20 »

Nem súlyra, tömegreKacsint Ördög Stoel


Igen! Megboldogult általános iskolai fizikatanárom, Bertha tanár úr szinte minden órán elismételtette velünk: a tömeget kilogrammban, a súlyt kilopondban mérjük.

Dalmáciából egyetlen kulináris emléket őrzök, azon is jókat röhögünk, ha eszünkbe jut. Még polgármesterként az önkormányzatos menyecskékkel utaztunk egy nagyobb csoporttal. Van a bosnyákoknak valami falatnyi tengerpartja, ott volt a szállás, esti vacsoránál többféle étel közül lehetett választani.
A kísérletező kedvűbbek, köztük a jegyző és én elhatároztuk, hogy a roston sült tintahalat próbáljuk ki. Vártunk egy irgalmatlanul nagy csodát, aztán hoztak egy ránézésre vékonyra vágott pacalcsíkokra hasonlító valamit. Ízre is, állagra is leginkább a felmelegített befőttes gumira emlékeztetett.  Böcsületből' megettük, de azért kicsit irigykedve néztük a rántott sajtot falatozó kolléganőt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5376 Dátum: 2011. Június 30. - 09:19:16 »



Dalmáciából egyetlen kulináris emléket őrzök, azon is jókat röhögünk, ha eszünkbe jut. Még polgármesterként az önkormányzatos menyecskékkel utaztunk egy nagyobb csoporttal. Van a bosnyákoknak valami falatnyi tengerpartja, ott volt a szállás, esti vacsoránál többféle étel közül lehetett választani.
A kísérletező kedvűbbek, köztük a jegyző és én elhatároztuk, hogy a roston sült tintahalat próbáljuk ki. Vártunk egy irgalmatlanul nagy csodát, aztán hoztak egy ránézésre vékonyra vágott pacalcsíkokra hasonlító valamit. Ízre is, állagra is leginkább a felmelegített befőttes gumira emlékeztetett.  Böcsületből' megettük, de azért kicsit irigykedve néztük a rántott sajtot falatozó kolléganőt.
Én grilleztem párszor tintahalat, finom volt.
Nem egy nagy csoda a tintahal de a belsejébe töltött sajt, a füstíz, a tengerparti szél, a hullámok moraja kimondottan jót tesz neki.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5377 Dátum: 2011. Június 30. - 09:22:49 »

Ott, frissiben grillezve lehet, hogy más. Ezt már kollégáktól is hallottam. Ők is istenítették a tengerparton grillezett tintahalat.

Én még csak itthoni étteremben ettem egyszer-kétszer rántott tintahalkarikát, de az tényleg olyan volt - ahogy Lajos is írja - mintha befőttes gumi lett volna kirántva.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5378 Dátum: 2011. Június 30. - 10:42:33 »

Én grilleztem párszor tintahalat, finom volt.
Nem egy nagy csoda a tintahal de a belsejébe töltött sajt, a füstíz, a tengerparti szél, a hullámok moraja kimondottan jót tesz neki.


Meg az éhség!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5379 Dátum: 2011. Június 30. - 10:58:35 »

Én grilleztem párszor tintahalat, finom volt.
Nem egy nagy csoda a tintahal de a belsejébe töltött sajt, a füstíz, a tengerparti szél, a hullámok moraja kimondottan jót tesz neki.


Amit mi kaptunk, annak mintha csápjai is lettek volna.

Az biztos, hogy minden halféle csak frissen az igazi, az étteremben felszolgált pedig biztosan állt már hűtőben vagy jégen egy ideje.
Az is igaz, hogy vannak kiegészítők, amik fel tudnak dobni egy viszonylag jellegtelen halat vagy húst. Pl. a fokhagymás tejföl a csukát, vagy a füstölt szalonnás hagymás túrómártás a natur fácánmellet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5380 Dátum: 2011. Június 30. - 12:52:12 »

Üdv ! Kint tényleg sok helyen friss halat adnak ki is lehet választani és tanácsot adni ,hogy készítsék el .
Muszáj , mert a roston sült tengeri sügér isteni lenne  Igen ha ,,, a végén nem öntenék nyakon olíva olajjal  Rííí Rííí Rííí
 
 Wave Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5381 Dátum: 2011. Június 30. - 19:34:44 »

Amit mi kaptunk, annak mintha csápjai is lettek volna.

Az biztos, hogy minden halféle csak frissen az igazi, az étteremben felszolgált pedig biztosan állt már hűtőben vagy jégen egy ideje.
Az is igaz, hogy vannak kiegészítők, amik fel tudnak dobni egy viszonylag jellegtelen halat vagy húst. Pl. a fokhagymás tejföl a csukát, vagy a füstölt szalonnás hagymás túrómártás a natur fácánmellet.
A "csápok" a fejrészen vannak, azt nálunk "bébipolip" néven árusítják.
A csuka egyáltalán nem jellegtelen hal, nagyon is karakteres íze van. Ezt sokan nem szeretik, ezért szokták volt "eldugni" fokhagymával, babérlevéllel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5382 Dátum: 2011. Július 01. - 08:38:28 »

A "csápok" a fejrészen vannak, azt nálunk "bébipolip" néven árusítják.
A csuka egyáltalán nem jellegtelen hal, nagyon is karakteres íze van. Ezt sokan nem szeretik, ezért szokták volt "eldugni" fokhagymával, babérlevéllel.

A csuka nekem is jobban ízlett az általad ajánlott fokhagymás-tejfölös szósszal, bár anélkül, simán sózva és sütve sem szokott megmaradni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5383 Dátum: 2011. Július 03. - 14:24:39 »

A roston sült tintahal páca:
Szójaszósz, feketebors, oyster(osztriga)szósz, fokhagyma, kevés kínai só.
Én roston sütöm és a sütés végén még egy pici dark soyát loccsantok rá a színe miatt.

Ha van valakinek kedve, érdemes kipróbálni, a hozzávalók bármelyik tacskó, vagy kora pultjain megtalálhatók.

Fagyasztott tintahal vásárlása esetén kerülendő a szépia megvétele, mert vékony a húsa, jellegtelen, fos íze van.
Minél vaskosabb a csáp, annál zamatosabb.
A "tubá"-ban található műanyagszerű pálcikáktól nem kell megijedni, azokat egyszerűen ki lehet húzni.

Az előző páccal még, lecsöpögtetés után elkészíthető a tintahal rántva is, amikor sima magyar panírba (liszt-tojás) mártjuk a karikákat, és panko (kenyérbél) morzsába.
Természetesen bő olajban kell sütni és kiszedés után lecsöpögtetni.

Fincsi.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #5384 Dátum: 2011. Július 03. - 22:31:22 »

Bocs, Sába hogy belepofázok a profik dolgába, de ahelyett a szójaszósz helyett nem tudnál kitalálni valami jobbat?

5 éve kezdtük termelni (talán elsőként Zalában) ezt a csodabogyót. Nem azért, mert leküzdhetetlen vágyat éreztünk iránta, hanem azért, mert az AKG előírás miatt pillangós kellett a vetésforgóba.
Korábban megpróbáltunk többfélét, többek között a borsót is, de ebből nem sok minden lett, mert mire beérett volna leette, letaposta a vad és a vadak. Volt, hogy 10 Zsiguli állt a tábla mellett az útszélen.
Amikor elvetettük a szóját, figyeltem erősen, mekkora vadkár lesz benne. Kelés után zsenge korában elvétve láttam benne őzet, később már azt sem.
Szarvas, disznó - mondhatni - rá sem néz.
Növényvédelme gyomirtásra korlátozódik, mert károsítója gyakorlatilag nincs.
Nem kell ez a szutyok se tücsöknek, se bogárnak és hát én úgy vagyok vele, hogy amit a vaddisznó nem eszik meg, arra bizony nem fáj az én fogam sem.
Főagronómus kollégám mesélte, hogy neje egyszer rántott ki valami szójából készült húsutánzatot. A gyerek lökte félre először, mondván: ez nem hús!! Amikor a többiek is feladták az első darab után, a maradékot kitették a kutyának meg a macskának. A macska sértődötten félrevonult, a kutya becsületből lerágta róla a panírt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 [359] 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: