Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 652504 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5340 Dátum: 2011. Június 17. - 13:23:37 »


Egyem a kis szívedet, csak ne szeretnél ennyire! Meghatódom!  Vigyorog
Én csak Lacusnak akartam segíteni... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5341 Dátum: 2011. Június 17. - 14:26:17 »

Köszi a receptet Gergő!  Emelem
Nagyon finom és ízletes lett a 3x sült malackaraj.

Erről egy recept? Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5342 Dátum: 2011. Június 17. - 14:57:27 »

Ezt szeretem bennetek   Igen  Röhög Röhög  önzetlen segítséget ! Sanyooo 17.65 kg ennyire lesz szükségem  Türelmetlenül   Stoel
Nem tudom , de az igazi házi abált szalonna is megpenészedik a hűtőben . Igaz nem gyorsan , de kb. jó két hét .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5343 Dátum: 2011. Június 17. - 23:01:18 »


Nem tudom , de az igazi házi abált szalonna is megpenészedik a hűtőben .



Ez garantalom nem fog, most hoztam a magyar hentestol es le is nyeltem egy 5 ujnyit "kostolaskent"!! Vigyorog



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5344 Dátum: 2011. Június 18. - 01:09:08 »

 Taps Taps Taps Guszta  Igen  Röhög Röhög Röhög
Bentshaft váljon egészségedre  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
stukker
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #5345 Dátum: 2011. Június 19. - 09:13:16 »

Üdv!

Tud valaki valami jó kemencében sült vadmalac receptet? Piál
 Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #5346 Dátum: 2011. Június 19. - 14:59:34 »

Üdv!

Tud valaki valami jó kemencében sült vadmalac receptet? Piál
 Emelem

Kell hozzá egy kemence meg egy vadmalac! Stoel
Amennyiben ez a kettő van, akkor már malacsült is lesz! Nyihi
Naplózva
stukker
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #5347 Dátum: 2011. Június 19. - 19:18:55 »

Kell hozzá egy kemence meg egy vadmalac! Stoel
Amennyiben ez a kettő van, akkor már malacsült is lesz! Nyihi


Köszönöm a segítséget!  Vigyorog
A két fő hozzávaló amit említettél elvileg megvan. Majd akkor hagyatkozom a bevált fűszerezésre. Bár valami újat is kipróbáltam volna. 
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #5348 Dátum: 2011. Június 19. - 20:32:26 »

Köszönöm a segítséget!  Vigyorog
A két fő hozzávaló amit említettél elvileg megvan. Majd akkor hagyatkozom a bevált fűszerezésre. Bár valami újat is kipróbáltam volna. 
Udv!

Sokfele lehetoseg van. Van aki egy palack sort lehet heineken is tesz a hasaba es ugy suti. En szoktam szalonnat,majorannat,sot paprikat,hagymat beletenni a melluregbe,es sorrel locsolgatom sutes kozben. De mindenkinek mas az izlese.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #5349 Dátum: 2011. Június 19. - 20:43:30 »

Akármilyen sör jó, de a  Heineken-t hagyd ki szerintem!  Nem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5350 Dátum: 2011. Június 19. - 20:45:24 »

A fokhagymát nem felejteném ki, kedves gyaur kutya.
Jól írod, hogy a mellüregbe fűszerezünk, mert a malacot kívülről nem sózzuk, mert rondán felhólyagosodik a bőre.

Az egészben sült malacnál én jobban preferálom a feldarabolt állapotban való sütést (a TV-ben Bodrogi Süsü Bácsi ügyeskedett ilyesmit), kevesebbet kell vele bénázni.
A sör arra való - a hagyományos magamba öntés mellett -, hogy a végstádiumban,tehát akkor, mikor már a hús vajpuha és a bőrt akarjuk ropogós pirosra sütni, nos akkor locsolgassuk vele a tisztátlan jószágot.
A paprikát én kicsit idegennek érzem jelen esetben, mert a kisülő zsiradékban ugyanúgy elég és keserűvé válik, mint egy lábas forró olajban.
A malacot ezen kívül nem árt szalonnával tűzdelni, mert a gonosz vadászbácsi már agyonlőtte szegényt azelőtt, hogy ehhez természetes úton hozzájuthatott volna.Tehát kell a mesterséges pótlás.
A majorannával (szokásommal ellentétben) itt szűkmarkúan bánnék, mert itt valóban a domináns fűszer a fokhagyma-hagyma kombináció, tehát más illatos fűszer elvinné a hatást rossz irányba.


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #5351 Dátum: 2011. Június 19. - 21:11:30 »

A fokhagymát nem felejteném ki, kedves gyaur kutya.
Jól írod, hogy a mellüregbe fűszerezünk, mert a malacot kívülről nem sózzuk, mert rondán felhólyagosodik a bőre.

Az egészben sült malacnál én jobban preferálom a feldarabolt állapotban való sütést (a TV-ben Bodrogi Süsü Bácsi ügyeskedett ilyesmit), kevesebbet kell vele bénázni.
A sör arra való - a hagyományos magamba öntés mellett -, hogy a végstádiumban,tehát akkor, mikor már a hús vajpuha és a bőrt akarjuk ropogós pirosra sütni, nos akkor locsolgassuk vele a tisztátlan jószágot.
A paprikát én kicsit idegennek érzem jelen esetben, mert a kisülő zsiradékban ugyanúgy elég és keserűvé válik, mint egy lábas forró olajban.
A malacot ezen kívül nem árt szalonnával tűzdelni, mert a gonosz vadászbácsi már agyonlőtte szegényt azelőtt, hogy ehhez természetes úton hozzájuthatott volna.Tehát kell a mesterséges pótlás.
A majorannával (szokásommal ellentétben) itt szűkmarkúan bánnék, mert itt valóban a domináns fűszer a fokhagyma-hagyma kombináció, tehát más illatos fűszer elvinné a hatást rossz irányba.


 Effendi

Zold csipos paprikara gondoltam. Egyebkent a melluregben inkabb csak parlodik a fuszer,nem igazan eg. Lehet egy kis fustolt szalonnaval is kitolteni az ureget.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5352 Dátum: 2011. Június 19. - 21:33:43 »

Zold csipos paprikara gondoltam. Egyebkent a melluregben inkabb csak parlodik a fuszer,nem igazan eg. Lehet egy kis fustolt szalonnaval is kitolteni az ureget.

Az egészben sült malacnál én jobban preferálom a feldarabolt állapotban való sütést

A paprikát én kicsit idegennek érzem jelen esetben,
 Effendi

Itt már nincs mellüreg, kolléga.
Ha összeolvasod (figyelmesen) akkor meglesz a mondanivaló lényege.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #5353 Dátum: 2011. Június 20. - 01:07:33 »


A megtisztított malacot a hasán végigvágom, a nyakáig felnyitom. Egy éles, vékony pengéjű késsel belülről eltávolítom a gerinc-, az oldal- és a combcsontokat
úgy, hogy csak a fejben és a lábakban maradhat csont. A kissé zsíros sertéstarját a májjal és a beáztatott, jól kicsavart zsemlékkel együtt ledarálom. Sóval, törött borssal, majoránnával fűszerezem, és a tojásokat
hozzáadva jól összedolgozom. A malacot megtöltöm a masszával, majd vékony zsineggel a nyílást összevarrom. Külső felületét hideg zsírral bekenem, füleire, farkára sütőpapírt csavarok, és mérsékelten meleg sütőbe tolva lassan, türelmesen órákig sütöm. Villára szúrt, kockásan bevagdalt szalonnadarabbal gyakran kenegetem úgy, hogy a szalonnát előtte mindig sörbe mártogatom. Amikor a malac megsült, a sütőből kivéve egy órát pihentetem,
majd a fejét levágom. Hoszszában kettészelem és feldarabolom. Reszelt tormát vagy almakompótot, esetleg párolt káposztát tálalok hozzá.

Ehhez mit szoltok?
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5354 Dátum: 2011. Június 20. - 02:07:45 »

A megtisztított malacot a hasán végigvágom, a nyakáig felnyitom. Egy éles, vékony pengéjű késsel belülről eltávolítom a gerinc-, az oldal- és a combcsontokat
úgy, hogy csak a fejben és a lábakban maradhat csont. A kissé zsíros sertéstarját a májjal és a beáztatott, jól kicsavart zsemlékkel együtt ledarálom. Sóval, törött borssal, majoránnával fűszerezem, és a tojásokat
hozzáadva jól összedolgozom. A malacot megtöltöm a masszával, majd vékony zsineggel a nyílást összevarrom. Külső felületét hideg zsírral bekenem, füleire, farkára sütőpapírt csavarok, és mérsékelten meleg sütőbe tolva lassan, türelmesen órákig sütöm. Villára szúrt, kockásan bevagdalt szalonnadarabbal gyakran kenegetem úgy, hogy a szalonnát előtte mindig sörbe mártogatom. Amikor a malac megsült, a sütőből kivéve egy órát pihentetem,
majd a fejét levágom. Hoszszában kettészelem és feldarabolom. Reszelt tormát vagy almakompótot, esetleg párolt káposztát tálalok hozzá.

Ehhez mit szoltok?


....en szivesen nekilatnek, eskuszom nem kene hozza kicsavard a karomat !!... gyozo
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 [357] 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: