Oldalak: 1 ... 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 [355] 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 655701 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5310 Dátum: 2011. Június 16. - 21:48:38 »

Soroksári úti malom mintaboltja??   Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5311 Dátum: 2011. Június 16. - 21:56:42 »

Attila  Wave az a bolt a sarkon megszűnt  Rííí De talán a szomszéd ker. piacán ,  van egy bolt ahol árulnak .  OOO
Kb . ilyen színe volt a nagymama saját búzából ,  kemencében készült kenyerének .   OOO
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5312 Dátum: 2011. Június 16. - 22:17:05 »

Kihűlés után szeleteljük.

Megkezdés előtt, a kés fokával keresztet húzunk az aljára !  Mosolyog
Mint a nagymamáink...!  Mosolyog Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5313 Dátum: 2011. Június 16. - 22:22:25 »

Én is mindig !  Igen  Igen Igen Taps
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5314 Dátum: 2011. Június 17. - 08:46:27 »

Dama  Wave ! Bl 80 -s lisztet nem találok sehol a környéken  Rííí  Ja persze nálatok van elég olcsón  Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül 
 

http://1.bp.blogspot.com/_wOtGwObrPyI/TCG9Gmi7ORI/AAAAAAAADC8/KZiKPEiru20/s320/s%C3%BCti+2567.jpg

Szia!

Én a múlt héttől állta rá a kenyér sütésre. A kecskeméti Tescoban találtam BL 80-as lisztet(2 és 5 kg-os kiszerelésben) és teljes kiőrlésű kenyérlisztet is. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5315 Dátum: 2011. Június 17. - 09:09:06 »

Egy kis esti hangulat tegnapról:

Mivel az elmúlt hetekben korlátlanul élvezhettem a tagság előnyeit, így szinte minden szabadidőmet kint töltöttem a területen -nem is csodálkoztam, hogy a párom már szóvá tette, hogy "otthon is van élet" Bion Emiatt tegnap délután úgy gondoltam, hogy nem megyek ki vadászni. Az eredménye: saját sütésű magvas rozskenyér libazsírral és friss paprikával, zöldhagymával vagy házi vajjal és saját szamócalekvárral, mellé saját készítésű koktél a szőlőlugas alatt, fáklya- és petróleumlámpa fényben.
Igaz, hogy eredetileg kettesben terveztük, de a végére megszaporodott a csapat, mert átjöttek a szüleim is, így egy laza poharazgatás és egy kis nyáresti beszélgetés lett a vége. Nem bántam meg, hogy nem mentem ki vadászni, mert így is egy szép estével lettem gazdagabb. Soha rosszabbat!  Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #5316 Dátum: 2011. Június 17. - 09:16:13 »

Szia Gergő!

Azért ezt a rozskenyér receptet közkinccsé tehetnéd!  Kacsint Vigyorog Piál Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5317 Dátum: 2011. Június 17. - 09:19:02 »

 Emelem Taps Taps Taps Táncol Táncol
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #5318 Dátum: 2011. Június 17. - 09:20:34 »

Hozzávalók
1 kg finomliszt +
5 dkg élesztő +
1 ek. só +
víz +
Minden hozzávaló a bevásárló listámra

Kenyér recept!
Elkészítés
1Kovászt elkészítem: az élesztőt kevés langyos vízben felolvasztom, a liszt egyharmadát beleöntöm és összekeverem, annyi vizet öntök hozzá, hogy galuska sűrűségű, simára kidolgozott legyen. Letakarom ruhával, még egy párnát is teszek rá, minimum 6 órát pihentetem. Kenyér tészta készítése: kevés langyos vízbe beleteszem a sót és hozzáöntöm a kovászhoz, a kovászt széjjelszedem, hogy ne legyen egybe és hozzáöntöm a maradék lisztet. Összegyúrom és annyi langyos vizet öntök még hozzá, hogy a kelt tésztánál keményebb állagú legyen. Ha összeállítottam a tésztát nekilátok dagasztani, mindaddig dagasztjuk, míg a tészta a kezünktől és a táltól kezd elválni. Liszttel gyengén megszórjuk és letakarjuk, legalább 2 óráig kell meleg helyen keleszteni. Ha félig megkelt a tészta, begyújtunk a kemencében. Ha elégett a tűz, akkor szakajtóba ruhát teszek és megszórom liszttel, ebbe teszem a kiszakajtott cipókat, letakarom ruhával és még fél óráig kelni hagyjuk. Addig előkészítjük a kemencét, a parazsat kihúzzuk, a kemence alját kipemeteljük. A szakajtóból a kenyereket sütőlapátra tesszük, a tetejét bevágom, hogy sütés közben szépen kinyíljon, és gyorsan megmosdatom langyos vízben és a kemencében egymás mellé sorba berakom. A kemenceajtót és a huzatot elzárom, 1 órát sütöm. Ha megsült, kiszedem, az alját leseprem és megmosdatom vízzel. Kihűlés után szeleteljük. TIPP: A kovásznak nem szabad megfázni. Melegen ne szeleteljük mert a kenyér szalonnás lesz. 

Hát, pék sem lennék.  Fejvakarás
Minden tiszteletem annak aki ennek nekiáll.  Emelem
Nem is olyan drága a boltban a kenyér.....

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5319 Dátum: 2011. Június 17. - 09:37:19 »

Hát, pék sem lennék.  Fejvakarás
Minden tiszteletem annak aki ennek nekiáll.  Emelem
Nem is olyan drága a boltban a kenyér.....



Autentikus forrás: http://www.rastudio.net/lampis/index.html

3. rész, Házi kenyérsütés
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5320 Dátum: 2011. Június 17. - 09:55:36 »

Szia Gergő!

Azért ezt a rozskenyér receptet közkinccsé tehetnéd!  Kacsint Vigyorog Piál Emelem

Megtörtént. Bion

Nekem most a vajas-lekváros feltét jön be a legjobban hozzá Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #5321 Dátum: 2011. Június 17. - 10:04:31 »

Autentikus forrás: http://www.rastudio.net/lampis/index.html

3. rész, Házi kenyérsütés

Azért ennél egy kicsit - gondolom - bonyolultabb a dolog.
Olyan magátólértetődő természetességgel  magyarázzák a filmen... Bár ők már évtizedek óta csinálják, így megvan hozzá a rutin.

De azért a film alapján nem mernék nekiállni. Nem biztos, hogy kenyér lenne belőle...  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5322 Dátum: 2011. Június 17. - 10:09:16 »

Azért ennél egy kicsit - gondolom - bonyolultabb a dolog.
Olyan magától értetődő természetességgel  magyarázzák a filmen... Bár ők már évtizedek óta csinálják, így megvan hozzá a rutin.

De azért a film alapján nem mernék nekiállni. Nem biztos, hogy kenyér lenne belőle...  Fejvakarás

Mi anno ennél lényegesen kevesebb információval fogtunk neki Bodajkon a gyerekekkel egy kézműves táborban.
A kemencét is saját kezűleg építettük, és a tábor végén a záró bulira abban sültek a kenyerek.
A dagasztás volt a legjobb, két felnőtt fogta a teknő két végét, 40 gyerek meg dagasztott, váltásban, amennyi a teknőhöz fért.
Egy kockás füzetből felolvasott recept alapján sütöttük a kenyeret, de életemben nem ettem olyan finomat.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 17. - 10:12:07 írta St.Girgesz » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5323 Dátum: 2011. Június 17. - 10:09:57 »

Azért ennél egy kicsit - gondolom - bonyolultabb a dolog.
Olyan magátólértetődő természetességgel  magyarázzák a filmen... Bár ők már évtizedek óta csinálják, így megvan hozzá a rutin.

De azért a film alapján nem mernék nekiállni. Nem biztos, hogy kenyér lenne belőle...  Fejvakarás

Általában az első sikerülni szokott, a többi nem!  Vigyorog
Hangulata van a kenyérsütésnek, csak nehéz jó lisztet kapni, meg kemencéje sincs mindenkinek. Szomorú
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5324 Dátum: 2011. Június 17. - 10:14:26 »

Általában az első sikerülni szokott, a többi nem!  Vigyorog
Hangulata van a kenyérsütésnek, csak nehéz jó lisztet kapni, meg kemencéje sincs mindenkinek. Szomorú

Kitartás és egy kis idő múlva mind sikerülni fog! Bion
Lisztet nem is olyan nehéz kapni, csak szét kell nézni... Szinte minden nagyobb áruházban van több fajta kenyérliszt(és még kenyérkeverék is), de ha nem szeretsz multiba járni, akkor egy ügyes kisboltos is beszerzi. Kemence?-igaz, nem olyan tökéletes, de egy sima sütő is megteszi...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 [355] 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: