Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 655677 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5190 Dátum: 2011. Március 10. - 18:08:58 »

Van benne sok igazság, de jócskán túllő a célon.

Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5191 Dátum: 2011. Március 10. - 18:45:07 »

Tény és való, vannak ételek amit én sem rendelek étteremben. De ezt a cikket egy rosszindulatú eltúlzásnak tartom. Aki nem tud megkülönböztetni egy süllőt az afrikai harcsától,vagy a busától az tényleg ne menjen étterembe.
Szerintem egyre több jó éttermet lehet találni, de az tény, meg kell nézni hova megy be az ember.
 

"A Kádár-rendszer egyik nemzetközi önlegitimációs kísérletét tisztelhetjük tehát a hortobágyiban, ami már önmagában bőven elég lenne ahhoz, hogy utáljuk."
Aki pedig az alapján dönti el egy ételről, hogy szeressen vagy utáljon egy ételt, hogy melyik politikai rendszer alatt találták ki, az vegyen erőszakot az első kóbor kutyán, és dögöljön éhen!  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5192 Dátum: 2011. Március 10. - 18:57:37 »

Tény és való, vannak ételek amit én sem rendelek étteremben. De ezt a cikket egy rosszindulatú eltúlzásnak tartom. Aki nem tud megkülönböztetni egy süllőt az afrikai harcsától,vagy a busától az tényleg ne menjen étterembe.

Meg tudod különböztetni a süllőt a többitől, de ezt a köcsög vendéglős vendéglős nem látja rajtad és bepróbálkozik, te meg ordítozol egyet és eljössz éhesen.
A paksi halászcsárdában harcsapaprikást rendeltem és kihoztak valami pikkelyes halat...
Dunakömlődön ócska, állot ízű volt a halászlé.
A bajai "Tanya csárda" nevű kerüldelhelyen valami olcsó fagyasztott tőkehalfilét hoztak ki fogasfilé gyanánt.
Jó halászlét Baracson ettem, mondjuk pofátlanul drágán.

A cikk amúgy ócska és hatásvadász.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5193 Dátum: 2011. Március 10. - 19:33:27 »

Bevallom, Sam-mel priviztünk egyet e tárgyban.
Ezt írtam:
"Baromság, ez 15 évvel ezelőtt ment, ha ma megpróbálnád, a kutya nem menne be az éttermedbe.."

Nem akarok konyhatechnológiai rébuszokba belemenni, nem akarom a mai vendégkör jellemrajzát és szociográfiáját elemezni, csupán annyi a rálátásom, hogy a cikkben felsorolt dolgokat meg lehet játszani a vendéggel.
Egyszer.
Én is voltam balatoni vendéglátós, valami ilyesmiket csinált ott mindenki, aki három hónap alatt akarta megkeresni az éves jövedelmét.
Persze, ezek mind szakemberek voltak (taxis, kamionos, nyomdász-technikus, satöbbi.)
Meg is látszott-látszik a balatoni vendéglátás szakadékszerű forgalomesésén eme fényes évek eredménye.

Anno az oszrták haverokkal beszélgettünk erről, összehasonlítva az akkori Balatont mondjuk egy olasz, vagy spanyol tengerparti vendéglátó-hellyel.
Annyit mondtak, hogy a Balatonnál sorba kell állni a tűző napon a meleg sörért, a cigányasszony a biciklin szállított badellából adja a gyerek kezébe a főtt kukoricát, a vendéglősök szart adnak arany áron, átverik őket, tatárbeefsteaket adnak disznóhúsból, szalmonellás fagyit mocskos hűtőkből, a padlásteret meg a szuterént tüntetik fel, mint appartmant, satöbbi.
A mediterrán országokban pedig kinyalják a seggüket - ugyanennyi pénzért.

Szóval, mint itt is látszik, elb@szni nagyon könnyű valamit, helyre hozni viszont akár egy élet munkája is lehet.

Hajrá Magyarország!

 Effendi


Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5194 Dátum: 2011. Március 10. - 19:39:07 »

Bevallom, Sam-mel priviztünk egyet e tárgyban.
Ezt írtam:
"Baromság, ez 15 évvel ezelőtt ment, ha ma megpróbálnád, a kutya nem menne be az éttermedbe.."

Nem akarok konyhatechnológiai rébuszokba belemenni, nem akarom a mai vendégkör jellemrajzát és szociográfiáját elemezni, csupán annyi a rálátásom, hogy a cikkben felsorolt dolgokat meg lehet játszani a vendéggel.
Egyszer.
Én is voltam balatoni vendéglátós, valami ilyesmiket csinált ott mindenki, aki három hónap alatt akarta megkeresni az éves jövedelmét.
Persze, ezek mind szakemberek voltak (taxis, kamionos, nyomdász-technikus, satöbbi.)
Meg is látszott-látszik a balatoni vendéglátás szakadékszerű forgalomesésén eme fényes évek eredménye.

Anno az oszrták haverokkal beszélgettünk erről, összehasonlítva az akkori Balatont mondjuk egy olasz, vagy spanyol tengerparti vendéglátó-hellyel.
Annyit mondtak, hogy a Balatonnál sorba kell állni a tűző napon a meleg sörért, a cigányasszony a biciklin szállított badellából adja a gyerek kezébe a főtt kukoricát, a vendéglősök szart adnak arany áron, átverik őket, tatárbeefsteaket adnak disznóhúsból, szalmonellás fagyit mocskos hűtőkből, a padlásteret meg a szuterént tüntetik fel, mint appartmant, satöbbi.
A mediterrán országokban pedig kinyalják a seggüket - ugyanennyi pénzért.

Szóval, mint itt is látszik, elb@szni nagyon könnyű valamit, helyre hozni viszont akár egy élet munkája is lehet.

Hajrá Magyarország!

 Effendi







Igazad van  Fej a falba sajna ez még sokáig elfog kísérni bennünket!!!  Igen Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 10. - 19:49:58 írta Sakac » Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5195 Dátum: 2011. Március 17. - 08:03:29 »

Üdv Mindenkinek ! A jóóó hosszú  Röhög Röhög Röhög hétvége egyik remeke  Igen OOO OOO
Orja leves bográcsban  ! Kommentárt nem fűzök hozzá  felesleges .  Nyami
http://kepkezelo.com/images/hmvkuogcqumxu7tn6.jpg
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5196 Dátum: 2011. Március 17. - 08:04:24 »

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5197 Dátum: 2011. Március 17. - 10:23:45 »

http://minifun.blog.hu/2011/03/16/etkezesi_tanacsok_kezdoknek
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5198 Dátum: 2011. Március 17. - 10:54:00 »


Jó halászlét Baracson ettem, mondjuk pofátlanul drágán.


A szarvasi halászcsárdában nagyon finom halételeket ettem és egész elfogadható volt az ára. Wave (Csak egy kicsit messze van tőled Ördög)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #5199 Dátum: 2011. Március 19. - 11:07:09 »

Tisztelt sütni-főzni és enni-inni szerető Vadász Hölgyek és Urak! Emelem

Én is szeretnék a hosszú hétvégén elkövetett sütésemről egy pár képet feltenni!
Az éven az első kemence felfűtés eredménye.








A 10 fős társaságnak ízlett, mert pillanatok alatt elfogyott a 4 adag Töki pompos.
De azért a hűséges kemencefűtő fő-fő segédnek ( Kutyisz )menekítettem egy kis adagot.
További szép napot kívánva: Laci
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 19. - 11:27:57 írta Sakac » Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5200 Dátum: 2011. Március 19. - 11:13:05 »

Bird0   WaveIgen Emelem A Fő-fő segédnek is  Taps 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5201 Dátum: 2011. Március 20. - 07:06:27 »

Egyre jobban izgat ez a kemence-téma... a barátnőm nagymamája(!) tud búboskemencét rakni, így ha lesz egy kis megtakarításom, akkor lehet a nyáron nekilátunk egy ilyennek. Közben meg kitanulom a libatömés vagy a kenyérsütés vagy valami más rejtelmeit a mamitól. Nagyon szeret beszélni és sok hasznos van a tarsolyában Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5202 Dátum: 2011. Március 20. - 12:49:37 »

Egyre jobban izgat ez a kemence-téma... a barátnőm nagymamája(!) tud búboskemencét rakni, így ha lesz egy kis megtakarításom, akkor lehet a nyáron nekilátunk egy ilyennek. Közben meg kitanulom a libatömés vagy a kenyérsütés vagy valami más rejtelmeit a mamitól. Nagyon szeret beszélni és sok hasznos van a tarsolyában Figyelmes olvasás

Én láttam több modern házban búboskemencét a nappaliban, fűtöttek vele, sütöttek benne. Érdekes látvány a hagyományos "paraszti" kemence a metlachis, panoráma ablakos szobában. Mosolyog
Faggasd ki a nagyit, engem is érdekel a tervrajz! Mosolyog
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5203 Dátum: 2011. Március 20. - 20:04:25 »

Sanyooo! nekem van kemence rajzom he kell szívesen elküldöm neked. Vagy akár bárkinek. Az én kemencém alaprajza téglalap alakú, de boltíves a teteje és elől a kéménye. A netről vettem le, mint Kolesz kemence néven volt fenn de még szerintem fenn is van. Üdv Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #5204 Dátum: 2011. Március 20. - 20:14:30 »

Sanyooo! nekem van kemence rajzom he kell szívesen elküldöm neked. Vagy akár bárkinek. Az én kemencém alaprajza téglalap alakú, de boltíves a teteje és elől a kéménye. A netről vettem le, mint Kolesz kemence néven volt fenn de még szerintem fenn is van. Üdv Gyula

http://www.kemencebence.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=48:kolesz-kemenceepitese&catid=9:kezdolap
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: