Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923290 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #945 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 10:37:45 »

Én is bécsi fehéret használok. Összekeverem a hidrogénnel, jól kenhető pépesre, és lekenem kívül, belül.
Egy napig hagyom állni, aztán jó erős kefével leszedem a megszáradt masszát, és bő vízben lemosom, kiáztatom.
Utána mehet napozni.

A régi, megsárgult trófeákat pedig a rózsa aljáig erős domestosos vízbe áztatom. Én úgy tapasztaltam, hogy jobban (és gyorsabban) kitisztul, mint ha újra hidrogénezem. Nekem a lakásban vannak a trófeák, és évek alatt lerakodik rá egy zsíros (főzéstől, gőztől) poros réteg, amit a domestos szépen leszed. Ezeket is napon szárítom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #946 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 10:44:51 »

Szia Karcsi!

Jól emlékszel!   Az a vegyszerbolt talán a hetvenes évek végén, nyolcvanas évek elején szűnt meg.
Tudod, hogy a hidrogént haj szőkítésre is használják, Valamikor valóban lehetett töményet kapni, de miután egy két nő úgy használta, és leégett a haja, fejbőre, betiltották a tömény árusítást.
Az általad említett vegyszerboltban csak vegyész igazolványra lehetett azután venni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #947 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 11:11:21 »

Biztos a nyolcvanas évek elején szünt meg,mert akkoriba gyakornok voltam és a főnököm felküldött.
Vidéki hülyegyerek azt se tudta hol van.Hát még amikor a Rákóczi térre is bekeveredtem. Meglepődött
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #948 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 12:23:02 »

Félreértitek! Ez nem hajtógázas vagy miegyéb, azért kell a "lábspray" flakonja, mert olyan kis nyomáson nyomja rá az anyagot, hogy szinte csak csöpög rá. Ugyanazt a hatást éred el vele, mint az ecseteléssel, de gumikesztyűben kevesebb ideig kell a hidrogénes "környezetben" lenni, ami nem mindegy. Ecseteltük is, de ott jutott ide-oda, ezt egy nagy falapon szoktuk befújni, és nincs gond. Agancsra nem tud jutni, mert rá van hajtva az a nejlonzacskó, amit aztán a koponyára kötünk.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #949 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 12:41:14 »

Karcsi Wave
Pedig csak pár méter volt a tértől. Különben jó hely volt a tér Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 23. - 13:28:04 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #950 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 13:20:05 »

Félreértitek! Ez nem hajtógázas vagy miegyéb, azért kell a "lábspray" flakonja, mert olyan kis nyomáson nyomja rá az anyagot, hogy szinte csak csöpög rá. Ugyanazt a hatást éred el vele, mint az ecseteléssel, de gumikesztyűben kevesebb ideig kell a hidrogénes "környezetben" lenni, ami nem mindegy. Ecseteltük is, de ott jutott ide-oda, ezt egy nagy falapon szoktuk befújni, és nincs gond. Agancsra nem tud jutni, mert rá van hajtva az a nejlonzacskó, amit aztán a koponyára kötünk.

 Emelem
Nem értettelek félre.Gondoltam,hogy nem kompresszorral nyomjátok. Bion
De,akkor is veszélyes.Egy szélfuvallat vagy egy ajtónyitás és egy mikornnyi is elég a szembe.

Ha nem baj,akkor leirom,ahogy Én csinálom.Mindig vannak kezdők.
Lenyúzom a fejet és,ha van idő akkor minél tovább áztatom,hogy a vér kijöjjön belőle.Utána az agyvelőt az utolsó darabig kiszedem.Őznél úgy szoktam,hogy van egy olyan locsolótömlő ami pont belefér.Ezt beledugom és nagy nyomással kiveretem./utána lemosom magamról a velődarabokat Nyihi/Ezután fajtól és kortól függően /érzés szerint,mint a szakácskönyvekben irják Vállat von/főzöm.Ha van idő /általában nincs/akkor az első forrás után leöntöm a vizet és tisztába újra kezdem.Mindig a koponya hátulján kezdem leszedni a húst.Az orrát hagyom utoljára,mert,ha vissza kell tenni egy kicsit főzni,akkor nem esik szét az orrcsont.Mikor kész és le van tisztitva akkor Ultrát teszek vizbe és újra melegitem.Már nem szabad forralni.Végül napon megszáritom és mikor száraz,akkor ecsetelem be hidrogén-peroxiddal.Egy-két bekenés elég.Igy nincsenek rajta a zsirfoltok ami sok trófeát elcsúfit.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #951 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 13:27:16 »

Ha nem baj,akkor leirom,ahogy Én csinálom.Mindig vannak kezdők.

Én is az vagyok, mindig van mit tanulni Mosolyog Szűámomra mindenképp hasznos, köszönöm  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #952 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 22:21:26 »

Üdv Mindenkinek!

Lefőzést annyival bonyolítom még egy kicsit, hogy az orr körül a bőrt nem nyúzom le, így a szétfőzés veszélye is kisebb. Valamint akkor veszem ki a koponyát, ha a kés hegyének érintésére a szájpadláson a hús szétnyílik. A tisztítás után lemosom zsíroldószeres vízben, aztán bő tiszta vízben és csak utána kezdődik a hidrogénezés.

Lehet kicsit vicces, de én nem ecsettel, hanem régi használt fogkefével szoktam felvinni a hidrogént. Aztán a koponyát becsavarom egy erősebb zacskóba, és öntök bele egy kis anyagot, hogy a párolgáskor keletkezett gőz jobban átjárja. Majd az egészet sötét helyre rakom és egy napig állni hagyom. Azután, bő vízzel lemosom és megszárítom.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #953 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 22:25:33 »

Sziasztok!

Én olyat láttam, hogy jó meleg peroxidba merítik a 90%-ra letisztított agancsot. Nagyon szép fehér lesz tőle, és leszedi az apró maradékokat is.
Még nem próbáltam.
Szerintetek jó megoldás?
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
mauser
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #954 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 09:43:46 »

sziasztok nincs valakinek olyan őzbak koponyája ami nincs elfűrészelve, és megtudna tőle válni??szinte bármilyen állapotú megfelelne..
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #955 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 11:34:56 »

KIcsit off, de hátha valaki tud megoldást.

Kiesett a gázsütő belső üveglapja az ajtajából, valami hőálló ragasztót keresek, amivel vissza lehetne ragasztani. Használt már valaki ilyesmit?

Kösz:Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #956 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 11:52:03 »

A nevét nem tudom, de ámerikai kétkomponensű ragasztó van ilyen célra. (Hőálló és mindent ragaszt.) Fater autósboltban vette.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #957 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 12:00:22 »

KIcsit off, de hátha valaki tud megoldást.

Kiesett a gázsütő belső üveglapja az ajtajából, valami hőálló ragasztót keresek, amivel vissza lehetne ragasztani. Használt már valaki ilyesmit?

Kösz:Voldi

Szia!
Megkérdeztem egy tűzhelyes kollégát, Ő sima FBS-t használ erre is! Nem hittem neki, ezért elolvastam a tubuson a leírást és igaz!
-50---+200 fokig jó a kikeményedett anyag, nyugodtan ajánld a  barátodnak!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #958 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 12:03:32 »

Szia!
Megkérdeztem egy tűzhelyes kollégát, Ő sima FBS-t használ erre is! Nem hittem neki, ezért elolvastam a tubuson a leírást és igaz!
-50---+200 fokig jó a kikeményedett anyag, nyugodtan ajánld a  barátodnak!

Ez az amivel a szélvédőt regasztják be?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #959 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 12:11:24 »

Ez az amivel a szélvédőt regasztják be?

Nem tudom mivel ragasztják a szélvédőt  Booog  az FBS zöld tubusos ragasztó, bármelyik háztartási-vas-festék boltban kapható 5-600 FT-ért. Szilikon alapú, ha jól tudom, egyszerűen kezelhető, mi régóta azt használjuk mindenre! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: