Oldalak: 1 ... 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923287 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #8055 Dátum: 2019. Október 15. - 20:57:51 »

Ezt kihagyták, és amit a törvény így már nem tilt azt lehet!
Fejvakarás
Azért ez nem ilyen egyszerű. Mert ha onnantól "szabad", akkor a módosító rendelkezéseknél szerepeltetni kell, hogy kikerült a jogszabályból.
Amúgy a faxom kivan, hogy egy szenilis esztergályos meg egy félhülye asztalos vitatkozik itt a jogról a jogászok meg lapítanak mint sün a rozsban... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8056 Dátum: 2019. Október 15. - 21:08:07 »

Egyébként ezért egy állati nagy baromság, hogy szállításkor külön kell csomagolni a lőszert, és a fegyvert.  Ha valaki feltöri a kocsidat, az viszi a külön csomagot is. De, ha feltöri otthon a több ponton záródó két záras lemezszekrényemet, nehogy már az a kis lőszertartó rekesz okozzon nekik gondot! Mosolyog

Ha emlékszel, valamikor a sörétes fegyvert szétszedett állapotban, a golyós a zárdugattyú nélkül (azt külön)  kellett tárolni, és szállítani. Ma már ez sincs benne a törvényben.

Ja, és még nem vagyok szenilis! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #8057 Dátum: 2019. Október 15. - 22:23:48 »

Egyébként ezért egy állati nagy baromság, hogy szállításkor külön kell csomagolni a lőszert, és a fegyvert.  Ha valaki feltöri a kocsidat, az viszi a külön csomagot is. De, ha feltöri otthon a több ponton záródó két záras lemezszekrényemet, nehogy már az a kis lőszertartó rekesz okozzon nekik gondot! Mosolyog

Ha emlékszel, valamikor a sörétes fegyvert szétszedett állapotban, a golyós a zárdugattyú nélkül (azt külön)  kellett tárolni, és szállítani. Ma már ez sincs benne a törvényben.

Ja, és még nem vagyok szenilis! 

Voltak is ebből súlyos problémák. Jártunk vadászni hol lőszer, hol meg zárdugattyú nélkül. Netán egyszerre mind a kettő otthon maradt. Pedig akkoriban még a gyanú árnyéka sem vetődhetett ránk. Mármint a szenilitásé. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #8058 Dátum: 2019. Október 16. - 10:50:52 »

Fejvakarás
Azért ez nem ilyen egyszerű. Mert ha onnantól "szabad", akkor a módosító rendelkezéseknél szerepeltetni kell, hogy kikerült a jogszabályból.
Amúgy a faxom kivan, hogy egy szenilis esztergályos meg egy félhülye asztalos vitatkozik itt a jogról a jogászok meg lapítanak mint sün a rozsban... Ördög

Megnézem a régi időállapottal és jövök a hírrel.   Wave  Stoel 

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8059 Dátum: 2019. Október 16. - 18:35:58 »

Voltak is ebből súlyos problémák. Jártunk vadászni hol lőszer, hol meg zárdugattyú nélkül. Netán egyszerre mind a kettő otthon maradt.

Minden verzió előfordult... Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #8060 Dátum: 2019. Október 16. - 18:49:58 »

Voltak is ebből súlyos problémák. Jártunk vadászni hol lőszer, hol meg zárdugattyú nélkül. Netán egyszerre mind a kettő otthon maradt. Pedig akkoriban még a gyanú árnyéka sem vetődhetett ránk. Mármint a szenilitásé. Ördög
A puskát Ti még soha nem felejtettétek otthon?
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8061 Dátum: 2019. Október 16. - 19:17:36 »

A puskát Ti még soha nem felejtettétek otthon?
 Röhög

DE! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8062 Dátum: 2019. Október 16. - 20:07:16 »

DE! Mosolyog

Ejnye Attila! Most bevallottad, hogy hurkoltál!  NoNo

Bocsánatot kérek, nem tudtam kihagyni!  Angyal

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8063 Dátum: 2019. Október 16. - 20:33:17 »

A puskát Ti még soha nem felejtettétek otthon?
 Röhög
Én már az erdőben is Stoel
Egyszer az első gímbikám elejtésekor....25 éve is van már, jogilag ugyan elévült, de a komoly hülyeség faktor miatt inkább elmesélem.
Egyedül voltam, úgy örültem neki, majd infarktust kaptam Vigyorog
Komoly kuli munka volt, mire felkerült az UAZ saráglyára.
Vittem be a vadászházhoz büszkén, lobogó hajjal ( igen, akkor még volt...coppfom is!  Ördög) ittunk is rá kettőt...hármat...nyócat Piál
Aztán, mikor hazaértem, és nyitottam a szekrényt, nem volt mit betenni Meglepődött  Fejvakarás
Éjszaka, félkómásan mentem vissza érte, ott állt a fának támaszkodva, és szerintem röhögött rajtam Nyihi

Talán még ugyan abban az évben történt meg a második, és azt hiszem, hogy utolsó baki is ezen a téren.
Rákaptam, hogy két puskával jártam lesre (volt, hogy hárommal, mert ha hülyék vagyunk, akkor legyünk rendesen hülyék).
Meglőttem egy dámot kissé hátul a vékony lyukúval, de utána keresni már a nagyobbikkal mentem.
Megtaláltam, rendbe tettem, hűtőház, este lett, irány haza....
Másnap másfelé volt dolgom, csak harmad nap vetődtem ujból ahhoz a leshez.
Sompolyogtam felé a cserkelő úton, figyeltem a dámokat a réten, ki ne szúrjanak...felpillantottam a lesre es meghűlt bennem a sz@r egy pillanat alatt.
Egy puskát láttam a les sarkába betámasztva!
ORVVADÁSZ!!!! gondoltam...
Abban az evben volt egy elég zűrös orvvadász elfogásom, kishíján fegyverhasználatig fajult a dolog, bennem volt még a nyoma rendesen.
Beugrottam egy vastag cser mögé, es lázasan járt az agyam, hogy ebből most hogyan jövök ki ugy, hogy csak annyi lyuk legyen rajtam utána, mint amennyivel oda érkeztem.
Aztán kezdett gyanús lenni a helyzet, ésvégül leesett a tantusz.
A saját puskám volt, akit barom módon ottfelejtettem a keresés után.
Akkor még nem volt érvényben a max. 10 puska mindenféle hókuszpókusz nélkül, nekem is volt vagy 15, fel sem tűnt a hiánya otthon.
Na, de az is volt ám az utolsó, hogy egynél több puskával mentem dolgozni.
Azóta sem indulok haza ugy a területről, hogy ne nézném meg a fegyvert, hogy megvan-e, hogy üres-e?

Abban a "Fiatalság bolondság" dologban azért van valami Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8064 Dátum: 2019. Október 16. - 20:47:36 »

Ejnye Attila! Most bevallottad, hogy hurkoltál!  NoNo

Bocsánatot kérek, nem tudtam kihagyni!  Angyal

 Emelem

Miért  kellene bocsánatot kérned?
De azt áruld el,  miből következtettél arra, hogy azért mert otthon felejtettem a puskámat hurkoztam? 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8065 Dátum: 2019. Október 16. - 21:37:55 »

Miért  kellene bocsánatot kérned?
De azt áruld el,  miből következtettél arra, hogy azért mert otthon felejtettem a puskámat hurkoztam? 

Vicc vót!

Bocsánatot kértem rögtön, mert úgy gondoltam nyilvánvaló!

De ha ez kevés mégegyszer bocsánatot kérek! 

Ha nem fogadod el, kérlek mond el mivel tehetem jóvá hibámat!  Nem akarok udvarolni, de Te vagy azon kevesek egyike, akinek adok a szavára! Kevés ilyen ember van ezen a világon, egy kezem ujjai is soknak tűnnek a számolásnál.
 Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8066 Dátum: 2019. Október 16. - 23:03:19 »

Én már az erdőben is Stoel
Egyszer az első gímbikám elejtésekor....25 éve is van már, jogilag ugyan elévült, de a komoly hülyeség faktor miatt inkább elmesélem.
Egyedül voltam, úgy örültem neki, majd infarktust kaptam Vigyorog
Komoly kuli munka volt, mire felkerült az UAZ saráglyára.
Vittem be a vadászházhoz büszkén, lobogó hajjal ( igen, akkor még volt...coppfom is!  Ördög) ittunk is rá kettőt...hármat...nyócat Piál
Aztán, mikor hazaértem, és nyitottam a szekrényt, nem volt mit betenni Meglepődött  Fejvakarás
Éjszaka, félkómásan mentem vissza érte, ott állt a fának támaszkodva, és szerintem röhögött rajtam Nyihi

Talán még ugyan abban az évben történt meg a második, és azt hiszem, hogy utolsó baki is ezen a téren.
Rákaptam, hogy két puskával jártam lesre (volt, hogy hárommal, mert ha hülyék vagyunk, akkor legyünk rendesen hülyék).
Meglőttem egy dámot kissé hátul a vékony lyukúval, de utána keresni már a nagyobbikkal mentem.
Megtaláltam, rendbe tettem, hűtőház, este lett, irány haza....
Másnap másfelé volt dolgom, csak harmad nap vetődtem ujból ahhoz a leshez.
Sompolyogtam felé a cserkelő úton, figyeltem a dámokat a réten, ki ne szúrjanak...felpillantottam a lesre es meghűlt bennem a sz@r egy pillanat alatt.
Egy puskát láttam a les sarkába betámasztva!
ORVVADÁSZ!!!! gondoltam...
Abban az evben volt egy elég zűrös orvvadász elfogásom, kishíján fegyverhasználatig fajult a dolog, bennem volt még a nyoma rendesen.
Beugrottam egy vastag cser mögé, es lázasan járt az agyam, hogy ebből most hogyan jövök ki ugy, hogy csak annyi lyuk legyen rajtam utána, mint amennyivel oda érkeztem.
Aztán kezdett gyanús lenni a helyzet, ésvégül leesett a tantusz.
A saját puskám volt, akit barom módon ottfelejtettem a keresés után.
Akkor még nem volt érvényben a max. 10 puska mindenféle hókuszpókusz nélkül, nekem is volt vagy 15, fel sem tűnt a hiánya otthon.
Na, de az is volt ám az utolsó, hogy egynél több puskával mentem dolgozni.
Azóta sem indulok haza ugy a területről, hogy ne nézném meg a fegyvert, hogy megvan-e, hogy üres-e?

Abban a "Fiatalság bolondság" dologban azért van valami Vigyorog

..... Röhög ....ez nagyon jo Csaba. Hasonlo tortent velem is (az orvvadasz gyanuja kivetelevel) csak en 300 km az otthontol hagytam kint az erdobe a Sakomat egy fanak tamasztva ahol a feherfarku bikat kizsigereltuk. Hazaerven nem talalom a fegyvert, nyomas vissza 300 km -et, ott volt. Ennek van mar vagy 27 eve.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8067 Dátum: 2019. Október 17. - 09:28:59 »

 Emelem
Vicc vót!

Bocsánatot kértem rögtön, mert úgy gondoltam nyilvánvaló!

De ha ez kevés mégegyszer bocsánatot kérek! 

Ha nem fogadod el, kérlek mond el mivel tehetem jóvá hibámat!  Nem akarok udvarolni, de Te vagy azon kevesek egyike, akinek adok a szavára! Kevés ilyen ember van ezen a világon, egy kezem ujjai is soknak tűnnek a számolásnál.
 Emelem

Sanyi!   Emelem

Írtam, hogy nincs miért bocsánatot kérned!!!
Értem, hogy vicceltél!
Egyébként én sem vagyok jobb a deákné vásznánál, csak jól titkolom! Mosolyog
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #8068 Dátum: 2019. Október 17. - 14:35:11 »

 
Anno, Romániában is dívott a hülyeség hogy külön kel tárolni a fegyver részeit meg a lőszert. Késve érkeztem haza, össze kaptam hamarjában a cuccokat, felpattantam a motorra, irány a Körös egy holtága. Odaérve jöttem rá hogy a kisagy otthon maradt. Visszafordulni már nem volt idő, kényelembe helyeztem magam és vártam a húzást. Élménygazdag húzás volt, nem hiányzott a puskaropogás.   
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #8069 Dátum: 2019. Október 17. - 22:43:58 »

Volt a zárdugattyú -puska külön tárolásból cifra esetek: többek közt velem is.Kivesszük a zardugattyút  pár napig nem megyünk ki akkor ugye eresszük le az ütőszeget is ,odafelé könnyen ment nade vissza felé!-jött a habos cumi,szenvedés káromkodás  satubafogás - most mi a tököm lesz indulni kéne.....aztán azért csak megtanulta a beutalt a végére.                                                          , ,     Puska elhagyásra a klasszikus példa a kollega fakiadás közben kicsit szomjas volt,elindult gyalog haza,rájött a szapora  a Monte Carlót leszurta a hóba majd dolga végeztével ott is hagyta.Egész este a család minden tagja a puskát kereste szerencséjére hó volt és nagyjábol eltudta mondani,hogy melyik nyiladékon volt a ngydolog.                       
Naplózva
Oldalak: 1 ... 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 [538] 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: