Oldalak: 1 ... 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 [391] 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923482 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #5850 Dátum: 2015. Február 06. - 09:56:15 »

De a legjobb (mint minden felesleges elektromos vezetéket és kütyüt) ha valami hozzáértő ember kiszereli kocsiból, nyom nélkül. Wave
Soha nem felejtem...vagy tíz éve a társasági platós UAZ műszerfala alól egy kosárra való vezetéket vagdostunk ki,és utána minden működött ugyanúgy,sehonnan nem hiányzott delej... Vállat von
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #5851 Dátum: 2015. Február 06. - 09:58:25 »

Sziasztok! SOS szükségem lenne róka bőrre. Lehet friss vagy bármilyen állapotú. A FEHOVA-kell a kutyákkal bemutatóznunk. Tehát olyan kell amiért nem kár. Légyszi segítsetek!!
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5852 Dátum: 2015. Február 06. - 10:14:28 »

Soha nem felejtem...vagy tíz éve a társasági platós UAZ műszerfala alól egy kosárra való vezetéket vagdostunk ki,és utána minden működött ugyanúgy,sehonnan nem hiányzott delej... Vállat von
Azért egy Terranoból nem ollan egyszerű kiszerelni dolgokat! Ördög
Érdemes azért a + kábelek végére járni, hogy mi is az. Beszerelt, de elfelejtett dolgok. Pl: tiltókapcsoló,riasztó elfelejtve, GPS, rablásgátló és még sorolhatnám az egyéb esetleges és néha szakszerütlenül beszerelt bizbaszokat! Röhög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5853 Dátum: 2015. Február 06. - 10:26:16 »

Azért egy Terranoból nem ollan egyszerű kiszerelni dolgokat! Ördög
Érdemes azért a + kábelek végére járni, hogy mi is az. Beszerelt, de elfelejtett dolgok. Pl: tiltókapcsoló,riasztó elfelejtve, GPS, rablásgátló és még sorolhatnám az egyéb esetleges és néha szakszerütlenül beszerelt bizbaszokat! Röhög

Egyszer volt nálam kölcsönben egy Opel néhány hétig. Az csinálta teljesen rapszodikusan, hogy menet közben egyszer csak megállt. Hiába indítóztál, se kép, se hang, meg sem nyikkant. Vagy vártál jó sokat, vagy elkezdted betolatni(!) valakivel, és akkor elindult. Minden héten vittem szerelőhöz, de nem találták a hibát. Aztán egyszer egy kis faluban megint megállt, egyedül voltam, próbáltam én betolni, de sikertelen volt, megállt egy srác, villamossági szerelő, mint kiderült, segített betolni, el is indult, felajánlotta, hogy megnézi.

Kiderült, hogy volt benne valamikor egy indításgátló, kiszerelték, de bent felejtettek egy relét. Aztán amikor gondolta, letiltott. Amikor a betolásnál kicsit ugrált a gép, akkor meg kinyitott, egyébként meg amikor gondolta. Űberszopás volt.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #5854 Dátum: 2015. Február 06. - 20:34:31 »



Csak az rémlik, hogy volt telepass jelölésű kijárat, ahol a taxiban csippant a tükör fölött valami dobozka-innen jött a gondolatom. Nem néztem meg jobban a kütyüt.

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5855 Dátum: 2015. Február 10. - 20:29:33 »

Sziasztok
Belinkelek egy oldalt, kérném, hogy aki tud románul, és van ideje beleolvasni, az legyen szíves leírni a lényegét a diskurzusnak.
Csak kíváncsiságból. Ott voltam azon a terelővadászaton, és érdekelne...
Köszönöm
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #5856 Dátum: 2015. Február 11. - 17:24:31 »

Sziasztok
Belinkelek egy oldalt, kérném, hogy aki tud románul, és van ideje beleolvasni, az legyen szíves leírni a lényegét a diskurzusnak.
Csak kíváncsiságból. Ott voltam azon a terelővadászaton, és érdekelne...
Köszönöm
 Emelem

  Hol van a link??? Vállat von
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5857 Dátum: 2015. Február 11. - 20:38:39 »

  Hol van a link??? Vállat von
Most már itt:
http://www.vinatoare.ro/phpbb/viewtopic.php?f=28&t=774&start=195
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #5858 Dátum: 2015. Február 11. - 22:00:45 »


  Szia!
 Na szóval ez az egyik román vadászfórum oldala, mert ugyebár itt is két fórum van. Vigyorog A vita , vagyis hozzászólás, a magyar terelővadászatról (amiről Ferenczi Lóránt beszámol), egy elég lenéző vélemény . Szóval eléggé nem szimpatizálja a corax nicknevü úriember a terelést,ahol szarvasokat is elejtenek, neki sokkal szimpatikusabb a Kárpátok hegyeiben való disznóhajtás. Úgy veszem ki az írásból, hogy nem szimpatikus neki a teríték sem, felesleges idegenből átvett tam tam egy csomó sallanggal és felesleges rituáléval. Az ő véleménye szerint " egy vad elejtésének felemelő pillanata, birtokbavétele mikor kalapot levéve , letérdelsz az elejtett vad mellé és hálát adsz  Istennek, hogy eljuttatott a hegyek szívébe ahol feláldozta egy élőlény életét neked, valamint meginni egy  pálinkát, mely égesse a belsődet, hogy gyorsan keresned keljen egy forrást, hogy egy jót igyál, az tökéletesen elég."
    KB. Ez a lényege. Emelem

    Üdv. Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5859 Dátum: 2015. Február 11. - 22:16:16 »

  Szia!
 Na szóval ez az egyik román vadászfórum oldala, mert ugyebár itt is két fórum van. Vigyorog A vita , vagyis hozzászólás, a magyar terelővadászatról (amiről Ferenczi Lóránt beszámol), egy elég lenéző vélemény . Szóval eléggé nem szimpatizálja a corax nicknevü úriember a terelést,ahol szarvasokat is elejtenek, neki sokkal szimpatikusabb a Kárpátok hegyeiben való disznóhajtás. Úgy veszem ki az írásból, hogy nem szimpatikus neki a teríték sem, felesleges idegenből átvett tam tam egy csomó sallanggal és felesleges rituáléval. Az ő véleménye szerint " egy vad elejtésének felemelő pillanata, birtokbavétele mikor kalapot levéve , letérdelsz az elejtett vad mellé és hálát adsz  Istennek, hogy eljuttatott a hegyek szívébe ahol feláldozta egy élőlény életét neked, valamint meginni egy  pálinkát, mely égesse a belsődet, hogy gyorsan keresned keljen egy forrást, hogy egy jót igyál, az tökéletesen elég."
    KB. Ez a lényege. Emelem

    Üdv. Lehel
Nyilván nem lehet valakit elítélni a F&H channel filmjei alapján de amit ott látunk a román disznóhajtásokról, az alapján jobban tenné, ha inkább lapítana a szőröstalpú disznaja... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5860 Dátum: 2015. Február 11. - 22:18:46 »

  Szia!
 Na szóval ez az egyik román vadászfórum oldala, mert ugyebár itt is két fórum van. Vigyorog A vita , vagyis hozzászólás, a magyar terelővadászatról (amiről Ferenczi Lóránt beszámol), egy elég lenéző vélemény . Szóval eléggé nem szimpatizálja a corax nicknevü úriember a terelést,ahol szarvasokat is elejtenek, neki sokkal szimpatikusabb a Kárpátok hegyeiben való disznóhajtás. Úgy veszem ki az írásból, hogy nem szimpatikus neki a teríték sem, felesleges idegenből átvett tam tam egy csomó sallanggal és felesleges rituáléval. Az ő véleménye szerint " egy vad elejtésének felemelő pillanata, birtokbavétele mikor kalapot levéve , letérdelsz az elejtett vad mellé és hálát adsz  Istennek, hogy eljuttatott a hegyek szívébe ahol feláldozta egy élőlény életét neked, valamint meginni egy  pálinkát, mely égesse a belsődet, hogy gyorsan keresned keljen egy forrást, hogy egy jót igyál, az tökéletesen elég."
    KB. Ez a lényege. Emelem

    Üdv. Lehel
Szóval nem konkrétan arról a vadászatról volt szó, csak amúgy a terelővadászatról-terítékről.
Érdekes volt egyébként: Ez azthiszem 2009-ben volt, 4 gím, 5 disznó. 2010-ben 36 disznó, meg a területhatáron kívül(mert a szomszédok is kiültek..) 11 db.
Köszönöm a fordítást. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #5861 Dátum: 2015. Február 11. - 22:36:02 »

Nyilván nem lehet valakit elítélni a F&H channel filmjei alapján de amit ott látunk a román disznóhajtásokról, az alapján jobban tenné, ha inkább lapítana a szőröstalpú disznaja... Nem

Amikor ecseteli, hogy golyós puskával 4-500 méterre lövünk, sörétessel meg 150-200ra?  Röhög
Vagy valami ilyesmit láttam egyszer. Fogtam a fejem...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #5862 Dátum: 2015. Február 11. - 22:39:26 »

Amikor ecseteli, hogy golyós puskával 4-500 méterre lövünk, sörétessel meg 150-200ra?  Röhög
Vagy valami ilyesmit láttam egyszer. Fogtam a fejem...
A 6.5x68 pedig kiváló hajtáskaliber... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #5863 Dátum: 2015. Február 11. - 22:45:47 »

A 6.5x68 pedig kiváló hajtáskaliber... Vigyorog

Sztem az az Nevet
Mondjuk amúgy talán egy szép Steyr Meoptával...
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #5864 Dátum: 2015. Február 12. - 07:42:39 »

Amikor ecseteli, hogy golyós puskával 4-500 méterre lövünk, sörétessel meg 150-200ra?  Röhög
Vagy valami ilyesmit láttam egyszer. Fogtam a fejem...

  Ez konkrétan a fordító hibája, aztán meg úgy adták le. Nyihi Én is láttam ezt az okos hozzászólást. Wave
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Oldalak: 1 ... 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 [391] 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: