Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923290 alkalommal)
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #360 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 15:07:06 »

Üdvözletem!

Olyan mesterember elérhetőségét keresném, aki kisebb vésést vállalna viszonylag elérhető áron és időn belül. Ha valaki tudna ilyen illetőt nagyon megköszönném neki a tanácsát.

p

 
Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #361 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 16:10:12 »

Gravirág Bt, vagy Kft. Budapest.
Egyszer dolgoztattam vele, kiváló és olcsó a munkája, extra dolgogat is vállal.
Keress rá a neten. Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #362 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 09:19:04 »

Továbbra is fent áll a kérésem amit a 338-as hsz-omban tettet. Wave

A főtt fürjtojást az asztal lapjához kocogtaatod, és a mutató és hüvelykújad koordinált mozgásával meghámozod! Ha sok a tojás, gyorsan járjon az újad! Bion Bion Bion Wave
Kicsit necceseb a hámozása, mint a tyúktojásé és mikor 200-250db-ot kell megpucolni 4-5naponta... hát nem olyan szórakoztató :-\  Rajta vagyok az ügyön- tyúktojás hámozót már találtam, meg is vettem(by post from Germany Bion), most kutatok olyan műanyagos után,aki lekicsinyítené nekem. Onnantól nyerő vagyok! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #363 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 09:34:56 »

Attól tartok balfék módon szerencsétlenül és félreérthetően fogalmaztam: nem szimpla vésést szeretnék, hanem egy fegyver oldallemezeit gondoltam némiképp kicsinosítani... Ha a Gravirág megcsinálja nekem úgyis jó...  Mosolyog
Mindenesetre köszönöm a tippet!

p
Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #364 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 10:06:11 »

Attól tartok balfék módon szerencsétlenül és félreérthetően fogalmaztam: nem szimpla vésést szeretnék, hanem egy fegyver oldallemezeit gondoltam némiképp kicsinosítani... Ha a Gravirág megcsinálja nekem úgyis jó...  Mosolyog
Mindenesetre köszönöm a tippet!

p

Üdv!

Írtam privátban.
Naplózva
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #365 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 10:15:16 »

Köszönöm szépen tisztelettel, megkaptam!
Fel fogom keresni az urat, igen impozáns munkák...

p
Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #366 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 00:01:39 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a vizsgára készülvén2 problémás tesztkérdésbe botlottam, melyek a mai jogszabály szerint már elvileg rossz válaszúak...
1: Motoros járműről:
 a) Bármely nagyvadra szabad lőni ha a motor áll
 b) Csak az őzre és a dámra szabad lőni
 c) Tilos vadászni

A régi teszt szerint a c) a jó válasz, azonban az 1996 évi LV. törvény szerint minden vadászható emlősfajra vadászhatunk, ha a jármű nem mozog. Eszerint pedig az a) válasz a helyes... Szeretnék megerősítést vagy cáfolatot kérni, sokat segítene!

A másik:
2: A vaddisznó engedélyezett éjszakai vadkárelhárító vadászat során
 a) Tilos fényszórót használni
 b) A fényszóró használata kötelező
 c) A fényszóró használata ajánlott

A régi teszt szerint az a) a jó válasz, azonban a hatályos jogszabály szerint nem feltétlen, miszerint "A vadászati hatóság engedélyezheti
a) ha a vadkár másként nem hárítható el, a vaddisznó,
b) ha állat-egészségügyi, humánegészségügyi vagy vagyonvédelmi indokok ezt szükségessé teszik, a róka
fényszóróval történő éjszakai vadászatát."

na mármost utóbbiak szerint nem lehet egyértelműen tiltottnak minősíteni a lámpahasználatot...

Segítségeteket köszönöm előre is! Az elvi válaszokat tudom, de lehet, hogy rosszul - ezért kérném véleményeiteket!

 Meghajol Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #367 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 12:02:26 »

Segítséget szeretnék kérni Tőletek, ugyanis október elején néhány napot Prágában lesz szerencsém eltölteni és ha véletlenül fegyverboltba toppannék be Nyihi, körül szeretnék nézni lőszer ügyben. Tudok-e ott fegyvertartásival illetve vadászjeggyel no meg némi koronával felvértezve lőszert vásárolni, ha megérné? Előre is köszi az infót!
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #368 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 16:01:26 »

Segítséget szeretnék kérni Tőletek, ugyanis október elején néhány napot Prágában lesz szerencsém eltölteni és ha véletlenül fegyverboltba toppannék be Nyihi, körül szeretnék nézni lőszer ügyben. Tudok-e ott fegyvertartásival illetve vadászjeggyel no meg némi koronával felvértezve lőszert vásárolni, ha megérné? Előre is köszi az infót!
Nem.Csak fegyverrel együtt hozhatsz be lőszert.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #369 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 16:41:47 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a vizsgára készülvén2 problémás tesztkérdésbe botlottam, melyek a mai jogszabály szerint már elvileg rossz válaszúak...


A másik:
2: A vaddisznó engedélyezett éjszakai vadkárelhárító vadászat során
 a) Tilos fényszórót használni
 b) A fényszóró használata kötelező
 c) A fényszóró használata ajánlott

A régi teszt szerint az a) a jó válasz, azonban a hatályos jogszabály szerint nem feltétlen, miszerint "A vadászati hatóság engedélyezheti
a) ha a vadkár másként nem hárítható el, a vaddisznó,
b) ha állat-egészségügyi, humánegészségügyi vagy vagyonvédelmi indokok ezt szükségessé teszik, a róka
fényszóróval történő éjszakai vadászatát."

na mármost utóbbiak szerint nem lehet egyértelműen tiltottnak minősíteni a lámpahasználatot...

Segítségeteket köszönöm előre is! Az elvi válaszokat tudom, de lehet, hogy rosszul - ezért kérném véleményeiteket!

 Meghajol Wave

A vd éjszakai vadászatánál a lámpa egész biztosan nem tilos, de szerintem nem is kötelező. Teliholdas éjszakán szükségtelen is, ha meg kötelező lenne, akkor a lámpátlan vadászokat ezzel kizárnák az éjszakai vadkár elháritásból, ami nonszensz. Szerintem.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #370 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 19:42:22 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a vizsgára készülvén2 problémás tesztkérdésbe botlottam, melyek a mai jogszabály szerint már elvileg rossz válaszúak...


A másik:
2: A vaddisznó engedélyezett éjszakai vadkárelhárító vadászat során
 a) Tilos fényszórót használni
 b) A fényszóró használata kötelező
 c) A fényszóró használata ajánlott

A régi teszt szerint az a) a jó válasz, azonban a hatályos jogszabály szerint nem feltétlen, miszerint "A vadászati hatóság engedélyezheti
a) ha a vadkár másként nem hárítható el, a vaddisznó,
b) ha állat-egészségügyi, humánegészségügyi vagy vagyonvédelmi indokok ezt szükségessé teszik, a róka
fényszóróval történő éjszakai vadászatát."

na mármost utóbbiak szerint nem lehet egyértelműen tiltottnak minősíteni a lámpahasználatot...

Segítségeteket köszönöm előre is! Az elvi válaszokat tudom, de lehet, hogy rosszul - ezért kérném véleményeiteket!

 Meghajol Wave

A vd éjszakai vadászatánál a lámpa egész biztosan nem tilos, de szerintem nem is kötelező. Teliholdas éjszakán szükségtelen is, ha meg kötelező lenne, akkor a lámpátlan vadászokat ezzel kizárnák az éjszakai vadkár elháritásból, ami nonszensz. Szerintem.

A fegyverlámpa használata egyértelmüen TILOS!
Az,hogy engedélyezheti  a hatóság az már egészen más kérdés.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #371 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 20:48:32 »

Vtv. 71. § (4) bekezdés: "A vadászati hatóság engedélyezheti

a) ha a vadkár másként nem hárítható el, a vaddisznó,

b) ha állat-egészségügyi, humánegészségügyi vagy vagyonvédelmi indokok ezt szükségessé teszik, a róka

fényszóróval történő éjszakai vadászatát."

Balázs!
Hívd fel a figyelmüket a vizsgán a tévedésre! Ezt én is megtettem annak idején egy kérdésnél és nagyon örültek neki.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #372 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 21:00:40 »


A vd éjszakai vadászatánál a lámpa egész biztosan nem tilos, de szerintem nem is kötelező. Teliholdas éjszakán szükségtelen is, ha meg kötelező lenne, akkor a lámpátlan vadászokat ezzel kizárnák az éjszakai vadkár elháritásból, ami nonszensz. Szerintem.

A fegyverlámpa használata egyértelmüen TILOS!
Az,hogy engedélyezheti  a hatóság az már egészen más kérdés.

Maradjunk annyiban, hogy a fegyverlámpa használata hatósági engedélyhez kötött. Ennek birtokában nem tilos, és nem is kötelező a használata.

 A konkrét kérdés ez volt:

"2: A vaddisznó engedélyezett éjszakai vadkárelhárító vadászat során
 a) Tilos fényszórót használni
 b) A fényszóró használata kötelező
 c) A fényszóró használata ajánlott"

Tehát engedélyezett éjszakai... vadászat-ról van szó, ami feltételezi az engedély meglétét, nem?
Azt én is tudom hogy engedély nélkül nem szabad lámpázni.

Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #373 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 21:11:12 »

Urak, köszönöm!

Szerintem is a "helyes" válasz, miszerint egyértelműen tilos a használat, nem igaz, ugyanis ha tilos, az azt jelenti, hogy semmilyen körülmények közt nem használható. Na mármost, ha valaki engedélyt kap rá (márpedig rendszerint kap a vadászatra jogosult), akkor már probléma nélkül használhatja - ha szeretné. Én így gondoltam, ezért kértem megerősítést vagy cáfolatot.
Ha valaki tudna még segíteni az első kérdésben (motoros járműről történő vadászat) - megköszönném!

 Meghajol Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #374 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 21:17:46 »

Na, de ugyanígy vannak még szalonkára vonatkozó kérdések, és a többi, vadászati idény nélküli récefajról is. Ha szólsz vizsgán, akkor biztos nem haragszanak meg, bár szerintem van annyi eszük, hogy nem tesznek bele ilyen teszteket. Mikor vizsgázol? Nekem még egy szót se szóltak, mikor lesz...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: