Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923277 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #330 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 09:57:05 »

Egy kis segítség infó kellene nékem... KAP

Úgy néz ki ha égiek is akarják nem sokára Somogyországban Szennán töltök pár napot a kedvesemmel.
Sajna nem kapitáli gímeket fogot kergetni :-\ Vadász

Na bárki aki ismeri esetleg a környéket, valami jó túrazási, kirándulási, fürdőzési lehetőséggel kapcsolatban bármilyen infót szívessen venék.
Én még a környéken sem nagyon voltam, így minden ismeretlen.

 Wave

Én is a környéken lakom, mint Boar, szívesen segítek, ha kell! Keress nyugodtan. Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #331 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:27:54 »

Sziasztok!
 Talán valaki tud segíteni, ugyanis van egy kis almaültetvényem, amit most megtámadtak a seregélyek. Eszik az érettet, sőt most már az éretleneket is . Úgy 3 éve történt hasonló dolog, de akkor a kifüggesztett "mű sas" elriasztotta őket. Ma is kitettem, de ezek a seregélyek már nem hallgatnak a szépszóra.Ha ugye szőlő lenne, akkor  Vadász. Esetleg valami ötlet, praktika...

Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #332 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:30:13 »

Sziasztok!
 Talán valaki tud segíteni, ugyanis van egy kis almaültetvényem, amit most megtámadtak a seregélyek. Eszik az érettet, sőt most már az éretleneket is . Úgy 3 éve történt hasonló dolog, de akkor a kifüggesztett "mű sas" elriasztotta őket. Ma is kitettem, de ezek a seregélyek már nem hallgatnak a szépszóra.Ha ugye szőlő lenne, akkor  Vadász. Esetleg valami ötlet, praktika...



A seregély olan mint a repülő sáska, ha rákapnak egy gyümölcsösre, szőllősre akkor annak vége.........
A legjobb megoldás ha felteszel egy szőllőfürtöt az almafára oszt  Vadász, de nem tőlem hallotad... Bion
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #333 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:30:32 »

Egy kis segítség infó kellene nékem... KAP

Úgy néz ki ha égiek is akarják nem sokára Somogyországban Szennán töltök pár napot a kedvesemmel.
Sajna nem kapitáli gímeket fogot kergetni :-\ Vadász

Na bárki aki ismeri esetleg a környéket, valami jó túrazási, kirándulási, fürdőzési lehetőséggel kapcsolatban bármilyen infót szívessen venék.
Én még a környéken sem nagyon voltam, így minden ismeretlen.

 Wave

Én is a környéken lakom, mint Boar, szívesen segítek, ha kell! Keress nyugodtan. Wave

 Wave Wave Igen
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #334 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 16:02:46 »

Sziasztok!
 Talán valaki tud segíteni, ugyanis van egy kis almaültetvényem, amit most megtámadtak a seregélyek. Eszik az érettet, sőt most már az éretleneket is . Úgy 3 éve történt hasonló dolog, de akkor a kifüggesztett "mű sas" elriasztotta őket. Ma is kitettem, de ezek a seregélyek már nem hallgatnak a szépszóra.Ha ugye szőlő lenne, akkor  Vadász. Esetleg valami ötlet, praktika...



A seregély olan mint a repülő sáska, ha rákapnak egy gyümölcsösre, szőllősre akkor annak vége.........
A legjobb megoldás ha felteszel egy szőllőfürtöt az almafára oszt  Vadász, de nem tőlem hallotad... Bion
Csak az a probléma, hogy teljesen a falu szélén van a gyümölcsös. :'(
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #335 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 16:45:34 »

Sziasztok!
 Talán valaki tud segíteni, ugyanis van egy kis almaültetvényem, amit most megtámadtak a seregélyek. Eszik az érettet, sőt most már az éretleneket is . Úgy 3 éve történt hasonló dolog, de akkor a kifüggesztett "mű sas" elriasztotta őket. Ma is kitettem, de ezek a seregélyek már nem hallgatnak a szépszóra.Ha ugye szőlő lenne, akkor  Vadász. Esetleg valami ötlet, praktika...



A seregély olan mint a repülő sáska, ha rákapnak egy gyümölcsösre, szőllősre akkor annak vége.........
A legjobb megoldás ha felteszel egy szőllőfürtöt az almafára oszt  Vadász, de nem tőlem hallotad... Bion
Csak az a probléma, hogy teljesen a falu szélén van a gyümölcsös. :'(

Akkó meg légpusi, de ezt se én mondtam, sajna kb 2-3 órát tartja távol őket tapasztalatom szerint, és ahogy szokják, egyre gyorsabban visszatérnek. Fejvakarás Türelmetlenül

 Wave
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #336 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 19:26:25 »

Sziasztok!
 Talán valaki tud segíteni, ugyanis van egy kis almaültetvényem, amit most megtámadtak a seregélyek. Eszik az érettet, sőt most már az éretleneket is . Úgy 3 éve történt hasonló dolog, de akkor a kifüggesztett "mű sas" elriasztotta őket. Ma is kitettem, de ezek a seregélyek már nem hallgatnak a szépszóra.Ha ugye szőlő lenne, akkor  Vadász. Esetleg valami ötlet, praktika...



A seregély olan mint a repülő sáska, ha rákapnak egy gyümölcsösre, szőllősre akkor annak vége.........
A legjobb megoldás ha felteszel egy szőllőfürtöt az almafára oszt  Vadász, de nem tőlem hallotad... Bion
Csak az a probléma, hogy teljesen a falu szélén van a gyümölcsös. :'(

Akkó meg légpusi, de ezt se én mondtam, sajna kb 2-3 órát tartja távol őket tapasztalatom szerint, és ahogy szokják, egyre gyorsabban visszatérnek. Fejvakarás Türelmetlenül

 Wave
Hogy költöznének azokhoz, akik kitalálták ezeket a törvényeket. Mert ugye védelem az van, de az általuk okozott kárra ellentételezés az már nincs. Négy évvel ezelőtt 4,3 ha
kukorica vetést csipegettek ki 90%-osan a nyáriludak. A nemzetiparktól jött úriember állapította meg a százalékot. Persze semmit sem fizettek...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #337 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 08:50:01 »

Hogy költöznének azokhoz, akik kitalálták ezeket a törvényeket. Mert ugye védelem az van, de az általuk okozott kárra ellentételezés az már nincs. Négy évvel ezelőtt 4,3 ha
kukorica vetést csipegettek ki 90%-osan a nyáriludak. A nemzetiparktól jött úriember állapította meg a százalékot. Persze semmit sem fizettek...

Pár éve, amikor még nem állt védelem alatt a vetési varjú, az anyósom kukoricavetését előszeretettel kiszedegették a vetésiek.
Próbaként lekentem egyet, aztán karóra tűzve kiraktam a föld közepére. Attól kezdve békén hagyták.
Nem tudom, seregélynél beválik-e a módszer (a varjú okos madár), de talán érdemes megpróbálni, légpuskával, kisgolyóssal kéne lőni egyet-kettőt, és felkötni a fára.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #338 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 08:56:10 »

Hahó mindenki!

Elsősorban a külföldiektől kérnék most segítséget, de lehet, hogy egy hazai vadász is tud nekem segíteni. Fürjtojás hámozót keresek( croqual egg peeling volt az enyémre írva), de Mo-n nem találtam ilyet. Volt nekem egy még az USa-ból rendeltem, de megszűnt a cég, aki gyártotta.

Ha valaki lát ilyet, vagy van tudomása egy gyártóról, akkor megköszönném, ha informálna róla!

Köszönöm!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 09:29:33 »

(a varjú okos madár)


De legalábbis láttak már karón varjút...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #340 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:24:58 »

Sziasztok!

Egy látványos kígyófotóra volna szükségem. Lehetőleg minél félelmetesebb legyen, tök mindegy milyen faj.
Tudna segíteni valaki?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #341 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 12:32:47 »

http://sensationalserpents.com/wp-content/uploads/2007/11/rough-earth-snake.jpg

http://k43.pbase.com/v3/10/444810/2/45733372.Picture069snake.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Bull_snake.jpg

http://www.itsnature.org/wp-content/uploads/2008/02/black-mamba.jpg


voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #342 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:00:43 »

Sziasztok

Tegnap vadászat közben csak "bakot lőttem" (egy jó nagyot főlé a süldőnek) de cserkelés közben találtam egy őz agancsot. Már eléggé ki van fehéredve de még rajta van a koponya csonton. Korábban volt szó róla, hogy hogyan lehet "restaurálni" az őz agancsát. Sajnos nem találtam meg a hozzászólások között Tudna valaki segíteni ???
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #343 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:08:57 »

Sziasztok

Tegnap vadászat közben csak "bakot lőttem" (egy jó nagyot főlé a süldőnek) de cserkelés közben találtam egy őz agancsot. Már eléggé ki van fehéredve de még rajta van a koponya csonton. Korábban volt szó róla, hogy hogyan lehet "restaurálni" az őz agancsát. Sajnos nem találtam meg a hozzászólások között Tudna valaki segíteni ???

Taser!
Milyen kalibert használsz?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #344 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:29:17 »

Jelenleg egy CE Rebell Huntert. 6075 -öst Bion Bion Bion NAP HELLRAZOR maggal töltve gyozo gyozo gyozo
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: