Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923461 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #3585 Dátum: 2012. Május 09. - 22:40:58 »

Én kérek elnézést a kedves Mamától!  Kacsint Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #3586 Dátum: 2012. Május 09. - 22:47:59 »

Én kérek elnézést a kedves Mamától!  Kacsint Ördög
Szeretnéd személyesen?
Összehozlak vele. Lőszert is adok. Vadász Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3587 Dátum: 2012. Május 10. - 00:00:56 »

Kedves autóhoz értő Fórumtársak!

Elmentem ma tankoni, úgy kb. 4 liter lehetett még benne... Az óra 46,77 litert mutatott, amikor "kattant" a töltőpisztoly. Egy probléma van csak: a benzintank papíron 42 literes!!! Szóval, hiába írtam meg tegnap a matek emelt érettségit, nem tudok rájönni, a 4+46,77 < 42 összefüggés hogy állhat fenn. Ördög A 42 liter a műszaki adatok között van, tehát az biztos, hogy helyes adat. És azt is hozzá kell tennem, hogy 6 éve, mióta megvan az autó, ilyen még nem fordult elő, hogy több ment volna bele, mint 42 liter. Tehát én csak arra tudok jutni, hogy szimplán átb@sztak...
Van ötletetek, történt már veletek esetleg hasonló? (Természetesen fizetéskor említettem a kutasnak, de csak elkezdett habratyolni, hogy most voltak hitelesítve a töltőpisztolyok, meg valami vezetékekről, nem is figyeltem már. Fizettem, aztán annyit mondtam neki: A viszontNEMlátásra! Tasli És az is érdekes még, hogy épp nem rég említette egy ismerősöm, hogy ő nem jár már ide, mert egyszer észrevette, hogy lehúzták 2-3 literrel...Szóval, erős a gyanú... De azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.)
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #3588 Dátum: 2012. Május 10. - 06:15:37 »

Kedves autóhoz értő Fórumtársak!

Elmentem ma tankoni, úgy kb. 4 liter lehetett még benne... Az óra 46,77 litert mutatott, amikor "kattant" a töltőpisztoly. Egy probléma van csak: a benzintank papíron 42 literes!!! Szóval, hiába írtam meg tegnap a matek emelt érettségit, nem tudok rájönni, a 4+46,77 < 42 összefüggés hogy állhat fenn. Ördög A 42 liter a műszaki adatok között van, tehát az biztos, hogy helyes adat. És azt is hozzá kell tennem, hogy 6 éve, mióta megvan az autó, ilyen még nem fordult elő, hogy több ment volna bele, mint 42 liter. Tehát én csak arra tudok jutni, hogy szimplán átb@sztak...
Van ötletetek, történt már veletek esetleg hasonló? (Természetesen fizetéskor említettem a kutasnak, de csak elkezdett habratyolni, hogy most voltak hitelesítve a töltőpisztolyok, meg valami vezetékekről, nem is figyeltem már. Fizettem, aztán annyit mondtam neki: A viszontNEMlátásra! Tasli És az is érdekes még, hogy épp nem rég említette egy ismerősöm, hogy ő nem jár már ide, mert egyszer észrevette, hogy lehúzták 2-3 literrel...Szóval, erős a gyanú... De azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.)
 Emelem

Nincs itt semmi probléma! Majd az egyetemen megtanulod, hogy egy feladat megoldásnál, ha nem jön ki a várt eredmény, akkor be kell szorozni, vagy elosztani egy faktorral aminek a neve egyetemenként változik. Nálunk "Szendrő féle csodafaktor"-nak hívtuk, arról a tanárról elnevezve aki előszeretettel alkalmazott az előadásain, rendszeresen elbaszott számításainál ilyen faktorokat a végeredmény korrigálására. Na már most az általad felvázolt problémánál, ha a tankban lévő mennyiség(x) valamint a tankolt mennyiség(y) összegét beszorzod a soma faktorral(szigma), amelynek értéke Pitagorasz megállapított értékét a Bólyaiak által bevezetett módosító tényezővel korrigálva, figyelembe véve a Gauss számok eltérítő hatását, szigma= 0,82726 , akkor már is megkapod az autó műszaki adatai között szereplő 42 literes mennyiséget. Tehát a fenti számításból levonhatjuk a végkövetkeztetést, amely szerint öcsém Téged jól átbasztak, de hát ebben a nehéz gazdasági helyzetben amikor kevesebb a tankoló autó, meg a borravaló, a kutasoknak is meg kell élni.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3589 Dátum: 2012. Május 10. - 06:30:32 »

Kedves autóhoz értő Fórumtársak!

Elmentem ma tankoni, úgy kb. 4 liter lehetett még benne... Az óra 46,77 litert mutatott, amikor "kattant" a töltőpisztoly. Egy probléma van csak: a benzintank papíron 42 literes!!! Szóval, hiába írtam meg tegnap a matek emelt érettségit, nem tudok rájönni, a 4+46,77 < 42 összefüggés hogy állhat fenn. Ördög A 42 liter a műszaki adatok között van, tehát az biztos, hogy helyes adat. És azt is hozzá kell tennem, hogy 6 éve, mióta megvan az autó, ilyen még nem fordult elő, hogy több ment volna bele, mint 42 liter. Tehát én csak arra tudok jutni, hogy szimplán átb@sztak...
Van ötletetek, történt már veletek esetleg hasonló? (Természetesen fizetéskor említettem a kutasnak, de csak elkezdett habratyolni, hogy most voltak hitelesítve a töltőpisztolyok, meg valami vezetékekről, nem is figyeltem már. Fizettem, aztán annyit mondtam neki: A viszontNEMlátásra! Tasli És az is érdekes még, hogy épp nem rég említette egy ismerősöm, hogy ő nem jár már ide, mert egyszer észrevette, hogy lehúzták 2-3 literrel...Szóval, erős a gyanú... De azért kiváncsi vagyok a véleményetekre.)
 Emelem

Norbi, szerinted a kutas miből él?  Fejvakarás A pözsóba porzó tanknál sikerült már 42 litert is tankolnom, meg 50-t is, úgy, hogy 45-ös. Biztos megpúpoztam  Vállat von Nyihi .

Tekergetik az órákat, ennyi. Duma van: meleg a gázolaj, meg van dagadva a tank a melegtől, stb. stb.  Vállat von Keresni kell egy normális kutat, ahol nem tekerik az órát, nem kötyülik a benzint (bár ez inkább a gázolajnál szokás) és oda kell járni tankolni. Fuvarozó vállalkozó ismerősömhöz egy időben úgy hordták a gázolajat, tudnék mesélni: hogy tud egy autó 3,5 litert fogyasztani, és hogy tud 6-t  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3590 Dátum: 2012. Május 10. - 07:39:14 »

Akkor jól gondoltam... Nem
Köszi a segítséget! Emelem
(Soma, tetszett az  eszmefuttatás! Ördög Vigyorog)
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #3591 Dátum: 2012. Május 10. - 07:52:05 »

Kedves autóhoz értő Fórumtársak!

Elmentem ma tankoni, ...

Apámmal fordult elő ugyanez. Kért számlát, és rögvest utána a panaszkönyvet is, amit sajnos "nem találtak". Három negyed óra múlva ment újra arra, addigra a kút be volt zárva. Nem szabad annyiban hagyni!

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #3592 Dátum: 2012. Május 10. - 08:07:32 »

Norbi!

Én a helyedben azonnal írnék egy fényképpel mellékelt levelet az MKEH-nak.  Wave
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3593 Dátum: 2012. Május 10. - 08:12:52 »

Én meg amíg nem tudom hitelt érdemlően bizonyítani az igazam, nem bizti hogy belevágnék. De simán megjátszanám, hogy hiteles mérőedénnyel (legalább 30-40 literes) tankolnék és dokumentálnám. Aztán eldől, hogy valós-e a felvetés. No de kinek van erre ideje?   Emelem


Norbi!

Én a helyedben azonnal írnék egy fényképpel mellékelt levelet az MKEH-nak.  Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3594 Dátum: 2012. Május 10. - 08:18:18 »

Norbi!

Én a helyedben azonnal írnék egy fényképpel mellékelt levelet az MKEH-nak.  Wave
Az mi? Stoel Röhög
De, ahogy Sam is mondja, nincs nekem ehhez se időm, se kedvem, egyet tudok tenni, hogy messziről elkerülöm azt a kutat... És, hogy minden ismerősömnek felhívom a figyelmét, hogy ugyanezt tegye. De azért még egy próbát teszek: ha megint ilyen szinten lesz a mutató, mint most, elmegyek a MOL-hoz és teletankolok. Akkor mindenképp el fog dőlni...
De most már legalább értem, miből telik a kút tulajának évente új (szlovák rendszámos!) luxusautóra...... Nem Nem Nem
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #3595 Dátum: 2012. Május 10. - 08:22:59 »

Ha gebasz van a kúton, azt nem neked kell bizonyítani hanem nekik.  Emelem

http://mkeh.gov.hu/meresugy/hasznos/metrologiarol_roviden
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3596 Dátum: 2012. Május 10. - 08:37:13 »

Körbe kell kérdezni, a nagy tgk-kat, hogy hol érdemes tankolni. Igaz ez főleg dieselnél jön össze.
Mikor 2-300 l tankolnak nagyon gyorsan megmondják melyik kút a jó..., hisz ők is spórolnak a fogyasztáson... Ördög Ördög Ördög
Ja és ők állta-lába centivel mérik az üzemanyagot, vagy kannával...

 Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3597 Dátum: 2012. Május 10. - 16:55:40 »

Uraim!

Kellene egy kis segítség. Jó barátom ridegen tartja a nyulait a baromfiudvarában. Jól is szaporodnak, egészségesek, bizonyos nagyság elérése után már semmi gond nincs, de a kisnyulak időnként szépen eltünedeznek. Macskára gyanakszunk, járt is oda egy, az ijesztés nem biztos hogy teljesen hatékony volt ellene.
A felállított nyestcsapda csak sünöket fogott a szomszéd telken.
Az lenne a kérdés, hogy szerintetek lehetne-e valahonnét egy hétre vadkamerát bérelni/kölcsönkérni? Mert megvenni azért nem biztos, hogy megérné...

De ha egyéb ötlete van valakinek, azért is hálásak lennénk.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #3598 Dátum: 2012. Május 10. - 18:29:47 »

Uraim!

Kellene egy kis segítség. Jó barátom ridegen tartja a nyulait a baromfiudvarában. Jól is szaporodnak, egészségesek, bizonyos nagyság elérése után már semmi gond nincs, de a kisnyulak időnként szépen eltünedeznek. Macskára gyanakszunk, járt is oda egy, az ijesztés nem biztos hogy teljesen hatékony volt ellene.
A felállított nyestcsapda csak sünöket fogott a szomszéd telken.
Az lenne a kérdés, hogy szerintetek lehetne-e valahonnét egy hétre vadkamerát bérelni/kölcsönkérni? Mert megvenni azért nem biztos, hogy megérné...

De ha egyéb ötlete van valakinek, azért is hálásak lennénk.

 Emelem

Nem tudom ilyesmi?
http://aprod.hu/hirdetes/mozgasdetektoros-biztonsagi-foto-kamera-infras-infra-IDakfN.html

Megüt a guta mert tudom, hogy láttam olcsóbban is fényvetővel. De vagy itt vagy a jófogáson és nem találom..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #3599 Dátum: 2012. Május 10. - 18:53:54 »

Nem tudom ilyesmi?
http://aprod.hu/hirdetes/mozgasdetektoros-biztonsagi-foto-kamera-infras-infra-IDakfN.html

Megüt a guta mert tudom, hogy láttam olcsóbban is fényvetővel. De vagy itt vagy a jófogáson és nem találom..

Köszönöm Sanyi! Igen

Felvetem a barátomnak, meglátjuk, mit szól hozzá.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: