Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 573   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Segítsünk egymásnak  (Megtekintve 923284 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #180 Dátum: 2008. Július 02. - 08:32:51 »

Szia Kalmár!
Engem ez az áltudományos dolog érdekelne, szeretem az ilyen dolgokat olvasgatni, aztán jókat röhögni rajta. És van, aki ezt elhiszi...  Vigyorog

Csevegő.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #181 Dátum: 2008. Július 02. - 12:58:09 »

Szép napot Mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni. Out-door tréninget szervezek egy egyedi szerszámgépeket gyártó cég alkamazottainak. Arra gondoltam, hogy egy feladattal a "vadászok malmára is hajtanám a vizet". Ezért a feladat biztosított faanyagból és szerszámokból, eszközökből magaslesek építése lesz, 5 db. Az első akciónkat a Bakony szívében hajtjuk végre és ha beválik, élvezik, elég kreatív ez a socialwork szerű munka, akkor máshol is hasznot hajthatunk majd. A segítséget ahhoz kérem, hogy ha van valakinek rajza különböző lesek megépítéshez, és publikus, akkor, ha a rendelkezésünkre bocsátaná, megköszönjük. Hivatásos és sportvadászok fogják koordinálni a munkát, de a rajzok ahhoz kellenek, hogy legyen előzetes elképzelésük a feladatról. Egyébként, mind a tervezésben, mind a kivitelezésben profi szakemberek a maguk fémes szakterületén. A segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #182 Dátum: 2008. Július 07. - 11:44:21 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy legyek ellen kinek mi vált be, ami távoltartaná egy kicsit a terszunktól, a legyeket.
Nics a a kutyákon kivűl jószágunk, de mégis igen megleptek bennünket, és rengetek beszökik a házba...

 KAP Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #183 Dátum: 2008. Július 07. - 12:07:45 »

Szia Endre!

Az ecetes vizet próbáld ki!
 Nagymamám ezt használta régen,  sikeresen. Igaz, egész nyáron ecetszag volt a házban is, de meg lehet szokni!
Itt Vecsésen, már fel sem tűnik!!! Vigyorog
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2008. Július 07. - 13:49:32 »

Szia Endre!

Elvileg mez.gazd. bótba lehet kapni olyan sárga granulátum szerű anyagot(nevét még nem tudom de megkérdem). Ehhez van szintén sárga színű műanyag kosárka ebbe kell bele tenni a granulátumot. Hullanak tőle mint a legyek....(stílusosan). Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2008. Július 07. - 13:54:38 »

PROTECT Légyírtó a neve.

Ahová felteszed a környékén lesz légy hulla, de a lakásban nagyságrendekkel kevesebb lesz. Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #186 Dátum: 2008. Július 07. - 16:25:02 »

Na egy kicsit kiokosodtam én is, a lényeg hogy van nagyon sok féle vegyszer is, de megmondták a tutit a "disznós gazdák"
Majd beszámolok....
Köszönöm a segítséget.

A vecsési pl. tecccet Bion Táncol

 Wave
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2008. Július 07. - 18:07:41 »

Na egy kicsit kiokosodtam én is, a lényeg hogy van nagyon sok féle vegyszer is, de megmondták a tutit a "disznós gazdák"
Majd beszámolok....
Köszönöm a segítséget.

A vecsési pl. tecccet Bion Táncol

 Wave

Felénk is a disznós gazdák szeretik ezt a sárga szmötyit..... Wave
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #188 Dátum: 2008. Július 07. - 21:50:12 »

Egérragasztó rákenve egy műanyag lapra, vagy csőre, felfüggesztve. Nem szép, de mindent megfog ami repül. Kiváló a darazsak ellen szőlőéréskor is...
Naplózva

Carpe Diem.
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #189 Dátum: 2008. Július 09. - 21:24:09 »

Döntöttem és megvettem első sörétes puskámat.  gyozo Egy számomra megfizethető IZS 27 EM 1 C puskát vettem mindösszesen 124.000-ért újonnan. / 5 csere chokkal/
Mindenkinek köszönöm a véleményeket, sokat segített.
Már csak a golyós maradt, de nagyon hajlok egy új megvásárlására kezdetben távcső nélkül. azt majd idővel veszek rá. Az új csak új! a használtnak lehetnek hibái. :'(

további szép napot mindenkinek!  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2008. Július 09. - 22:01:51 »

Döntöttem és megvettem első sörétes puskámat.  gyozo Egy számomra megfizethető IZS 27 EM 1 C puskát vettem mindösszesen 124.000-ért újonnan. / 5 csere chokkal/
Mindenkinek köszönöm a véleményeket, sokat segített.
Már csak a golyós maradt, de nagyon hajlok egy új megvásárlására kezdetben távcső nélkül. azt majd idővel veszek rá. Az új csak új! a használtnak lehetnek hibái. :'(

további szép napot mindenkinek!  Wave

 Igen
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #191 Dátum: 2008. Július 09. - 22:05:56 »

Döntöttem és megvettem első sörétes puskámat.  gyozo Egy számomra megfizethető IZS 27 EM 1 C puskát vettem mindösszesen 124.000-ért újonnan. / 5 csere chokkal/
Mindenkinek köszönöm a véleményeket, sokat segített.
Már csak a golyós maradt, de nagyon hajlok egy új megvásárlására kezdetben távcső nélkül. azt majd idővel veszek rá. Az új csak új! a használtnak lehetnek hibái. :'(

további szép napot mindenkinek!  Wave
Szasz !
Én is nem rég vettem egyet és a következőt javasolom:
Mivel elég nehezen lehetett összecsükni az enyémet elvittem egy fegyvermesterhez aki a sorjás részeket lecsiszolta.
Először én is hallgattam arra, hogy majd bejáródik, sajnos nem így van csak a sorja miatt berágódik. Egyébbként jó kis puska, a farésze már igényesebben megmunkált mint régebben.
Sok sikert hozzá!!! Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #192 Dátum: 2008. Július 09. - 22:24:02 »

Köszi! Remélem sok sikeres vadászaton lesz hű "társam" !

Lenne itt még valami! Szeretnék egy diszkrét fácán- kacsa- nyúl stb. motívumot gravíroztatni a puskára. mi ennek az elintézési módja? kivel lehet megcsináltatni? van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? előre is köszi a válaszokat!
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #193 Dátum: 2008. Július 12. - 08:25:12 »

Ha lehetne és tudtok segíteni lenne egy kérdésem:
Adva van 2 felnött 2 gyerek meg valamennyi üdülési csekk
Tudtok e valahol megfizethető üdülési-pihenési helyet nem horror áron.Neten csak azt találtam (2500-2800ft/fő/éj-től ami szvsz túlzásnak tartok) ...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #194 Dátum: 2008. Július 12. - 17:49:53 »

Pöttyöm, nem olyan horror az a két és fél rugó.
Alkudd bele a reggelit, vagy-amennyiben hosszabb időre, egy-két hétre foglalsz- alkudj le két-három napot az árból.
Matekozz:
Ha két hétre foglalsz 4 főre, az cirka 8.000.-/nap (felnőtt 2.5e, gyermek 1.5e)
Nyóccor tizennégy az 112.000.-, de egy vendégéjszaka már ugrott, mert a 14. napon visszautazás.
Azaz 104.000.-nél tartunk.
Na itt keresel egy normális vendéglátóst (ICH... Ördög), akivel megalkudsz 80-85.000.-ben.
Most ossz vissza:
80.000.-/4 fő/14nap=1.430.- Ft-ból kihoztad a nyaralás szálláskőccségét.
Ezt csináltam két szezonban Hajdúszoboszlón, bármelyik panziótulajdonos belemegy, mert nem tudna este elaludni, ha elengedne egy kéthetes családot.
Egy hét esetén is áll a képlet, mert csak az 1-2 éjszakás vendéget nem látják szívesen (foglalja a helyet az esetlegesen beeső hosszabb foglalás elől, ugyanúgy takarítani-ágyneműt cserélni kell utána, stb)
Ha nem nap/főre keresel, hanem kiadó lakást, kisházat nézel, még jobban járhatsz, mert olyan már van 4-5.000.-Ft / naptól is.

Üdv!! Wave
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 573   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: