Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gombászsarok  (Megtekintve 149354 alkalommal)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #420 Dátum: 2012. Október 26. - 16:29:52 »

Sziasztok!

Egy hete szedtem...  Stoel


Üdvözlettel

FM
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #421 Dátum: 2012. Október 26. - 17:04:26 »

Üdv ! Nem nagyon kerestem utána , vajon milyen gombák lehetnek ?  Emelem

 


« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 26. - 17:34:05 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #422 Dátum: 2012. Október 26. - 18:48:40 »

Az imént hallottam nyilatkozni Dr. Zacher Gábor toxikológus szaktekintélyt.
Elmondta, hogy az idei év semmiben sem különbözik a korábbiaktól, a kórházában a "gombás kórterem" ugyan úgy napi használatban, majd teltházzal üzemel.....
Sajnos halt meg kétgyermekes családanya is (apa hozta a gombát, milyen finom....) , de bővült a donor-májra várók listája is.
Miért nem lehet azt a kib@szott gyilkos galócát megtanulni felismerni???????!!!!!! Woest
Megéri egy kétes eredetű gombapörkölt egy ember életét, a teljes család tönkremenetelét????
Ezt soha nem tudtam felfogni.... Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #423 Dátum: 2012. Október 26. - 18:56:31 »

http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2012/10/26/aldozataikat-szedik-a-merges-gombak/
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #424 Dátum: 2012. Október 26. - 18:59:38 »

Az imént hallottam nyilatkozni Dr. Zacher Gábor toxikológus szaktekintélyt.
Elmondta, hogy az idei év semmiben sem különbözik a korábbiaktól, a kórházában a "gombás kórterem" ugyan úgy napi használatban, majd teltházzal üzemel.....
Sajnos halt meg kétgyermekes családanya is (apa hozta a gombát, milyen finom....) , de bővült a donor-májra várók listája is.
Miért nem lehet azt a kib@szott gyilkos galócát megtanulni felismerni???????!!!!!! Woest
Megéri egy kétes eredetű gombapörkölt egy ember életét, a teljes család tönkremenetelét????
Ezt soha nem tudtam felfogni.... Rííí

Csabi én azt nem értem ha nem ismerik miért szedik le?
Ha bizonytalan vagyok akkor ott hagyom nem bántom, de számtalan esetben látom felrúgják.
Gyerekeimnek az volt az első hogy néz ki a gyilkos galóca!
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #425 Dátum: 2012. Október 27. - 12:29:36 »

A múltkor szó volt gombáról, gombaevésről.
Azt mondja a m-i pap, hogy nem szereti a csiperkét, mert gyógyszeríze van.
Megette a karbolszagú csiperkét.

Mezei ember talán azt sem tudja, hogy létezik ilyen. Zalában gyakori. Ami akácfoltban nő, az szinte mind ilyen. Külsőre semmiben nem különbözik a mezei csiperkétől, szép rózsaszín a lemeze, de olyan szaga van, mint a ragtapasznak. Ez a illat főzéskor erősödik, "kellemes" kórházszag tölti be a konyhát.
Botorrú szedő arról tudja felismerni, hogy elvágja a tönkjét, ha sárgára színeződik, akkor az karbolszagú. A réti csiperkéé fehér marad.

Egyébként annyi felénk a gyűrűs tuskógomba az erdőn, mint a tenger. Tegnapelőtt 2 óra alatt szedtem egy vödörrel.
Csiperke is nagyon sok van.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #426 Dátum: 2012. Október 27. - 13:48:06 »

Csabi én azt nem értem ha nem ismerik miért szedik le?
Ha bizonytalan vagyok akkor ott hagyom nem bántom, de számtalan esetben látom felrúgják.
Gyerekeimnek az volt az első hogy néz ki a gyilkos galóca!
Minél nehezebb a megélhetés, annál többen fognak tudatlanul gombát, bogyókat szedni! :Mosolyog
Nagyon sokfelé még mindég az a hiedelem járja, hogy minden gomba fogyasztható, ha előtte leforrázzuk!  Fejvakarás
Persze, hogy ehető, de attól még halált okoz!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #427 Dátum: 2012. Október 27. - 16:58:56 »

A múltkor szó volt gombáról, gombaevésről.
Azt mondja a m-i pap, hogy nem szereti a csiperkét, mert gyógyszeríze van.
Megette a karbolszagú csiperkét.

Mezei ember talán azt sem tudja, hogy létezik ilyen. Zalában gyakori. Ami akácfoltban nő, az szinte mind ilyen. Külsőre semmiben nem különbözik a mezei csiperkétől, szép rózsaszín a lemeze, de olyan szaga van, mint a ragtapasznak. Ez a illat főzéskor erősödik, "kellemes" kórházszag tölti be a konyhát.
Botorrú szedő arról tudja felismerni, hogy elvágja a tönkjét, ha sárgára színeződik, akkor az karbolszagú. A réti csiperkéé fehér marad.

Egyébként annyi felénk a gyűrűs tuskógomba az erdőn, mint a tenger. Tegnapelőtt 2 óra alatt szedtem egy vödörrel.
Csiperke is nagyon sok van.

Az erdőszéli csiperke is besárgul, meg a sárguló csiperke is! Az első ehető, a másik mérgező a szakirodalom szerint.
Múltkor szedtünk egy szép adaggal, de nem tudtuk eldönteni 100%-osan, hogy melyik az, ezért megfőztük, mert a sárguló állítólag förtelmes büdös lesz fözés közben. Hát ez nem lett az, tehát valószínűleg erdőszéli volt, mégsem ettük meg! Egy kaja nem ér meg egy esetleges mérgezést!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #428 Dátum: 2012. Október 27. - 18:11:50 »

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/27/ne_kinalja_doggombaval_gyermekeit/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #429 Dátum: 2012. November 02. - 13:25:48 »

http://index.hu/belfold/2012/11/02/gombaval_mergeztek_meg_tobb_embert/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #430 Dátum: 2013. április 02. - 20:58:59 »

Hosszú ínséges időszak után újra van mit szedni. Akinek van tuti helye az támadhatja a kucsmát.  Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #431 Dátum: 2013. április 02. - 23:56:47 »

Hosszú ínséges időszak után újra van mit szedni. Akinek van tuti helye az támadhatja a kucsmát.  Mosolyog
B+...
A fagyott gomba nem igazán egészséges... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #432 Dátum: 2013. április 03. - 07:33:42 »

Akinek van tuti helye az támadhatja a kucsmát.  Mosolyog

Hetek óta, minden reggel megtámadom. Aztán a fejemre húzom, hogy ne ázzon el hajam a hótól.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #433 Dátum: 2013. Május 22. - 16:23:45 »

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves eldönteni, hogy tegnap milyen tinórukat találtam. (mivel tegnapelőtt már voltam a gombaszakértőnél, és tegnap későn értem haza, ezért nem akartam már zaklatni). Tudom, hogy így virtuálisan vannak korlátok, ráadásul az ízben sem tudok segíteni, mert nem volt gusztusom megkóstolni őket nyersen, mert nem jót sejtetnek a jelek.
A kalap szarvasbőr szerű, bársonyos kicsit, gesztenyebarna. A tönk a földfelszínen elkeskenyedik teljesen. Hálózatos, "eres", melyek színe pirosas. Alul a lemezek fiatal gombán citromsárgák, az idősön zöldessárga. Nyomásra NEM kékül! Sőt, mint látható, elvágva se! Ez a furcsa, mert ha kékülne, akkor kesernyés tinóru lehetne, de így???



 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #434 Dátum: 2013. Május 24. - 17:39:28 »

http://zaol.hu/hirek/a-varganya-szezonja-1544795
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: