Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duplagolyósok  (Megtekintve 144764 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 10. - 19:09:15 »

A két töltény gáznyomása megegyezik, a huzagemelkedésben van eltérés. 30-06 10 " , 30 R Blaser 12 ".Nem ismerem a hüvely eltávolításának mikéntjét mert csak ezen kell változtatni. Egy biztos, billenő puskába peremes lőszer való. Érdemes-e. azt a tulajnak kell eldönteni.
Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 10. - 19:34:57 »

A két töltény gáznyomása megegyezik, a huzagemelkedésben van eltérés. 30-06 10 " , 30 R Blaser 12 ".Nem ismerem a hüvely eltávolításának mikéntjét mert csak ezen kell változtatni. Egy biztos, billenő puskába peremes lőszer való. Érdemes-e. azt a tulajnak kell eldönteni.
Juszuph  Wave

Köszönöm szépen!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 10. - 19:38:01 »

Szia Taki!

Még régebben küldtem Neked egy mailt, de úgy tűnik elkallódott az éterben... aztán el is felejtettem, de most eszembe jutott! Fel is teszem a kérdést:

Találkoztál-e már a Brno BO803-as duplagolyós bockkal? Ha igen, akkor mi a véleményed erről a fegyverről?

Üdv

v
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 10. - 20:03:10 »


Szevasz Viktor!

Még nem láttam olyan fegyvert. A brünni fegyvergyár már nem létezik! Némely típus gyártását a ČZ gyár átvette, de nem tudom milyen név alatt futnak. Majd alkalom adtán rákérdek.....

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 10. - 20:22:30 »


Szevasz Viktor!

Még nem láttam olyan fegyvert. A brünni fegyvergyár már nem létezik! Némely típus gyártását a ČZ gyár átvette, de nem tudom milyen név alatt futnak. Majd alkalom adtán rákérdek.....

üdv.

Taki

Szia Taki!

Akkor én kivételesen előébb járok, annyiban, hogy volt a kezemben a puska.  Mosolyog A FEHOVA-n a hazai forgalmazónál néztem meg egyet 30-06-osban, valami eszméletlenül szép standard fával. Nem gyakorolt rám rossz benyomást, de érdemes lenne többet megtudni a fegyverről...

Tudom, hogy a brnoi fegyvergyár - sajnos - megszűnt, de úgy tűnik, a CZ néhány típust szinte változatlanul átvett és Brno néven is gyártja őket tovább. Így a ZK99-est is, most már EFFECT néven. Technikailag egyébként mintha ez a fegyver is a Brno 500-asra épülne, természetesen némi fejlesztéssel. Íme:

http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=3&ids=10&idz=229&lang=en
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 10. - 20:32:16 »


Szevasz Viktor!

Így már ismerős..... Igen az 500-ra épül ez a model és a brünni fegyvergyár gyártotta. Nem tudom hogyan vált be - mert az 500-ok alapjában véve jó konstrukciók. Egy biztos, hogy a szépség nem bántja és komoly ízlésficamnak kellene lenni ahhoz, hogy nekem az a golyós duplabock tetszen.
Tudod egy Szuper Brno mellett nehét eltévelyegni .......  Kacsint

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 10. - 20:39:14 »


Szevasz Viktor!

Így már ismerős..... Igen az 500-ra épül ez a model és a brünni fegyvergyár gyártotta. Nem tudom hogyan vált be - mert az 500-ok alapjában véve jó konstrukciók. Egy biztos, hogy a szépség nem bántja és komoly ízlésficamnak kellene lenni ahhoz, hogy nekem az a golyós duplabock tetszen.
Tudod egy Szuper Brno mellett nehét eltévelyegni .......  Kacsint

üdv.

Taki

Szia Taki!

Így, a fényképről valóban nem egy Balaton Szépe, valljuk be: ronda. De kézbevéve szerencsére nem olyan bumfordi, ahogy elnéztem egy kis barkácsmunkával - takarólemez - igen pofás kis jószágot lehetne faragni belőle.

De bizony, hogy nehéz eltévelyedni, az igazat megvallva én is annak a módját kutatom, hogyan tehetnék szert egyszer egy Superre... a Te puskád igencsak meggyőzött!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 10. - 21:36:31 »

És urak, CZ 589 Stopper-t látott-é már valaki?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 10. - 21:51:09 »

És urak, CZ 589 Stopper-t látott-é már valaki?

Gondolom nem az időt méri... :-\ Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 10. - 21:56:17 »

Szevasz Wetzlar!

"Egyébként éppen ma voltam kint a kutyával lövéspróbát tartani, a cimbora 12/70-30-06 Brno vegyescsövűjét vittük ki.
Egyszerűen nem bírtam kivenni a golyós töltényt a puskából.
Egyszer már volt a kezemben egy ilyen Brno, azzal is küzdöttem de nagy nehezen kijött.
Végülis trükkös, feszigetős pöckölős mozdulattal ki is tudtam venni, de borzalmasan nehéz volt...és mi van mínusz 15-ben szétfagyott ujjakkal..."


Melyik az a Brno amelyik nem akarja kiadni a kilőtt hüvelyt? A Brno 500-as vagy a ZH habár a ZH széria modelleknél a golyós csövet nem szerelték csak 7x57R-ban. Vagy netalántán nem is Brno  hanem ČZ ? A vegyescsövű  ČZ gyártják szinte minden golyós kaliberben. Nekem ČZ vegyescsövű van  .223-as golyóval és két ujjal szabadon kihúzom az üres hüvelyt. A kollégámnak  Brno 500-as van .308-as golyós csővel semmi gond nincsen vele. A titkáromnak szintén ČZ vegyescsövűje van .243-as golyós csővel. A kilőtt hüvely szabadon eltávolítható. Nem is hallottam még olyanról, hogy valakinek megszorult volna. Ugyanis annak ellenére, hogy belső peremes tölténnyel lövünk a puskánkon a hüvelykitoló működik. (agy speciális kis nyelvecske segítségével mely nyelvecske beakad a töltény belső peremébe) Az így meglazult üres hüvelyt könnyen – játszva eltávolítható.
Ha ilyen eset előfordul –adjátok vissza a puskát a kereskedőnek és javítassa meg. Ha nem menne, vagy a kereskedő akadékoskodik, keressél meg és ha kell besegítek, hogy a puska visszakerüljön a gyárba hol ingyen megjavítják …..

Üdv.

Taki


Szevasz Taki!

Szerintem nincs gond a puskákkal, alapvetően az a kis rugós ellendarab is elég erős, meg olyan nagy hely nincs is, tulajdonképpen a körmömmel alányúlva tudtam kiszedni, de azt hittem a körmöm leszakad.
A puska egyébként Brno 500-as.
Gyorsan hozzáteszem, mindez nem kilőtt hüvellyel, hanem a éles tölténnyel esett meg.
Volt a kezemben 7x65R kaliberű Brno is, na azzal semmi gond nem volt, lőttem is vele, csodásan adta a hüvelyt...persze mert peremes.
Fene tudja nekem eleve szokatlan volt, de a peremessel nem volt semi gond, a síma hornyossal meg vacakolni kell.

Egyébként én tartottam a kezemben 7x65R kaliberű golyós csővelt szerelt ZH-t, sőt a miskolcon anno a vadászboltban egy 7x65R duplagolyóst is és egyszer hajtásban láttam egy 8x57JRS kaliberű ZH-t is.
Ezek szerint gyártották ezekkel a csövekkel is...meg a katalógus szerint is.

Visszatérve a Brno-ra nekem a síma hornyos töltényekkel vannakl fenntartásaim, azt biztos, hogy a 2 általam kipróbált puska közül egyik sem adta könnyen, sőt a mai kifejezetten alig, adta ki a töltényt, elfagyott kézzel ki sem bírtam volna bágerolni belőle.

A puska nem az enyém, a tulajnak jó - csak amolyan 2. puska, nyílt irányzékkal, cserkelni, dúvadazni - úgyhogy ennyi.
Azért nagyon köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged!  Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 10. - 22:02:34 »

Szevasz Wetzlar!

"Egyébként éppen ma voltam kint a kutyával lövéspróbát tartani, a cimbora 12/70-30-06 Brno vegyescsövűjét vittük ki.
Egyszerűen nem bírtam kivenni a golyós töltényt a puskából.
Egyszer már volt a kezemben egy ilyen Brno, azzal is küzdöttem de nagy nehezen kijött.
Végülis trükkös, feszigetős pöckölős mozdulattal ki is tudtam venni, de borzalmasan nehéz volt...és mi van mínusz 15-ben szétfagyott ujjakkal..."


Melyik az a Brno amelyik nem akarja kiadni a kilőtt hüvelyt? A Brno 500-as vagy a ZH habár a ZH széria modelleknél a golyós csövet nem szerelték csak 7x57R-ban. Vagy netalántán nem is Brno  hanem ČZ ? A vegyescsövű  ČZ gyártják szinte minden golyós kaliberben. Nekem ČZ vegyescsövű van  .223-as golyóval és két ujjal szabadon kihúzom az üres hüvelyt. A kollégámnak  Brno 500-as van .308-as golyós csővel semmi gond nincsen vele. A titkáromnak szintén ČZ vegyescsövűje van .243-as golyós csővel. A kilőtt hüvely szabadon eltávolítható. Nem is hallottam még olyanról, hogy valakinek megszorult volna. Ugyanis annak ellenére, hogy belső peremes tölténnyel lövünk a puskánkon a hüvelykitoló működik. (agy speciális kis nyelvecske segítségével mely nyelvecske beakad a töltény belső peremébe) Az így meglazult üres hüvelyt könnyen – játszva eltávolítható.
Ha ilyen eset előfordul –adjátok vissza a puskát a kereskedőnek és javítassa meg. Ha nem menne, vagy a kereskedő akadékoskodik, keressél meg és ha kell besegítek, hogy a puska visszakerüljön a gyárba hol ingyen megjavítják …..

Üdv.

Taki


Szevasz Taki!

Szerintem nincs gond a puskákkal, alapvetően az a kis rugós ellendarab is elég erős, meg olyan nagy hely nincs is, tulajdonképpen a körmömmel alányúlva tudtam kiszedni, de azt hittem a körmöm leszakad.
A puska egyébként Brno 500-as.
Gyorsan hozzáteszem, mindez nem kilőtt hüvellyel, hanem a éles tölténnyel esett meg.
Volt a kezemben 7x65R kaliberű Brno is, na azzal semmi gond nem volt, lőttem is vele, csodásan adta a hüvelyt...persze mert peremes.
Fene tudja nekem eleve szokatlan volt, de a peremessel nem volt semi gond, a síma hornyossal meg vacakolni kell.

Egyébként én tartottam a kezemben 7x65R kaliberű golyós csővelt szerelt ZH-t, sőt a miskolcon anno a vadászboltban egy 7x65R duplagolyóst is és egyszer hajtásban láttam egy 8x57JRS kaliberű ZH-t is.
Ezek szerint gyártották ezekkel a csövekkel is...meg a katalógus szerint is.

Visszatérve a Brno-ra nekem a síma hornyos töltényekkel vannakl fenntartásaim, azt biztos, hogy a 2 általam kipróbált puska közül egyik sem adta könnyen, sőt a mai kifejezetten alig, adta ki a töltényt, elfagyott kézzel ki sem bírtam volna bágerolni belőle.

A puska nem az enyém, a tulajnak jó - csak amolyan 2. puska, nyílt irányzékkal, cserkelni, dúvadazni - úgyhogy ennyi.
Azért nagyon köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged!  Igen

Hogyne gyártották volna a ZH-t duplagolyósként! Három kaliberben gyártották: 7x57R, 7x65R, 8x57JRS.. egy kedves Barátom sógora használja az utóbbi kaliberben, félelmetes eredményességgel, egy 4x32-es öreg Jena Zielvier-rel szerelve. Jó puska, a tulajdonosa imádja.

... és én nem vagyok ünneprontó, inkább nem mondom meg neki, hogy sajnos nem fog élethossziglan tartani a szerelem, mert ki fog kotyogósodni és ez a ZH-nál nem javítható...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 10. - 22:08:22 »

És urak, CZ 589 Stopper-t látott-é már valaki?

Gondolom nem az időt méri... :-\ Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nagy bajba kerül akinek ezzel mérik ki az idejét. >Nevet

Két kivitelben készül (standard-lux), egy kaliberben: 458WM.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Május 10. - 22:09:46 »

És urak, CZ 589 Stopper-t látott-é már valaki?

Gondolom nem az időt méri... :-\ Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nagy bajba kerül akinek ezzel mérik ki az idejét. >Nevet

Két kivitelben készül (standard-lux), egy kaliberben: 458WM.

Hűha.... mit kóstálhat egy ilyen?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Május 10. - 22:25:09 »

És urak, CZ 589 Stopper-t látott-é már valaki?

Gondolom nem az időt méri... :-\ Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nagy bajba kerül akinek ezzel mérik ki az idejét. >Nevet

Két kivitelben készül (standard-lux), egy kaliberben: 458WM.

Hűha.... mit kóstálhat egy ilyen?

Fogalmam sincs. Én is csak egy régi CZ katalógusban láttam.
Így néz ki:

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Május 10. - 22:28:47 »

Azt kell mondjam: jól néz ki... de a gyári honlap nem ismeri...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: