Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257794 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #795 Dátum: 2013. November 10. - 14:04:43 »

Fogalmam sincs,hogy neked milyen hozzászólásaid vannak,nemhogy idézném!
Szakmailag bíráltam.Nincs olyan terület Európában,ahol a közel 40 cm-es első agancs nem kívánatos az állományban.
Ha utánanézel,akkor a második agancs majdnem mindenkor rózsával rendelkezik,tehát én a szakmaisághoz akkor tudok csak gratulálni!
Szakmánk forrásánál(Vaterland) megkülönböztetik az első agancsú a schmalspiesser,a rózsás pedig "csak" spiesser.
Egyébként,ha nem kívánod,hogy a hozzászólásodból idézzenek,akkor védd le!
Még egyszer!Én nem a Te szövegedet idéztem!

Szép napot!
(789-es hozzászólásban idéztél J.vadásztól.......)

III/2. Dél-Bács-kiskuni vadgazdálkodási körzet.
2. éves gímbika, első agancsfelrakás, 2 kg trófeatömegtől és 40 cm szárhossztól esik -1 pontos minősítésű kategóriába, ha szabályos vastag a csap és tompa az agancsvégződés.
Ez alapján egyik bika lőhető lett volna, véleményem hasonlít a tiédhez, így borjút lőttem és pont.
Bármi más belemagyarázás – érzésem szerint. Főként a gím tarvadas topikban.
Tisztelettel: Cs.R.   
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #796 Dátum: 2013. November 10. - 14:48:48 »

Fogalmam sincs,hogy neked milyen hozzászólásaid vannak,nemhogy idézném!
Még egyszer!Én nem a Te szövegedet idéztem!

Szép napot!
(789-es hozzászólásban idéztél J.vadásztól.......)


Köszönöm Robi! Igen Emelem

Üdv wildheger!
Akkor most idéztél vagy nem? Vállat von
Én szépen kértem tőled valamit, tudomásul kellene venni, nem pedig kioktatni, hogy mit csináljak a hozzászólásaimmal. Igen
Hogy milyen hozzászólásaim vannak? El kell olvasni a többi topicban.
Üdv: J. vadász Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #797 Dátum: 2013. November 10. - 14:52:45 »

Köszönöm Robi! Igen Emelem

Üdv wildheger!
Akkor most idéztél vagy nem? Vállat von
Én szépen kértem tőled valamit, tudomásul kellene venni, nem pedig kioktatni, hogy mit csináljak a hozzászólásaimmal. Igen
Hogy milyen hozzászólásaim vannak? El kell olvasni a többi topicban.
Üdv: J. vadász Emelem



Tudtommal nem idéztem!
Nem oktattam ki senkit,csak leírtam a hozzászólásom érveit.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #798 Dátum: 2013. November 10. - 14:59:37 »

Tudtommal nem idéztem!
Nem oktattam ki senkit,csak leírtam a hozzászólásom érveit.

Csak a béke kedvéért!

789 számú hozzászólás!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #799 Dátum: 2013. November 10. - 16:49:41 »

Fogalmam sincs,hogy neked milyen hozzászólásaid vannak,nemhogy idézném!
Szakmailag bíráltam.Nincs olyan terület Európában,ahol a közel 40 cm-es első agancs nem kívánatos az állományban.
Ha utánanézel,akkor a második agancs majdnem mindenkor rózsával rendelkezik,tehát én a szakmaisághoz akkor tudok csak gratulálni!
Szakmánk forrásánál(Vaterland) megkülönböztetik az első agancsú a schmalspiesser,a rózsás pedig "csak" spiesser.
Egyébként,ha nem kívánod,hogy a hozzászólásodból idézzenek,akkor védd le!
Még egyszer!Én nem a Te szövegedet idéztem!
Kedves Wildheger!
Kell neked mindenhova belerondítani és keresni a fogást ami ritkán jön be? Szerinted itt csak amatőr hülyék írnak, kiket a Te tankövedből kell szarvas ügyben folyamatosan kioktatni? Nem! Engem is megtaláltál itt előrébb a tehenem kapcsán, hogy hát milyen szinű és mekkora volt a többi. Szerinted sik hülyék vagyunk és agyonlőjük a vezértehenet a rudliból? Nem. Más is látott már szarvast és lőtt is több százat!
Szakmai jellegű hozzászólásokat mindenki szeret látni, de okoskodó kötekedést senki sem.
A Vaterlandot meg hagyjuk itten. Elég baj az, ha sokan németebbek a németnél idehaza.
Bocsi a konkretumert, de kikivánkozott.
Oszt, hogy ki jut át az 540 kapun az majd elválik.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #800 Dátum: 2013. November 10. - 17:29:55 »

........................................................
Oszt, hogy ki jut át az 540 kapun az majd elválik.


       Emelem    Igen    Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #801 Dátum: 2013. November 10. - 19:47:25 »

Oszt, hogy ki jut át az 540 kapun az majd elválik.

Wotan és Odin , St.Hubertus és Waldmanci , Hunor és Magor harcosai együtt hajkurászták a Csodaszarvast a Walhalla 540 ajtaján keresztül , egészen a Vereckei-hágóig . Akkor még lehetett hajtásban lőni a szarvast ...!!!   OOO  Ördög  Vigyorog  Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #802 Dátum: 2013. November 11. - 14:25:43 »

Kedves Wildheger!
Kell neked mindenhova belerondítani és keresni a fogást ami ritkán jön be? Szerinted itt csak amatőr hülyék írnak, kiket a Te tankövedből kell szarvas ügyben folyamatosan kioktatni? Nem! Engem is megtaláltál itt előrébb a tehenem kapcsán, hogy hát milyen szinű és mekkora volt a többi. Szerinted sik hülyék vagyunk és agyonlőjük a vezértehenet a rudliból? Nem. Más is látott már szarvast és lőtt is több százat!
Szakmai jellegű hozzászólásokat mindenki szeret látni, de okoskodó kötekedést senki sem.
A Vaterlandot meg hagyjuk itten. Elég baj az, ha sokan németebbek a németnél idehaza.
Bocsi a konkretumert, de kikivánkozott.
Oszt, hogy ki jut át az 540 kapun az majd elválik.

Leírom a következőket,hogy tisztában legyél a reakcióm miértjével.
Régen történt.
Sok vendégvadászunk volt,köztük egy "Újvadász házaspár.Kollégáim kísérték Őket.
Első este a feleség és kísérője büszkén széthintették:
-Anyányi nagyságú borjút lőttünk.
Másnap a másik kolléga a férjjel egy nagy rudliból kiválasztották a legkisebbet és meglőtték. A rudli szétspriccelt,nem tudták követni,hova lett a borjú.
Az újonc vadász azonnal keresni akarta,de a kolléga leintette,majd öt perc után.Megjegyezte,hogy szerinte a borjú beleesve az árokba,helyben maradt.
Türelmetlen vadász kérdése:
És agancsa van?
A borjú az árokban feküdt.
Este meséli nekem a kolléga,mit kérdezett a vadász és megjegyezte,hogy hogyan lehet átengedni a vizsgán valakit,ha annyit sem tud,hogy a borjú ritkán rendelkezik aganccsal.
-Menj be,nézd meg a hűtőben,miért kérdezte ezt a férj!
-Miért?
-Mert a tegnap esti anyányi nagyságú borjú egy komoly spiesser volt!
Ha Csontmetsző érthetőbben elkülöníti a lövés előtti spiesser meghatározásokat és érzékelteti,hogy mégsem spiessert lőtt,akkor biztosan nem írtam volna meg a kifogásolt hozzászólásomat,mert nem éreztem volna párhuzamot a lövése és az általam elmesélt tanulságos történet között!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #803 Dátum: 2013. November 11. - 14:30:18 »

Csak a béke kedvéért!

789 számú hozzászólás!
Attól,hogy leírtad nekem,melyik hozzászólásomban idéztem,még mindig nem tudom,honnan idéztem.Ha elolvasod az előbbi hozzászólásomat,akkor számodra is egyértelművé válik,hogy szándékom sem volt idézni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #804 Dátum: 2013. November 11. - 14:32:41 »

OFF vállalom a bannolást, de ez most kikívánkozik: http://facepalm.hu/gecibuta.gif ON
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #805 Dátum: 2013. November 11. - 14:42:24 »


...Kollégáim kísérték Őket....

Első este a feleség és kísérője büszkén széthintették:
-Anyányi nagyságú borjút lőttünk.


Akkor most ki is a hülye? A "újvadász" menyecske, vagy az, aki agyonlöveti vele a "komoly spiessert"?
Esetleg mindkettő?
Utóbbi esetben viszont mégiscsak van egy lényeges különbség: az egyik fizet, a másik fizetést kap azért, hogy hülye legyen. 

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #806 Dátum: 2013. November 11. - 14:48:59 »

Akkor most ki is a hülye? A "újvadász" menyecske, vagy az, aki agyonlöveti vele a "komoly spiessert"?
Esetleg mindkettő?
Utóbbi esetben viszont mégiscsak van egy lényeges különbség: az egyik fizet, a másik fizetést kap azért, hogy hülye legyen. 


Meg volt a véleményem mindegyikről!
Óceánwawe pedig nyissa meg a nevére kattintva az anyagát és az előző hozzászólását az IQ rovatba illessze be!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #807 Dátum: 2013. November 11. - 14:54:23 »

Meg volt a véleményem mindegyikről!
Óceánwawe pedig nyissa meg a nevére kattintva az anyagát és az előző hozzászólását az IQ rovatba illessze be!

Te nagyon intelligensnek tartod magad. De annyira sík vagy, hogy csak te nem értetted, hogy Csontmetsző borjút ejtett el. Utána meg idézel egy hozzászólást, teljesen értelmetlenül, aztán pedig még ezt a tényt sem vagy képes felfogni, holott csak vissza kellene olvasni a saját hozzászólásaidat. Ja, közben a magad arrogáns módján kioktatsz 2-3 embert. 
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #808 Dátum: 2013. November 11. - 15:00:30 »

Te nagyon intelligensnek tartod magad. De annyira sík vagy, hogy csak te nem értetted, hogy Csontmetsző borjút ejtett el. Utána meg idézel egy hozzászólást, teljesen értelmetlenül, aztán pedig még ezt a tényt sem vagy képes felfogni, holott csak vissza kellene olvasni a saját hozzászólásaidat. Ja, közben a magad arrogáns módján kioktatsz 2-3 embert. 
Az Ember akkor intelligens,ha mások annak tartják!Hogy mi a saját véleménye,az egy dolog!
Írd le,hogy kinek, hányas számú hozzászólásából idéztem a saját gondolataimat,mert még mindig nem tudom,miről beszéltek!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #809 Dátum: 2013. November 11. - 18:02:39 »

Az Ember akkor intelligens,ha mások annak tartják!Hogy mi a saját véleménye,az egy dolog!
Írd le,hogy kinek, hányas számú hozzászólásából idéztem a saját gondolataimat,mert még mindig nem tudom,miről beszéltek!

Üdv wildheger!
Megelőzöm Oceanwave olvasótársat -utólagos engedelmét kérve. Emelem
A 789-es hozzászólásodba szúrtad be idézetként az én 788-as hozzászólásomat.
Akkor szépen megkértelek, hogy a következőkben ne idézd a hozzászólásaimat, mert nem szeretném.
Az olyan hozzászóláshoz, amit "Csontmetsző" cimborámnak címeztél nem szeretném idézetként a sajátomat látni! Igen
Már a Robi iránti tiszteletből sem! Igen
Akkor meg kioktattál, hogy védjem le, ha nem tetszik, egyébként sem idéztél tőlem semmit.
Ezek szerint az én hozzászólásom is a te "saját gondolatod" volt? Fejvakarás Vállat von
Azt azért nem szeretném, ha "beköltöznél" az én fejembe....
Részemről befejeztem a parttalan vitát, mert téged úgysem lehet meggyőzni, sem nekem, sem pedig másnak.
Egyébként csak azért néztem be ebbe a félig-meddig "magán-topicba" mert láttam, hogy Robi írt bele.
Igazából ez érdekelt! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: