Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210960 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1740 Dátum: 2023. Március 22. - 06:16:05 »

Nem tudom hányan lőttetek már hangtompítós fegyverrel, de szerintem nem csillapít annyit a lövés hangjából mint azt sokan gondolják!  A gyakorlatban 10-20 % között van a hangcsökkenés ami szerintem elhanyagolható.  Arról nem is beszélve, hogy csökkenti a lövedék energiáját is.


Nem lőttem vele, de külföldi vendég lövését hallottam egy közeli lesről, tavalyelőtt.
A hivatásos kísérte, az első reakcióm az volt, hogy mivel vadászik ez, 0.22-essel, bőgő bikára?
9.3-as volt.
Szóval tényleg nem a James Bond filmek teljesen néma lövését kell elképzelni, de nagyot csillapít a hangon.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #1741 Dátum: 2023. Március 22. - 16:23:59 »

Én 82-83-ban voltam katona, PA63 pisztolyom, ( a csoportban volt 2 fő akinek éjjellátója is volt az AMD-re, AMD-m s hozzátartozó PBSZ hang tompítom is volt (mindenkinek).
Csak egyes lövéseket lehetett lőni vele.
Ha tök jó volt a gumi benne csak annyit lehetett hallani, hogy újra felhúzott a csúzli.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1742 Dátum: 2023. Március 22. - 18:59:30 »

Én 82-83-ban voltam katona, PA63 pisztolyom, ( a csoportban volt 2 fő akinek éjjellátója is volt az AMD-re, AMD-m s hozzátartozó PBSZ hang tompítom is volt (mindenkinek).
Csak egyes lövéseket lehetett lőni vele.
Ha tök jó volt a gumi benne csak annyit lehetett hallani, hogy újra felhúzott a csúzli.
77-be mi is kipróbálhattuk, spéci lőszert adtak hozzá, azzal tényleg elég halk volt.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1743 Dátum: 2023. Március 22. - 20:37:33 »

Nem tudom hányan lőttetek már hangtompítós fegyverrel, de szerintem nem csillapít annyit a lövés hangjából mint azt sokan gondolják!  A gyakorlatban 10-20 % között van a hangcsökkenés ami szerintem elhanyagolható.  Arról nem is beszélve, hogy csökkenti a lövedék energiáját is.

A ma kapható, vadászati célú lövészaj csökkentők pont annyit szelídítenek a torkolati dörejen, ami a különbséget jelenti a jól halló és a mindig visszakérdező és mégis mindent félreértő, a tv-t 20-as hangerőn bömböltető süket vadászok között😁

Az a 10-20% dB brutális különbség, mivel a dB skála nem lineáris, hanem exponenciális mérce.

Van két osztrák törzsvendégünk, akik kerek perec megmondták már jó néhány évvel ezelőtt, hogy nem hajlandóak az otthon megszokott kiegészítő nélkül vadászni. Mi meg eldönthettük, hogy jómunkásember és hazafi módjára ragaszkodunk a kőkorszaki törvényi szabályozáshoz, vagyis kiadjuk az útjukat, vagy hagyjuk őket úgy bakra vadászni, ahogyan ők akarják…
Címeres ökrök lettünk volna, ha nem a második lehetőséget választjuk…

Mindkettő 300winmag kaliberrel vadászik. Gond nélkül lőnek igen eredményesen 300-350 méterig.
A teljesítmény csökkenés nem számottevő a gyakorlatban.
A lövéseik teljesen jól hallhatóak még néhány km távolságból is.
De közvetlenül a vadász mellett állva sem kell befognom a fülemet, egyáltalán nem bántó a dörej.
Ellenben kiválóan hallani minden esetben a becsapódás hangját.

Hivatásos vadászként a következő beruházásom egy “suttogó” lesz.
A törvényalkotó meg nézhetné már annyira felnőttnek a magyar “sportvadászokat” is, hogy rájuk bíznák a döntést.
Akarják használni, vagy sem.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1744 Dátum: 2023. Március 23. - 11:07:33 »

A ma kapható, vadászati célú lövészaj csökkentők pont annyit szelídítenek a torkolati dörejen, ami a különbséget jelenti a jól halló és a mindig visszakérdező és mégis mindent félreértő, a tv-t 20-as hangerőn bömböltető süket vadászok között😁

Az a 10-20% dB brutális különbség, mivel a dB skála nem lineáris, hanem exponenciális mérce.

Van két osztrák törzsvendégünk, akik kerek perec megmondták már jó néhány évvel ezelőtt, hogy nem hajlandóak az otthon megszokott kiegészítő nélkül vadászni. Mi meg eldönthettük, hogy jómunkásember és hazafi módjára ragaszkodunk a kőkorszaki törvényi szabályozáshoz, vagyis kiadjuk az útjukat, vagy hagyjuk őket úgy bakra vadászni, ahogyan ők akarják…
Címeres ökrök lettünk volna, ha nem a második lehetőséget választjuk…

Mindkettő 300winmag kaliberrel vadászik. Gond nélkül lőnek igen eredményesen 300-350 méterig.
A teljesítmény csökkenés nem számottevő a gyakorlatban.
A lövéseik teljesen jól hallhatóak még néhány km távolságból is.
De közvetlenül a vadász mellett állva sem kell befognom a fülemet, egyáltalán nem bántó a dörej.
Ellenben kiválóan hallani minden esetben a becsapódás hangját.

Hivatásos vadászként a következő beruházásom egy “suttogó” lesz.
A törvényalkotó meg nézhetné már annyira felnőttnek a magyar “sportvadászokat” is, hogy rájuk bíznák a döntést.
Akarják használni, vagy sem.

Pontosabban, -3dB a felére, -20dB a tizedére csökkenti a hangnyomást.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1745 Dátum: 2023. Március 29. - 11:47:54 »

Pontosabban, -3dB a felére, -20dB a tizedére csökkenti a hangnyomást.
 Emelem
Rosseb ezekbe a hülye fizikusokba
Fiam hazajön, le is b@szok neki egy nyakast Ördög
Aztán amikor iskolás koromban olyant mondtam, hogy 120-3=60, akkora karót kaptam, hogy összehajtva sem fért el a naplóban.
Erre eltelik 40 év, és nakiahülye???? Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1746 Dátum: 2023. Március 30. - 09:06:54 »

https://24.hu/belfold/2023/03/30/orosz-ukran-haboru-vadaszat-loszerhiany/#
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #1747 Dátum: 2023. Június 28. - 11:34:08 »

2023. évi XLIV. törvény egyes törvényeknek az agrárminiszter feladatkörét érintő módosításáról
11. § (1) A Vtv. 37/A. § (1) bekezdés 3. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:)
„3. e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott követelményeknek meg nem felelő, lőfegyverre
szerelt hangtompító eszköz;”

Így módosult, részleteket a Vhr. fogja szabályozni.
Információim szerint a vadászatra jogosultnak kell kérelmezni, engedélyezés után a területén használható lesz a követelményeknek megfelelő hangtompító.
Azt nem tudom, hogy a fegyvert le kell-e műszakiztatni újból. Szerintem esélyes.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1748 Dátum: 2023. Június 28. - 15:50:11 »

2023. évi XLIV. törvény egyes törvényeknek az agrárminiszter feladatkörét érintő módosításáról
11. § (1) A Vtv. 37/A. § (1) bekezdés 3. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:)
„3. e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott követelményeknek meg nem felelő, lőfegyverre
szerelt hangtompító eszköz;”

Így módosult, részleteket a Vhr. fogja szabályozni.
Információim szerint a vadászatra jogosultnak kell kérelmezni, engedélyezés után a területén használható lesz a követelményeknek megfelelő hangtompító.
Azt nem tudom, hogy a fegyvert le kell-e műszakiztatni újból. Szerintem esélyes.

 Emelem

Én úgy vélem tudni (úgy lenne logikus), hogy a hangtompítót afegyvertartónak kell majd  kérvényeznie (nem tudom, beírják-e a tartásiba, vagy kapunk róla egy új kártyát stb.), mivel az a puskához tartozik.
A vadászatra jogosult kérelmezési hatásköre az éjjellátó célopikáknál lesz... (?) Fejvakarás

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1749 Dátum: 2023. Június 29. - 10:10:30 »


A vadászatra jogosult kérelmezési hatásköre az éjjellátó célopikáknál lesz... (?) Fejvakarás


Én is ezt olvastam ki belőle.

11. § (1) A Vtv. 37/A. § (1) bekezdés 3. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:)
„3. e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott követelményeknek meg nem felelő, lőfegyverre szerelt hangtompító eszköz;”

 (2) A Vtv. 37/A. §-a a következő (3) és (4) bekezdéssel egészül ki:
 „(3) Az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadfajok esetében és előírt időszakban a vadállomány hatékony szabályozása érdekében vagy állategészségügyi indok fennállása esetében – az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott esetekben a vadászati hatóság engedélyével – az (1) bekezdés 11. pontjában meghatározott eszköz is használható.
 (4) A (3) bekezdés szerinti engedélyt a vadászati hatóság akkor adja meg, ha az (1) bekezdés 11. pontjában meghatározott eszköz használata
 a) a vadon élő állatok és növények, valamint a természetes élőhelyek védelme érdekében,
 b) a növényi kultúrák, a termés, az állatállomány, az erdők, a halállományok védelme, a vizek súlyos károsodásának megelőzése érdekében, vagy
 c) a közegészség vagy közbiztonság védelmében az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott vadfajok állományának hatékony szabályozása céljából
szükséges.”

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1750 Dátum: 2023. Június 29. - 16:46:52 »

Emelem

Én úgy vélem tudni (úgy lenne logikus), hogy a hangtompítót afegyvertartónak kell majd  kérvényeznie (nem tudom, beírják-e a tartásiba, vagy kapunk róla egy új kártyát stb.), mivel az a puskához tartozik.
A vadászatra jogosult kérelmezési hatásköre az éjjellátó célopikáknál lesz... (?) Fejvakarás

 Wave


Te Anti...

Úgy csinálsz, mintha csak egy kaliberű puskából csak egyet tartanál.
És mi van akkor ha én speciel két hasonló kaliberű fegyverhez szeretném ugyanazt használni?  :Mosolyog







 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1751 Dátum: 2023. Június 29. - 16:58:08 »

Te Anti...

Úgy csinálsz, mintha csak egy kaliberű puskából csak egyet tartanál.
És mi van akkor ha én speciel két hasonló kaliberű fegyverhez szeretném ugyanazt használni?  :Mosolyog

 S.Peti

 Fejvakarás
 Ördög
Há', ki van zárva, mer' nem tudom.  Röhög
Ez esetben azt tartom elképzelhetőnek, hogy a fegyvertartó személy kapna engedélyt a hangtompítóra és utána azt csináll vele amit akar. Vállat von
De ez tényleg csak találgatás.
Lehet, hogy még a törvényhozó se tudja, hogyan is legyen. A "szerv" meg majd jól megcsavarintja valamivel, ahogy szokták. Nem szól szám

Én mondjuk csak egy puskámra raknék, a többiről nem lenne szívem leszedni a célgömböt.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1752 Dátum: 2023. Június 29. - 17:28:49 »

Te Anti...

Úgy csinálsz, mintha csak egy kaliberű puskából csak egyet tartanál.
És mi van akkor ha én speciel két hasonló kaliberű fegyverhez szeretném ugyanazt használni?  ::


 S.Peti

 Stoel

Túl van ez agyalva.

1. Zárdugattyút kiveszed - első a biztonság.
2. A készség nyelit beszorítod a két lábfejed közé - ha rövid a puska hossza, térdből kicsit berogyaszthatsz.
3. Ha van nyílt irányzékod, suszterkalapáccsal lentről felfelé indított óvatos, de akkárutusan végzett mozdulatokkal levered - muszáj, ti. útban lesz.  Vállat von
4. Laposreszelővel a csőszájat szükség esetén megigazítod - így elvileg pengén rákap a menetmetsző.
5. Jöhet az M14-es kézi menetmetsző olyan 2-2,5 centit ildomos vágni rá, le ne fújja  S.Peti

 Ördög   Stoel

Mosszólok', nem vezércikknek szántam a Fácséra  
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1753 Dátum: 2023. Június 29. - 20:14:57 »

Stoel

Túl van ez agyalva.

1. Zárdugattyút kiveszed - első a biztonság.
2. A készség nyelit beszorítod a két lábfejed közé - ha rövid a puska hossza, térdből kicsit berogyaszthatsz.
3. Ha van nyílt irányzékod, suszterkalapáccsal lentről felfelé indított óvatos, de akkárutusan végzett mozdulatokkal levered - muszáj, ti. útban lesz.  Vállat von
4. Laposreszelővel a csőszájat szükség esetén megigazítod - így elvileg pengén rákap a menetmetsző.
5. Jöhet az M14-es kézi menetmetsző olyan 2-2,5 centit ildomos vágni rá, le ne fújja  S.Peti

 Ördög   Stoel

Mosszólok', nem vezércikknek szántam a Fácséra  
Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #1754 Dátum: 2023. Június 29. - 23:12:39 »

Stoel

Túl van ez agyalva.

1. Zárdugattyút kiveszed - első a biztonság.
2. A készség nyelit beszorítod a két lábfejed közé - ha rövid a puska hossza, térdből kicsit berogyaszthatsz.
3. Ha van nyílt irányzékod, suszterkalapáccsal lentről felfelé indított óvatos, de akkárutusan végzett mozdulatokkal levered - muszáj, ti. útban lesz.  Vállat von
4. Laposreszelővel a csőszájat szükség esetén megigazítod - így elvileg pengén rákap a menetmetsző.
5. Jöhet az M14-es kézi menetmetsző olyan 2-2,5 centit ildomos vágni rá, le ne fújja  S.Peti

 Ördög  

Mosszólok', nem vezércikknek szántam a Fácséra  
Jogászgyerek túlgondolja... Fejvakarás
Szigszalag, Dokikám, jó bőven... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: