Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magyar vizsla  (Megtekintve 290140 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Január 28. - 19:32:57 »

Szaporodott a családunk, bemutatom Bercit, Lilike barátját, bár nem túl fotogén, itt egy kép! 3,5 évesen, kicsit kalandos körülmények között kaptam tegnap, bevadászva. Reméljük, nemsokára teljes lesz az együttműködés, egyelőre ismerkedünk.
Laci, ez a kutya nagyon szép. Legyen vele sok szép élményetek. Emelem
(Őt hallottam a telefonban?)
Naplózva
Fecó
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Február 11. - 21:05:47 »

Sziasztok!
Egy kis mezei keresés: http://www.indavideo.hu/video/Mezei_munka
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Február 12. - 08:09:17 »

Sziasztok!
Egy kis mezei keresés: http://www.indavideo.hu/video/Mezei_munka
Igen
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Február 27. - 18:50:22 »

A gyerek találta a neten ezt a tündérpofát, gondoltam megosztom veletek.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #64 Dátum: 2009. április 06. - 14:26:58 »

Kis vizslám 2,5-3 hónaposan.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #65 Dátum: 2009. április 06. - 14:30:47 »

És a mai állapota a szőrtüsző atka fertőzés kikúrálása után. Már nő a szőre, bár a fején megsérült mikor a kerítésnél hadakozott a szomszéd tacsikkal.
Bár még mindig hetente kell Tactic oldattal fürdetni egészen 1-éves koráig, utánna meg minden negyed évben ajánlotta az orvos, mondván ez minden külső élősködőt elpusztít.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. április 12. - 19:37:00 »

Üdv !
Új tag vagyok az oldalon.Az 5 hónapos vizslám szeretném bemutatni.Aránylag próbálok sokat foglalkozni vele.Alap dolgokat már tudja.(ül , fekszik,és vissza hozza az eldobott tárgyat)de nagyon őrjöng ha meglátja az autót mert tudja hogy kimegyünk az erdőbe:)

Szeretném magam igényének tanítani ,és egy jó vadász társat faragni belőle. Mosolyog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #67 Dátum: 2009. április 12. - 20:14:49 »

Nagyon szép kutyád van, sok szerencsét, kitartást és türelmet-majd pedig sok szép vadászélményt kívánok Nektek együtt!

Hogy hívják?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. április 12. - 20:32:29 »

"Samu" lett a becsületes neve. :)Remélem is hogy lesz pár szép élményünk együtt.Egy drótszőrű tacsi volt ez előtt de szegény szívrohamba elpusztult.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #69 Dátum: 2009. április 12. - 21:16:23 »

Szervusz Kalandtúra!

Nagyon szép kutyád van!
Jó erős csontozatú, jó arc-orr résszel (nem balta fejű!), jól tűzött fülekkel. A szeme talán egy kicsit világos, de nem vészes.
Jó szélesnek tűnik a melle, ezért futtasd sokat, had erősödjön, és nem fog neki gondot okozni, még egy róka apportírozása sem!
Szívesen megnéznék róla egy álló képet is!
nagyon figyelj rá az erdei sétákon! Ne engedd el magadtól, mert a sok vad szaga erősen ingerli főleg a még fiatal kutyát, és hamar önállósítja magát. Ha már ott is maradéktalanul teljesíti az utasításaidat, akkor az alapok jók. De mit is szövegelek ennyit? Lehet, hogy már több kutyát tanítottál mint én!
Sok közös élményt, és vadászsikert kívánok vele! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #70 Dátum: 2009. április 12. - 21:38:58 »

Köszönöm a sok jót a kutyámról.Nagyon bízok benne, hogy egy megbízható jó társ lesz.A testalkata is tetszett nekem mikor kiválasztottam , már csak 3 kiskutya volt de ö volt a legaktívabb és a legmagasabb kiskutya.Most kapta meg az ismétlő oltást és a veszettség ellenit is.Hordtam magammal ki az erdőbe sétálni, futni .Érdekes módon nem kellet fenyítsem hogy valami után elmenne, szembeszeless részen ahol őzek, fácán nyúl volt a parlagon hagyott tanyán, szaglászott jobbra - balra de mindig egy lépéssel halad előttem, ha megállok akkor ő is.Nem tanítottam de furcsálltam is hogy nem indul neki az őznek, nyugodtan elballagott az őz, a nyomokat és a hulajtékot szaglászta.Persze még fiatal (5 hónapos) csak a szagok és a szoktatás miatt viszem magammal, vagy ha kint méhészkedem akkor velem van a tanyán.
Nem tanítottam még vadász kutyát, ez az első  kutyus, remélem sikerül is:) , A vadász és vizslája / Félix Endre könyvét olvasom és próbálom tanácsait követni.Most következik hogy előre tudjon menni és helyben maradni.Majd szoktatás a lövéshez. Már erős kalapálás vagy hirtelen zajtól nem fél.
Na ennyit az eddigi oktatásomról, ha van valami amit ajánlotok kezdőnek akkor szívesem veszem és okulok .
Üdv
Laci
Naplózva
kalandtura
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



WWW
« Új üzenet #71 Dátum: 2009. április 12. - 21:44:30 »



Sajna álló kép nincs de csinálok Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 12. - 22:16:35 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #72 Dátum: 2009. április 12. - 22:15:57 »

Szia Laci!

Sokat gyakorolj vele, és ha tudsz főleg a reggeli órákban. Ilyenkor a legfogékonyabb mindenre. (a rosszra is) Egyszerre ne trenírozd sokat, csak addig amíg szívesen csinálja! A legfontosabb, hogy akkor hagyd abba, amikor még mindent jó kedvel megcsinál. Utána pedig játssz vele sokat. Nagyon jó, ha minél többet vagytok együtt.
A fegyelmezésre nagyon nagy hangsúlyt fektess, mert később van miből egy kicsit engedni. Nincs annál rosszabb látvány, mint egy ragyogóan vadászó, de szófogadatlan kutya.

Én a Jilly Bertalan könyvet használtam az első kutyáim tanításakor. ( a Félix Endre könyvet nem ismerem)
Esküszöm a magyar vizslára. Igazi jó, mindenes kutyát lehet belőle nevelni. Nekem az első kutyám volt magasan a legjobb. Még középiskolás koromban tanítottam, és rengeteget foglalkoztam vele. Később pedig ő tanított meg igazán vadászni. Csak figyelni kellett rá, és megmutatott mindent. De sokszor kerestem máshol a sebzett vadat, mint ahol ő megtalálta. Nagyon hamar rájöttem, nem szabad lehívni a nyomról még akkor sem, ha szentül meg voltam róla győződve, hogy rossz helyen jár. Mindég neki volt igaza. Csak hagyni kellett dolgozni. Tizenegy évig vadásztunk együtt. Pár ezer apróvadat köszönhetem Neki! Volt, hogy egy este kb. nyolcan mentünk ki kacsára egy nagy nádashoz. Jót vadásztunk, és mivel akkor még sem kocsink, sem vadászházunk nem volt, kint aludtunk egy szalmakazalban. Reggelre Treff 16 sebzett kacsát hordott össze. Hát ennyit jelent egy kutya.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bandi
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2009. április 12. - 23:23:24 »

Szia Laci!

Sokat gyakorolj vele, és ha tudsz főleg a reggeli órákban. Ilyenkor a legfogékonyabb mindenre. (a rosszra is) Egyszerre ne trenírozd sokat, csak addig amíg szívesen csinálja! A legfontosabb, hogy akkor hagyd abba, amikor még mindent jó kedvel megcsinál. Utána pedig játssz vele sokat. Nagyon jó, ha minél többet vagytok együtt.
A fegyelmezésre nagyon nagy hangsúlyt fektess, mert később van miből egy kicsit engedni. Nincs annál rosszabb látvány, mint egy ragyogóan vadászó, de szófogadatlan kutya.

Én a Jilly Bertalan könyvet használtam az első kutyáim tanításakor. ( a Félix Endre könyvet nem ismerem)
Esküszöm a magyar vizslára. Igazi jó, mindenes kutyát lehet belőle nevelni. Nekem az első kutyám volt magasan a legjobb. Még középiskolás koromban tanítottam, és rengeteget foglalkoztam vele. Később pedig ő tanított meg igazán vadászni. Csak figyelni kellett rá, és megmutatott mindent. De sokszor kerestem máshol a sebzett vadat, mint ahol ő megtalálta. Nagyon hamar rájöttem, nem szabad lehívni a nyomról még akkor sem, ha szentül meg voltam róla győződve, hogy rossz helyen jár. Mindég neki volt igaza. Csak hagyni kellett dolgozni. Tizenegy évig vadásztunk együtt. Pár ezer apróvadat köszönhetem Neki! Volt, hogy egy este kb. nyolcan mentünk ki kacsára egy nagy nádashoz. Jót vadásztunk, és mivel akkor még sem kocsink, sem vadászházunk nem volt, kint aludtunk egy szalmakazalban. Reggelre Treff 16 sebzett kacsát hordott össze. Hát ennyit jelent egy kutya.
Szia Attila!
Nagyvad utánkereséssel kapcsolatban mi a tapasztalatod a vizslával?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #74 Dátum: 2009. április 13. - 11:25:16 »

Szia Bandi!

Én, csak őzet kerestettem vele egy jó párat, de azzal nem volt gond. Egy alkalommal a vendég agancstövön lőtt bakjának agancsát két és fél órán át kerestettem a búzavetésben, de meglett. (a rálövéstől kb. 40 méterre repült el)  Az osztrák, úgy szájon csókolta a kutyámat, hogy mindnyájunknak felakadt a szeme!
Nagyvadas területre soha nem vittem magammal. Szerintem nem is oda való! Így, szarvasra sohasem próbáltam, disznóra nem is mertem volna, de arra a vizslát senkinek nem ajánlom. Láttam már egy két vizslát, melyet disznó csúfított el, vagy szakított szét!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: