Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Törvények, rendeletek, nyomtatványok, minták, stb.  (Megtekintve 169739 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #735 Dátum: 2017. Február 27. - 19:50:35 »


A nagy magyar valóság az hogy szerintem inkább betiltanak elkoboznak mindent minthogy ellenőriznék hogy kinek lehet valójában csatlakoztatni toldót - tárat a fegyverére.
Mint ahogy most sem ellenőrzik hogy régebbi félatomatákba hurkapálca a tárreduktor . Nem mintha egyetértenék vele hogy kettőre redukálják a tárkapacitást de ha már arra és szabálytalankodást feltételeznek akkor ellenőrizni és büntetni kéne a szabálytalankodót és nem szívatni mindenkit . Bár utóbbi sokkal egyszerűbb azt elismerem .    Emelem

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #736 Dátum: 2017. Február 27. - 20:24:56 »


“5. A központi gyújtású félautomata tűzfegyver, ha az

b) olyan hosszú lőfegyver, amely képes újratöltés nélkül legalább 11 lőszer kilövésére, feltéve, hogy a töltőberendezés kapacitása meghaladja a 10 lőszert vagy ahhoz egy levehető, 10 lőszert meghaladó kapacitással rendelkező töltőberendezés csatlakoztatható.”

Ilyen azt hiszem neked is van .  Fejvakarás 
Nincs  Vigyorog
Pár hónapja már más örül neki.
De a 2 db-ra korlátozott, roncsolás nélkül nem kiiktatható tárkapacitásával amúgy sem illik a sorba.
Főként nem a 20 db-os kivitelben......arra azért kíváncsi is lennék Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
madart
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #737 Dátum: 2017. Február 27. - 20:31:46 »

sziasztok

az lenne a kérdésem ki lehet most törvényileg vadászmester
vadgazda szakmunkás bizonyítvánnyal lehetek?

köszönöm válaszotokat
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #738 Dátum: 2017. Február 28. - 07:22:45 »

Ha az eggyel ez alatt lévő Jogszabályok rovatot megnyitod, ott elég alaposan kiveséztük a témát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #739 Dátum: 2017. Február 28. - 07:47:30 »

Igen és a szöveg még azt sem mondja hogy "rendszeresítettek avagy bár hol gyártottak hozzá" hanem "csatlakoztatható" azt meg mókólni lehet.  Nem szól szám
Na és nálunk nagy az Isten állatkertje .  Nem szól szám 
                                                                                                                                                                                                                                                             Karcsi ! Szerintem a kulcsszó amit pirossal idéztem és na és vele együtt az Isten állatkertje .   Emelem

Hibás a gondolat: nem egy szó a lényeg, az összetett mondat mindkét részmondatának meg kell lennie ahhoz, hogy valami félautomatának minősüljön. Tehát egyfelől újratöltés nélkül legalább 11-et lőjön feltéve ha tud, vagy (értsd ide: feltéve, ha úgy tud) ha ennél nagyobb tárral bír.

Ami elviszi a mondatot szerintem az az "újratöltés" szó: ide a kiváló jogalkotó gondolom azt érti, vagy azt akarja érteni: nem "magától" kerül a patron a kamrába és onnan nem "magától" kerül ki.

Szerintem az egész a bőnyi rendőrgyilkos öreg, meg a Kalasnyikovja miatt került napirendre. Ma ilyen-olyan egyesület mögé bújva többek vígan randalírozhatnak hadifegyverrel, ami azért nem biztos, hogy teljesen jó. Mint láttuk legalábbis.  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #740 Dátum: 2017. Február 28. - 08:21:54 »

Üdv Urak!

Az átb@sztakacéltávcsővelléccivédjetekmeg történet után félve teszem föl a kérdést, de hátha tudtok segíteni, meg talán egy kicsit más is:

Autóeladás esetén van-e olyan indok/körülmény, ami alapján esetleg köteles vagyok visszavenni az autót.

Pl. két hónap után jelentkezik a vevő, hogy b@sszam meg az autómat, mert beállt a motor/eszi az olajat/folyik a hűtő/stb.-stb.

 Stoel Nyilván adásvételi szerződéssel bonyolított eladásról beszélek.  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #741 Dátum: 2017. Február 28. - 08:50:48 »

Szerintem, ha a szerződés tartalmazza a "megtekintett állapotban" kitételt és általában használt cuccoknál tartalmazni szokta, akkor elmehet a sóhivatalba a reklamáló vevő.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #742 Dátum: 2017. Február 28. - 09:04:56 »

Szerintem, ha a szerződés tartalmazza a "megtekintett állapotban" kitételt és általában használt cuccoknál tartalmazni szokta, akkor elmehet a sóhivatalba a reklamáló vevő.

Az "ajánlott" adásvételi formátumban szó sincs a garanciavállalásról.
http://gepjarmu-adasveteli-szerzodes.hu/gepjarmu-adasveteli-szerzodes.pdf
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #743 Dátum: 2017. Február 28. - 09:57:17 »

 Emelem

Köszönöm Urak mindenkinek!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #744 Dátum: 2017. Február 28. - 10:10:44 »

Ha magánszemélyként adtad el nem vagy köteles garanciát vállalni, kereskedőként más a helyzet, de akkor sem kell feltétlenül visszavásárolni az autót...
Ha ragaszkodik a hülyeségéhez, a legrosszabb ami történhet, hogy polgári peres úton megpróbálja bebizonyítani, hogy rejtett hibával adtad el amiről Te tudtál...
Az meg nagggyon sokba fog kerülni neki és kétes kimenetelű vállalkozás...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #745 Dátum: 2017. Február 28. - 10:18:04 »

Kollégám ugyanígy járt, eladott egy Astrát, amit öt éve használt jóformán és az egy hónap múlva megállt. Semmit sem találtunk, ami alapján kötelezhető lenne kártérítésre.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #746 Dátum: 2017. Február 28. - 10:18:48 »

jóformán hibamentesen akart lenni  Stoel
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #747 Dátum: 2017. Február 28. - 10:34:05 »

Fel akartam menni a kamara honlapjára, és ezt az üzenetet kaptam:

"Figyelmeztetés – az oldal felkeresése kárt tehet számítógépében!"

Nem csak a számítógépben sajnos. No komment... Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #748 Dátum: 2017. Február 28. - 10:36:19 »

Fel akartam menni a kamara honlapjára, és ezt az üzenetet kaptam:

"Figyelmeztetés – az oldal felkeresése kárt tehet számítógépében!"

Nem csak a számítógépben sajnos. No komment... Röhög

Egyre jobb:

"Bejelentett támadó weboldal!
A(z) www.vmvk.hu címen működő weboldalról bejelentés érkezett, hogy támadó weboldal, ezért a biztonsági beállítások alapján a böngésző a hozzáférést nem engedélyezi."

 :Mosolyog OOO
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #749 Dátum: 2017. Február 28. - 11:19:24 »

Kollégám ugyanígy járt, eladott egy Astrát, amit öt éve használt jóformán és az egy hónap múlva megállt. Semmit sem találtunk, ami alapján kötelezhető lenne kártérítésre.

Nem szeretném ugyan növelni a fórum "lelketlen és kevésbé empatikus" tagjainak számát, de:

2002-ben eladtuk a feleségem 12 éves Fiat Uno-ját. 6 évig volt az övé az utolsó 2 évben közös, de jött a másodszülött és a három ajtó macerássá vált.
A kocsival egy gond volt, némely ritka alkalmakkor nem volt hajlandó beindulni. Hogy pontosítsak, nekem. Ha a feleségem ült a volán mögé, a probléma soha nem jött elő (hiába no, a hűséges lánykori autó  Vigyorog). Vittük mindenféle szerelőhöz, nem léptünk előre. Így használtuk két évig, de négyen már nem fértünk volna bele. Meghirdettük 250 eFt-ért, jött a vevő, beült (imádkoztunk), indított, fizetett, aláírtunk, jobbra el.
Majd másnap reggel telefon, nem indul az autó  Rííí. Nincs mi tenni, fogtuk a pénzt (szerencsére az előző estét egyben túlélte  :Mosolyog), irány a vevő lakása. Megbeszéltük, hogy próbálva menteni a menthetőt, az asszony próbálja majd beindítani.
Távirati stílusban: érkezés, kölcsönös üdvözlés, vevő határozott tekintete, ma reggel is próbálta már denem indul, nem értjük  Vállat von, azasszonybeül, pöccre  Taps, vevő álla földön, mi magabiztosak, többetsehallottunk egymásról. (láttam a srác szemén, ahogy férfiúi önérzete sárba tipródik)

Egyébként mivel tisztában voltunk azzal, hogy a rejtett hibára illett volna előre felhívni a figyelmet, ha nem sikerül beindítani, egy percig sem erőlködünk,visszaadtuk volna a pénzt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: