Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 51   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szántóvető  (Megtekintve 153182 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #255 Dátum: 2012. Július 04. - 22:55:10 »

Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #256 Dátum: 2012. Július 04. - 23:11:15 »

Hány politikusnak van "borászata és szőlő " gazdasága ? Fejvakarás
Hány politikusnak van paradicsom érdekeltsége ?  Fejvakarás
Szóval nem értem ? Vállat von  Fejvakarás
Akkor mit is akarunk ?
 Emelem

Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #257 Dátum: 2012. Július 04. - 23:13:54 »

 Stoel
Ez lemaradt ! Vigyorog
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #258 Dátum: 2012. Július 05. - 07:32:28 »

Forma4, ne hülyítsük már egymást! Ezt a reklámot senki nem tiltotta be. Bulgáriában készült, egy kanadai reklámfilm koppintásaként.  Kacsint  Wave

http://amindenit.blog.hu/2012/01/05/az_europai_unio_altal_betiltott_magyar_reklam_1
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #259 Dátum: 2012. Július 05. - 07:37:11 »

Szóval nem értem ? Vállat von  Fejvakarás
Akkor mit is akarunk ?
 



 Nyihi Nyihi   Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #260 Dátum: 2012. Július 05. - 19:23:40 »



 Nyihi Nyihi   Emelem
Taps Emelem
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #261 Dátum: 2012. Július 10. - 09:45:13 »

Forma4, ne hülyítsük már egymást! Ezt a reklámot senki nem tiltotta be. Bulgáriában készült, egy kanadai reklámfilm koppintásaként.  Kacsint  Wave

http://amindenit.blog.hu/2012/01/05/az_europai_unio_altal_betiltott_magyar_reklam_1

..biztos igazad van  Kacsint
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #262 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 18:22:40 »

Elaccc -nak!
Az őszi káliumtartalmú műtrágyázás sokat segíthet,de ha tényleg kiszipolyozott az a föld akkor meg szerves trágyát neki vastagon!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #263 Dátum: 2012. November 11. - 09:09:03 »

Gyakran terítékre kerülnek a mezőgazdasági gépcsodák, időnként (most nem Robi legutóbbi hozzászólására gondolok, csupán ennek apropóján jutott eszembe) olyan felhanggal, hogy ezek nagyrészt szomszédbosszantás céljából kerültek megvételre.
Amellett, hogy szórványosan ilyen motiváció is felbukkanhat, ez azért az esetek zömében nem igaz.
A magyar mezőgazdaság kőkemény piacon dolgozik, egyre szélsőségesebb időjárási körülmények között. A még megfizethető, legmodernebb technika egyszerűen a túlélés záloga.
Nem engedheti meg magának napjainkban a gazdálkodó, hogy veszni hagyja azt a pár napot, amikor a föld állapota megengedi a talajmunkát, a gép a műhelyben álljon javításon. Nem engedheti meg magának azt sem, hogy pl. egy magágykészítést mondjuk négy menetben végezzen el.
Egy szója gyomirtás optimálisan 2-3 nap alatt végezhető el. Ha előbb csinálod meg, a gyomok egy része még nem kelt ki ezért hatástalan, ha később, akkor meg már nem bír velük a vegyszer. Ha ebben az időszakban a traktor, a permetező éppen üzemképtelen, (vagy esik az eső) nyugodtan kitárcsázhatod a vetést, mert abból termés nem lesz, csak parlagfűbírság.
Betakarításnál ugyanez a helyzet. Egy kalászban megázott sörárpa, vagy étkezési búza óráról-órára romlik minőségben, a repce vagy a szója úgy tud pörögni, hogy akár a fele termés is a földön lehet pár nap alatt.
Kihegyezett mutatvány a mezőgazdálkodás, nagyon könnyen fejre lehet állni, ha Pató Pálként kezeli valaki.
Nagyon drága az emberi tényező is. Azok az idők elmúltak, amikor a négy Rába 250-esből kettő szántott, kettő meg - mellette 4 szerelővel -  széthúzva várta a pótalkatrészt.
Kicsit elkanyarodva, de hasonló szitu. Amikor a szövetkezethez kerültem, az irányító szakemberi gárda használatában volt egy Nysa, egy Niva, meg 3 db UAZ.
Ez az öt autó folyamatosan munkát adott 1 szerelőnek.
Most 3 db L-200-as van, egyenként 300 e km körüli futásteljesítménnyel cca. 10 év alatt, ezek még nem látták a saját gépműhelyt belülről, időszaki szakszervizben természetesen voltak. A fizetett szolgáltatási díj jóval kevesebb, mint 1 fő szerelő bére és járulékai, alkatrészről, műhelyrezsiről nem is beszélek.
Összefoglalva: nem szabad lepukkant technikával ekecselni az agráriumban, mely első látásra olcsóbbnak tűnik, de végül többe kerül.

Még egy gondolat az emberi tényezőről. Aki ült már traktoron, ilyenen és olyanon is, az tud különbsége tenni közöttük ergonómiai oldalról. Ha egy napot végigdolgozok az MTZ-vel, úgy szállok ki belőle este, hogy remeg mindenem, alig tudok a lábamon megállni. A JD-ből - mondhatni - pihenten lehet kiszállni egy műszak után. Vagy képzeljetek el egy egész napos nyári vegyszerezést nyitott ajtajú és ablakú MTZ-ben (zárt ajtónál kb. 55 fok van a kabinban) kontra egy légkondicionált, porszűrővel ellátott vezetőfülkében.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #264 Dátum: 2012. November 11. - 09:26:12 »

Vagy képzeljetek el egy egész napos nyári vegyszerezést nyitott ajtajú és ablakú MTZ-ben (zárt ajtónál kb. 55 fok van a kabinban) kontra egy légkondicionált, porszűrővel ellátott vezetőfülkében.

És még legyen rajtad az előírt védőfelszerelés is.  Ördög

Amúgy mi nem ezt az utat követtük, a "régi" eszközöket modernizáltuk, azaz az MTZ és a Rába is kapott légrugós ülést meg légkondit, nem azt akarom ezzel mondani, hogy JD-k lettek, de már elviselhető dolgozni bennük. A javításokat pedig "előregondolkozva" tesszük, azaz ami kezd elromlani, azt inkább kicseréljük (megjavítjuk) munka előtt, sokkal olcsóbb, mint a szántóföldön szerelni. Ezt egyébként az elején nehéz volt efogadtatni. Konkrét példa: egy csapágyat nem akkor kell cserélni amikor szétesik és esetleg mást is tönkretesz, hanem akkor, amikor elkezd "lógni". Itt ugye nagy szerepe van az emberi tényezőnek, aki odafigyel a technikára, amivel dolgozik, mert gyakorlatilag az adja neki a kenyeret.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #265 Dátum: 2012. November 11. - 09:55:44 »

Ez is járható út, ha magadnak dolgozol, van füled a géphez, meg sok mindent magad is meg tudsz javítani.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #266 Dátum: 2012. November 11. - 10:21:19 »

Ez is járható út, ha magadnak dolgozol, van füled a géphez, meg sok mindent magad is meg tudsz javítani.

Egyik ismerősöm előző munkahelyén megcsinálta, hogy amikor eljött a Deutz-ba az olajcsere periódusa, szólt, hogy kéne olaj meg olajszűrő, maj hozzák, majd hozzák, csak nem érkezett meg, erre leengedte az olajat, kiszúrta a szűrőt, így másnapra már ott volt. Nem a sajátja, de úgy kezelte. Na ilyen embert nehéz találni, ha viszont találtál, nagyon meg kell becsülni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2012. November 11. - 10:39:13 »

Mennyibe kerül egy John Deere traktor? Tudom sokféle van! Mosolyog
Régen azt hallottam, hogy egy kukorica kombájn 35 millió forint! Lehet, hogy nem csak az igénytelenség miatt nem gondolkoznak sokan ilyen technikában?
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #268 Dátum: 2012. November 11. - 11:22:59 »

Pati  Emelem ! Minek légrugó  Fejvakarás Fejvakarás A te tömeged nem pattog az ülésen mint az enyém  Röhög Röhög Röhög
Egyébként nem is olyan meleg nyáron az MTZ -fülke  Röhög Stoel / mielőtt szól valaki ültem benne eleget ./
Erről a nagy gép beruházásról eszembe jut a váltás ,. Nálunk ugye jött minden luxus traktor , fent az északi szomszédunknál
meg elővették a lovat !!!  Igen Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #269 Dátum: 2012. November 11. - 11:25:52 »

Kedves Lajos ! Nem értem én ezt a nagy gépesítést  Fejvakarás A háború előtt nem volt gép
mégis termeltek Jó búzát ma meg  Rííí 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 51   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: