Oldalak: 1 ... 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 684727 alkalommal)
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4050 Dátum: 2021. November 29. - 11:06:45 »

 Üdv!  Emelem
Az említett Nike Fácán 11-es (2.75 mm) tölténye nekem is nagyon bevált, szinte csak azt használtam fácánra, réce-félékre, sőt még szalonkára is. A 12-es Zbrojovka duplapuskám kiválóan hordta. Amikor a Nike leállt a gyártással, kellett egy kis idő hozzá, mire sikerült megtalálni a puskához azt a töltényt, amit jól hord. Nekem, ehhez a puskához, a Nike-t helyettesítő töltény a Saga 32 g-os spanyol számozás szerinti 6-os söréttel töltött tölténye lett, szárnyasvadhoz. Gyorsabb, mint a Nike és nagyon jól hordja a puska. Nyúlra, rókára maradt még a Nike 8-as töltényekből, ami még egy darabid elég lesz.
 Emelem
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4051 Dátum: 2021. November 29. - 13:24:14 »

Üdv!  Emelem
Az említett Nike Fácán 11-es (2.75 mm) tölténye nekem is nagyon bevált, szinte csak azt használtam fácánra, réce-félékre, sőt még szalonkára is. A 12-es Zbrojovka duplapuskám kiválóan hordta. Amikor a Nike leállt a gyártással, kellett egy kis idő hozzá, mire sikerült megtalálni a puskához azt a töltényt, amit jól hord. Nekem, ehhez a puskához, a Nike-t helyettesítő töltény a Saga 32 g-os spanyol számozás szerinti 6-os söréttel töltött tölténye lett, szárnyasvadhoz. Gyorsabb, mint a Nike és nagyon jól hordja a puska. Nyúlra, rókára maradt még a Nike 8-as töltényekből, ami még egy darabid elég lesz.
 Emelem

 Emelem

A Saga 32g-os nálam is a "favorit". Igen 6-os, vagy 5-ös számozás szerint a 12-es bockba, a 16-os IZS duplába meg csak a 28 g-os 3-as, azaz 3,5 mm-es. (Istenben boldogult bölcs Nagyapám szerint: "Fiam! A 8-as srét, ollan, mint a Kallmopyrin. Minden betegségre jó!")
Igen sok fajtát kipróbáltam, ami nekem mindig gondot okozott az az átállás. A NIKE volt anno, ahhoz hozzászoktam, aztán jött a kismillió egyéb fajta, márka. Mire megszoktam, addigra elfogyott, a boltba meg vagy volt, vagy nem. De inkább nem.
A Saga viszont B.fűzfőn mindig kapható a nagykerben, onnan veszem. Ja! Veszprémben lakom, nincs messze.  Nyihi
Nem utolsó sorban nem horror az ára (annyira).  Stoel
Kövezzetek meg, de szerintem a jóval drágább - már 200 HUF/db ár környéki - lőszerek nem tudnak annyival többet, mint amennyivel drágábbak.
Matematikából a parabola függvény jut eszembe, miszerint kicsi plusszért exponenciális növekedéssel többet kell fizetni.
Ami nekem fontos, hogy gyors legyen, mert bizony, mint sokan mások mögé lövök.
Ami szignifikánsan gyorsabb, mint a Saga 32 g-os, annak az ára....
Két olyan fajta lőszerre bukkantam, ami nagyon bevállna nekem apróvadra,  az egyik a Crown papírhüvelyese. Erős is, gyors is, meg "környezetbarát" is.
A másik egy szintén papírhüvelyes Eley típus. De Magyarországon talán egyiket sem forgalmazzák.
Az olasz márkák közül a JK8 típus, ami libázásra bejönne, de egyrészt nem forgalmazzák itthon, másrészt még Taljánföldön sem olcsó, harmadrészt 1050 bar-os, aztán rúg, mint a veszedelem.

 Emelem Emelem



Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4052 Dátum: 2021. December 02. - 22:43:38 »

Emelem

Az olasz márkák közül a JK8 típus, ami libázásra bejönne, de egyrészt nem forgalmazzák itthon, másrészt még Taljánföldön sem olcsó, harmadrészt 1050 bar-os, aztán rúg, mint a veszedelem.

 Emelem Emelem





Üdv!

JK6 lesz az és úgy tudom, hogy ez nem típus hanem a lőport jelenti. Amiről én tudok, hogy az RC-nek van és a Fiocchinak, régebben volt a Cheddittnek, aztán ott CH6 lett, de most már nem gyártják, valami újdonságot vezetnek be helyette.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #4053 Dátum: 2021. December 03. - 07:30:32 »

Üdv!

JK6 lesz az és úgy tudom, hogy ez nem típus hanem a lőport jelenti. Amiről én tudok, hogy az RC-nek van és a Fiocchinak, régebben volt a Cheddittnek, aztán ott CH6 lett, de most már nem gyártják, valami újdonságot vezetnek be helyette.

 Emelem

A JK6-ot és a JK-8-at ugyanazon cég csinálta.
Igen, valóban lőporról beszélünk, ilyen néven forgalmaztak lőszert is.
A JK8 szinte ismeretlen itthon, mi (értsd: saját VT) is csak onnan ismertük, hogy a cégtulajdonos évek óta visszajáró vendégünk vízivadra.
Volt (van) abból mindenféle sörétméret, meg ára is. A Giesse Stofi (ami a taljánok leggyakrabban vízivadra használt lőszere) még olcsóbb v.mennyivel, mint a JK8.
Mondjuk az elmúlt 2 évben én sem találkoztam vele, mert a Covid miatt nem tudtak jönni vadászni.
Aztán lehet, hogy már nincs forgalomban.

 Emelem Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4054 Dátum: 2021. December 03. - 18:36:35 »

A JK6 (b) az a Vihtavuori nem ujratöltős piacra forgalmazott lőpora.
Az egész JK sorozat a lőport jelent.

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
gardenmaster1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #4055 Dátum: 2022. Január 13. - 10:05:40 »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni olyanoktól, akik Browning B525-öt használnak vadászatra...! Mik a tapasztalataitok, milyen súlyú söréttöltettel, sörét átmérővel dolgozik jól a puskája...? Mivel a legjobb a sörét terítése?  He?đHa van konkrét lőszerfajta, és megírjátok, azt is megköszönöm!)
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #4056 Dátum: 2022. Június 02. - 18:23:40 »

Sziasztok!

Láttam 1-2 képet Fortuna Suhl fegyverről, amiről azt írták, hogy dural aluminium.
Ez pontosan mit jelent, illetve van-e valami hátránya az acél tokkal szemben.

Üdv.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #4057 Dátum: 2023. Január 19. - 20:27:47 »

Sziasztok
Yildiz sörétesekkel van valakinek tapasztalata?
Naplózva
T.Norbi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #4058 Dátum: 2023. Január 19. - 21:11:29 »

Sziasztok

Milyen olajat szoktatok használni fegyvertisztításkor? Milyen gyakran szoktátok szétszedni és átolajozni a sörétes fegyvert? Mivel multkor észrevettem, hogy az előgy alatt megjelent a vakrozsda.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4059 Dátum: 2023. Január 19. - 22:36:24 »

Sziasztok

Milyen olajat szoktatok használni fegyvertisztításkor? Milyen gyakran szoktátok szétszedni és átolajozni a sörétes fegyvert? Mivel multkor észrevettem, hogy az előgy alatt megjelent a vakrozsda.

Szia!

Mivel mostanában szinte minden hétvégén megázunk a vadászaton, ezért én másnap mindig áttakarítom a puskámat. A csőbe Remington Brite Bore-t használok, ilyenkor a choke-kat is kitekerem, áttisztítom. A fegyverre Brunoxot használok, a végén pedig a kopó alkatrészekre vékonyan fegyverzsír (most Perazzi zsírom van) vagy Break Free olaj kerül.
Ha nem ázik meg a puska a vadászaton, akkor havonta egy, max. két alkalommal van nálam "fegyveranyag".
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #4060 Dátum: 2023. Január 19. - 23:00:14 »

Sziasztok

Milyen olajat szoktatok használni fegyvertisztításkor? Milyen gyakran szoktátok szétszedni és átolajozni a sörétes fegyvert? Mivel multkor észrevettem, hogy az előgy alatt megjelent a vakrozsda.
Minden használat után, ha huzamosabb ideig nincs használva 1-2 havonta akkor is áttisztítom. Általában egy Armistol nevű fegyvertisztító sprayvel.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #4061 Dátum: 2023. Január 19. - 23:09:44 »

Szia!

Mivel mostanában szinte minden hétvégén megázunk a vadászaton,

Szia!

Akkor nem csak nálunk esik állandóan, legalábbis szombatonként biztosan.
Ebben az idényben egy vadászaton nem esett, pedig már a tizenvalahanyadiknál tartunk. Bőrig ázva, nyakig sárosan fejezzük be a napot. Hát, ez egy ilyen szezon...
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4062 Dátum: 2023. Január 20. - 07:51:35 »

Minden eső után fődarabokra szedve WD-40-es áttörölgetés,hosszabb időre pihenni téve (idény végén) műszerolajat használok. Szovjet puska,10 éve van nálam, jól bírja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #4063 Dátum: 2023. Január 20. - 12:19:31 »

Sziasztok

Milyen olajat szoktatok használni fegyvertisztításkor? Milyen gyakran szoktátok szétszedni és átolajozni a sörétes fegyvert? Mivel multkor észrevettem, hogy az előgy alatt megjelent a vakrozsda.


Fémrészek: Ballistol -> évente 1x, vagy minden használat után. A cső tisztítása Ballistol + Rotchi minden lövés, illetve vadásznap után
Tus: Balsin -> évente 1x, vagy várható eső előtt, illetve utána mindenképp

Semmi rozsda soha sehol.  1/12/22/35/53 éves sörétes, illetve golyós fegyverek

Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #4064 Dátum: 2023. Január 20. - 13:14:56 »

Sziasztok

Milyen olajat szoktatok használni fegyvertisztításkor? Milyen gyakran szoktátok szétszedni és átolajozni a sörétes fegyvert? Mivel multkor észrevettem, hogy az előgy alatt megjelent a vakrozsda.

Szia!
Ballistol olajat használok tisztításhoz, minden használat után. A puskát fő darabokra szétszedve. Elrakás előtt mindenhol vékony olaj réteg van a fegyveren. Vadászat előtt a csőbelsőt szárazra húzom, az egymással érintkező fém felületeket érdemes vékonyan olajozni a kopás csökkentésére (csap, csőkampó, zártest, előagy fém része). Vadászat előtt, főleg esős időben nagyon hasznos, ha a fém részeken mindenhol egy nagyon vékony olaj réteg van.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: