Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 408083 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Dátum: 2008. április 20. - 09:02:47 »

Sziasztok!

Akkor megnyitom ezt a témát. Gondolom rajtam kívül is sokan vannak akik horgásznak is. Itt elmondhatjuk horgászélményeinket és segíthetünk egymásnak.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 20. - 09:07:49 »

Tavaly óta a Királyréti horgásztón lógatok. Ez egy kis tó (1,3 ha) folyamatos telepítéssel és óriási halbőséggel. A tavon átfolyik egy patak ami folyamatosan cseréli a vizet. Próbálnak csak hazánkban honos halakat telepíteni. Megtalálható itt a nyurga ponty, dévér keszeg, csuka, süllő, kecsege, pisztráng, compó (védett, nem vihető el). Többféle horgászjegyük van. 1200.-tól 3500-ig. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Pénteken voltam kinnt. Délután hozok egy két érdekes fotót és beszámolót.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 20. - 09:28:23 »

Tavaly óta a Királyréti horgásztón lógatok. Ez egy kis tó (1,3 ha) folyamatos telepítéssel és óriási halbőséggel. A tavon átfolyik egy patak ami folyamatosan cseréli a vizet. Próbálnak csak hazánkban honos halakat telepíteni. Megtalálható itt a nyurga ponty, dévér keszeg, csuka, süllő, kecsege, pisztráng, compó (védett, nem vihető el). Többféle horgászjegyük van. 1200.-tól 3500-ig. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Pénteken voltam kinnt. Délután hozok egy két érdekes fotót és beszámolót.

Üdv: Csaba
Én még akkor vadásztam arra, amikor csak "ilyen-olyan" halak voltak benne. Vadászni jobb volt ott! Amúgy nagyon szép hely.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 21. - 11:34:08 »

Én legtöbbször a Dunavölgyi-főcsatornán pecázok Kunpeszér és Kunszentmiklós környékén. Nekem ez a kis víz jött a be legjobban(természetesen szeretek máshol is horgászni,de ha lehet,akkor nem megyek telepített lavór-tavakhoz). A DVCS-n rengetek vízinövény van,: hínár, nád, sás, stb. Igazán nehéz, e élménydús a foltokból kiszedni egy-egy szebb csukát, compót, vagy akár egy nagyobb keszeget is.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Május 14. - 22:54:12 »

Szasztok !
Nem horgászélmény de a horgászat-vadászathoz kapcsolódik:
Ma Sárbogárdra kellett mennem és nem a szokásos utvonalat választottam, hanem egy kicsit hosszabbat de érdekesebbet.                        K........................Enyig-Mezőszilas-Őrspuszta-Sárbogárd. Őrspusztán láttam egy nagyon klassz kis horgásztavat, ahogy tartok Sárbogárd felé rengeteg tó és a Sárvíz nevű patak (folyó), nézegetem milyen vadregényes pont olyasmi mint a Tüskevárban Fekete István könyvében. Akkor jut eszembe, hogy egyik híres nagyvadászunk is a Sárvíz mellett töltötte gyermekkorának néhány évét. Dolgom végeztével jövök vissza, nézegettem a patakot a tavakat és mielött Mezőszilasba beérnék egy régi könyv fekszik az út felezővonalán. Lelassítok, nem jön senki, visszatolatok, felveszem és érdeklődve megnézem. Na ki találja ki mi volt a kezembe?
??????????????????
Aki jól tippelt az tudja; aki nem találta ki annak leírom, Fekete István, Tüskevár, 1957-es kiadás, egyidős velem.
A könyv hibátlan, első lapján töltőtollal, felnőtt írás, látszik, hogy nem kiírt írás, naponta nem ír, hanem inkább munkában gyakorlott kéz: Marikának Kató nénitől. 1957. 12. 24.
Vajon kié lehetett, ki volt az ajándékozó, ki volt az ajándékozott, okozott-e annyi örömet a tulajdonosának mint amennyit gondoltak, él-e még valamelyik, esetleg mindkét személy, hogyan került az út közepére egy ilyen érdekes könyv, Ha ez a könyv mesélni tudna................
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 15. - 09:01:30 »

Szasztok !
Nem horgászélmény de a horgászat-vadászathoz kapcsolódik:
Ma Sárbogárdra kellett mennem és nem a szokásos utvonalat választottam, hanem egy kicsit hosszabbat de érdekesebbet.                        K........................Enyig-Mezőszilas-Őrspuszta-Sárbogárd. Őrspusztán láttam egy nagyon klassz kis horgásztavat, ahogy tartok Sárbogárd felé rengeteg tó és a Sárvíz nevű patak (folyó), nézegetem milyen vadregényes pont olyasmi mint a Tüskevárban Fekete István könyvében. Akkor jut eszembe, hogy egyik híres nagyvadászunk is a Sárvíz mellett töltötte gyermekkorának néhány évét. Dolgom végeztével jövök vissza, nézegettem a patakot a tavakat és mielött Mezőszilasba beérnék egy régi könyv fekszik az út felezővonalán. Lelassítok, nem jön senki, visszatolatok, felveszem és érdeklődve megnézem. Na ki találja ki mi volt a kezembe?
??????????????????
Aki jól tippelt az tudja; aki nem találta ki annak leírom, Fekete István, Tüskevár, 1957-es kiadás, egyidős velem.
A könyv hibátlan, első lapján töltőtollal, felnőtt írás, látszik, hogy nem kiírt írás, naponta nem ír, hanem inkább munkában gyakorlott kéz: Marikának Kató nénitől. 1957. 12. 24.
Vajon kié lehetett, ki volt az ajándékozó, ki volt az ajándékozott, okozott-e annyi örömet a tulajdonosának mint amennyit gondoltak, él-e még valamelyik, esetleg mindkét személy, hogyan került az út közepére egy ilyen érdekes könyv, Ha ez a könyv mesélni tudna................

Szerintem írd bele, hogy hol és mikor találtad és tedd el. Sok örömet hozhat még ez a kalandor könyv a te családodban is!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Május 16. - 22:52:24 »

Még április utolsó napján fogtam Őket.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Május 16. - 23:16:38 »

Jók! Igen és érdekes is a páros. Konyhába a legjobb harek méret. Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Május 16. - 23:23:56 »

Igen, az a harcsaderék nekem is beindította a nyálelválasztásomat...Az egyik kedvenc halam.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Május 17. - 07:09:11 »

Nagyon szépek, gratulálok Karcsi!
Merre fogtad?
Én még idén egyszer sem jutottam ki. Szomorú
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Május 21. - 19:35:17 »

Nagyon szépek, gratulálok Karcsi!
Merre fogtad?
Én még idén egyszer sem jutottam ki. Szomorú
Bocs,hogy most válaszolok,de csak most jutottam gép elé./nyáron igen ritka vendég leszek/
A halakat Tiszaroffon az Élő Tiszába fogtam.

Sabbati!
Nekem is beindult.Csak Én csillapitottam is velük. Bion

Horrido!
Én a Tiszán mindig két "lóra" teszek és álltalába be is jön.Ha jó a vizállás.Sajnos most megint nekifogott áradni. :RII
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Július 14. - 10:17:11 »

A hétvégén megelégeltem a Disznók disznóságait, és úgy döntöttem inkább kicsit horgászok...

Nem bántam meg, Após kétszer azért mellészákolt, hogy legyen izgalom... Nyihi Bion

76 cm 8,2 kg

Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Július 14. - 10:17:39 »

 gyozo

Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Július 14. - 10:32:48 »

A hétvégén megelégeltem a Disznók disznóságait, és úgy döntöttem inkább kicsit horgászok...

Nem bántam meg, Após kétszer azért mellészákolt, hogy legyen izgalom... Nyihi Bion

76 cm 8,2 kg



Volt vele küzdelem?
Az amúr nagyon tud menni, ha megérzi a part közelségét. Nagyon szeretem őket fogni, igazi sport hal. Bion
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Július 14. - 10:49:02 »

Jó nagy nyúl...
Após kijött már  a traumatológiáról?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: