Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493626 alkalommal)
bbotond86
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #2175 Dátum: 2022. November 28. - 07:57:15 »

Milyen sörétmérettel?

3-as van a patronra írva, az szerintem 3,3mm, noha a boltban 3,5-et írtak. Az az 5 doboz volt a teljes készlet akkor.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2176 Dátum: 2023. Január 01. - 22:16:22 »

Sziasztok!
12/70 kaliberben, 3,5 mm-es sörétmérettel melyik lőszer lehet az, ami általánosan megbízható, minőségi és viszonylag gyors is? Kinek mi vált be? Mivel nem sokat lövök el szezonban (200-250 db kb.), így az ár annyira nem tényező, viszont szeretnék jó minőségű és gyors lőszert vásárolni. Köszönöm szépen előre is! B.Ú.É.K.!
Naplózva
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #2177 Dátum: 2023. Január 01. - 22:47:03 »

Szia. RC vagy Pellagri mind a két gyártó nagyon jó lőszereket gyárt. B.Ú.É.K.
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2178 Dátum: 2023. Január 02. - 08:52:38 »

B.U.É.K!
Nekem nagyon bejött a Sellier&Bellot 32 grammos Corona és a 36 g Fortuna. Az utóbbi jól muzsikál libázáson 3.5 mm sörét méretben. 
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2179 Dátum: 2023. Január 02. - 12:52:44 »

Szia! én szintén az RC32 (esetleg RC4) & Pellagri (F2 Classic 34g)párost tudom ajánlani.
RC4-t nem sok heylen láttam. Ellenben RC32-t szerintem bárhol kapni.
B.Ú.É.K.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #2180 Dátum: 2023. Január 02. - 17:02:07 »

Sziasztok!
12/70 kaliberben, 3,5 mm-es sörétmérettel melyik lőszer lehet az, ami általánosan megbízható, minőségi és viszonylag gyors is? Kinek mi vált be?


Üdv.!
Szerintem ez nem lesz ilyen egyszerű számodra sem, végig kell járnod a saját utad a próbálkozások terén.
Szinte ahány puska, annyiféleképp hordja a különböző gyártmányú sörétet, ki kell tapasztalni, hogy melyiket szereti.
Így tanácsot adni csak nagy általánosságban lehet. Én lőttem Nikét, Riot, Sagát, Meliort, Rc-t, Selliert, Black Goldot, Pellagrit, Armusát, ZVS-t, Chedditet, Miraget, Pegorarot, ami most hirtelen eszembe jutott.
A 12/76-os IZS bockom (70-es lőszerrel) ezek közül a 3.1mm-es 32g-os Armusát lövi a legjobban. Amig kapni lehetett a Nike 36g-os 3mm-es Extráját, addig azt szerette, illetve az Rc4 Hyperfestet 2.4mm-es söréttel, 28g-mal.
Nekem például a ZVS, a Sellior és a Rio ami a legkevésbé vált be.(a 8x57-es Voerem meg a Selliort és PPU-t szereti)
A 20/70-es Merkelem pedig a 28g-os, 3.1mm-es Cheddite Dragot preferálja.
A legnagyobb gond jelenleg-legalábbis errefelé-hogy mire kitapasztalja az ember, hogy mit szeret a puskája, addigra általában már nem lehet kapni azt a márkát.
Így jártam az Armusával is, úgyhogy most azzal etetem ami van.
Szóval próbálgass! Mosolyog
Előbb-utóbb ráérzel, hogy melyik a puskádnak (és neked) való.
Sok sikert (és türelmet) hozzá!

[/quote]
« Utoljára szerkesztve: 2023. Január 02. - 17:37:50 írta Horrido » Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #2181 Dátum: 2023. Január 02. - 20:54:37 »

Sziasztok!
12/70 kaliberben, 3,5 mm-es sörétmérettel melyik lőszer lehet az, ami általánosan megbízható, minőségi és viszonylag gyors is? Kinek mi vált be? Mivel nem sokat lövök el szezonban (200-250 db kb.), így az ár annyira nem tényező, viszont szeretnék jó minőségű és gyors lőszert vásárolni. Köszönöm szépen előre is! B.Ú.É.K.!

Üdv!

Nekem a Cheddite Elite 34 g-os vált be, az utóbbi években csak ezzel vadászom, elég jól összejöttem vele. Az előző gyártótól nagyon jó a CH6 is, csak már nem gyártják, hasonló csúcs-lőporral ígértek valami újdonságot, de még nincs a piacon. Jó még a Fiocchi PL sorozat, csak felém körülményes a beszerzése.
Ha gyors lőszert akarsz, ott a Gamebore, lőttem a Black Goldot, semmit nem találtam el vele. De így voltam a többi angol patronnal, használtam Hull-t és Eley-t is. Nem is tudom, hogy jelenleg ezek az angol gyártmányok a Brexit óta kaphatóak-e kishazánkban.
Továbbá a Mirage volt még a mumusom, gyengén muzsikáltam vele, fogjuk rá, hogy nem szerette a Berettám csöve.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2182 Dátum: 2023. Január 04. - 20:24:55 »

Üdv!

Nekem a Cheddite Elite 34 g-os vált be, az utóbbi években csak ezzel vadászom, elég jól összejöttem vele. Az előző gyártótól nagyon jó a CH6 is, csak már nem gyártják, hasonló csúcs-lőporral ígértek valami újdonságot, de még nincs a piacon. Jó még a Fiocchi PL sorozat, csak felém körülményes a beszerzése.
Ha gyors lőszert akarsz, ott a Gamebore, lőttem a Black Goldot, semmit nem találtam el vele. De így voltam a többi angol patronnal, használtam Hull-t és Eley-t is. Nem is tudom, hogy jelenleg ezek az angol gyártmányok a Brexit óta kaphatóak-e kishazánkban.
Továbbá a Mirage volt még a mumusom, gyengén muzsikáltam vele, fogjuk rá, hogy nem szerette a Berettám csöve.
Hasonlóan jártam én is. Kaptam régi Nike lőszereket és vettem jó áron Mirage Royal Game-et. Rá kellett jönnöm, hogy ezek folytásos lőszerek és a modern szűkítések, kosárhoz készülnek.
A jó, öreg orosz puskám jól hordja őket.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2183 Dátum: 2023. Július 10. - 08:37:59 »

 Emelem

Sziasztok!

Kicsit megkésve bár, de törve nem....

Több tízezer "patronnyal" és egy ínszalag műtéttel a jobb vállamban azt mondom, hogy ami viszonylag gyors, mindig kapható és nem horror áron (bár manapság mi az a nem horror ár?) az a SAGA. Én csak 32 grammost használok, a 34 grammos is kapható állandóan.
Ja! Könnyen beszélek B.fűzfő nekem 10 km.  Stoel

Mostanság használtam Chedite (jól írtam?) Tordo-t, szigorúan 32 grammost, 2,7-től 3,5 mm-esig, jó eredménnyel. De igen, itt bejön, hogy mennyit, hol, mikor, és mennyiért tudom beszerezni.

Aztán ha jó gyorsat és hozzáíllően drágát akarsz, akkor Gamebore Dark Storm. Utolsó információm még 2022-es ár, akkor 266,- HUF/db áron volt kapható.

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2184 Dátum: 2023. Július 10. - 10:32:04 »

Emelem

Sziasztok!

Kicsit megkésve bár, de törve nem....

Több tízezer "patronnyal" és egy ínszalag műtéttel a jobb vállamban azt mondom, hogy ami viszonylag gyors, mindig kapható és nem horror áron (bár manapság mi az a nem horror ár?) az a SAGA. Én csak 32 grammost használok, a 34 grammos is kapható állandóan.
Ja! Könnyen beszélek B.fűzfő nekem 10 km.  Stoel

Mostanság használtam Chedite (jól írtam?) Tordo-t, szigorúan 32 grammost, 2,7-től 3,5 mm-esig, jó eredménnyel. De igen, itt bejön, hogy mennyit, hol, mikor, és mennyiért tudom beszerezni.

Aztán ha jó gyorsat és hozzáíllően drágát akarsz, akkor Gamebore Dark Storm. Utolsó információm még 2022-es ár, akkor 266,- HUF/db áron volt kapható.

 Emelem

 Igen

Magam a Drago-t lövöm, igaz, 20/70-esben. 28 grammos, sörétszemben a 2,7-2,9-est, mikor hogy. Szerintem sokkal nagyobb jelentősége van annak, hogy összeszokjon az ember a sörétessel is, meg a hozzá használt - lehetőleg egyféle - patronnal is.

Például az F/2-es Pellagri pont annyival lassabb, hogy soha (!) semmit nem találok el vele, holott aztán ott minőségi kifogással nemigen kell élni, árban is közel duplája.  Vállat von

Amíg kapni értelmezhető áron, én maradok ennél.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2185 Dátum: 2023. Október 27. - 09:18:42 »

Sziasztok!

Van egy karton 16-os Cheddite Drago 2,9 mm-es, 28 gr-os lőszerem.
Megválnék tőle, vagy ugyanilyen (vagy 2,7 mm-es) 12-es kaliberűre cserélném.
1 karton = 1 karton

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


« Új üzenet #2186 Dátum: 2023. November 22. - 16:57:14 »

Üdv!
Sokáig használtam a 12/70 kaliberű Saga Export 32 g-os töltényét. Spanyol #6-os számú söréttel töltött változata (2.75 mm) rendkívül jó töltény volt a cseh duplámból, szárnyasvadra. A régi szürkészöld dobozú már nem kapható, a gyártó is megváltozott. Az új doboz narancssárga, Saga Export felirattal, egy pointer képe van a dobozon. Az új töltény is 32 g-os, #6-os söréttel. Elvileg ez ugyanaz a töltény. Használta már valaki ezt az új töltényt, és tapasztalt-e változást az elődjéhez képest?
 Emelem
Naplózva
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #2187 Dátum: 2023. December 03. - 10:14:53 »

 Emelem Üdv!

15-20 éve olvastam valahol egy sörétes fegyverekhez gyártott riasztó lőszerről, aminek a töltete ~50-60 fokos szögben kilőve, ~200 m távolságban 20-30 m magasan nagy hanghatással eldurran. Kifejezetten alkalmas mezőgazdasági területeke, halastavakon, nagy számú madárcsapatok riasztására.

Van valakinek esetleg információja ezzel kapcsolatban?

Üdv!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #2188 Dátum: 2023. December 03. - 11:54:11 »

Emelem Üdv!

15-20 éve olvastam valahol egy sörétes fegyverekhez gyártott riasztó lőszerről, aminek a töltete ~50-60 fokos szögben kilőve, ~200 m távolságban 20-30 m magasan nagy hanghatással eldurran. Kifejezetten alkalmas mezőgazdasági területeke, halastavakon, nagy számú madárcsapatok riasztására.

Van valakinek esetleg információja ezzel kapcsolatban?

Üdv!
Ha van is ilyen, nem hiszem, hogy legitim egy um. robbanótöltet.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2189 Dátum: 2023. December 03. - 12:21:12 »

Emelem Üdv!

15-20 éve olvastam valahol egy sörétes fegyverekhez gyártott riasztó lőszerről, aminek a töltete ~50-60 fokos szögben kilőve, ~200 m távolságban 20-30 m magasan nagy hanghatással eldurran. Kifejezetten alkalmas mezőgazdasági területeke, halastavakon, nagy számú madárcsapatok riasztására.

Van valakinek esetleg információja ezzel kapcsolatban?

Üdv!

Üdv! Igen van (volt) ilyen !  a 2000-es évek elején , használtam is szilveszterkor ,  fellőve vagy 2-300 méter magasan egy hatalmas nagyot durrant ,  létezett tüzijáték patron is asszem azt Star-nak hívták!   Ott csinálták a fűzfői  Nike-Fiocchi  lőszergyárba !   A Balatonfűzfői  vadászboltban lehetett kapni anno !     
Naplózva
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: