Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 84   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverápolás  (Megtekintve 264733 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #90 Dátum: 2009. Október 25. - 20:23:45 »

Az a kérdés, hogy melyik okoz nagyobb szórásképet, a csőbe maradt olaj vagy a csőben maradt ólomlerakódás?
Aki tanácsot ad ebben, vendégem egy üveg házi pálinkára. (mármint használható tanácsot)
Előre is köszi.   Wave
Piál  Bion


A különbség annyi, hogy az ólomlerakódást nem lehet "kilőni " a gyakorlás során, míg az olajat igen.De ez teljesen mindegy. A vadra ugyanis nem szórásképet fogsz lőni, hanem maximum egy-két lövést. A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy olajozás után pont az első egy két lövés nem oda megy ahova szánták-
A lényeg, hogy csőpucolás után nem csak bevágjuk a fegyvert  a szekrénybe "oszt jónapot" hanem elballagunk a lőtérre és lövünk vele egy -néhányat, hogy megtapasztaljuk "beavatkozásunk" milyen változásokat eredményezett. Aztán ehhez igazítjuk a hardveren ami kell /vagy nem kell (ez a jobbik eset.) Vadász Lő

 Nagyon kevesen csinálják  (mert  a fegyverszekrények se így vannak kialakítva) de sokkal célszerűbb olajozás után pld csővel lefelé tárolni a fegyvert így kevés az esély, hogy olaj menjen a töltényűrbe és így el kerülhető amit Ma-98 írt. Wave

No lehet küldeni a pálinkát mert minden tanács használható ( legalábbis egyszer  Ördög Ördög Ördög Ördög)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Október 25. - 21:01:54 »

A Simson Suhlomnak minden használat után kihúzom a csöveit. Általában olajat is szoktam neki adni. Lehet hogy nem kéne?   Fejvakarás
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:26:36 írta Sziju » Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Október 25. - 21:03:56 »

Rendben van Taser, a puding próbája az evés. Amint kipróbáltam mindkét variációt, jelentkezem a pálinkával.  Bion
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Október 25. - 21:04:50 »

Ja és persze a többieknek is köszi!  Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Október 25. - 21:13:01 »


 Nagyon kevesen csinálják  (mert  a fegyverszekrények se így vannak kialakítva) de sokkal célszerűbb olajozás után pld csővel lefelé tárolni a fegyvert így kevés az esély, hogy olaj menjen a töltényűrbe és így el kerülhető amit Ma-98 írt. Wave  

Ez igy igaz, az enyemek mind csovel lefele vannak tarolva (zart ablak nelkuli acelszekreny)

Ez az alabbi tisztitoszer a legjobb oldoszer a csovekbe elofordulo komoly rez lerakodasra  mit a legnehezebb tapasztalatom szerint "kiszedni " a csobol. Negyed oranal tovabb nem szabad a fegyvercsovebe hagyni "aztatas" utan.
Ezzel a szerrel athuzva a csovet feher rongy tintakeken jon ki negyed orai aztatas utan (oldott rez)  
Nem rutin tisztitasra valo de minden fegyvercso at kene legyen ezzel huzva legalabb ketszer egy evbe (hasznalattol fuggoen)

http://www.brownells.com/.aspx/pid=1404/Product/SWEET_S_7_62_BORE_CLEANER



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Október 25. - 21:40:51 »

Attila!

Volt valami lepedék a csövemben, a hétvégén kisúroltam Ballistollal, aztán 3 tiszta filccel kihúztam, meg szó szerint vagy 15x, egy marék budipapír felhasználásával töröltem szárazra. Jó lenne kilőni lőtéren mielőtt vadászni viszem? (Kettner-Luger 30-06).

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:26:21 írta Sziju » Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Október 26. - 08:18:45 »

Balázs!

Most biztos sokan nevetnek majd, de az egyik legjobb motyó a wc papír.
Én is ezzel húzom tisztára a puskacsövet.
Apró hengert kell formázni belőle, hogy jó nehezen menjen bele a cső.
Ha a végén már nyikorog ahogy áttolod, akkor nyugodtan mehetsz vele vadászni.
Persze meg kell nézni és addig tolni át a csövön, amíg nincs rajta szutyok.
Én addig szoktam, amíg gyakorlatilag csak a huzagnyomok vannak benne a kis papírhengerben.
Mint egy mini göbecs amit kilőttek, úgy néz ki a végén. Ördög

Attila!

Nem hiszed, de sok  embernek ezt a képet szoktam megmutatni, akik azt hiszik a rövid csövű puska "pontatlan".
Aztán amikor meglátják, esetleg a kezükbe adom a puskát, csak  Meglepődött, hogy ilyen "kis puskával" lőtték ezt.
Mer' vót ám olyan vadásztárs aki azt mondta "nekem te a fizikát ne magyarázd meg, a rövid cső NEM LEHET olyan pontos, mint a normál cső."
Aztán megmutattam neki a képet... Ördög
Ja, a másik meg a 6x-os távcső...amire hallottam azt az indoklást, hogy azért nem jó, mert idézem:
"Nem lehet azt olyan pontosan rátenni, mint a 8x-ost".
Hát igen, nagy az Isten állatkertje.  Bion
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:26:08 írta Sziju » Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Október 26. - 08:53:09 »

Most biztos sokan nevetnek majd, de az egyik legjobb motyó a wc papír.


Már csak az érdekelne, hogy milyen fajta?
Gondolom nem Tesco Gazdaságos Light Utántöltő?   Bion Bion Bion Bion
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:25:46 írta Sziju » Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Október 26. - 09:01:38 »

Balázs!

Most biztos sokan nevetnek majd, de az egyik legjobb motyó a wc papír.
Én is ezzel húzom tisztára a puskacsövet.
Apró hengert kell formázni belőle, hogy jó nehezen menjen bele a cső.
Ha a végén már nyikorog ahogy áttolod, akkor nyugodtan mehetsz vele vadászni.
Persze meg kell nézni és addig tolni át a csövön, amíg nincs rajta szutyok.
Én addig szoktam, amíg gyakorlatilag csak a huzagnyomok vannak benne a kis papírhengerben.
Mint egy mini göbecs amit kilőttek, úgy néz ki a végén. Ördög

Szerintem is a legjobb, én is azt használom (vagy esetleg papírtörlőt) Bion
Meg harisnyát az olaj kihúzására  Bion
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:25:31 írta Sziju » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Október 26. - 09:02:57 »

A Simson Suhlomnak minden használat után kihúzom a csöveit. Általában olajat is szoktam neki adni. Lehet hogy nem kéne?   Fejvakarás

Sörétesnél nem lényeg, van benne elég sörétszem. Kacsint Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:25:19 írta Sziju » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Október 26. - 09:06:11 »

Semmi gond azzal, hogy pucolod azt a csövet, de ha lehet, akkor azt belsőleg nem tocsogósra kell.
Ha van lehetőséged lőtéren egy "olajréteges" csővel lőni, akkor megérted, hogy mit jelent számunkra a száraz cső fogalma.
Sokat jelent, mondhatom. Mosolyog
Háát igen...50m-en 4cm magaslövés.
Használat előtt mindig tisztára húzom.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:23:38 írta Sziju » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sab
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Október 26. - 09:10:13 »

Balázs!

Most biztos sokan nevetnek majd, de az egyik legjobb motyó a wc papír.
Én is ezzel húzom tisztára a puskacsövet.
Apró hengert kell formázni belőle, hogy jó nehezen menjen bele a cső.
Ha a végén már nyikorog ahogy áttolod, akkor nyugodtan mehetsz vele vadászni.
Persze meg kell nézni és addig tolni át a csövön, amíg nincs rajta szutyok.
Én addig szoktam, amíg gyakorlatilag csak a huzagnyomok vannak benne a kis papírhengerben.
Mint egy mini göbecs amit kilőttek, úgy néz ki a végén. Ördög

Attila!


Nem hiszed, de sok  embernek ezt a képet szoktam megmutatni, akik azt hiszik a rövid csövű puska "pontatlan".
Aztán amikor meglátják, esetleg a kezükbe adom a puskát, csak  Meglepődött, hogy ilyen "kis puskával" lőtték ezt.
Mer' vót ám olyan vadásztárs aki azt mondta "nekem te a fizikát ne magyarázd meg, a rövid cső NEM LEHET olyan pontos, mint a normál cső."
Aztán megmutattam neki a képet... Ördög
Ja, a másik meg a 6x-os távcső...amire hallottam azt az indoklást, hogy azért nem jó, mert idézem:
"Nem lehet azt olyan pontosan rátenni, mint a 8x-ost".
Hát igen, nagy az Isten állatkertje.  Bion

Igen, erre szoktam mondani, hogy sokan és sokféleképpen mesélnek, de a Te esetedben a te fegyvered valóban egyedi, mondhatnám megalázó szórásképpel rendelkezik.
Precíziós puskáknak dicsőségére válik az ilyen, még ha csak 50m-ről is van szó, mert a képen látható szórásképbe még a lövedék, cső, lövő stb. is bele kell számítani, pedig már így is a ténylegesen szó használatában luk- a lukban.
Ez tuti luk. Kacsint Vigyorog
Ilyen lőlappal kevesen rendelkeznek, legfeljebb képileg, mert nálam van ám az eredeti ha jól tudom ! Kacsint Kacsint Vigyorog Emelem
És a többi is aláírva.

6x nagyítás ?
Hogy az mire alkalmas, az már bizonyított, mert a régi SSG-69-es fegyverem is gyárilag 6x42-es céltávcsővel rendelkezik. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:23:26 írta Sziju » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Október 26. - 09:12:36 »

Szerintem is a legjobb, én is azt használom (vagy esetleg papírtörlőt) Bion
Meg harisnyát az olaj kihúzására  Bion

Még ami hasznos, és nem kell tökölni vele, az a csőkukac.
Átlógatni, áthúzni és kész.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26. - 10:23:13 írta Sziju » Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Október 26. - 09:32:38 »


A különbség annyi, hogy az ólomlerakódást nem lehet "kilőni " a gyakorlás során, míg az olajat igen.De ez teljesen mindegy. A vadra ugyanis nem szórásképet fogsz lőni, hanem maximum egy-két lövést. A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy olajozás után pont az első egy két lövés nem oda megy ahova szánták-
A lényeg, hogy csőpucolás után nem csak bevágjuk a fegyvert  a szekrénybe "oszt jónapot" hanem elballagunk a lőtérre és lövünk vele egy -néhányat, hogy megtapasztaljuk "beavatkozásunk" milyen változásokat eredményezett. Aztán ehhez igazítjuk a hardveren ami kell /vagy nem kell (ez a jobbik eset.) Vadász Lő

 

??? Fejvakarás
Ha tisztítás után elmész lőni a puskával, ezután meg újabb tisztítás nélkül elrakod, akkor adtál a sz@rnak egy pofont.  Vállat von
Egyáltalán milyen ólomlerakódásról van szó? - .22LR-nél van, de nagyöbű golyós vadászpuskánál legfeljebb réz (tombak) a lerakódás, amit időnként tényleg célszerű eltávolítani.
Ha olajos csővel rakod el a puskát pihenni (szerintem célszerű), akkor használat előtt alaposan - akár többször - ki kell húzni belőle az olajat és kész.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Október 26. - 10:19:55 »

Anti
 Visszaolvastam és valóban félreérthető.  A kulcsszó kimaradt. Fémlerakódás ( réz tombak ólom stb) pucolásra gondoltam,  mert annak tényleg semmi értelme, hogy koszosan rakd el a fegyvert, és  a korrózió elkezdjen csámcsogni a huzagoláson. Nyihi  De erre már nem tértem ki, hogy a (fém) pucolás utáni próbalövés esetén újból meg kell pucolni. Gondoltam evidens Fejvakarás ( erre utal a tárolásra vonatkozó javaslat is )

 Én nem olvastam a szövegben, hogy csak nagyöbű puskáról lenne szó ? Vállat von

Én azt feltételeztem, hogy te azt feltételezed, hogy ő azt feltételezi .hogy ... Bion Bion Bion
 Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 84   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: