Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 806768 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1020 Dátum: 2011. Március 22. - 20:30:54 »

Egyébként ez kishazánkban is probléma lesz, ha tovább folytatódik a jelen rendszer szerinti szelekció!

Hát igen. Hullanak ki selejt címszóval a kevés ágszámú, jó szárhosszú bikák...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #1021 Dátum: 2011. Március 22. - 21:15:11 »

Hát igen. Hullanak ki selejt címszóval a kevés ágszámú, jó szárhosszú bikák...
Így van, pedig nincs is szebb egy 120cm szárhosszú, 12-13 kg-os, páros 12-es, 14-es trófeánál! Na majd ha ilyenek fognak szaladgálni a magyar erdőkben, akkor a hivatásosok büszkék lehetnek a munkájukra.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1022 Dátum: 2011. Március 22. - 21:37:03 »

Ja - ja ! Értem én a nemzeti büszkeséget !  Ördög
Ez meg egy woburni angol szarvas, NZ-on ! Sehol egy Dráva, sehol egy kis magyarság...!  Ördög Vigyorog

Na jó ! Ennek a bikának 28 "felmenője" között, - van egy magyar származású !

Servus elaphus ez mind . Aztán, hogy hova születnek és hogyan kezelik az állományukat, --- az a nem mindegy !!!
 Wave Emelem

Servus elaphus ez mind .
Nem Cervus? Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1023 Dátum: 2011. Március 22. - 23:08:10 »

Hát dehogynem !!!  Fej a falba Fej a falba Bangdesk  Burn
Köszönöm !  Wave
Karl
Naplózva
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #1024 Dátum: 2011. Március 23. - 05:59:31 »

Szevasz Boki! Pont ezt akartam kérdezni, hogy ha szerinted ezek az emberek annyira értenek a szelektáláshoz, akkor hol vannak a 120cm feletti szárhosszak? Egyébként ez kishazánkban is probléma lesz, ha tovább folytatódik a jelen rendszer szerinti szelekció!

Amennyire én tudom a szárhossz növekedésével csökken az ágak száma. A rövidebb szárhosszú egyedeknél a szárak vastagabbak és jóval több ág van rajtuk, gyakran száranként 18-25. Az SCI pontrendszerében ez mind mind pontot növel. Mivel NZ-on amerikaiakat és argentínokat vadásztatnak főleg, ezért az SCI pontszám növelése volt a tenyészcél, mert ez az elszámolás alapja. Ezért az a sok sokágú bika. Nemigen van 115 cm feletti egyed, igaz a sok ág és a körmértek miatt a 20 kg feletti trófeák egyre gyakoriobbak. CIC-ben ezek nem tudnak túl sokat, illetve vannak 270 pont felettiek, de ott sem a szárhossz, hanem a brutális körméretek viszik a pontot.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1025 Dátum: 2011. Március 23. - 07:39:25 »

Az ember sok mindent tud.
Tud ebből:




Ezt is:




Meg ezt is:





Közben rém büszke magára, mert gyarló elmével teremtőnek érzi magát.
Csakhogy közben mindig elveszik valami. Legyen az állat vagy növénynemesítés, mindig jönnek sorra a kompromisszumok. Fokozott növényvédelem, műtrágya, állandó gondozás, rövidülő élettartam, ültetvényi támrendszer szükségessége, csepegtető öntözés, védőháló, beltartalom (illat és ízvilág) elveszése, stb.
Állatnál intenzív tartási körülmények már-már laboratóriumi körülmények között, egészségügyi problémák halmaza, nehéz ellés, temékenyülési gondok, stb. stb. stb.
Azt csinálnak az Új Zélandiak amit akarnak, számomra az a szarvas, ami a zalai erdőben szeptemberben fogan, bába nélkül jön a világra, azt eszi amit a természet ad és oda megy, ahova jólesik.

« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 23. - 08:12:26 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #1026 Dátum: 2011. Március 23. - 09:22:59 »

Teljes mértékebn egyet értek! Emelem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1027 Dátum: 2011. Március 23. - 10:32:12 »


Közben rém büszke magára, mert gyarló elmével teremtőnek érzi magát.
Csakhogy közben mindig elveszik valami. Legyen az állat vagy növénynemesítés, mindig jönnek sorra a kompromisszumok. (...)


 Igen  Igen
 
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1028 Dátum: 2011. Március 23. - 11:01:46 »


Azt csinálnak az Új Zélandiak amit akarnak, számomra az a szarvas, ami a zalai erdőben szeptemberben fogan, bába nélkül jön a világra, azt eszi amit a természet ad és oda megy, ahova jólesik.



Lajos!  Igen  Meghajol
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1029 Dátum: 2011. Március 23. - 11:15:53 »

"Azt csinálnak az Új Zélandiak amit akarnak, számomra az a szarvas, ami a zalai erdőben szeptemberben fogan, bába nélkül jön a világra, azt eszi amit a természet ad és oda megy, ahova jólesik. "

Igen, ez igaz most és nekünk. Vajon két-három évtized múlva gyermekeink is elmondhatják ugyan ezt, vagy fel kell készülnünk nekünk is a kertben nevelt szarvasokra?  Az élettér egyre szűkül. a gazdálkodás egyre inkább rablógazdálkodás, az állomány egyre satnyább. Szerintem, csak jó lenne odafigyelni azokra az Új Zélandi eredményekre, mielőtt az összes "vonat" elrobog mellettünk. Nagyon tartok attól, hogy pár éven belül a világhírű magyar gím (egyáltalán a vadállomány) már csak a könyvekben fog szerepelni. Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1030 Dátum: 2011. Március 23. - 11:31:53 »

Nem tudom Attila, nem látok a jövőbe.
De úgy érzem, hogy a kertben nevelt szarvas már nem ugyanaz a szarvas lesz, amit mi ismerünk.
Aminek ember szabja meg az élőhelyét, irányítja a táplálkozását, szaporodását nem a TERMÉSZET, az már inkább házi haszonállat, mint vad.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1031 Dátum: 2011. Március 23. - 11:36:47 »

Azt csinálnak az Új Zélandiak amit akarnak, számomra az a szarvas, ami a zalai erdőben szeptemberben fogan, bába nélkül jön a világra, azt eszi amit a természet ad és oda megy, ahova jólesik.
Így van Lajos ! Számomra is ! Igen Igen
Ám ott, az Óperencián túl, az elsődleges tenyésztési cél, az elnyakló kínai bögyörők rehabilitációja, jó pénzért ! A másodlagos, az amerikai milliomosok "vadászati" hiúságának legyezgetése, jó pénzért . A harmadik meg a sok-sok husi eladása, szintén jó pénzért ! Áru, ----- PÉNZ - PÉNZ - PÉNZ !!!

 Emelem






Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1032 Dátum: 2011. Március 23. - 11:38:52 »

"Azt csinálnak az Új Zélandiak amit akarnak, számomra az a szarvas, ami a zalai erdőben szeptemberben fogan, bába nélkül jön a világra, azt eszi amit a természet ad és oda megy, ahova jólesik. "

Igen, ez igaz most és nekünk. Vajon két-három évtized múlva gyermekeink is elmondhatják ugyan ezt, vagy fel kell készülnünk nekünk is a kertben nevelt szarvasokra?  Az élettér egyre szűkül. a gazdálkodás egyre inkább rablógazdálkodás, az állomány egyre satnyább. Szerintem, csak jó lenne odafigyelni azokra az Új Zélandi eredményekre, mielőtt az összes "vonat" elrobog mellettünk. Nagyon tartok attól, hogy pár éven belül a világhírű magyar gím (egyáltalán a vadállomány) már csak a könyvekben fog szerepelni. Szomorú

Szia Attila!
Én a magam részéről Új-Zélandra csak elrettentő példaként figyelnék. Az nagyon igaz, hogy az élettér szűkül, csak azt nem értem miért. Állítólag fogyatkozunk, ennek ellenére az erdő közepébe épülnek bekerített, lesorompózott lakóparkok, hotelek, gyógyszerraktárak, egyéb, zöldmezős beruházások, miközben ezer helyen omladoznak régi ipari és mezőgazdasági létesítmények kihasználatlanul. Valóban az élőhely védelme lenne a legfontosabb, ezért mindenkinek mindent meg kell tennie, akkor a konkrétan a szarvas közelében élő, tevékenykedő szakembereknek is könnyebb dolga lenne, és kicsit bizakodóbban nézhetnénk a jövőbe.
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #1033 Dátum: 2011. Március 23. - 11:39:11 »

Nem tudom Attila, nem látok a jövőbe.
De úgy érzem, hogy a kertben nevelt szarvas már nem ugyanaz a szarvas lesz, amit mi ismerünk.
Aminek ember szabja meg az élőhelyét, irányítja a táplálkozását, szaporodását nem a TERMÉSZET, az már inkább házi haszonállat, mint vad.
 

Egyet ertek veled,de felmerul bennem nehany kerdes. Nalatok nem az ember szabja meg az elohelyet?
Ti nem etetitek a vadakat,ezzel iranyitva taplalkozasi es tartozkodasi szokasaikat?
A szelektalo vadaszattal nem befolyasoljatok a szaporodast?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 23. - 11:59:12 írta Voldemort » Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1034 Dátum: 2011. Március 23. - 11:50:44 »

Khm - ööö - izé...! Ez vadgazdálkodás...!  Nyihi Ördög Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: