Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143399 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #675 Dátum: 2013. Február 03. - 21:04:56 »

A lényeg, hogy az vadászhat, akié a "főd" Stoel
Ha nincs főd, nincs vadászat.....de ha van, akkor sem törvényszerű.
Sorban állnak a fiatalok, de nem kapnak esélyt sem.
Az öregebbje meg sz@rik bele, de az "Ő Földjén" más ne vadásszon.
10telet a kivételnek Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #676 Dátum: 2013. Február 03. - 21:11:57 »

Pár éve volt egy eretnek gondolatom.
Javasoltam, hogy emeljük meg a társadalmi munkanapok számát évi 3-ról mondjuk 6-ra.
Ebből a hatból hármat lehessen letudni naponként egy-egy rókaorral.
Szerintetek mi lett a javaslat sorsa?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #677 Dátum: 2013. Február 03. - 21:18:36 »

Pár éve volt egy eretnek gondolatom.
Javasoltam, hogy emeljük meg a társadalmi munkanapok számát évi 3-ról mondjuk 6-ra.
Ebből a hatból hármat lehessen letudni naponként egy-egy rókaorral.
Szerintetek mi lett a javaslat sorsa?

Nem tudom Mosolyog , de nem muszáj olyan csapatban játszani, ahol nem érezzük jól magunkat.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #678 Dátum: 2013. Február 03. - 22:27:39 »

Dámbika és gím-dám tarvad vadászatára nem lehet a 75%-át rávenni
a tagoknak......dúvad......ne röhögtess Stoel

Nem úgy van ám errefelé! Dúvadazást nem is említem, de amikor vadkárra kéne menni, hirtelen mindenki: öreg vagyok, beteg vagyok, fáj a hajam, korán kelek, messze lakom, nem bírok kiülni. Jártunk talán 5-6-an...

Amikor elmennek a fizetős vendégek és fel van szabadítva a bika vadászat, hirtelen mindenki meggyógyul, megfiatalodik, ráér, és délután háromkor már nem lehet üres helyet találni a beírókönyvben. Amíg az éhesebbje meglövi az első bikát ami kiáll elé. Utána december végéig megint ugyanaz a 4-5 név van beírva, aki nyáron is járt.

Aztán jön a tagi disznóhajtás, amire megint minden haldokló feltámad. Mivel ez remek és könnyű alkalom a vadászrész meglövésére, megdolgozni nem kell érte, csak üldögélni/álldogálni a lőálláson. A vad odajön a szájába, ha meglőtte zsigerelni és húzni sem kell, hiszen van vadösszeszedő csapat, akiknek ez a dolga. A teríték után ha megkéri, a hajtók még fel is dobják a kocsijára. És ennyi.

Utána egész évben nincs más dolga, mint b..tatni azokat akik kijárnak, hogy milyen kapzsik, mert lőnek évi 10-12 disznót. Ha neadjisten még egy rendellenes bakot, vagy jó bikát is sikerül lőni, az egyenes út ahhoz, hogy kiutálják a társaságból. Ez nem vicc, gondolom elhiszed.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #679 Dátum: 2013. Február 03. - 22:38:21 »

Dámbika és gím-dám tarvad vadászatára nem lehet a 75%-át rávenni
a tagoknak......dúvad......ne röhögtess Stoel
Ezért aztán kinevezik a hajtást "terelésnek" mert a tervnek meg kő lenni... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #680 Dátum: 2013. Február 03. - 22:43:01 »

Az állami erdészeteknél meg egyszerűen nem engedik...csereüdültetéssel oldjàk meg...vagyis cserevadászattal...az Észak jön a Nyírhez, és fordítva.
Az MFB így olcsóbbnak hiszi...vagy elhitették vele...birkák.
Ja...nem tudják értékesíteni a vadat...azon az áron.

Szóról szóra így van...
De amíg így ingyen elpassziózgatnak azok, akiknek ez ellen a rendszer ellen fel kellene lépni, addig remény sincs a változtatásra.
Egyszer ülne egy tökös fickó a döntéshozói székbe és zavarná el a picsába azokat az erdészeket akik sírnak, mint egy fürdőskurva, hogy nem lehet vendégvadásztatással megoldani az állományszabályozást. Nem lehet? Ez a kifogás csak a közszférában létezik...a versenyszférában ilyet senki nem mer mondani. Jelenleg ami folyik, az az állami vagyon elherdálása, folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #681 Dátum: 2013. Február 04. - 08:51:40 »

Vagy miért nem "árul" egy tagság pl. csak dúvadas státuszt.
Magamból kiindulva, ne adj' Isten egyszer lenne lehetőségem belefogni a vadászatba , egy percig nem derogálna mondjuk ideiglenes korlátozott státuszban szarkákat kajtatni egy területen...
 ...Vagy akár nem áhítozván nagyvadra , csak dúvadas-flóbertes Mosolyog pozícióban tevékenykedni. 

Kirajzolódott már a hozzászólásokból, hogy miért nem gyakorlat az, ami egyébként kézenfekvőnek tűnik, de azért nem példa nélküli, hogy valakit egy területes tagság beenged dúvadazni a birodalmába. Igaz, régebben, de nekem is volt hasonló lehetőségem, méghozzá ingyen, kézfogásra. (Na jó, azért egy papír volt róla.)

Szívesen fellapozom ezt a korszakot, mert a dúvadazás volt szinte az egyetlen lehetőség, ahol megízlelhettem a viszonylagos szabadságot, önállóságot, a teljes kiszámíthatatlanságot és azt a nagyon jó értelemben vett magányt, ami számomra a katarzist a legkönnyebben elhozza. Lehet somolyogni, meg is értem, ha valaki már nagyon-nagyon túl van ezen, de festői, fenyves-lombos elegyes, sziklás hegyoldalban lopakodni vagy álldogálni, alvó baglyot, matató mókust figyelni, átmenetileg megsüketülni, kilőtt hüvelybe szagolni, aztán a porhóba hullott szajkót felvenni, centivel, fakanállal nem gondolni, csak szerencsésnek, ügyesnek érezni magunkat számomra kerekebb, egészebb élmény, mint a „kiülsz, lősz, fizetsz, mehetsz” forgatókönyv alapján zajlódóak. Így teljes mértékben meg tudom érteni az óhajodat!

Hogy aki tehetné, miért nem vadászik, azt én nem értem, de már nem is töprengek rajta.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #682 Dátum: 2013. Február 04. - 09:11:19 »

Nem tudom Mosolyog , de nem muszáj olyan csapatban játszani, ahol nem érezzük jól magunkat.

Ennél azért egy kicsit bonyolultabb a dolog, a területes társaság nem "ümög-gatya" amit ha büdösöllünk, leváltunk.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #683 Dátum: 2013. Február 04. - 10:10:22 »

Üdv Zsolt !  Emelem

Sőt tovább is göngyölíteném rögtön az egyik mondatodat , mégpedig : "kiülsz, lősz, fizetsz, mehetsz" ! Óriási szerepét érzem a horgász-vadász TV-knek abban, hogy olyan amilyen a vadászat megítélése a laikusok számára amilyen. Lesújtó elolvasni a kommenteket egy  általános hírportálon megjelenő vadászbalesettel kapcsolatos vagy akár csak egy "lezárták a turista utakat a Mátrában hétvégére társas vadászat miatt" című hír alatt. Szomorú  Sokszor veszem fel a kesztyűt, mert zavar a tudatlanság-ismeret hiány fűtötte vagdalkozás. Néha sikerrel , néha nem.
NA de nézem ezeket a TV-ket és sajnos egy laikus (én is az vagyok de már sok mindent értek) nagyon fura , "visszatetsző" képet lát. Terepjáró megáll - 200 m séta - samesz állítja a lőbotot - samesz mondja: lőhetsz - snájdig Úr lő - samesszal puszipuszi - samesz felpakolja a vadat .......felirat.  Szóval ez a trend a filmekben, sajnos. És szerintem ez többet árt mint használ. Az a szerencse, hogy a nyugtát nem ott a terepjáró gépháztetején írják meg. Szomorú 
És én tudom, EBBŐL A FÓRUMBÓL és TAGJAITÓL , hogy ez nem az amiről ez  szól ! Nagyon rövid időn belül eljön az az idő amikor a horgászatot és a vadászatot nagyon kemény támadások fogják érni, a társadalom többségének irányából. És az ilyen jellegű "elvisszük a vadászatot a laikusok közé" műsorok csak olaj a tűzre.
Tudom, hogy ezek javarészt szponzorált műsorok de ...... na szóval.
Naplózva
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #684 Dátum: 2013. Február 04. - 10:16:30 »

Az eseménysorban a "samesz" természetesen csak a kívülállóknak az, pedig adott esetben lehet ő az aki az év minden napján óvja-félti a vadat és tudása bőven meghaladja a puskát tartóét !. ....nehogy valaki sértésnek vegye ! Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #685 Dátum: 2013. Február 04. - 10:22:53 »

Zsolt68  Emelem !
Szívesen fellapozom ezt a korszakot, mert a dúvadazás volt szinte az egyetlen lehetőség, ahol megízlelhettem a viszonylagos szabadságot, önállóságot, a teljes kiszámíthatatlanságot és azt a nagyon jó értelemben vett magányt, ami számomra a katarzist a legkönnyebben elhozza. Lehet somolyogni, meg is értem, ha valaki már nagyon-nagyon túl van ezen, de festői, fenyves-lombos elegyes, sziklás hegyoldalban lopakodni vagy álldogálni, alvó baglyot, matató mókust figyelni, átmenetileg megsüketülni, kilőtt hüvelybe szagolni, aztán a porhóba hullott szajkót felvenni, centivel, fakanállal nem gondolni, csak szerencsésnek, ügyesnek érezni magunkat számomra kerekebb, egészebb élmény,

Zsolt nagyon szépen leírtad !  Taps  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #686 Dátum: 2013. Február 04. - 10:45:56 »

Nem úgy van ám errefelé! Dúvadazást nem is említem, de amikor vadkárra kéne menni, hirtelen mindenki: öreg vagyok, beteg vagyok, fáj a hajam, korán kelek, messze lakom, nem bírok kiülni. Jártunk talán 5-6-an...
Sokan összetennénk két kezünket egy kis dúvadazásért.Személyes élményeimet ezzel kapcsolatban már meg sem írom,mert nem szeretném ha siránkozásnak tűnne.  Nem szól szám
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #687 Dátum: 2013. Február 04. - 11:09:55 »

Karácsony Károlytól kérdezem: a 80-as évek derekáról tudnál nekem összehasonlító adattal szolgálni?
Olyasmi érdekelne, hogy vadhús kilónkénti ár, meg gím trófeaár.
Előszedtem az imént a szövetkezet 1985-ös beszámolóját, abból szemezgetve bizonyos agrárgazdasági adatokat.
Megpróbálnám összevetni, hogy mennyiben változott a nagyvad "vadkármegtérítő" képessége az elmúlt negyedszázadban.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #688 Dátum: 2013. Február 04. - 11:20:45 »

Mint leendő vadász eléggé elszontyolodva olvasom ezt a beszélgetést. Részemről leginkább tarvad-dúvad-apróvad vadászattal szeretnék majd foglalkozni, egyszerűen azért, mert nem tudok, de ha tudnék sem akarnék súlyos százezreket fizetni egyetlen lövésért. Amennyire eddig olvastam, területre tagnak bejutni gyakorlatilag csak milliókért lehet, ott viszont jönnek  a fent jellemzett áldatlan állapotok, nem igazán éri meg egy autó árát......
Ellenben ha lesz vizsgám és fegyverem, nagyon szívesen kisegíteném majd azokat a VT-ket, ahol derogál a tarvad-dúvad vadászat, de ugye itt jön be az irígységi faktor, nehogymár nálunk vadásszon valaki aki nem itt tag.......
Valószínűleg marad a sima fizetős vendégvadászat, remélem sikerül majd találni egy-két területet, ahol nem csak a lője gyorsan, fizesse és menjen hozzáállás lesz, hanem esetleg hajlandóak segíteni a kezdő vadásznak elindulni az igazi vadásszá válás útján, még akkor is, ha nem tud milliókat otthagyni trófeára....

Elnézést, ha túl szentimentális lett, de nagyon kavarognak ezek a gondolatok bennem.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #689 Dátum: 2013. Február 04. - 12:46:23 »


Csak a kutyám utánkeresési adatai vannak meg . Ez is csak a 10 % miatt . . . !  Vigyorog Vigyorog Vigyorog




 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: