Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 233166 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1365 Dátum: 2018. Január 16. - 22:19:01 »

Gyors internetes keresés után az utánkeresőknél futnak össze a szálak. Horváth Dani/ék/ használták sokat. Hogy ők kitől kapták...?
/ Gézám! Nem a puskát szoktam szellőztetni,hanem a fejemet. Sajnos mostanában keveset. Valahogy nem lettem teljesítménykényszeres adrenalin-függő vadász,így nincs szükségem mindenáron meglőtt vadra ahhoz,hogy jól érezzem magam. Sőt. Sanyooo és Anti érvelését azért nem tudom elfogadni,mert ha sétálni indulok az erdőbe,akkor legritkább esetben fordul meg a kobakomban,hogy mókustól a medve nagyságig nekem valamit (vagy valamiket)meg kellene lőnöm. Inkább lefényképezem. Néha csak a napnyugtát. De -hangsúlyozom- ez én vagyok. Minden hibámmal együtt./
Bátyó!
Erről írtam én is. Csak ehhez a 16-os Izs se kell, itt éreztem egy kis ellentmondást.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1366 Dátum: 2018. Január 16. - 22:19:13 »

Én nem gyártok semmilyen ideológiát a bockdrillingre. Kéne, mert kéne és kész! Pont lexarnám ki mit gondol. Emelem

Kábé ennyi indok kellene egy fegyver kiválasztásához.   Igen
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1367 Dátum: 2018. Január 16. - 22:23:58 »

Sanyooo és Anti érvelését azért nem tudom elfogadni,mert ha sétálni indulok az erdőbe,akkor legritkább esetben fordul meg a kobakomban,hogy mókustól a medve nagyságig nekem valamit (vagy valamiket)meg kellene lőnöm. Inkább lefényképezem. Néha csak a napnyugtát. De -hangsúlyozom- ez én vagyok. Minden hibámmal együtt./

Kinek - mi a motiváció.  Vállat von
Én általában egy jót vadászni indulok az erdőbe - mezőbe, és az elém kerülő lőhető vadfajt megpróbálom elejteni. Különösen a dúvadat. Erra azért elég jól bevált a drilling. Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1368 Dátum: 2018. Január 16. - 22:24:16 »

Én nem gyártok semmilyen ideológiát a bockdrillingre. Kéne, mert kéne és kész! Pont lexarnám ki mit gondol. Emelem

 Igen Kb. én is így érzem.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1369 Dátum: 2018. Január 16. - 22:30:23 »

Nagyon nehéz megfogalmazni,de ha egy drillinget sportvadászként azzal ideologizálunk,hogy legyen lehetőségem minden /bármilyen/ vadra ha kimegyek,akkor attól már csak egy hajszál az,hogy legyen lehetőségem mindegy hogyan, /mindegy milyen segédeszközzel-bárhogyan / csak meglőjem. Maradjunk inkább a "mert tetszik és kész" magyarázatnál,és nincs min filozofálni. Befejeztem és elnézést.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1370 Dátum: 2018. Január 16. - 23:04:00 »

Nekem volt drillingem - Merkel  2x16  - 7x65R   Nagyon pontos volt a golyós cső .  Nekem a golyós puska céltávcsöves ezért egy 1,5-6x42 S@B volt rajta . Így felszerelve a sörétes csövek elég feleslegesek voltak  . Főleg a dupla sörétes cső . Sosem tudtam kihasználni . Nagyon jól működött mint gavallér golyós és /vagy  bock vegyes . Valamint elég jó volt fácánozni távcső nélkül de mint drillinget sose tudtam kihasználni . El is adtam - gondoltam " Zökkentsen ki mást is az ideologizált elképzeléseiből . Viszont most is van vegyescsövüm - az okkal móddal indokolt és kihasználható egy egyszerű "sportvadásznak " pláne egy "közvadász helyettesnek"  .   Röhög                 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1371 Dátum: 2018. Január 17. - 09:56:42 »

Nálunk is agyoncsapdáztuk majd mindet, meg lőtte mindenki, oszt' most meg van annyi patkány, mint soha előtte. Fácán meg nyúl nem lett több egy dekával sem, pedig ,,rajta vagyunk". Mármint vadfácán, nem a ládás sz.r. De nem is a róka miatt csökken az apróvad, az is biztos...

Sokszor szeget ütött az én fejembe is, hogy ha Szolnok meg Békés megyében fácánozunk, miért látok annyi egérlyukat a földön, itthon meg jóformán nincs is.
Bizonyára benne lehet a csapadékeloszlás is, de talán az sem mellékes, hogy itthon - nagyvadas terület lévén - nem üldözzük tűzzel-vassal a rókát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1372 Dátum: 2018. Január 17. - 10:09:58 »

Nagyon nehéz megfogalmazni,de ha egy drillinget sportvadászként azzal ideologizálunk,hogy legyen lehetőségem minden /bármilyen/ vadra ha kimegyek,akkor attól már csak egy hajszál az,hogy legyen lehetőségem mindegy hogyan, /mindegy milyen segédeszközzel-bárhogyan / csak meglőjem. Maradjunk inkább a "mert tetszik és kész" magyarázatnál,és nincs min filozofálni. Befejeztem és elnézést.

Megnézegettem ezt a Blaseres videót, és elgondolkodtam, hogy miért lett volna - nekem - jó, ha van nálam egy drilling a múltkor?

Hajnalban kimentem egy fedett völgykatlanba, szerettem volna szarvassal vagy disznóval összefutni. Nem jött össze, nem kapták meg a meghívót. Ide jól jött egy vastagabb kaliber, nyilván azt vittem. Aztán felballagtam a dombtetőre, hogy a szőlő között találkozom-e őzekkel? Bár láttam lőtávolságban lőhető vadat, a nagy puskát nem volt bátorságos elsütni, mert nem volt jó a háttér, hogy biztosan megfogja a 250 graint. Ide jó lett volna valami kisebb kaliber. Aztán kicsit nyomoztam, és olyan "szajkóváltót" találtam, hogy csak forgattam a fejem, negyed óráig repkedtek folyamatosan a fejem felett a madárkák, a legjobb lőtávon. Ide jó lett volna egy sörétes cső.

Ettől függetlenül nem fogok venni drillinget, de nem éreztem volna magam teljesítmény-kényszeresnek, ha a képzeletbeli drillingem egyik csöve elsült volna.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1373 Dátum: 2018. Január 17. - 10:37:48 »

nem fogok venni drillinget

Nyugtával dícsérd a napot  Röhög
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1374 Dátum: 2018. Január 17. - 10:47:39 »

Nyugtával dícsérd a napot  Röhög

Honnan ismersz ilyen jól?  Fejvakarás
 Röhög Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1375 Dátum: 2018. Január 17. - 10:52:55 »

Megnézegettem ezt a Blaseres videót, és elgondolkodtam, hogy miért lett volna - nekem - jó, ha van nálam egy drilling a múltkor?

Hajnalban kimentem egy fedett völgykatlanba, szerettem volna szarvassal vagy disznóval összefutni. Nem jött össze, nem kapták meg a meghívót. Ide jól jött egy vastagabb kaliber, nyilván azt vittem. Aztán felballagtam a dombtetőre, hogy a szőlő között találkozom-e őzekkel? Bár láttam lőtávolságban lőhető vadat, a nagy puskát nem volt bátorságos elsütni, mert nem volt jó a háttér, hogy biztosan megfogja a 250 graint. Ide jó lett volna valami kisebb kaliber. Aztán kicsit nyomoztam, és olyan "szajkóváltót" találtam, hogy csak forgattam a fejem, negyed óráig repkedtek folyamatosan a fejem felett a madárkák, a legjobb lőtávon. Ide jó lett volna egy sörétes cső.

Ettől függetlenül nem fogok venni drillinget, de nem éreztem volna magam teljesítmény-kényszeresnek, ha a képzeletbeli drillingem egyik csöve elsült volna.
Nem kívántam ezzel a teljesítmény kényszeres dologgal megbántani senkit. De rendkívül rosszul érint,mert a kor szellemének megfelelve nagyobbrészt ez vesz körül. Mindegymit csak lőjek,tegyem a facebookra a fotót és jó-rossz helyesírással kommenteljem a dolgot.  Nem vagyunk egyformák,de nekem tényleg más a hozzáállásom a vadászathoz. Lehet,hogy azért mert harmadik generációs vadászként volt kitől /volt kinek a hibáján tanulni. De szilárd meggyőződésem,hogy el kell tudni dönteni,már induláskor,hogy most én mit is akarok csinálni. (Mire szeretnék vadászni.) Számomra egyáltalán nem esetleges,hogy ma szajkót űznék,vagy disznóra lesnék inkább. Ennek megfelelően az elmúlt öt évben nem volt hiányérzetem, amikor a sörétes volt a hátamon és lett volna esélyem nagyobb vadra. Vagy nyár végén bakot lesve, amikor felettem volt az "évszázad szajkóhúzása"... Egy vegyescsövű jó alternatíva lehet egy hivatásosnak és olyannak aki sokat van a területen. Ennek is az előző helyemen tapasztalt kóborkutya invázió miatt szavaztam létjogosultságot.  Az átlag vegyescsövűt is csak tapasztaltabb vadászoknak ajánlanám,mert a könyebben beszerezhető cseh remekek nekem rendkívül kényelmetlen, orrnehéz szerkezetek,amelyek biztosan nem hoznák azt a felszabadult élményt egy kezdőnek,mint egy könnyen kezelhető, egyensúlyos forgó-tolózáras puska.
(Rengeteget vétettem 5 év alatt is a vadászat íratlan szabályai ellen,voltak rossz döntéseim,rossz lövéseim. Nem vagyok a tévedhetetlen,nem vagyok az etika hőse.Nem akarok megmondó ember szerepében tetszelegni. Ez csak az én véleményem.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1376 Dátum: 2018. Január 17. - 11:00:50 »

...nem kell mindíg mindent agyonlőni, csak azért, mert lehet.

Ezt senki se mondta, hogy agyon kell, én se. Vállat von

Meg, mert előírás a ,,dúvad" (de utálom ezt a szót) gyérítése. Gyérítjük azt előírás nélkül is, mert muszáj, de nem kell mindent nullára kiirtani. Nem is lehet igaz. De törekedni sem kell rá.

Közel sem a kiirtásról vagy az előírásról van szó.  Nem Egyszerűen én  szeretek pl. rókára vadászni és ráadásul sokkal jobban mint szórón disznóra vagy akár fácánra.  Bow

a kihasználhatóságát, létjogosultságát nem úgy hívják csak, hogy hülebogááá'?...üssetek!...

Szerintem a kihasználhatóságát kár megkérdőjelezni, a létjogusultága meg egyértelműen a hülyebogár műve, mint ahogy a másik tizenöt vasnak is a szekrényemben.  Kacsint Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1377 Dátum: 2018. Január 17. - 11:48:40 »

Üdv!
A vadászéletem is rövid, a tapasztalataim is azok. A horgászatban inkább vagyok, jártasabb. Talán. De ha kimegyek egy vízre a kis tervemmel, ott biztosan máshogy lesz, mint amit vártam. Ha pergetni megyek, egy bottal, kis táskával, a ponty fürdik, ha pontyozni, akkor rablás van. Ha kis wobblerekkel, akkor az nem kell, ha naggyal, akkor az. Talán a drilling is olyan mint a mindent tudó horgászfelszerelés, amikor a koma akkora zsákkal, annyi bottal megy, hogy nehezebb mint ő maga, de bármi történjék, ő felkészült. Nekem, bármi életének a meghagyása, visszaadása akkor az igazi, ha azt ésszerű keretek között megfogni, vagy meglőni tudtam volna. Ebben az esetben a több lehetőséget adó puska, utolérhetetlen.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1378 Dátum: 2018. Január 17. - 11:54:25 »

Üdv!
A vadászéletem is rövid, a tapasztalataim is azok. A horgászatban inkább vagyok, jártasabb. Talán. De ha kimegyek egy vízre a kis tervemmel, ott biztosan máshogy lesz, mint amit vártam. Ha pergetni megyek, egy bottal, kis táskával, a ponty fürdik, ha pontyozni, akkor rablás van. Ha kis wobblerekkel, akkor az nem kell, ha naggyal, akkor az. Talán a drilling is olyan mint a mindent tudó horgászfelszerelés, amikor a koma akkora zsákkal, annyi bottal megy, hogy nehezebb mint ő maga, de bármi történjék, ő felkészült. Nekem, bármi életének a meghagyása, visszaadása akkor az igazi, ha azt ésszerű keretek között megfogni, vagy meglőni tudtam volna. Ebben az esetben a több lehetőséget adó puska, utolérhetetlen.  Emelem

Mit nem tudsz meglőni egy mondjuk  7x57R - 16/70  vegyessel ?  ( Én eddig is elvoltam 0.22  , 222 és társai nélkül )    Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1379 Dátum: 2018. Január 17. - 13:18:47 »

Csak, hogy növeljem a választékot. Nyugdíjas éveimre (ha a Jóisten is úgy akarja és megmaradnak az eddigi lehetőségeim) szeretnék egy drillinget, mondjuk 2x16/70 - 6,5x57R kaliberben, hozzá pedig egy 3x 8x57 JRS váltócsövet  (esetleg Göring marsall kedvenc kaliberében 8x75 RS ), hajtásra.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: