Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121879 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #135 Dátum: 2009. április 23. - 21:05:03 »


 Üdv wetzlar Wave A 22-250 -ről lehet többet tudni .?

Én egy olyan 22-est akartam ami azért elég erős ahhoz, hogy az őzet is biztonsággal lehessen elejtni, ugyanakkor rókára és egyéb dúvadra is alkalmatos.
Követelmény volt, hogy a lövedék ne legyen kemény, hanem ha átmegy, ha célt téveszt durranjon szét, ne menjen világnak.
Alapvetően egy 223-asra gondoltam, de alkalmi vételként hozzájutottam egy Zastava, rövid csövű, rövid záras tolózárashoz és ezt nem lehetett kihagyni.
Immáron halál pontos...és 80 m-ről nem hallottam a becsapódást.
A rókát átvitte a göbecs, de a puha homokban nem találtam golyóbevágást...tehát a kritériumoknak tökéletesen megfelel.
Idén fogom bevetni, elsősorban a nyári rókavadászat és téli őzezés lesz a feladata.
Én nyáron nem sokra tartom ezeket a kis kalibereket, amikor én - vagy vendégem - őzbakra vadászunk, az csak a párzás...olyankor meg én magam a 8x57-est viszem és vendégeimet is a nagyobb kaliberek használatára kérem. (magyarul nem kifejezetten szeretem ezeket a kicsi és gyors 22-eseket vegetációban...)
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #136 Dátum: 2009. április 23. - 21:14:14 »

 
  wetzlar ! Én is valami hasonlót keresek ,föleg rókára esetleg borzra.Kép nincs róla? Wave

Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2009. április 23. - 21:27:10 »


  wetzlar ! Én is valami hasonlót keresek ,föleg rókára esetleg borzra.Kép nincs róla? Wave



No igen a borzot kifelejtettem, pedig disznóra esélytelen estéken elkapom ha odajön a csíkosfejű.
Majd megpróbálok normális képet csinálni róla és felteszem a megfelelő topicba. (a puska ami a vállamat húzza.)
A kaliber egyébkén egy igen mérges kis dög, durran olyat mint a fene - persze ehhez a rövid cső is hozzájárul - és piszok gyors, jól öl. (tavaly még nem volt az enyém, de akkor is lőttem vele egy este 3 rókát.)
Amire ügyelni kell, hogy kicsi és gyors kaliber lévén a csövet illik gyakrabban tisztítani, én úgy döntöttem minden 10. lövés után kipucolom.
A rövid cső válogatósabb töltény ügyben - az enyém a 3,2 gr-ost viszi jól - de a hosszabb csővel a 3,56-osokat szokták lőni.

Egyébként egy teljesen hagyományos Zastava M85-is kis tolózáras, mint írtam rövid csővel, a Zastava honlapon megleled.
Egy fix komlói szerelék van rajta és egy igen öreg, de még japán 3-9x50-es távcső, amiben erősített duplex szk. van, ahogyan nézem jó fél/háromnegyed holdtól már akár esti leseken is alkalmas lesz.
Ja, a kritériumok közül számomra fontos volt, hogy kezes, és rövid puska legyen, ami ráadásul ne valami márkás legyen, amire rohadtul vigyázni és félteni kelljen.
Ez a kis Zastava erre tökéletesen megfelel, és szerelékkel együtt 70e Ft volt, szóval IZS-18-as árában vettem egy remek kis tolózárast. Kacsint
Ha majd lesz rá keret - soká lesz Ördög - talán egy másik távcsövet kap...mondjuk egy 6x42/7x50-es Meoptát, vagy valami hasonló Seeadlert.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #138 Dátum: 2009. április 23. - 21:31:10 »

Akkor a .308-as nyugdíjba megy?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2009. április 23. - 21:32:21 »

Akkor a .308-as nyugdíjba megy?

Már nincs nálam, annak az árából vettem a 22-250-est.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #140 Dátum: 2009. április 23. - 21:34:03 »

Már nincs nálam, annak az árából vettem a 22-250-est.
Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #141 Dátum: 2009. április 23. - 21:36:31 »

Pedig de szép is volt az!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #142 Dátum: 2009. április 23. - 21:40:23 »

 Én is amikor böngésztem kisebb golyós puskát ,ez a caliber volt szimpatikus.Persze egy single shot jobb lenne ,de nehéz beszerezni.Igy valoszinü tolózárasra esik a választás. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #143 Dátum: 2009. április 23. - 21:48:19 »

Pedig de szép is volt az!

Jó is volt az, csak jóval "fütyülősebb" mint egy széteső 22-250-es muníció. Kacsint
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #144 Dátum: 2009. április 23. - 21:51:02 »

Jó is volt az, csak jóval "fütyülősebb" mint egy széteső 22-250-es muníció. Kacsint
Sosem gondoltam volna, hogy ilyen kaliberrel fogsz vadászni...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #145 Dátum: 2009. április 24. - 12:16:14 »

Sosem gondoltam volna, hogy ilyen kaliberrel fogsz vadászni...

Nem vagy egyedűl... Bion Bion
Bár régen, ha jól tudom volt 222-es is Rolinak.... De utána jött a jó lassú nehéz lövedékek, és most egy csemeege...
hahahah mostmá te is magnumos vagy.... Bion Bion Bion

 Wave
Naplózva

Üdv End
kellerandrasne
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #146 Dátum: 2009. április 24. - 15:30:12 »

Sziasztok!

Megszeretném kérdezni, hogy milyen lőszert ajánlotok ehhez a fegyverhez "22-250 Zastava". Nektek melyik lőszer vált be?
Most vettem a fegyvert és nem tudom milyet vegyek hozzá.

Köszönöm a válaszokat előre is!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2009. április 24. - 17:11:58 »

Peti!

A nagyvad vadászat más téma, oda sosem fogok gyors és könnyű lövedéket használni.
Őzre, dúvadra a 22-250-es bőven elég...( és ennyi pénzért hol kapsz tolózáras kiskalibert?  Nyihi)

Endre igen volt 222-esem, de volt egy 400!!!!!!!!!!!!!!!!!m-es utánkeresésem, tiszta szívlövéssel.
Ezért akartam olyan 22-est ami eléggé goromba, de mégsem koppan a szomszéd falu harangján a göbecs... Ördög Ördög
A vágyam a 243-as volt, de "nehezebb" göbeccsel az is elfütyül...csakúgy mint a háromnullanyolcas.
Ezért a 22-250-es let e vége...50 grs-es lövedékkel.

Kellerandrasne!

Ne is próbálkozz az 55 grs-es - 3,56-os - lövedékekkel.
Javaslom kipróbálásra az 50 grs-es - 3,2 grammos - Remington UMC töltényt.
...má megen itten van a vizslám....beszökött.... Bion Bion Bion
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 24. - 17:38:20 írta wetzlar » Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #148 Dátum: 2009. április 24. - 23:28:36 »

Megértelek!
"és ennyi pénzért hol kapsz tolózáras kiskalibert?"

Jó lesz az, csak majdan gondolj rám mikor véletlen belefutsz egy jó kanba, oszt célozgatod.......
 Bion Bion

Más azért a te kezedbe....

 Wave Wave


Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #149 Dátum: 2009. április 25. - 10:17:56 »

Megértelek!
"és ennyi pénzért hol kapsz tolózáras kiskalibert?"

Jó lesz az, csak majdan gondolj rám mikor véletlen belefutsz egy jó kanba, oszt célozgatod.......
 Bion Bion

Más azért a te kezedbe....

 Wave Wave




Ez a puska őzező puska és ami területünkön disznót nappal nem látsz az bizonyos. (ahol lehetett az a kis erdőnk elment...sajnos.)
Ha meg netán mégis belebotlik az ember, mérlegel... Mosolyog
Ellenben ha majd egyszer meghallod, hogy milyen szépen fütyül a 30-as lövedék a nyári, aszott tarlón, akkor inkább rájön az ember...egye fene azt az 1-2 nagyvadat, de ne kelljen emiatt forgolódni az ágyban...hogy ugyan hol és miben állt meg az a göbecs. OOO
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: