Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121844 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #345 Dátum: 2015. December 01. - 16:58:25 »

Akár solid base,akár np a dobozon szerepelnie kellene.
http://www.supra-dalekohledy.cz/naboj-hirtenberger-5.6x50r-mag-nosler-solid-base-3.6g-3-886.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #346 Dátum: 2015. December 01. - 17:00:36 »

Csinálnak 60-asban NP-t.
Egy cimbit rá is beszéltem, de még lusta volt betölteni .223-ba.
Aki ajánlotta .222-ből és .223-ból is használta, azt mondta kiváló vaddisznós patron...... hát a fene tudja.
Van egy kuglim, jól néz ki, de hát ez akkor is csak 5,6 mm.... Vállat von
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #347 Dátum: 2015. December 01. - 17:12:27 »

Én ellőttem  Kb 300 db Hirtenbergert a Nosler Ballistic Tip-ből. Ha a régi csomagolásban van, akkor biztos fel van tüntetve a lövedék pontos típusa. Az ilyen apró kaliberekben amikor vásároltam, a következő kínálat volt: Sierra Game King. Nosler Solid Base, Nosler Ballistic Tip. Mind 55 Gr. (3,56 g.)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2015. December 01. - 17:20:56 »

Én ellőttem  Kb 300 db Hirtenbergert a Nosler Ballistic Tip-ből. Ha a régi csomagolásban van, akkor biztos fel van tüntetve a lövedék pontos típusa. Az ilyen apró kaliberekben amikor vásároltam, a következő kínálat volt: Sierra Game King. Nosler Solid Base, Nosler Ballistic Tip. Mind 55 Gr. (3,56 g.)

5,6x50 R Mag. NOSLER HP     (a HP egy körben van és a két betű egymásba írva)  No mindegy, rókára jó lesz! Mosolyog  Bár előbb lőtéren fogom kipróbálni, aztán vagy marad, vagy nem! Mosolyog

Köszönöm a válaszokat!
 Emelem

Vettem 16-os RC-t 3,9mm 30g patront is, 2.850 Ft/doboz áron! Nem drága ez?  Fejvakarás Original Brenecke-jük nem volt.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #349 Dátum: 2015. December 01. - 17:23:28 »

5,6x50 R Mag. NOSLER HP     (a HP egy körben van és a két betű egymásba írva)  No mindegy, rókára jó lesz! Mosolyog  Bár előbb lőtéren fogom kipróbálni, aztán vagy marad, vagy nem! Mosolyog

Köszönöm a válaszokat!
 Emelem

Vettem 16-os RC-t 3,9mm 30g patront is, 2.850 Ft/doboz áron! Nem drága ez?  Fejvakarás Original Brenecke-jük nem volt.
A Mirage is annyi.De legalább nem tudjuk mire fogni,ha hibázunk. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #350 Dátum: 2015. December 01. - 17:24:43 »

5,6x50 R Mag. NOSLER HP     (a HP egy körben van és a két betű egymásba írva)  No mindegy, rókára jó lesz! Mosolyog  Bár előbb lőtéren fogom kipróbálni, aztán vagy marad, vagy nem! Mosolyog

Köszönöm a válaszokat!
 Emelem

Vettem 16-os RC-t 3,9mm 30g patront is, 2.850 Ft/doboz áron! Nem drága ez?  Fejvakarás Original Brenecke-jük nem volt.

Hp: Hirtenberger Patronen fabrik. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #351 Dátum: 2015. December 01. - 18:44:04 »

Én ellőttem  Kb 300 db Hirtenbergert a Nosler Ballistic Tip-ből. Ha a régi csomagolásban van, akkor biztos fel van tüntetve a lövedék pontos típusa. Az ilyen apró kaliberekben amikor vásároltam, a következő kínálat volt: Sierra Game King. Nosler Solid Base, Nosler Ballistic Tip. Mind 55 Gr. (3,56 g.)

Régebben a HP 5,6-os Nosler patron biztosan Solid Base volt.. ami tulajdonképpen a Ballistic Tip előfutára, vagyis a BallisticTip az Solid Base műanyag heggyel.
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #352 Dátum: 2015. December 01. - 19:04:07 »

Régebben a HP 5,6-os Nosler patron biztosan Solid Base volt.. ami tulajdonképpen a Ballistic Tip előfutára, vagyis a BallisticTip az Solid Base műanyag heggyel.
 Emelem


Ez így igaz nagyjából 1970- környékén készítették meg merem kockáztatni, hogy jobb mint az utódja, mert a Ballistic Tip egyszerűen elgőzölög találatkor. Egy időben szedtem ki maradványokat a utána, de csak a vastag fenékrész maradt meg, a hús meg úgy csillogott a réztől mint valami karácsonyfa dísz. A Hirtenberger is elkurvult a vége felé, olyan minőségi szórások voltak az egyes tételek között, hogy csak kapkodtam a fejemet. Megőriztem egy egy darabot a különböző töltési szériákból, az ültetési mélységet nagyon szabadon értelmezték, volt, hogy a lövedék hengeres része a nyak vonal alatt volt, játszadoztak a nyakszorítási módokkal is, mindezek mellet az egyes tételek jók voltak csak.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #353 Dátum: 2015. December 01. - 19:45:34 »


Ez így igaz nagyjából 1970- környékén készítették meg merem kockáztatni, hogy jobb mint az utódja, mert a Ballistic Tip egyszerűen elgőzölög találatkor. Egy időben szedtem ki maradványokat a utána, de csak a vastag fenékrész maradt meg, a hús meg úgy csillogott a réztől mint valami karácsonyfa dísz. A Hirtenberger is elkurvult a vége felé, olyan minőségi szórások voltak az egyes tételek között, hogy csak kapkodtam a fejemet. Megőriztem egy egy darabot a különböző töltési szériákból, az ültetési mélységet nagyon szabadon értelmezték, volt, hogy a lövedék hengeres része a nyak vonal alatt volt, játszadoztak a nyakszorítási módokkal is, mindezek mellet az egyes tételek jók voltak csak.

Én nem tapasztaltam ilyet, vagy csak nem emlékszem rá.
70 grainest lőttem 243-ból, úgy emlékszem két dám spíszer és egy borjú, valamint egy pár őz, róka és szajkó.
A szajkót átütötte... Vigyorog
Na jó, igazából mindent átütött még ez a kis szar is, soha nem volt maradványtest, de nem emlékszem csillogó húsra.
A 224.es 55-össel nincs ennyi tapasztalat, róka és őz, de ez lényegesen lassabb is a .222-ből.
Viszont kegyetlen pontos mindenből.
Szerintem - a kevés saját tapasztalat alapján - kiváló vadászlövedék, de nem próbáltam nagyobbakra.
Te miből lőtted, hogy "elgőzölgött"?
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #354 Dátum: 2015. December 01. - 19:59:10 »

Én nem tapasztaltam ilyet, vagy csak nem emlékszem rá.
70 grainest lőttem 243-ból, úgy emlékszem két dám spíszer és egy borjú, valamint egy pár őz, róka és szajkó.
A szajkót átütötte... Vigyorog
Na jó, igazából mindent átütött még ez a kis szar is, soha nem volt maradványtest, de nem emlékszem csillogó húsra.
A 224.es 55-össel nincs ennyi tapasztalat, róka és őz, de ez lényegesen lassabb is a .222-ből.
Viszont kegyetlen pontos mindenből.
Szerintem - a kevés saját tapasztalat alapján - kiváló vadászlövedék, de nem próbáltam nagyobbakra.
Te miből lőtted, hogy "elgőzölgött"?
 Emelem


.223 Rem-ból. Ha lesz időm lefényképezem azt a marék réz és ólom port (1-2 mm.es darabokból )amit kiszedtem. Őzből és hát szóval hm, sertésből is Stoel  Viszont a műanyag hegyeket is több esetben megtaláltam, azok még egészen felismerhetőek voltak.
Pontossága kiemelkedő volt, most az utódját a Ballistic Silvertip-et használom,(mondjuk mióta megvan a "nagy puska" azóta ritkábban) ez dettó, talán az ára az ami nekem nem tetszik  Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #355 Dátum: 2015. December 01. - 20:21:58 »

.223 Rem-ból. Ha lesz időm lefényképezem azt a marék réz és ólom port (1-2 mm.es darabokból )amit kiszedtem. Őzből és hát szóval hm, sertésből is Stoel  Viszont a műanyag hegyeket is több esetben megtaláltam, azok még egészen felismerhetőek voltak.
Pontossága kiemelkedő volt, most az utódját a Ballistic Silvertip-et használom,(mondjuk mióta megvan a "nagy puska" azóta ritkábban) ez dettó, talán az ára az ami nekem nem tetszik  Mosolyog


Csak azért megyek megint vissza a kályhához, mert az árról beszéltél. Stoel Nyihi
0,42 ejró a göbecs (NBST), kell bele 1,7 gramm 62 ejró/kg-s púder, meg egy csapi, ez kb 130+35+15 HUF összesen 180 HUF-ból megvagy, ha magad főzöl....
Lehet, bele kéne már vágnod, nem? Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #356 Dátum: 2015. December 01. - 20:22:12 »

.223 Rem-ból. Ha lesz időm lefényképezem azt a marék réz és ólom port (1-2 mm.es darabokból )amit kiszedtem. Őzből és hát szóval hm, sertésből is Stoel  Viszont a műanyag hegyeket is több esetben megtaláltam, azok még egészen felismerhetőek voltak.
Pontossága kiemelkedő volt, most az utódját a Ballistic Silvertip-et használom,(mondjuk mióta megvan a "nagy puska" azóta ritkábban) ez dettó, talán az ára az ami nekem nem tetszik  Mosolyog


Remélem a pragmatikus B-közép nem olvassa a fingreszelést Mosolyog szóval ha lehet hinni a Korabeli Hirtenberger adatoknak akkor ezt 1000 m/s re porozták fel és 1800 J-t tudott a csőtorkolatnál.

Sanyooo-nak mondom az 5,6 X 50 R Mag adatai tökéletesen megegyeznek a .223 Rem. adataival a Hirtenberger táblázatában amit még egy 94/95 -ös katalógusban tettek közzé. Ha kiváncsi rá leírom neki adaléknak egy két röppálya adat:
5,6X50R Mag. Hirtenberger Nosler (itt is csak Noslert említenek)3,6 g
GEE: 195 m ,  50m: +1,0      100m:+4,0     150m: +3,5   200m: -0,5     250m: -9,5     300m: -24
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #357 Dátum: 2015. December 01. - 20:29:05 »

Csak azért megyek megint vissza a kályhához, mert az árról beszéltél. Stoel Nyihi
0,42 ejró a göbecs (NBST), kell bele 1,7 gramm 62 ejró/kg-s púder, meg egy csapi, ez kb 130+35+15 HUF összesen 180 HUF-ból megvagy, ha magad főzöl....
Lehet, bele kéne már vágnod, nem? Kacsint Vigyorog
 Emelem
Ha már reszelünk...a BT ua, mint a BST.
Csak nincs rajta az a fekete miújság...aminek semmi értelme...szerintem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #358 Dátum: 2015. December 01. - 20:36:48 »

Ha már reszelünk...a BT ua, mint a BST.
Csak nincs rajta az a fekete miújság...aminek semmi értelme...szerintem.

Ne szakértsél már Kacsint Ördög, persze, hogy ugyanaz, de ha oconor kollégának BST kell, akkor ez ellen nem lehet mit tenni. Vállat von Vigyorog Vigyorog
Én sem szerettem soha az összetrutyizott kuglikat, de hát GCs is tanult valahonnan anno marketinget, ezeket a trutyizott cuccokat biztos jobban el lehet adni kellően tőkeerős tőtögetős országokban... meg nem csillanik meg rajta a napfény, hogy a kiváló érzőszervekkel ellátott nemes vadnak árulója legyen a galád életére törő vadász.... ésatöbbiésatöbbi hülyeség.. Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #359 Dátum: 2015. December 01. - 20:41:10 »

Ha már reszelünk...a BT ua, mint a BST.
Csak nincs rajta az a fekete miújság...aminek semmi értelme...szerintem.

Jut eszembe. Az a fekete izé(molibdén-diszulfid vagy mifene) Nagy vízen túli felhasználók, feszegetik annak káros hatását a fegyvercsőre na az már nem fingreszelés az már a fing polírozása viszont nem döntötték el, hogy nyolcezer vagy tízezer lövés után kezd gyorsabban kopni miatta.
A Wichester a Nosler meg az Olin feltalálták a langyos vizet, és úgy gondolták még egy kicsit javítanak a gazdasági mutatókon és bemajszolták a Ballistic Tip-et ezzel a cuccal, ami a keresztségben a Ballistic Silvertip nevet kapta, ja és az árcédulán kicsit alakítottak pozitív irányba. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: