Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 660466 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #615 Dátum: 2009. November 29. - 07:13:24 »

Szervusztok Emelem

Akinek a vadászterülete az M1-es autópálya jobb oldalán a 149-es km szelvény környékén van és szeretne találkozni töméntelen mennyiségű libával az nézzen szét a pályakeritésen belül levő szántásokon. Wave
Azt nem tudom hogy hol van a 149-s kmszelvény de Tata elött több ezer libát láttam az M1-ről Bp-re jövet.....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #616 Dátum: 2009. November 29. - 09:07:40 »

Sziasztok!

Ma reggel a Kígyósi gyepen (Békés) a vonatablakból láttam két csoportban több száz libát leszállva. Valószínűleg a reggeli köd miatt maradtak még az éjszakázó helyükön, de amikor láttam őket - 8 óra körül - már néhány csapat a levegőbe volt. A terület a Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozik.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #617 Dátum: 2009. December 03. - 19:37:46 »

… mára vége a vadászatnak, mondja a vadászmester. Sikeres délelőttöt tudunk magunk mögött, jót fácánoztunk, volt madár, volt sikerélmény, szép volt az idő, mi kell ennél több?
Már éppen hazaértem, mikor megcsörren a telefonom. –Menjünk kacsázni! - Hallom barátom hangján, hogy komolyan gondolja… Engem sem nagyon kellett biztatni, hamar ráálltam a dologra… Gyorsan magamhoz veszek egy kis muníciót, aztán eszembe ötlik, hogy van valahol egy kacsasípom. Meg is van, bónuszként odateszek még két csalikacsát, mit lehet tudni…, idén még nem próbáltam. Percekkel később már a beírókönyvbe karcoljuk a betűket, és robogunk egy kisebb tavacska felé… Körben magasra nőtt nád, 25 méter széles sásfal, a tó közepén felnőtt a muhar és a hínár. Kacsaszemmel ideális éjszakázó hely, reméljük ők is így gondolják…  A parton beszélgetve lep meg bennünket egy tőkés pár, de már be is vágódnak a muhar közepébe. Ekkor döntöm el, hogy ma nem a szokásos helyen állok majd. Lassú léptekkel próbálgatom, be csap-e a csizma szárán a víz, és óvatosan haladok a muhar szélén álló sáshoz. Útközben a nyílt vízre leteszem a műkacsákat, majd alig hogy elhelyezkedem, jön egy ötös csapat kicsit magasan, rásípolok és várok. A lemenő nap megvilágítja a horizontot, szépen látszik, ahogy ráfordulnak a tóra és közelednek. Barátom duplája leszólít közülük egyet, a lövésre szétválnak, nem jönnek el eddig. Közben egyre jobban világít a hold mögöttem és egyszercsak gyors szárnycsapások közepette, húz be elém egy tojó. A meglepetésemben már nem jut idő a lövésre, beszáll elém. És már hívja is a többit… Na legalább tanulhatom a hangot, és hátha sikeresebb lesz, mint én… És tényleg egy perc sem telik el, mikor a nád felett megpillantok egy párost. Szépen jönnek, majd gyorsan ereszkednek, ismerős süvítős hang, ahogyan vágják a levegőt maguk körül…Gyors dupla leszólítja az egyiket, de ahogy leér a vízre, máris igyekszik a sás takarásába. Nincs esélyem utolérni… A szinkronhangom is továbbállt, úgyhogy mostmár csak magamra hagyatkozhatok… Nincs időm sokat merengeni, mert újabb csapat keresőhangja hallatszik. Küldöm is a választ rögvest, s várom a fejleményeket, ami nem marad el. A szokásos hangot hallom, ahogy hasítják a levegőt, s már látom is, ahogy előttem húznak lefelé. Lövés után az egyik nagy csobbanással vágódik a vízbe, míg a másik sértetlenül továbbszáll. Elmegyek, felveszem, szép, kövér gácsér, a nyelőcső tele kukoricával, ekkor már sejtettem, hogy nem ő volt az utolsó… visszaállok a helyemre és már hallom is a hápogást. Ők már hárman vannak, de csak ketten mennek tovább… Aztán hirtelen jobbról is süvít befelé két kacsa a lövésekre, mindkettő becsobban a vízbe… és a folyamat nem áll meg. A kacsák kettesével, hármasával jönnek, ahogy fogy a naplemente fénye, úgy gúvad egyre jobban a szemem, hogy lássam a fekete gombócokat, de ma Diana itt van velem, a hold is egyre jobban világít és újra, és újra csobban a víz… Aztán egyszer csak nem jönnek… Elfogytak. Alig fél óra volt az első és az utolsó között. De ez a félóra felejthetetlen élményekkel gazdagított. Elkezdem felvenni a kacsákat, mikor barátom német vizslája hangos trappolással megérkezik. Úgy döntök, meghagyom neki ezt a kellemes munkát, aminek ő kifejezetten örült…. Boldogan apportírozza a kacsákat, aztán eltűnik egy kis időre. Hallom, ahogy a sásban kajtat, mikor kis csapkodás után közeledik, és ismerős szuszogásából már tudom, hogy hoz valamit… És igen megtalálta, ügyes kutya, simogatom meg a buksiját.
Már ballagunk kifelé a vízből mikor két későn érkező kacsa, húz el szinte karnyújtásnyira felettünk. Puska már megtörve a vállamon, de nem kapkodok, nem állunk meg, nem várjuk a többit. Mára vége a vadászatnak…
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #618 Dátum: 2009. December 03. - 20:05:16 »

Sam6 ! Szép este volt.Mintha a YouTube-on látnám . Igen Igen Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #619 Dátum: 2009. December 04. - 08:31:52 »


Már ballagunk kifelé a vízből mikor két későn érkező kacsa, húz el szinte karnyújtásnyira felettünk. Puska már megtörve a vállamon, de nem kapkodok, nem állunk meg, nem várjuk a többit. Mára vége a vadászatnak…

Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #620 Dátum: 2009. December 04. - 08:35:32 »

Sanyi! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #621 Dátum: 2009. December 04. - 08:40:18 »

Bocs, hogy csak most válaszolok, de vadásztattam a hétvégén, 10-re növelve az összesen elejtett libák számát amiből eddig 4 az én érdemem.
Most még az új házba nem kötötték be a netet valamikor a jövő hétre ígérik így csak ritkán jutok fel a fórumra. Természetesen egy találkozásnak én sem vagyok az elrontója.
Üdv:Szik

Gratulálok a libákhoz! Emelem
(Ha majd tudom, hogy mikor járok felétek, akkor jelzem időben! Bion Wave)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #622 Dátum: 2009. December 04. - 22:20:49 »

A héten Csanádpalotán voltunk élőnyúlbefogáson, de nem csak a nyulak szórakoztattak Kacsint

<a href="http://imagerz.com/QENEC0tvAwICBVsZFgVR">http://imagerz.com/QENEC0tvAwICBVsZFgVR</a>
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #623 Dátum: 2009. December 04. - 22:24:05 »

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #624 Dátum: 2009. December 08. - 12:50:23 »

A vetési lúd hívása:

http://www.youtube.com/watch?v=uxZU3dE55ns&feature=player_embedded#at=48
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #625 Dátum: 2009. December 13. - 12:46:11 »

Üdv Mindenkinek!

Reggeli vadászat eredménye:


Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #626 Dátum: 2009. December 13. - 14:07:40 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
antiszoc
Vendég
« Új üzenet #627 Dátum: 2009. December 13. - 15:47:02 »

 Emelem Gratulálok
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #628 Dátum: 2009. December 13. - 15:50:19 »

 Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #629 Dátum: 2009. December 13. - 15:57:10 »

 Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: