Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121824 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #105 Dátum: 2009. Február 13. - 09:26:01 »

Nekem egyenlőre nincs akkora bizalmam a 223-ban hogy süldőre lőjek vele. Tudom hogy mások használják disznóra, meg az előző tulaj büszkén mesélte hogy öt szarvast lőtt vele  Fejvakarás, de ez akkor is egy kiskaliber, szerintem nem való őznél nagyobb testű vadra. Én meg átlagos képességű lövőnek gondolom magam, sosem célzok fejre.
Különben sem szeretem a fölösleges rizikózást, az ilyenből mindig csak a gond van. Jó lesz ez nekem arra amire vettem: rókákat pöckölgetni a tarlón, meg őz tarvadazásra. Kacsint 

Persze nem arra való, de szerintem elég az a borjúnak, süldőnek is ha JÓL lapon van lőve. (Meg persze nagyobbaknak is, de az már tényleg nagyon nagy reszkír.)
Csak az a jó laplövés a lényeg. Ezért aztán kétes szituban illik inkább elengedni. De ha jó a helyzet, akkor szerintem bátran meg lehet vele lőni.
 Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #106 Dátum: 2009. Február 13. - 09:45:36 »

Persze nem arra való, de szerintem elég az a borjúnak, süldőnek is ha JÓL lapon van lőve. (Meg persze nagyobbaknak is, de az már tényleg nagyon nagy reszkír.)
Csak az a jó laplövés a lényeg. Ezért aztán kétes szituban illik inkább elengedni. De ha jó a helyzet, akkor szerintem bátran meg lehet vele lőni.
 Wave

A szarvashoz kevés az energiája. Kicsit OFF: de ezt a dolgot én nagyon furcsállom. Szerintem a disznó sokkal szívósabb mint egy ugyanolyan súlyú szarvas, mégis a szarvashoz meg van határozva a min. energia, a disznót meg bármivel lehet lőni.

Én erősen fedett terepen vadászok, nekem nagyon fontos hogy átüsse a vadat a lövedék, mert ha bemegy valami sűrűbe vagy nádasba úgy, hogy nincs kimenet, tehát nincs jó vérnyom, akkor azt nagyjából vehetjük úgy hogy elveszett. Az őzek is általában nádfoltokból jönnek ki a vetésekre, a múltkori suta is lövés után visszaugrott a nádba, agyon kerestem mire meglett, pedig nem ment 10m-nél messzebb, csak nem volt egy csepp vér sem. Kell valami megfelelő lőszert szereznem, ami elég kemény.

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #107 Dátum: 2009. Február 13. - 09:58:07 »

Én 5,6x57 kalibert használok. Nem néztem táblázatot, de nagy eltérés energiában nem lehet köztük.
Ebben a kaliberben csak RWS lőszer létezik. Ennek a lövedéke nagyon jól egyben marad.
Lőttem már vele süldőket, dámokat, (meg persze egy csomó őzet, rókát) de csak egy maradványtestet tudtam kiszedni.

Nagyon jó véreket adott - szinte 30-06-os szintűt.
Egy hátracsúszott lövés volt egy süldőnél (gyomor-máj-pici tüdő), de ott is volt tűrhető vér, és sikerült is megtalálni - bár ez legnagyobb mértékben (na jó: kizárólag Vigyorog) a tacsim érdeme.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #108 Dátum: 2009. Február 13. - 10:49:01 »

Én 5,6x57 kalibert használok. Nem néztem táblázatot, de nagy eltérés energiában nem lehet köztük.
Ebben a kaliberben csak RWS lőszer létezik. Ennek a lövedéke nagyon jól egyben marad.
Lőttem már vele süldőket, dámokat, (meg persze egy csomó őzet, rókát) de csak egy maradványtestet tudtam kiszedni.

Nagyon jó véreket adott - szinte 30-06-os szintűt.
Egy hátracsúszott lövés volt egy süldőnél (gyomor-máj-pici tüdő), de ott is volt tűrhető vér, és sikerült is megtalálni - bár ez legnagyobb mértékben (na jó: kizárólag Vigyorog) a tacsim érdeme.

Hová szoktál lőni, lap mögé? Mert nekem azt tanácsolták, hogy a 223-al mindig oda lőjek. Utóbb oda is lőttem, aztán mégse ment át a PPU.
RWS lőszert nem szeretnék használni, az ára miatt. Meg igazából még 2 hét az őzvadászat, utána csak dúvad lesz lőhető, arra meg talán jó lesz a PPU is. Ha elfogy ez a fél doboz, kipróbálom a Sakot vagy a Codyt, és ha szépen viszi a puska akkor annál maradok.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Február 13. - 11:05:52 »

Hová szoktál lőni, lap mögé? Mert nekem azt tanácsolták, hogy a 223-al mindig oda lőjek. Utóbb oda is lőttem, aztán mégse ment át a PPU.
RWS lőszert nem szeretnék használni, az ára miatt. Meg igazából még 2 hét az őzvadászat, utána csak dúvad lesz lőhető, arra meg talán jó lesz a PPU is. Ha elfogy ez a fél doboz, kipróbálom a Sakot vagy a Codyt, és ha szépen viszi a puska akkor annál maradok.
Nekem a Cody az őzeket mind átütötte, kiváló vért adott! A tavaly nyáron, a somogyi barátom által elejtett bakon nem ment át, de az szemből, szegycsonton lett lőve.
Szerintem a célballisztikába van fent kép róla, de a honlapjukon biztos... Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Február 13. - 11:08:59 »

" kipróbálom a Sakot vagy a Codyt"

Tudtam én, hogy tudod mere keresgélj... Igen
Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Február 13. - 11:33:23 »

Hová szoktál lőni, lap mögé? Mert nekem azt tanácsolták, hogy a 223-al mindig oda lőjek. Utóbb oda is lőttem, aztán mégse ment át a PPU.
RWS lőszert nem szeretnék használni, az ára miatt. Meg igazából még 2 hét az őzvadászat, utána csak dúvad lesz lőhető, arra meg talán jó lesz a PPU is. Ha elfogy ez a fél doboz, kipróbálom a Sakot vagy a Codyt, és ha szépen viszi a puska akkor annál maradok.

Lap mögé bordára lövök. De a 30-06-ossal is - valamiért ez így alakult ki nálam.

Az RWS nálam is kényszerpálya - de ellövök belőle egy évben max egy dobozzal, azt meg kibírom.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Február 14. - 15:19:45 »

Szia Jan!

Én évek óta 222-est használok Őzre. Használok PMP, S&B lőszereket, és én is lap lövé célzok. (Általában oda is lövök. Vigyorog)
Én azt tapasztaltam, hogy még ha mind a két oldalon bordát ér is a lövedék, akkor is átmegy az őzön.
A PMP 120 méteren lukba lukat lő, az S&B úgy 15 mm kőrben van, a Partizán 2-4 cm. A Remingtont az enyém nem szereti  Vállat von Vállat von Vállat von Vállat von , van, hogy a 20 x 20 cm táblát sem találom el vele.
Az utolsó őzet 160 méterről lőttem, S&B -vel, lap mögött ment be a lövedék, a túlsó lapockacsont hátsó szélén ment ki, az őz kettőt lépett, és eldőlt.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Február 14. - 19:08:15 »

Üdv Erdőjáró!

Lehet hogy azért nem ütötte át a Partizan, mert elég kis távolságból lőttem, kb 40m-ről, és talán a becsapódás után mindjárt szétfröccsent.  Vállat von
Nem úgy történt hogy átment a kamrán és a túloldalon a bőr alatt megállt, hanem át sem ment. Jobb oldalról lőttem, a bemenetnél normál kisméretű luk, de a bal oldali bordák teljesen sértetlenek voltak, szilánk sem volt, semmi. A maradványtestet nem kerestem meg, mert elég nagy volt a keveredés odabent, már sötétedett is, messzire kellett húzni, fáztam is stb...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Február 14. - 21:00:33 »

Szia Jan!
Én a Partizánnal ezideig csak célba lőttem!  Vadra még nem próbáltam! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Február 16. - 11:14:39 »

Sziasztok!

Péntek délelőtt TAL-nál voltam belövetni az IZS 18-ast.
Mivel 3 féle lőszer is volt nálam, megnéztük, melyiket is lövi a legszebben a fegyver.
TAL kezéből a Sako Gamehead (3.56 gr) illetve a Winchester Ballistic Silvertip (2.4 gr) is 1-1.5 cm-es szórásképet mutatott 50 m-en, viszont a Cody (3,6 gr) gyönyörűen összeszakadt.
Tehát a kérdés eldőlt.
A kaliber 222-es.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Február 16. - 11:19:43 »

Sziasztok!

Péntek délelőtt TAL-nál voltam belövetni az IZS 18-ast.
Mivel 3 féle lőszer is volt nálam, megnéztük, melyiket is lövi a legszebben a fegyver.
TAL kezéből a Sako Gamehead (3.56 gr) illetve a Winchester Ballistic Silvertip (2.4 gr) is 1-1.5 cm-es szórásképet mutatott 50 m-en, viszont a Cody (3,6 gr) gyönyörűen összeszakadt.
Tehát a kérdés eldőlt.
A kaliber 222-es.
Reszkessenek a rókák! Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Február 16. - 11:45:26 »

"Reszkessenek a rókák!"

Egyenlőre röhögnek.
Szombaton megint volt egy a kertünk melletti nádban, de takarásban elosont, tegnap hajtottunk ebben a k...va szélben csak a rókák nem voltak sehol, utána kinéztünk egy kotorékrendszerhez, onnét kettőt is kimozdított a kis tacsi, csak a terepviszonyok miatt még lövéshez sem jutottunk.

Mára elállt a szél, lehet, hogy este szóhoz jut a kis golyós!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Február 24. - 16:57:14 »

Tegnap megint dolgozott a 222-es.
Rókára mentem ki, de bejött egy olyan satnya kis gida, hogy nem lehetett elengedni.
Takarásban állt, ezért csak lapjövéssel sikerült meglőnöm. (Én ha lehet, inkább lapocka mögé lövök.) A bal lapockán ment be a golyó, törte a csontot, elfordult, és törte a gerincet. Mindég meglepődök, milyen erő van ebben a kis megymagban! (3,6 gr PMP)
A kimeneti nyílás egy ötforintos nagyságú luk. A gida zsigerelve alig érte el a hét kilót.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Február 24. - 17:00:58 »

Tegnap megint dolgozott a 222-es.
Rókára mentem ki, de bejött egy olyan satnya kis gida, hogy nem lehetett elengedni.
Takarásban állt, ezért csak lapjövéssel sikerült meglőnöm. (Én ha lehet, inkább lapocka mögé lövök.) A bal lapockán ment be a golyó, törte a csontot, elfordult, és törte a gerincet. Mindég meglepődök, milyen erő van ebben a kis megymagban! (3,6 gr PMP)
A kimeneti nyílás egy ötforintos nagyságú luk. A gida zsigerelve alig érte el a hét kilót.


 Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: