Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303808 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #930 Dátum: 2013. Május 15. - 16:17:38 »

Baszod, olyan hülyén írsz... Tasli

Ugye, nem pusztult el a kutyád???


Hát nem ott van a kezemben a képen?  Vigyorog

De igazad van. Szóval Soma volt egyedül olyan okos és ügyes, hogy az élő kannal nem vett fel testkontaktust. A jagdot megvágta, de túléli, már jobban van. Én meg úgy döntöttem nem szumózok vadkannal többet, mert engem simán félresöpört, kivágva a nadrágomat, Henriket meg ugyan azzal a lendülettel felkente egy akácfára.
Naplózva

oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #931 Dátum: 2013. Május 15. - 16:56:16 »

Hát nem ott van a kezemben a képen?  Vigyorog

De igazad van. Szóval Soma volt egyedül olyan okos és ügyes, hogy az élő kannal nem vett fel testkontaktust. A jagdot megvágta, de túléli, már jobban van. Én meg úgy döntöttem nem szumózok vadkannal többet, mert engem simán félresöpört, kivágva a nadrágomat, Henriket meg ugyan azzal a lendülettel felkente egy akácfára.

Dani, gratulálok a kis csapatnak! Majd ha lehet részletesen is írd meg mi történt! Jobbulást a sérült ebnek! Soma hogy néz már az utolsó előtti képen! Mintha az lenne az arcára írva: "Amíg meleg, még bármi lehet!"  Ördög

 Emelem   Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #932 Dátum: 2013. Május 15. - 19:20:25 »

Hát nem ott van a kezemben a képen?  Vigyorog

De igazad van. Szóval Soma volt egyedül olyan okos és ügyes, hogy az élő kannal nem vett fel testkontaktust. A jagdot megvágta, de túléli, már jobban van. Én meg úgy döntöttem nem szumózok vadkannal többet, mert engem simán félresöpört, kivágva a nadrágomat, Henriket meg ugyan azzal a lendülettel felkente egy akácfára.

Meleg helyzet lehetett ! Jó hogy nagyobb baj nem lett ! "A medve nem játék!" - de a sebzett disznó se főleg ha már mázsa körül van.
Gratulálok és kicsit irigylem is az élményt.  Igen  ( A bővebb beszámolót én is várom. )

Nálunk is volt egy kan sebzés de nem nekem szóltak hanem a szomszéd társaságban egy vérebesnek - már akkor hívtak mikor a véreb bőre kihasadt. Aztán az egész csapat otthagyta a disznót amiről azt mondták hogy csak 20-30 méterre megy el és megáll. Mire visszaértek a disznó már eltünt - örökre .    Nem szól szám
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #933 Dátum: 2013. Május 15. - 20:46:43 »

Dani, valljuk be: Soma jobban tud vigyázni magára, mint Te. Kacsint

Gratulálok itt is még egyszer, minden elismerésem Somának és Neked is. Emelem

Meg, hát ugye, jó helyre kell tenni a zsebbe az elsősegély csomagot meg a széljelzőt... Kacsint

 Wave

Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #934 Dátum: 2013. Május 15. - 20:48:15 »

Dani, gratulálok a kis csapatnak! Majd ha lehet részletesen is írd meg mi történt! Jobbulást a sérült ebnek! Soma hogy néz már az utolsó előtti képen! Mintha az lenne az arcára írva: "Amíg meleg, még bármi lehet!"  Ördög

 Emelem   Igen
Az utolsón is... Ördög

 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #935 Dátum: 2013. Május 15. - 21:48:22 »

Kalandos utánkeresésben volt részünk. Nem véletlenül kell tisztelni a disznót, pláne az ilyen öreg, kitanult jószágot. Megmutatta mire képes. Egyedül Soma nem került vele közeli kapcsolatba amíg élt, fejet kell hajtanom a tudása és esze előtt.
2,5 km vezeték munka minimális kenések mentén, 2,5 km hajsza, Soma sokáig egyedül tartotta a disznót, míg beértük őket és a jagd is a segítségére sietett. Ő vehemensebb volt, meg is járta. Engem és segítő társamat is felborított, de végül terítékre került. A bal első lába volt megsebesítve.

Üdv, Dani

Dani!  Emelem

Gratulálok, szép munka!   Táncol

De fogadj meg egy jó tanácsot. Soha ne indulj neki 1 lövetű sörétessel disznót után keresni! Én is csináltam ilyet tökös legény koromba, bementem egy Izs 18-assal meg cseh plasztikkal, lőttem, aztán jöttem is kifelé gyorsan, a disznó meg utánam.  Nyihi A barátomon múlott, hogy utolér-e, de egy régi 9,3x72r golyósából beleengedett 2 lövést 20 méterről (ugye ez a kaliber sem disznógyőző a maga 2000J energiájával meg a 12,7g ólomgöbecsével). A vége az lett, hogy töltöttem, és visszafordulva szemközt lőttem a kant...nem mondom, besz@rtam rendesen.  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 15. - 22:03:23 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #936 Dátum: 2013. Május 15. - 21:50:15 »

*9,3x72r duplagolyós volt a fegyver, ha jól emlékszem, otthon töltögetett cuccal...az Öreg 100 disznó felett lőtt vele, de nem 160kg-s kanra volt kitalálva.
Dani!  Emelem

Gratulálok, szép munka!   Táncol

De fogadj meg egy jó tanácsot. Soha ne indulj neki 1 lövetű sörétessel disznót után keresni! Én is csináltam ilyet tökös legény koromba, bementem egy Izs 18-assal meg cseh plasztikkal, lőttem, aztán jöttem is kifelé gyorsan, a disznó meg utánam.  Nyihi A barátomon múlott, hogy utolér-e, de egy régi 9,3x72r golyósából beleengedett 2 lövést 20 méterről (ugye ez a kaliber sem disznógyőző a maga 2000J energiájával meg a 12,7g ólomgöbecsével). A vége az lett, hogy töltöttem, és visszafordulva szemközt lőttem a kant...nem mondom, besz@rtam rendesen.  Vigyorog
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #937 Dátum: 2013. Május 15. - 22:09:51 »

De fogadj meg egy jó tanácsot. Soha ne indulj neki 1 lövetű sörétessel disznót után keresni!

Valamiről lemaradtam? Nem Tikka 412S dupla golyóssal keres Dani és Soma? Talán 9,3-as, ha jól emlékszem.  Vállat von
Szerintem, most sem adta lejjebb.   
Gratulálok fiúk, nagy kaland lehetett! Igen
Milyen körülmények között lőtték lábon a kant, futott?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #938 Dátum: 2013. Május 16. - 11:27:47 »

Minden elismerésem!  Emelem
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #939 Dátum: 2013. Május 17. - 09:55:29 »

Valóban nagy élmény volt, köszönjük. De a lényeg az, hogy nem kellett nyomorék módon, ellőtt első lábbal szenvednie és élnie, az elejtő pedig egy szép trófeához jutott.

Ott volt a duplagolyós is, el is fogyott a nálam lévő lőszer..., de kellett az egylövetű is mert ez kemény jószág volt. Még amikor végre a gyöngygolyó átütötte a tüdejét, akkor is rezzenéstelenül kocogott el mellettünk, és tanakodtunk egy ideig, hogy meg lehet-e már annyira közelíteni, hogy az utolsó lövedékkel fültövön lőhessük végre. Szóval ilyet még nem láttam, pedig lőttem már egy-két nagy kant, de ez volt eddig a legszívósabb és a legmérgesebb.
Naplózva

Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #940 Dátum: 2013. Május 17. - 10:06:18 »

Valóban nagy élmény volt, köszönjük. De a lényeg az, hogy nem kellett nyomorék módon, ellőtt első lábbal szenvednie és élnie, az elejtő pedig egy szép trófeához jutott.

Ott volt a duplagolyós is, el is fogyott a nálam lévő lőszer..., de kellett az egylövetű is mert ez kemény jószág volt. Még amikor végre a gyöngygolyó átütötte a tüdejét, akkor is rezzenéstelenül kocogott el mellettünk, és tanakodtunk egy ideig, hogy meg lehet-e már annyira közelíteni, hogy az utolsó lövedékkel fültövön lőhessük végre. Szóval ilyet még nem láttam, pedig lőttem már egy-két nagy kant, de ez volt eddig a legszívósabb és a legmérgesebb.

Most aztán már főleg felcsigáztál! Írd már le részletesen , hogy történt.  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #941 Dátum: 2013. Május 17. - 10:20:38 »

Most aztán már főleg felcsigáztál! Írd már le részletesen , hogy történt.  Wave


 gyozo         Türelmetlenül     sőt   Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül                                       
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #942 Dátum: 2013. Május 17. - 10:25:03 »

 Figyelmes olvasás   Türelmetlenül  Türelmetlenül  Türelmetlenül
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #943 Dátum: 2013. Május 17. - 11:04:33 »

Kis időt kérek Gyerekek  Mosolyog
De majd leírom.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #944 Dátum: 2013. Május 17. - 11:10:33 »

Kis időt kérek Gyerekek  Mosolyog
De majd leírom.

Csak nemhogy a kezdet is felhasogatta a fránya kan !?     Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: