Oldalak: 1 ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454491 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3285 Dátum: 2010. Június 27. - 21:28:45 »

Hölgyeim! Uraim!

Mielőtt bárki ezt a "csóringer fórum" megnevezést komolyan venné, elmondom, hogy ez egy máshonnan átvett idézet, amit itt -enyhén szólva is - iróniával használunk!  Kacsint Mosolyog

Ezzel kapcsolatban engedjetek meg egy megjegyzést, amit előttem már igen tisztelt Vadásztársam  sokkal szebben megfogalmazott. 
Én büszke vagyok, hogy ennek a "csóringer Fórumnak" vagyok a tagja, mert itt többségében olyan Emberekkel lehetek együtt, akiket tisztelek, akiktől szakmailag, és emberileg is csak tanulhatok. Ezért hiszem, még élnek itt e Honban - nem is kevesen - igaz vadászok, korra, nemre, vallási, ideológiai hovatartozástól és anyagi helyzettől függetlenül, akik tudják mit jelent az a szó, hogy VADÁSZ, ERDÉSZ!  Igen
 A gazdagságot pedig legtöbbször nem pénzben mérik!  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3286 Dátum: 2010. Június 27. - 21:53:51 »

Igen.
Nem árt érezni az "árnyalatnyi" különbséget a "de hülye f.sz vagyok!" és a "de hülye f.sz vagy!" felkiáltás között.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3287 Dátum: 2010. Június 27. - 22:09:40 »

Meglepve ( Ördög) vettem észre, hogy M03 fórumtárs nem található köreinkben. A humorrovat helyett jó volt olvasni hozzászólásait, néha könnyesre röhögtem magam.  Röhög
Ha kedves M03 mégis visszatérne fórumunkhoz Vendégként, íme neki egy kis útravaló:
1. Tanuld meg anyanyelvedet!
2. Úgy beszélj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled beszéljenek!
3. Gazdagságoddal ne vágj fel, ne élj vissza, mert lehet múlandó is!
4. Vadászvizsgára készülőknek erősen ajánlatos például a Dr. Borzsák Benő Vadászati alapismeretek című könyve (Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, 1988.- persze biztosan van újabb könyv is  Mosolyog ).
ui.: Azért visszasírhatjuk a vadászjelöltséget, nagyon jó dolog volt!
Sajnos az ilyen vadászok és társaik nincsenek kihalásra ítélve...
És akkor is a TOZ-8 igenis jó fegyver.
 Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #3288 Dátum: 2010. Június 27. - 22:13:47 »

Az a legnagyobb baj, hogy egyre több M03 keletkezik mostanság......

 Rííí
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #3289 Dátum: 2010. Június 28. - 07:16:02 »

 Igen  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
sab
Vendég
« Új üzenet #3290 Dátum: 2010. Június 28. - 07:43:26 »

Látom sokaknál biztosítékot kell cserélni. Meglepődött Vigyorog

Van is miért. Mosolyog
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #3291 Dátum: 2010. Június 28. - 11:30:53 »

Lehet hogy Toz 8-at nem használt, de az meg szerintem tuti, hogy az első lövése után sietett a balesetire összevarratni a szemöldökét.....  Ördög  A nagytudású....
Bocsika!  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #3292 Dátum: 2010. Június 28. - 14:46:48 »

Lehet itt hülyeségeket irkászni,de Anyázni azért nem kellene./hiába,hogy kellene/.

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3293 Dátum: 2010. Június 28. - 15:24:33 »

Uraim!

Ha kérhetem, most már térjünk vissza a topik igazi témájához!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3294 Dátum: 2010. Június 29. - 17:18:32 »

Titán6!

Nem véletlenűl töröltem  az előző hozzászólásodat is!
Kértem valamit az előző hozzászólásomban!


Erdőjáró
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #3295 Dátum: 2010. Július 07. - 00:14:40 »

Sziasztok!

Pár napig volt nálam egy Delta Classic 3-9*42-es vil.pontos céltávcső 'tesztelésen'.

Olyan apropóból, hogy milyen céltávcső lenne jó a mostani 4-16*42-es Delta Titanium helyett..., ez a vegyescsövű puskámon (7*57R-12/70) van most és csak annyi a 'bajom' vele, hogy nagyon vékony a szálkeresztje és este,'jó szürkületben' nem tudom használni,mivel nehéz kivenni, hol is van a közepe... Tudom, ez elsősorban nappali céltávcső!!!-és annak tökéletes, 16* nagyítása nagy segítség bírálatkor, és a pár nappal ezelőtt lőtt rókám (230m) elejtésénél is éreztem az előnyét... és tulajdonképpen szürkületben sincs gond vele, nagyon szép kontúros a képe, pl. látom a szóróra kiérkező disznókat, ám célzott lövést nem tudnék tenni, ezért nem is tettem! Egy hete szerencsém volt, még a szürkület elején jött meg a konda a búzára és tisztán láttam a süldőt, melyet sikerült elejteni.

Annyit még hogy van egy 30.06-os fegyverem,melyen egy 8*56-os Schmidt-Bender céltávcső van4-es szálkereszttel (vil.pont nélkül)! Ám főleg nyári időszakban inkább a vegyescsövűt viszem magammal.

Ez a három céltávcső volt velem három este,múlt hét közepén, amikor a hold már később kelt fel.

És nagyon meglepő volt ez a Classic Delta,pozitívan! A 4-es 'germán'-típusú szálkeresztje, pontvilágítással egyértelműen 'verte' a Titániumot, olyan értelemben, hogy 'jó szürkületben' célzott lövést tudtam volna adni, nyugodtan!!!-és nem csak úgy "valahogy a feketeségbe..." A Titánium képe ugyanolyan jó volt mint eddig (mitől is változott volna), ám a szálkereszt különbség és a vil.pont egyértelműen a Classic 'győzelmét' hozta.

Persze kíváncsiságból összehasonlítottam a Benderemmel is, és ugyanolyan nagyításra hajtva (8-ra) természetesen szebb képet kaptam a Bendertől, ám miután lehajtottam a Delta Classic-ot 4-re, s bekapcsoltam kis fokozaton a világító pontot, ezzel is meg tudtam volna lőni, az 60m-re lévő szórón a disznót!

Szóval megy a variálás / gondolkozás, mi is lenne a legjobb megoldás... Az biztos hogy őszig marad a mostani Titanium, elsősorban az anyagiak miatt...

A nagy nagyításról nem szeretnék lemondani, mert jó bíráláskor illetve hosszabb lövéseknél. Ám szürkületben is szeretnék vadászni (most nyáron, a vadkár miatt engedélyezve van a lámpa, amit használok is, így ez még nem gond, illetve nálunk nyári időszakban nem engedélyezik a szórón,erdőben való vadászatot csak a mezőgazdasági területeken, a vadkár miatt)Ősztől viszont lehet szórón erdőben vadászni!-és ott természetesen nem használok lámpát.

Végül is,az a 9* nagyítás sem olyan rossz,ami a Classic maximuma, és ezzel tudnék szürkületben is vadászni.

Gondolkozom még az 5-20*50-es vil. pontos Delta Titaniumban is..., igaz az nem 66ezer forint, hanem 150ezer körül mozog... Aztán egy 3-12*50-es Meopta,akár használtan is szóba jöhetne... Ha váltok, akkor azt hiszem eladnám a mostani Titaniumot és kiegészíteném. Hogy melyikre, azt majd az anyagi helyzet eldönti...

Időm van gondolkodni Mosolyog, csak gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat a Delta Classic-ról, illetve lehet hogy valaki tud más ötlettel is szolgálni!

Üdv.

 Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #3296 Dátum: 2010. Július 07. - 00:38:05 »

Sziasztok!

Pár napig volt nálam egy Delta Classic 3-9*42-es vil.pontos céltávcső 'tesztelésen'.

Olyan apropóból, hogy milyen céltávcső lenne jó a mostani 4-16*42-es Delta Titanium helyett..., ez a vegyescsövű puskámon (7*57R-12/70) van most és csak annyi a 'bajom' vele, hogy nagyon vékony a szálkeresztje és este,'jó szürkületben' nem tudom használni,mivel nehéz kivenni, hol is van a közepe... Tudom, ez elsősorban nappali céltávcső!!!-és annak tökéletes, 16* nagyítása nagy segítség bírálatkor, és a pár nappal ezelőtt lőtt rókám (230m) elejtésénél is éreztem az előnyét... és tulajdonképpen szürkületben sincs gond vele, nagyon szép kontúros a képe, pl. látom a szóróra kiérkező disznókat, ám célzott lövést nem tudnék tenni, ezért nem is tettem! Egy hete szerencsém volt, még a szürkület elején jött meg a konda a búzára és tisztán láttam a süldőt, melyet sikerült elejteni.


Szia Sebipeti!
Nekem van delta classic 3-9x42-esem hornet fegyveren,de nem vennék 30-06,vagy egyéb fegyverre ilyent,csak kispuskára.
A nagyítással tűnik el a "szép"képe a szürkületben,talán 5-szörösön marad elfogadható képe egy darabig.
Én nem ájuldozok tőle,bizony hamar kérni fogja tőled a lámpát.
Jól megnézted????...pedig szerintem egyről beszélünk.
Muszálj volt hozzászólnom,ne haragudj,nem javaslom.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 07. - 07:37:35 írta Voldemort » Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #3297 Dátum: 2010. Július 07. - 12:14:04 »

Szia pmc!

Köszönöm az üzeneted!

Elég jól megnéztem, ahogy írtam is, három este volt nálam, szóval érdekes. Édesapám is belenézett (neki egy Meopta 7*50 céltávcsöve van), s ő is jónak találta.
 (Delta Clasic 3-9*42 vil.ponttal)

...de ahogy írtam, van idő eldönteni, mi is legyen!

Üdv.
Naplózva
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #3298 Dátum: 2010. Július 15. - 13:48:37 »

Meglepve ( Ördög) vettem észre, hogy M03 fórumtárs nem található köreinkben. A humorrovat helyett jó volt olvasni hozzászólásait, néha könnyesre röhögtem magam.  Röhög
Ha kedves M03 mégis visszatérne fórumunkhoz Vendégként, íme neki egy kis útravaló:
1. Tanuld meg anyanyelvedet!
2. Úgy beszélj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled beszéljenek!
3. Gazdagságoddal ne vágj fel, ne élj vissza, mert lehet múlandó is!
4. Vadászvizsgára készülőknek erősen ajánlatos például a Dr. Borzsák Benő Vadászati alapismeretek című könyve (Mezőgazdasági Kiadó, Budapest, 1988.- persze biztosan van újabb könyv is  Mosolyog ). n
ui.: Azért visszasírhatjuk a vadászjelöltséget, nagyon jó dolog volt!
Sajnos az ilyen vadászok és társaik nincsenek kihalásra ítélve...
És akkor is a TOZ-8 igenis jó fegyver.
 Emelem

Gusztinak igazat adok !!! sportlövész vagyok és ezzel  a fegyverrel lehet 50 méteren lyukba lyukat lőni ha valaki nem hiszi el küldök képet!!

Naplózva
hilux
Vendég
« Új üzenet #3299 Dátum: 2010. Július 15. - 14:01:09 »

basszuskulcs,igaz,ez azelőtt volt mielőtt én beléptem ide,de ahogy visszaolvasom,eléggé nagyot röhögtem Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 [220] 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: