Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454500 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #540 Dátum: 2008. Május 31. - 08:59:23 »

Tomek, Lajos, Robi!

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat, mást nem tudok mondani, mint, hogy hasonló jókat Nektek a vadászélet folyamán... Kacsint
Robi, A4 hagyományos (nem világító) szálkereszttel van szerelve. Remélem, mielőbb használatba kerül, de ez alsó hangon még egy fél év kb. Mosolyog

 Wave

Nagyon jó úton haladsz, hogy "igazi" vadász legyen belőled.
 Igen Igen
Naplózva

Üdv End
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #541 Dátum: 2008. Május 31. - 12:08:51 »

Nagyon jó úton haladsz, hogy "igazi" vadász legyen belőled.
 Igen Igen

Köszönöm Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #542 Dátum: 2008. Május 31. - 12:11:59 »

Szevasz Balázs!

A lehető legjobb ár/érték arányú csövet vetted meg, mert ennyi pénzért nem kapsz ilyen jó csövet.
(és majd meglátod, amikor más prémium csővel vadászó barátaid ugyanúgy pakolnak és mennek haza...mert semmivel sem fognak tovább látni a fél millás cuccal sem.)
Aki nem ezt mondja, az vagy nem ért hozzá, vagy nemes egyszerűséggel csak írígy.

(Ha elfogadsz egy jótanácsot, a felszereléssel is legyél megfontolt és körültekintő, mint a vásárlással.)

üdv. w.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #543 Dátum: 2008. Május 31. - 12:16:27 »

Szevasz Balázs!

A lehető legjobb ár/érték arányú csövet vetted meg, mert ennyi pénzért nem kapsz ilyen jó csövet.
(és majd meglátod, amikor más prémium csővel vadászó barátaid ugyanúgy pakolnak és mennek haza...mert semmivel sem fognak tovább látni a fél millás cuccal sem.)
Aki nem ezt mondja, az vagy nem ért hozzá, vagy nemes egyszerűséggel csak írígy.

(Ha elfogadsz egy jótanácsot, a felszereléssel is legyél megfontolt és körültekintő, mint a vásárlással.)

üdv. w.

 Igen Igen Így legyen Mosolyog
A felszerlést sem bízom a véletlenre, Gabi barátomnak van egy fegyvermester cimborája, már meg is ígérte, hogy elvisz hozzá, és együtt belőjük majd a fegyvert. Nem adnám idegen kézbe a céltávcsövet sem, meg a fegyvert sem túl szívesen, felügyelet nélkül...
Ami érdekes és szimpatikus a kukkerben: kijelzi a toronyban, hogy a szálkereszt melyik tartományban van (amit anno mondtál, hogy jobbra-balra ütközésig klikk, kiszámol, majd a felének közelébe belőni a cuccot...) Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2008. Május 31. - 12:40:51 »

Szevasz Balázs!

A lehető legjobb ár/érték arányú csövet vetted meg, mert ennyi pénzért nem kapsz ilyen jó csövet.
(és majd meglátod, amikor más prémium csővel vadászó barátaid ugyanúgy pakolnak és mennek haza...mert semmivel sem fognak tovább látni a fél millás cuccal sem.)
Aki nem ezt mondja, az vagy nem ért hozzá, vagy nemes egyszerűséggel csak írígy.

(Ha elfogadsz egy jótanácsot, a felszereléssel is legyél megfontolt és körültekintő, mint a vásárlással.)

üdv. w.

 Igen Igen Így legyen Mosolyog
A felszerlést sem bízom a véletlenre, Gabi barátomnak van egy fegyvermester cimborája, már meg is ígérte, hogy elvisz hozzá, és együtt belőjük majd a fegyvert. Nem adnám idegen kézbe a céltávcsövet sem, meg a fegyvert sem túl szívesen, felügyelet nélkül...
Ami érdekes és szimpatikus a kukkerben: kijelzi a toronyban, hogy a szálkereszt melyik tartományban van (amit anno mondtál, hogy jobbra-balra ütközésig klikk, kiszámol, majd a felének közelébe belőni a cuccot...) Mosolyog

Igen, ez is a SB távcsövek remek szolgáltatása, ez az ún. "Schuskorrektor".
Nagyon hasznos találmány, de ha jól tudom az új távcsöveket gyárilag optikai kp-ba állítják, tehát nem nagyon kell hozzányúlni.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #545 Dátum: 2008. Május 31. - 12:51:22 »

Szevasz Balázs!

A lehető legjobb ár/érték arányú csövet vetted meg, mert ennyi pénzért nem kapsz ilyen jó csövet.
(és majd meglátod, amikor más prémium csővel vadászó barátaid ugyanúgy pakolnak és mennek haza...mert semmivel sem fognak tovább látni a fél millás cuccal sem.)
Aki nem ezt mondja, az vagy nem ért hozzá, vagy nemes egyszerűséggel csak írígy.

(Ha elfogadsz egy jótanácsot, a felszereléssel is legyél megfontolt és körültekintő, mint a vásárlással.)

üdv. w.

 Igen Igen Így legyen Mosolyog
A felszerlést sem bízom a véletlenre, Gabi barátomnak van egy fegyvermester cimborája, már meg is ígérte, hogy elvisz hozzá, és együtt belőjük majd a fegyvert. Nem adnám idegen kézbe a céltávcsövet sem, meg a fegyvert sem túl szívesen, felügyelet nélkül...
Ami érdekes és szimpatikus a kukkerben: kijelzi a toronyban, hogy a szálkereszt melyik tartományban van (amit anno mondtál, hogy jobbra-balra ütközésig klikk, kiszámol, majd a felének közelébe belőni a cuccot...) Mosolyog

Nekem is Roli magyarázta el... Bion Taps
Naplózva

Üdv End
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #546 Dátum: 2008. Június 06. - 22:40:51 »

Valaki használ közületek Leupold céltávcsövet? Ti mit hallottatok róla?
Ugyanúgy, mint a fegyver rovatban, itt is csak érdeklődöm.
Köszönöm a válaszokat!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #547 Dátum: 2008. Június 07. - 12:49:55 »

Valaki használ közületek Leupold céltávcsövet? Ti mit hallottatok róla?
Ugyanúgy, mint a fegyver rovatban, itt is csak érdeklődöm.
Köszönöm a válaszokat!

A Leu csövek jó minőségűek, masszívak.
Pár probléma van vele, az alsó kategóriás csöveit, nappali használatra tervezték. A pocsolyán túl nincs éjszakai vadászat. Ami a mi vadászati körülményeinknek is megfelele, a felső kategória, az árban hasonló a német-osztrák prémiu csövekhez. Ez melett a szálkereszt igen vékonyak, bár már vanak használhatóak, (plusz a vil.pontnál nincs ilesmi)
Mire Mo.-ra beérkezik, elég húzos ára van.
Sok variációja van a különböző modeleknek: állt az ár tükrözi a minőséget.
Naplózva

Üdv End
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #548 Dátum: 2008. Június 07. - 22:47:07 »

Köszi!
Itthon néztem, webes áruházakban, meg kinti oldalakon (cabelas, ebay), hát mit ne mondjak, ott jóval olcsóbb, fogalmam sincsen, milyen feltételekkel lehet megrendelni, illetve mennyit tesz rá a szállítási díj, vám és barátai...  :-\
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #549 Dátum: 2008. Június 07. - 22:49:11 »

Itthon egy hirdetési rovatban volt rengeteg eladó Leupold, újak, garanciával, egész korrekt áron...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #550 Dátum: 2008. Június 07. - 23:00:50 »

Ha komolyra fordul a dolog, majd jobban szétnézek, de egyenlőre csak gyűjtöm az információkat.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #551 Dátum: 2008. Június 07. - 23:12:28 »

Halihó !
Én Leupold Mark III-at használok .4.5-14 50-est vill. pontosat.
Az eredmény kielégitő. Bár szürkületi értékre sajnos találkoztam jobbal is.
A céltávcső masszív minden időjárási viszonyok között jól működik és egy leejtést is kibirt magasról /sajnos véletlen teszt /.
Az ár az USA-bol behozva méltányos. Itthon jóval drágább? 1000 §
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #552 Dátum: 2008. Június 10. - 08:42:28 »

Sziasztok!
Távcso vásárlás elott állok,rendszeresen olvasom az itt megjelent véleményeket,tapasztalatokat,de azért szeretnék tanácsot kérni:
szurkuleti-esti lesvadászatra néztem ki egy Docter 8x56-ost vill.ponttal,de annyi jót hallottam a Schmidt a Bender-rol Toletek,hogy bizonytalan vagyok mellyiket válasszam.
Az internetes z-....-on kívul,még hol tudnám jobb áron megvenni a SaB-t?
Koszonom! 
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #553 Dátum: 2008. Június 10. - 08:48:56 »

Sziasztok!
Távcso vásárlás elott állok,rendszeresen olvasom az itt megjelent véleményeket,tapasztalatokat,de azért szeretnék tanácsot kérni:
szurkuleti-esti lesvadászatra néztem ki egy Docter 8x56-ost vill.ponttal,de annyi jót hallottam a Schmidt a Bender-rol Toletek,hogy bizonytalan vagyok mellyiket válasszam.
Az internetes z-....-on kívul,még hol tudnám jobb áron megvenni a SaB-t?
Koszonom! 

Szerintem jó áron csak használtban kapsz máshol, vagy próbáld meg azt, amit én is csináltam. Van egy vadászboltos ismerősöm, mondtam neki, hogy ennyiért tudok egy (esetemben Minox keresőről volt szó), tudja-e ennyiért adni nekem, mert akkor nála veszem meg. Felhívta a forgalmazót, majd azt mondta, hogy ennyiért meghozza. Két óra múlva a kezembe volt a Minox. Mosolyog
Igaz, hogy nem keresett vele sokat, de legalább a forgalma nőtt a márkakereskedőnél.
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #554 Dátum: 2008. Június 10. - 09:02:37 »

Szia Zoli!
Valami hasonlón dolgozom én is,van egy jó barátom,aki nagyon sok fegyvert-távcsovet eladott már egy itteni neves vadászboltosnak.Már hívtam is,most fog alkudni egy Kahles 7x50 vagy 8x56 CBX-re.Lehet hogy kitudja hozni a varia Docter árából.De azért a Bender is ott van a listámon.  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: