Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454496 alkalommal)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #3225 Dátum: 2010. Június 04. - 22:51:51 »

Igen, tudod. Meglepődött
Még fegyverjavító kolléga is tudta úgy felszerelni, hogy selejtes lett egy.
Az 4-16x42 volt igaz, de a nem megfelelő munkát tekintve ez lényegtelen.

Pont ezért a forgalmazó ennél a terméknél nem véletlen köti a garanciát ahhoz, hogy hivatalos fegyverjavító helyezze fel és lője be, mert gond esetén vigye el Ő a balhét.
Összesen két esetről tudok, egy esetben ez a kolléga, a másik esetben TSZCS-ben hegesztett és készített szerelékkel helyezték fel, majd le is öntötték valami fékolajjal a céltávcsövet. Meglepődött

Ez egy komlói légpuskaszerelékkel lett felszerelve. Szemmel valamint egy pici vinklivas segítségével vizsgálva roppanásnyom nincs rajta. A lövésállósága, pontossága, akadásmentes állíthatósága, feszessége, élessége minden nagyításon megmaradt. Tehát látni kell hogy a nagyítólencsén? keletkezett por? lerakódáson kívül semmi baja nincs a céltávcsőnek. Igaz egy olyan előfordult, hogy egy gumi napvédő távcsőre helyezése után amikor állítgattam a szememhez a gumi távolságát, a távcső végén lévő, feliratos gyűrűt elengedte a ragasztás, de az egy csepp pillanatragasztóval orvosolva lett. Természetesen a távcső szálkereszt állítója ki lett tekerve végállásba, többszöri esetben is de gondolom ez nem tilos..  Bion de nem ott használtam, csak azért tekergettem, hogy meg tudjam számolni hogy hány fordulatban lehet állítani. A távcső több puskámon is volt, kölcsön is volt adva  Vadász tehát kb. 10-15 alkalommal lett felszerelve ide-oda. Csóró vagyok, na.  Vigyorog  Nem tudtam volna kifizetni ennyi átszerelést.. Boltban amúgy ha több puskán is volt, mindegyik fegyvermesteri igazolást vinni kell?  OOO Persze azért rákérdezek a boltban hogy mi legyen vele, hátha csak 1 tisztítás lesz.. majd referálok, ha kész lett. Egyébként ezektől függetlenül azt mondom, hogyha holnap a kukába kell dobnom, akkor is bőven megérte az árát,  Táncol nem egy vadászcimborám hökkent már meg, amikor belenézett. TAL, lenne egy más természetű kérdésem, ha nem titok: a dioptriaállító lencse tekergetésével változik a cső nagyítása is. A csőre gyárilag megadott nagyításértékek a dioptriaállító lencse középállásában igazak?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3226 Dátum: 2010. Június 05. - 09:04:57 »

Ez egy komlói légpuskaszerelékkel lett felszerelve. Szemmel valamint egy pici vinklivas segítségével vizsgálva roppanásnyom nincs rajta. A lövésállósága, pontossága, akadásmentes állíthatósága, feszessége, élessége minden nagyításon megmaradt. Tehát látni kell hogy a nagyítólencsén? keletkezett por? lerakódáson kívül semmi baja nincs a céltávcsőnek. Igaz egy olyan előfordult, hogy egy gumi napvédő távcsőre helyezése után amikor állítgattam a szememhez a gumi távolságát, a távcső végén lévő, feliratos gyűrűt elengedte a ragasztás, de az egy csepp pillanatragasztóval orvosolva lett. Természetesen a távcső szálkereszt állítója ki lett tekerve végállásba, többszöri esetben is de gondolom ez nem tilos..  Bion de nem ott használtam, csak azért tekergettem, hogy meg tudjam számolni hogy hány fordulatban lehet állítani. A távcső több puskámon is volt, kölcsön is volt adva  Vadász tehát kb. 10-15 alkalommal lett felszerelve ide-oda. Csóró vagyok, na.  Vigyorog  Nem tudtam volna kifizetni ennyi átszerelést.. Boltban amúgy ha több puskán is volt, mindegyik fegyvermesteri igazolást vinni kell?  OOO Persze azért rákérdezek a boltban hogy mi legyen vele, hátha csak 1 tisztítás lesz.. majd referálok, ha kész lett. Egyébként ezektől függetlenül azt mondom, hogyha holnap a kukába kell dobnom, akkor is bőven megérte az árát,  Táncol nem egy vadászcimborám hökkent már meg, amikor belenézett. TAL, lenne egy más természetű kérdésem, ha nem titok: a dioptriaállító lencse tekergetésével változik a cső nagyítása is. A csőre gyárilag megadott nagyításértékek a dioptriaállító lencse középállásában igazak?

Üdv !

Maga a dioptria állítás nem változtatja a nagyítási értéket, az csak arra szolgál, hogy az emberek különböző dioptria szemértékkel rendelkeznek, és ezt tudják korrigálni, ki ki magának beállítani.

Mert mindenkinek más a szem dioptria értéke, ezért szükséges ezt beállítani, de csak egyszer.
( és ahogy öregszik a szem, kicsit korrigálni kell az öregedéssel)

Középérték elvileg 0 dioptriát jelezne, de ezzel nem kell foglalkozni.
A lényeg, hogy 100m-en lévő cél is teljesen tisztán látszódjon, és ue. a szálkereszt képe is tiszta legyen.
Ezt kell a dioptria állításal beszabályozni. Mosolyog
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3227 Dátum: 2010. Június 07. - 19:59:19 »

Üdv Mindenkinek!

Tudja valaki, hogy a Zeiss céltávcsöveknél a Duralyt típus mit jelöl? Miért olcsóbb a nem Duralyt céltávcsöveknél?

Üdv

K. Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #3228 Dátum: 2010. Június 07. - 21:04:52 »

Üdv Mindenkinek!

Tudja valaki, hogy a Zeiss céltávcsöveknél a Duralyt típus mit jelöl? Miért olcsóbb a nem Duralyt céltávcsöveknél?

Üdv

K. Ádi


Nem azért olcsóbb mert nincs benne anyag! Ugyanolyan erős anyagokból készült mint a Classic vagy Victory sorozat. Németországban szerelik ösze!!! Az árat erősen befolyásoló tényező a lencsék bevonata. Ott néhány extrát elhagytak, ilyen például a Lotutec bevonat ami ugye a vízcseppeket gyüjti össze és vezeti el. De ez a használhatóságot a lencsék minőségét nem befolyásolja. Nappali távcső elsősorban ami a választható 6-os szálkeresztből és abból is látszik, hogy nincs világítópontos irányzék a kínálatban. Viszont a látómező az nagyon széles. Ebben a kategóriában nagyon nagy.

Üdv

Imre
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3229 Dátum: 2010. Június 07. - 21:34:05 »

Nem azért olcsóbb mert nincs benne anyag! Ugyanolyan erős anyagokból készült mint a Classic vagy Victory sorozat. Németországban szerelik ösze!!! Az árat erősen befolyásoló tényező a lencsék bevonata. Ott néhány extrát elhagytak, ilyen például a Lotutec bevonat ami ugye a vízcseppeket gyüjti össze és vezeti el. De ez a használhatóságot a lencsék minőségét nem befolyásolja. Nappali távcső elsősorban ami a választható 6-os szálkeresztből és abból is látszik, hogy nincs világítópontos irányzék a kínálatban. Viszont a látómező az nagyon széles. Ebben a kategóriában nagyon nagy.

Üdv

Imre

Köszönöm a válaszod!
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #3230 Dátum: 2010. Június 07. - 21:57:49 »

Nagyon szívesen!  Wave

Üdv

Imre
Naplózva
Maverick
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #3231 Dátum: 2010. Június 08. - 09:36:01 »

Nem azért olcsóbb mert nincs benne anyag! Ugyanolyan erős anyagokból készült mint a Classic vagy Victory sorozat. Németországban szerelik ösze!!! Az árat erősen befolyásoló tényező a lencsék bevonata. Ott néhány extrát elhagytak, ilyen például a Lotutec bevonat ami ugye a vízcseppeket gyüjti össze és vezeti el. De ez a használhatóságot a lencsék minőségét nem befolyásolja. Nappali távcső elsősorban ami a választható 6-os szálkeresztből és abból is látszik, hogy nincs világítópontos irányzék a kínálatban. Viszont a látómező az nagyon széles. Ebben a kategóriában nagyon nagy.

Üdv

Imre


Üdv!
Csábító az új Zeiss-duralyt, bár engem kissé zavar a színe! Szürke!!!!!! Egy műanyag tusos fegyveren még elmegy, de egy szép fa tus felett szerintem már nagyon hülyén venné ki magát. Vagy csak én vagyok konzervatív????
Maverick
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3232 Dátum: 2010. Június 14. - 21:55:37 »

Szasztok!
Lisenfeld Super 4x33
No:181443
távcső került hozzám, karcmentes lencsék, jó állapotú.
Milyen gyártmány? és nagygolyósra is jó vagy csak kisgolyósra?
Köszi a segítséget! Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3233 Dátum: 2010. Június 15. - 07:45:59 »

Ha az eredeti német akkor az Liesenfeld.
Ha csak Lisenfeld, akkor valami kópia lehet.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3234 Dátum: 2010. Június 15. - 11:39:38 »

Kétszer is megnéztem de Lisenfeld, a felirat ahol van a másik oldalon van egy kis elipszis és abban LW van beleírva. Köszi az infót.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #3235 Dátum: 2010. Június 22. - 21:27:17 »

Üdvözletem mindenkinek!
Docter távcsövekkel kapcsolatba lenne kérdésem.Tényleg igaz hogy törökországban gyártják .?Itt ezen a forumon olvastam ezt a hirt.Hol lehetne ennek utánanézni?
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #3236 Dátum: 2010. Június 22. - 21:45:26 »

Üdvözletem mindenkinek!
Docter távcsövekkel kapcsolatba lenne kérdésem.Tényleg igaz hogy törökországban gyártják .?Itt ezen a forumon olvastam ezt a hirt.Hol lehetne ennek utánanézni?

Ez nem igaz. Made in Germany.

Üdv

Labs Land
Naplózva
titan 6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #3237 Dátum: 2010. Június 23. - 08:57:28 »

Üdv Mindenkinek!

Tudja valaki, hogy a Zeiss céltávcsöveknél a Duralyt típus mit jelöl? Miért olcsóbb a nem Duralyt céltávcsöveknél?

Üdv

K. Ádi

A külső borításuk más anyag,mint pl a Victoryé,de a minősége nem olyan rossz.
Naplózva
titan 6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


« Új üzenet #3238 Dátum: 2010. Június 23. - 08:59:48 »

Ez nem igaz. Made in Germany.

Üdv

Labs Land
Tényleg Németországba gyártják,a többit Ázsiába.Benne van a Magaslesben.
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #3239 Dátum: 2010. Június 23. - 09:59:55 »

Tényleg Németországba gyártják,a többit Ázsiába.Benne van a Magaslesben.

Abban a Magaslesben amelyik több mint egy éve egész oldalas cikket- hírdetést jelentet, hogy a Vortex mennyire "ámerikai" és mennyire piacvezető???
Te tudod!  Wave

Üdv

Labs Land
Naplózva
Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: