Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454483 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #480 Dátum: 2008. Május 28. - 08:37:00 »

No, ez igazán hasznos volt!
Köszönjük!  Taps Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #481 Dátum: 2008. Május 28. - 15:41:41 »

Nos miért van az, hogy nem lepődtem meg azon amit tapasztaltatok... Ördög Mosolyog
Nem értettem P.Zoli SB-vel kapcsolatos ellenérzését mindaddig amíg el nem mondta milyen csövet mivel próbált ki, hasonlított össze.
Immárom biztos vagyok abban, hogy sem a SB, sem az általa próbált Swaro nem volt beállítva, vagy legalábbis nem az ő szeméhez volt beállítva.
Mint ahogyan írtam nem célszerű nem azonos paraméterű csövek alapján "próbálni" mert a nagyítás és a látómező teljesen más "részletgazdagságot" mutathat és az emberi szem ezt úgy érzékeli, hogy az egyik cső színhűbb volt mint a másik...holott csak más a 2 cső aktuális paramétere és azok más részletet adnak vissza.

Nagyon nagyon kíváncsi voltam, hogy észlelitek-e a SB-re oly jellemző naplemente-szürkületi tulajdonságot.
...észleltétek, azt a bizonyos "kifehéredést".
Ez bizony egy szürkületi trófeás vad, vagy koca kontra kan elbírálásakor nagyon jól jöhet.

Én akkor tapasztaltam először, amikor egy 6x42-es Zeissel hasonlítottam össze jópár évvel ezelőtt.
A Zeiss-nek is szép képe volt, de a SB szürkületben adta ki amit tudnia kell.
Ahogyan ti is észleltétek a Kaps is jó volt, de a SB képe "világosabb" lett és ez mint mondtam bírálatkor jól jöhet.

Sokan azt hitték/hiszik, hogy én azért vagyok SB párti, mert nekem az van.
Dehát azt kellene ehhez tudni, hogy nekem sem ez volt.
Kipróbáltam jópár csövet és EZÉRT lett ilyen.

Ár/érték arányban szerintem ma ez a cső verhetetlen. (habár ezt már pár éve mondogatom.)
Nem azért ez a véleményem, mert nekem van ilyen, hanem azért mert a "sok" közül azért választottam ezt, mert ez jó.
Az meg csak hab a tortán, hogy olcsóbb is mint a többi, hazai is, a garancia érvényesítése is egyszerűbb...no és gyorsabb.

Továbbra is azt mondom, hogy nincs legjobb, csak legjobbak...de ahogyan mondani szoktam mindenki a saját pénztárcájának ellensége.  Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #482 Dátum: 2008. Május 28. - 15:48:50 »

Ja, és hogy tiszta legyen a kép, ha ma vehetnék csövet és korlátoltabb lenne a rá fordítható pénz, akkor egy 2,5-10x50-es KAPS lenne amit vennék.
(de csakis azért mert a KAPS szerel invariant szálkereszttel...és olcsóbb mint a Zeiss.)

Kiváló a vil. pontos Benderem is, de mivel mi csak holdvilággal vadászunk, így egy invariant szk.-tel ugyanolyan tökéletesen el tudnék vadászgatni...és letekerve utánkeresni és hajtásban, kissé jobban feltekerve messzebbi lövéshez is jó lenne.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #483 Dátum: 2008. Május 28. - 15:54:07 »

Szia Roli!
Még a végén én is S&B fan leszek. Bion
Viccet félre téve, valóban világosabb képe van ennek a 8x56-os Bendernek. Annyira nem sok a különbség, hogy koca-kan eldöntésénél zavaró lenne a Kaps, de mondjuk egy bak elbírálásához 100 méteren, pont abban a kétes fényviszonyoknál már valóban zavaró, persze csak mostantól, mert tudom, hogy milyen a Bender. Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #484 Dátum: 2008. Május 28. - 16:25:43 »

Szia Roli!
Még a végén én is S&B fan leszek. Bion
Viccet félre téve, valóban világosabb képe van ennek a 8x56-os Bendernek. Annyira nem sok a különbség, hogy koca-kan eldöntésénél zavaró lenne a Kaps, de mondjuk egy bak elbírálásához 100 méteren, pont abban a kétes fényviszonyoknál már valóban zavaró, persze csak mostantól, mert tudom, hogy milyen a Bender. Nyihi


Jó pap holtig tanul...
Én is szívesen "tanulgatnék" egy Z6-os swarot a kíváncsiság kedvéért.
Mert 550.000,-Ft egy céltávcsőért... Fejvakarás
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #485 Dátum: 2008. Május 28. - 16:28:04 »

Anti, Zoli!

Én is jól éreztem magam, köszönöm, hogy lehetővé tettétek számomra a tesztet, segítve nekem ezzel jó sokat...
És valóban, jót vadásztunk! Remélem hamarosan ismét, "élesebb" körülmények közt  Kacsint

 Kacsint Igen Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #486 Dátum: 2008. Május 28. - 16:30:23 »

Szia Roli!
Még a végén én is S&B fan leszek. Bion
Viccet félre téve, valóban világosabb képe van ennek a 8x56-os Bendernek. Annyira nem sok a különbség, hogy koca-kan eldöntésénél zavaró lenne a Kaps, de mondjuk egy bak elbírálásához 100 méteren, pont abban a kétes fényviszonyoknál már valóban zavaró, persze csak mostantól, mert tudom, hogy milyen a Bender. Nyihi


Jó pap holtig tanul...
Én is szívesen "tanulgatnék" egy Z6-os swarot a kíváncsiság kedvéért.
Mert 550.000,-Ft egy céltávcsőért... Fejvakarás

Az... amiban bezzeg 2200 $, annyi, mint bármelyik prémium cső...
Naplózva
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #487 Dátum: 2008. Május 28. - 17:19:12 »

Céltávcső teszt

Tesztelt távcsövek:

Kaps Variable 2,5-10x56 OC (BA 2,5-10x56) – Gyártó: Karl Kaps GmbH & Co.KG, Asslar/Wetzlar, Germany

Tesztelők:

Istenes Antal – Schmidt & Bender tulajdonos
Puklus Zoltán – Kaps tulajdonos
Fejes Balázs


Gratulálok a kitartásotokért, és köszönet a kimerítő összefoglalásért! Igen Igen Igen Taps Taps Taps

Mély meghajlás, a távcső guruk előtt!!  Menő

Én is szívesen köztetek lettem volna...

Lajos

Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #488 Dátum: 2008. Május 28. - 18:09:11 »

Balázs, Zoli, Anti !
Köszönöm nektek a tesztet, nagyon tárgyilagos és világos. gyozo gyozo
Köszönettel:r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2008. Május 29. - 08:48:27 »


Gratulálok a kitartásotokért, és köszönet a kimerítő összefoglalásért! Igen Igen Igen Taps Taps Taps

Mély meghajlás, a távcső guruk előtt!!  Menő

Én is szívesen köztetek lettem volna...

Lajos



Lajos, csak szólnod kellett volna és köztünk lehettél volna. Wave
Naplózva
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #490 Dátum: 2008. Május 29. - 13:27:35 »


Gratulálok a kitartásotokért, és köszönet a kimerítő összefoglalásért! Igen Igen Igen Taps Taps Taps

Mély meghajlás, a távcső guruk előtt!!  Menő

Én is szívesen köztetek lettem volna...

Lajos



Lajos, csak szólnod kellett volna és köztünk lehettél volna. Wave

Így csak, az a pár száz km. volt közünk Wave 
Köszönöm, hogy méltónak találsz Rátok.
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #491 Dátum: 2008. Május 29. - 13:33:55 »


Így csak, az a pár száz km. volt közünk Wave 
Köszönöm, hogy méltónak találsz Rátok.

Így csak, az a pár száz km. volt köztünk.  Röhög

Köszönöm, hogy méltónak találsz Rátok.  - Ne köszönd, ez azért van, mert Te olyan vagy, amilyen. Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #492 Dátum: 2008. Május 29. - 19:40:01 »

Köszönöm, hogy méltónak találsz Rátok.

Most viccelsz Lajos? Miért lenne itt bárki több vagy kevesebb a másiknál?  ??? Ettől vagyok én mindig rosszul... Itt maximum azzal "kevesebb" valaki, ha viselkedésével arra rá is szolgált... Na ezt Te nem tetted, nincs miről beszélni  Kacsint
Egy szó mint száz: legközelebb ha hasonló akalom lesz, gyere ha van lehetőséged, ne habozz! Várunk szeretettel itt a Börzsöny/Cserhát találkozásánál (azt hiszem ezt mindannyiunk nevében bátran mondhatom)!  Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #493 Dátum: 2008. Május 29. - 20:00:48 »

Köszönöm, hogy méltónak találsz Rátok.

Most viccelsz Lajos? Miért lenne itt bárki több vagy kevesebb a másiknál?  ??? Ettől vagyok én mindig rosszul... Itt maximum azzal "kevesebb" valaki, ha viselkedésével arra rá is szolgált... Na ezt Te nem tetted, nincs miről beszélni  Kacsint
Egy szó mint száz: legközelebb ha hasonló akalom lesz, gyere ha van lehetőséged, ne habozz! Várunk szeretettel itt a Börzsöny/Cserhát találkozásánál (azt hiszem ezt mindannyiunk nevében bátran mondhatom)!  Mosolyog Wave

Jólesik az ilyen üzenet!! Ölel  Csomagolok és megyek!! Kacsint
Lajos
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #494 Dátum: 2008. Május 29. - 20:03:21 »

Jólesik az ilyen üzenet!! Ölel  Csomagolok és megyek!! Kacsint
Lajos

Úgy legyen!  Vigyorog Egyébként ha erre jársz, előtte tényleg jelezz mindenképp!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: