Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454439 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #465 Dátum: 2008. Május 26. - 09:06:35 »

"Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?"

Roli, ezt most hogy ia gondoljam? ???

Hát gondoltam mekkorára guvadna a szemed, ha a karácsonyfa alatt meglátnál egy céltávcsőre utaló dobozt...aztán amikor felnyitnád egy ilyen csudajó optika lenne benne.
 Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #466 Dátum: 2008. Május 26. - 09:19:01 »

"Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?"

Roli, ezt most hogy ia gondoljam? ???

Hát gondoltam mekkorára guvadna a szemed, ha a karácsonyfa alatt meglátnál egy céltávcsőre utaló dobozt...aztán amikor felnyitnád egy ilyen csudajó optika lenne benne.
 Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion

Visszacsuknám a dobozt és írnék rá egy posta címet: Cs. Roland és már vinném is a postára, oszt várnám a fejleményeket. Bion
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #467 Dátum: 2008. Május 26. - 10:42:18 »

"Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?"

Roli, ezt most hogy ia gondoljam? ???

Hát gondoltam mekkorára guvadna a szemed, ha a karácsonyfa alatt meglátnál egy céltávcsőre utaló dobozt...aztán amikor felnyitnád egy ilyen csudajó optika lenne benne.
 Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion

Visszacsuknám a dobozt és írnék rá egy posta címet: Cs. Roland és már vinném is a postára, oszt várnám a fejleményeket. Bion

Szia Zoli!

Fejlemények? 20 év - első fokon  Bion Bion
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #468 Dátum: 2008. Május 26. - 10:42:43 »

Marksman!

Én az általad említett dologból SB 8x56 26-os acéltubus és 2,5-10x56-os SB - 30-as kf. tubus - semmi érdemi különbséget nem vettem észre.
Hozzáteszem mindenzt én szürkületben egy erdőszéli lesen próbáltam össze, nem nappal.

üdv.

Szia Roli!

Köszi az infot! Este kiderül az igazság Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2008. Május 26. - 13:01:00 »

"Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?"

Roli, ezt most hogy ia gondoljam? ???

Hát gondoltam mekkorára guvadna a szemed, ha a karácsonyfa alatt meglátnál egy céltávcsőre utaló dobozt...aztán amikor felnyitnád egy ilyen csudajó optika lenne benne.
 Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Ja,rajta sarló-kalapáccsal!Nekem is kínáltak már "erezöccázé".Voltam én ott minden,főnöktől kezdve nagyságos úrig,olyan jelzőket kaptam mint még sehol,de nem ütöttük nyélbe az üzletet.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #470 Dátum: 2008. Május 26. - 19:52:41 »

"Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?"

Roli, ezt most hogy ia gondoljam? ???

Hát gondoltam mekkorára guvadna a szemed, ha a karácsonyfa alatt meglátnál egy céltávcsőre utaló dobozt...aztán amikor felnyitnád egy ilyen csudajó optika lenne benne.
 Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Ja,rajta sarló-kalapáccsal!Nekem is kínáltak már "erezöccázé".Voltam én ott minden,főnöktől kezdve nagyságos úrig,olyan jelzőket kaptam mint még sehol,de nem ütöttük nyélbe az üzletet.
Szia Bandi!
Pedig butaságot csináltál! Ezeröccázé egy sarlót meg egy kalapácsot....... Életed üzletét hagytad ki !!! Bion Bion Bion Bion
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Bandi
Vendég
« Új üzenet #471 Dátum: 2008. Május 26. - 20:03:54 »

"Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?"

Roli, ezt most hogy ia gondoljam? ???

Hát gondoltam mekkorára guvadna a szemed, ha a karácsonyfa alatt meglátnál egy céltávcsőre utaló dobozt...aztán amikor felnyitnád egy ilyen csudajó optika lenne benne.
 Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Ja,rajta sarló-kalapáccsal!Nekem is kínáltak már "erezöccázé".Voltam én ott minden,főnöktől kezdve nagyságos úrig,olyan jelzőket kaptam mint még sehol,de nem ütöttük nyélbe az üzletet.
Szia Bandi!
Pedig butaságot csináltál! Ezeröccázé egy sarlót meg egy kalapácsot....... Életed üzletét hagytad ki !!! Bion Bion Bion Bion
Üdv.r. Wave


Sajnos én is csak utólag jöttem rá...bánom is rendesen OOO Wave
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #472 Dátum: 2008. Május 26. - 21:21:11 »

Viktor!

Pár oldallal előbb írtál valami tervezett céltávcső tesztelésről! Mikor és hol tervezitek a tesztet?

Szia Fégbock!

Még nincs konkrét időpont, egyelőre - erre a hétre - el is felejtődött, de az elkövetkezendő hetekre gondolnék. Érdekel?

Szia Viktor!

Persze, érdekel! Amennyiben ráérek és el tudok menni, úgy szívesen részt vennék rajta!
Előtte légyszives dobj egy e-mailt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #473 Dátum: 2008. Május 26. - 21:40:11 »

Rendben!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #474 Dátum: 2008. Május 27. - 21:16:31 »

Céltávcső teszt

Tesztelt távcsövek:

Kaps Variable 2,5-10x56 OC (BA 2,5-10x56) – Gyártó: Karl Kaps GmbH & Co.KG, Asslar/Wetzlar, Germany





Schmidt & Bender Hungaria 8x56 – Gyártó: Schmidt & Bender Hungária Optikai KFT, Budapest. Anyavállalat: Schmidt & Bender GmbH & Co KG, Biebertal, Germany





Tesztelők:

Istenes Antal – Schmidt & Bender tulajdonos
Puklus Zoltán – Kaps tulajdonos
Fejes Balázs

Tesztkörülmények:

Mindkét távcsövet azonos körülmények között, egy időben teszteltük. Igyekeztünk a Kaps variabilitásának és világító szálkeresztjének előnyeit nem kihasználni, hogy ezzel is korrekt összehasonlítási alapot adjunk a Schmidt & Bender mellett. Ezért a nagyítást olyan mértékűre állítottuk, hogy a kapott kép hasonló méretet érjen el, mint a Schmidt & Bender fix nagyítású képében látott, illetve a Kaps szálkereszt-világítását csak kíváncsiságképp használtuk, de az összehasonlítás során nem alkalmaztuk.
Mindkét távcső hasonló műszaki paraméterekkel rendelkezik – könnyűfém ház, teljesen vízálló, tömített szerkezet, tükröződésgátló bevonat a lencséken, 30mm átmérőjű középcső-méret.
Az összehasonlítás az esti órákban zajlott, kedvező időjárási körülmények közt (tiszta égbolt, enyhén szeles időjárás – páraképződés nem volt tapasztalható)

Vélemények:

Puklus Zoli: Nos hát, mint megrögzött, begyöpösödött, sznob Zeiss és Kaps rajongó, kíváncsian vártam a Bender nyújtotta élményre. A próba előtti szombaton említettem Balázsnak, hogy ha a Bender hozza ezt a képminőséget, amit a Kaps, akkor le a kalappal előtte. A távcső minőségében, megbízhatóságában nem volt kételyem, de az eddigi tapasztalatom alapján a kép minőségében, igen. A felépítésével, megbízhatóságával, egyéb dolgokkal ezért nem is foglalkoznék, csak a Benderben látottakkal.
Tehát, mikor először belenéztem már megváltozott az eddigi kételkedő hozzáállásom. Tiszta, kontúros, éles, jól érzékelhető, részletgazdag képet láttam benne, amit már megszoktam az általam használt Kapsnál. Ami furcsa volt, hogy a nagyításuk nem stimmelt. A kis Zeiss 8 szoros keresőm és a Kaps 8 szoros beállítással egyforma méretűnek láttam mindent, viszont a Bender erőssebben nagyít. Ezt korrigálandó a Kapst 8,5-es nagyításra tettük. Kép minőségében csak a színezettség volt kicsit más. A Kaps enyhén telítettebb színben adta vissza a környezetet, míg a Bender szerintem teljesen a valóságos színt adta. Ekkor egy picit elgondolkodtam, hogy mi lesz majd sötétben a Kapssal. Hát eljött a sötétség is. Ahogy sötétedett, úgy múlt el ez a színmódosítás érzékelhetősége. Viszont, mindkét távcsővel teljesen biztosan lehetett nézelődni. Az általunk kinézett fa táblát szerintem egyformán lehetett érzékelni a két távcsővel. A teljes besötétedéskor, mikor már a 102 méterre az erdő alján lévő táblát már nem lehetett látni, az előttünk elterülő füves réten tökéletesen lehetett nézelődni, bokrokat, ágakat, fűcsomókat mustrálni mind két távcsővel. Teljes biztonsággal felismerhető lett volna akár a mezei nyúl vagy macska, róka is.
Száz szónak is egy a vége, számomra nagy meglepetés volt a Bender. Most már nem csak a Zeiss, Kaps hanem a Bender is a jól teljesített kategóriába került az én általam felállított, igen szigorú feltételekkel rendelkező listában. Nyugodtan tudom a Bendernek ezt a típusát is ajánlani mindenkinek.

Istenes Anti: Véleményem teljesen egyezik a Zoli és Balázs által tapasztaltakkal. Mindkét távcső kategóriájához méltóan tökéletes, élvezhető, éles és kontrasztos képet nyújtott, választási lehetőség esetén a leendő tulajdonos egyikkel sem jár rosszabbul, mint a másikkal.
Méltán viselik magukon a „prémium” besorolást…

Fejes Balázs: A kora esti órákban, még naplemente előtt mindkét távcső tökéletes képet alkotott, semmiféle számottevő különbség nem érzékelhető. A látómező mindkét modell esetén kielégítő nagyságú, a betekintési szög is kényelmes, nem kell célzás során illesztgetni a szemtengelyt és a céltávcső optikai tengelyét. A kapott kép minősége véleményem szerint semmiféle negatív jelzővel nem illethető, tökéletes képalkotásról beszélhetünk.
Naplemente után a képalkotásban különbség érzékelhető: a Schmidt & Bender láthatóan világosabb, „fehérebb” képet mutat. Ez számomra szimpatikus, a Kaps tökéletes képet alkot ebben az esetben is, de mintha kicsit túltelített lenne. A világosabb képpel számomra könnyebb lenne a bírálat.
Erős szürkületkor már kevésbé nagy különbség vehető észre az alkotott képben, mégis a Bender még mindig fehérebb képe vehető észre. A 102 méterre lévő lőállásjelző-tábla még mindkét modellel könnyen, tisztán felismerhető, és célozható (szándékosan fás hátterű, sötétedés után nehezen érzékelhető célpontot választottunk), bár jobb széle számomra már összemosódik a faágak kontúrjaival.
A sötét beálltával a fatábla már nehezen célozható, inkább csak sejteni lehet, mint biztos célpontot felismerni benne. A közelebb lévő füves háttéren még mindkét távcső kiváló képet alkot, mozgó célpont esetén azt könnyen felismerhetővé tenné. Ebben az esetben a két kép közt kialakult színárnyalat-különbség már nem befolyásolja a használhatóságot.
Összefoglalva elmondhatom, hogy számomra nem egyértelműen ítélhető meg a két távcső közti különbség, talán a Schmidt & Bender által szürkületkor nyújtott világosabb kép teszi e távcsövet vonzóbbá, mert – főként kezdő vadász számára – talán valamelyest könnyíti a célzást. De igazság szerint ez is inkább ízlés kérdése, mint a távcső érdeme, így biztosan jól jár a Vadász, bármely optikát választja a kettő közül. Mindkét távcső mind műszakilag (felépítésileg), mind optikailag tökéletes ár/érték arányt képvisel, hasonló garanciális feltételekkel (30év).

Érdekességnek megjegyezném, hogy a Schmidt & Bender bázisát képező fegyver nyílt irányzékán lévő, az irányzék védelmét segítő gyűrű zavaróan visszatükrözte a falu fényeit a nagy távolság ellenére, ami célzás során zavaró hatást keltett a céltávcsőben. Amennyiben a fegyvert más irányba fordítottuk, a fény tükröződési lehetőségét kizárva, a hatás megszűnt.

És egy kis poén: a duplagolyósok összelövése valóban nehéz a balos és jobbos zárdugattyú egyidejű húzása miatt is  Vigyorog , de azért nekünk sikerült:

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #475 Dátum: 2008. Május 27. - 21:25:12 »

 Igen  Igen Igen Taps Taps Taps
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #476 Dátum: 2008. Május 28. - 07:44:14 »

Már nagyon vártam ezt a tesztet! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #477 Dátum: 2008. Május 28. - 07:56:18 »

Szia Balázs!
 Igen  Meghajol  Taps
Gratula! Ezt nagyon jól összefoglaltad! És egy élmény volt Veletek egy lesen ülni!
  Jót vadásztunk.  Taps
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Steve
Vendég
« Új üzenet #478 Dátum: 2008. Május 28. - 07:56:36 »

Urak!

Köszönöm szépen!
Le a kalappal! Igen gyozo
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #479 Dátum: 2008. Május 28. - 08:36:24 »

Anti, Balázs!
Nagyon jól éreztem magam veletek. Anti, örülök, hogy személyesen is megismertelek. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: