Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454492 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #450 Dátum: 2008. Május 23. - 16:21:36 »

Ezt kérnéd a Jézuskától? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Bion' bion'...
Nem vágyom a nagy 56-osokra...jó nekem ez a kis kecses 42-es....de micsoda fényereje van komám!
Ráadásul cefetül elegánsan néz ki.

Szóval Jézuska...tuggyad a dógod!!!!  Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #451 Dátum: 2008. Május 23. - 16:25:30 »

Ezt kérnéd a Jézuskától? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Bion' bion'...
Nem vágyom a nagy 56-osokra...jó nekem ez a kis kecses 42-es....de micsoda fényereje van komám!
Ráadásul cefetül elegánsan néz ki.

Szóval Jézuska...tuggyad a dógod!!!!  Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion

Akkó a Rolikának aztaaat, a Viktorkáááának meg aztat a Zeiss Victory 2,5-10x50-est... (még a nevünk is klappol)....
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #452 Dátum: 2008. Május 23. - 16:35:15 »

Ezt kérnéd a Jézuskától? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Bion' bion'...
Nem vágyom a nagy 56-osokra...jó nekem ez a kis kecses 42-es....de micsoda fényereje van komám!
Ráadásul cefetül elegánsan néz ki.

Szóval Jézuska...tuggyad a dógod!!!!  Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion

Akkó a Rolikának aztaaat, a Viktorkáááának meg aztat a Zeiss Victory 2,5-10x50-est... (még a nevünk is klappol)....

Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #453 Dátum: 2008. Május 23. - 16:36:54 »

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #454 Dátum: 2008. Május 23. - 16:52:08 »

Bandika nem kér céltávcsövet,helyette egy 8x50-es Ultravidet ha nem probléma. Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #455 Dátum: 2008. Május 24. - 09:37:00 »

Viktor!

Pár oldallal előbb írtál valami tervezett céltávcső tesztelésről! Mikor és hol tervezitek a tesztet?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #456 Dátum: 2008. Május 25. - 11:52:17 »

Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi:

Tegnap azon morfondíroztunk, vajon egy ugyanolyan objektív-átmérővel rendelkező variábel céltávcső (2,5-10x56) 8x-os nagyításra állítva, és az ugyanilyen márkájú, 8x56 fix nagyítású modell közt van-e a képminőségben különbség, és ha van, melyik modell javára?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #457 Dátum: 2008. Május 25. - 17:48:59 »

Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi:

Tegnap azon morfondíroztunk, vajon egy ugyanolyan objektív-átmérővel rendelkező variábel céltávcső (2,5-10x56) 8x-os nagyításra állítva, és az ugyanilyen márkájú, 8x56 fix nagyítású modell közt van-e a képminőségben különbség, és ha van, melyik modell javára?
Szia Marksman!
Ilyen összehasonlítást sosem próbaltam,de ha végig gondolom, akkor a következőre jutok.  (Persze nem bisztos hogy így is van)
Szerintem ez nagyban függ a cső minőségétől, a felső kategóriánál eltudom képzelni, hogy nem észlelhető különbség .(Kiváló lencsék,precíz összeszerelés, pontosan beállított optikai mechanika stb.)Gyér minőségnél mindez hiányzik.Ha mégis van különbség,csak a variábel maradhat alul, mivel ennek vannak mozgó elemei,ennél fogva "torzulhat a kép.
De ha Te ezt már ki is próbáltad,akkor kíváncsi lennék
Céltávcső ügyben hoztál már döntést?
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #458 Dátum: 2008. Május 25. - 18:01:21 »

Szia Marksman!
Ilyen összehasonlítást sosem próbaltam,de ha végig gondolom, akkor a következőre jutok.  (Persze nem bisztos hogy így is van)
Szerintem ez nagyban függ a cső minőségétől, a felső kategóriánál eltudom képzelni, hogy nem észlelhető különbség .(Kiváló lencsék,precíz összeszerelés, pontosan beállított optikai mechanika stb.)Gyér minőségnél mindez hiányzik.Ha mégis van különbség,csak a variábel maradhat alul, mivel ennek vannak mozgó elemei,ennél fogva "torzulhat a kép.
De ha Te ezt már ki is próbáltad,akkor kíváncsi lennék
Céltávcső ügyben hoztál már döntést?
Üdv.r. Wave

Szia Robi!

Holnap hasonlítjuk őket, ez alapján döntök. És ezért is tettem fel a kérdést, mert ami közt vacilálok az a 8x56 Bender és a 8x56 Kaps. Viszont összehasonlítani a 8x56 Bender és egy 2,5-10x56 Kaps lesz jelen a teszten. És bízni tudok csak benne, hogy a variábel Kaps 8x-osra állítva hasonló képet nyújt mint fix társa...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #459 Dátum: 2008. Május 25. - 18:33:29 »

Szia Marksman!
Ilyen összehasonlítást sosem próbaltam,de ha végig gondolom, akkor a következőre jutok.  (Persze nem bisztos hogy így is van)
Szerintem ez nagyban függ a cső minőségétől, a felső kategóriánál eltudom képzelni, hogy nem észlelhető különbség .(Kiváló lencsék,precíz összeszerelés, pontosan beállított optikai mechanika stb.)Gyér minőségnél mindez hiányzik.Ha mégis van különbség,csak a variábel maradhat alul, mivel ennek vannak mozgó elemei,ennél fogva "torzulhat a kép.
De ha Te ezt már ki is próbáltad,akkor kíváncsi lennék
Céltávcső ügyben hoztál már döntést?
Üdv.r. Wave

Szia Robi!

Holnap hasonlítjuk őket, ez alapján döntök. És ezért is tettem fel a kérdést, mert ami közt vacilálok az a 8x56 Bender és a 8x56 Kaps. Viszont összehasonlítani a 8x56 Bender és egy 2,5-10x56 Kaps lesz jelen a teszten. És bízni tudok csak benne, hogy a variábel Kaps 8x-osra állítva hasonló képet nyújt mint fix társa...

 Wave
Értelek!Ezen a szinten azt mondom,hogy állitsd a Kaps-ot 8×-ra és a látott kép alapján dönts. Apróbát úgy időzítsd,hogy: világos... szürkület (van ilyenkor egy 10-15 perces időszak, mikor szabad szemmel is nagyon rosszul látni, ez az időpont fog legtöbb infót adni.) És holdvilágnál, de erről már lemaradtál,mert nagyon későn kel.
A tapasztalatod ird meg légyszives.

Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #460 Dátum: 2008. Május 25. - 20:47:52 »

Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi:

Tegnap azon morfondíroztunk, vajon egy ugyanolyan objektív-átmérővel rendelkező variábel céltávcső (2,5-10x56) 8x-os nagyításra állítva, és az ugyanilyen márkájú, 8x56 fix nagyítású modell közt van-e a képminőségben különbség, és ha van, melyik modell javára?
Szia Marksman!
Ilyen összehasonlítást sosem próbaltam,de ha végig gondolom, akkor a következőre jutok.  (Persze nem bisztos hogy így is van)
Szerintem ez nagyban függ a cső minőségétől, a felső kategóriánál eltudom képzelni, hogy nem észlelhető különbség .(Kiváló lencsék,precíz összeszerelés, pontosan beállított optikai mechanika stb.)Gyér minőségnél mindez hiányzik.Ha mégis van különbség,csak a variábel maradhat alul, mivel ennek vannak mozgó elemei,ennél fogva "torzulhat a kép.
De ha Te ezt már ki is próbáltad,akkor kíváncsi lennék
Céltávcső ügyben hoztál már döntést?
Üdv.r. Wave
Ellenben a variábelek általában 30-as, a fixek meg colos tubusban vannak, talán ez meg a variábel javára szól.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #461 Dátum: 2008. Május 25. - 20:55:07 »

Ellenben a variábelek általában 30-as, a fixek meg colos tubusban vannak, talán ez meg a variábel javára szól.

Szevasz Feri Bácsi!

Esetemben a Kaps és a Bender is 30as tubusú, amit nézegettem... Mosolyog Tehát ezzel talán nem lenne gond. Holnap minden kiderül.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #462 Dátum: 2008. Május 25. - 22:04:07 »

Viktor!

Pár oldallal előbb írtál valami tervezett céltávcső tesztelésről! Mikor és hol tervezitek a tesztet?

Szia Fégbock!

Még nincs konkrét időpont, egyelőre - erre a hétre - el is felejtődött, de az elkövetkezendő hetekre gondolnék. Érdekel?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #463 Dátum: 2008. Május 26. - 08:39:34 »

Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi:

Tegnap azon morfondíroztunk, vajon egy ugyanolyan objektív-átmérővel rendelkező variábel céltávcső (2,5-10x56) 8x-os nagyításra állítva, és az ugyanilyen márkájú, 8x56 fix nagyítású modell közt van-e a képminőségben különbség, és ha van, melyik modell javára?
Szia Marksman!
Ilyen összehasonlítást sosem próbaltam,de ha végig gondolom, akkor a következőre jutok.  (Persze nem bisztos hogy így is van)
Szerintem ez nagyban függ a cső minőségétől, a felső kategóriánál eltudom képzelni, hogy nem észlelhető különbség .(Kiváló lencsék,precíz összeszerelés, pontosan beállított optikai mechanika stb.)Gyér minőségnél mindez hiányzik.Ha mégis van különbség,csak a variábel maradhat alul, mivel ennek vannak mozgó elemei,ennél fogva "torzulhat a kép.
De ha Te ezt már ki is próbáltad,akkor kíváncsi lennék
Céltávcső ügyben hoztál már döntést?
Üdv.r. Wave
Ellenben a variábelek általában 30-as, a fixek meg colos tubusban vannak, talán ez meg a variábel javára szól.

Szevasz Boar!

A gyártók java része már áll át a 30-as tubusra fix csöveknél is.
Ezt a Kaps és a SB kezdte el, de a többi gyártónál a tubus fixek esetén nem colos, hanem 26 mm.
A régi csövek - 15-20 évesek - még colos tubussal is lehettek, meg persze a köépkategória csövei is colosak.

Marksman!

Én az általad említett dologból SB 8x56 26-os acéltubus és 2,5-10x56-os SB - 30-as kf. tubus - semmi érdemi különbséget nem vettem észre.
Hozzáteszem mindenzt én szürkületben egy erdőszéli lesen próbáltam össze, nem nappal.

üdv.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #464 Dátum: 2008. Május 26. - 08:50:35 »

"Puklus Zolcsikának meg egy 3-9x50-es megvilágított 30/30 szálkereszttű, nem éppen " ÁFA kompatibilis dealer"-től, általában beltéri utcai árusítóhelyeken felkínált igazi éccakai távcsövet kívánok...ja meg adnak hozzá 4ezerért jó szereléket is.
Milyen jó lenne ha ez lenne a fa alatt...

Örülsz Zolika?"

Roli, ezt most hogy ia gondoljam? ???
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: