Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454443 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2008. Május 22. - 13:28:31 »

Szerezz valakit, akinek van S&B csöve. Én viszem a Kaps-t és vizsgáld meg magad, hogy neked melyik lenne jobb.

Sziasztok Balázs, Zoli!

Szívesen segítek a tesztben, van két 8x56-os Benderem. Egyeztessünk időpontot. Én is kíváncsi vagyok a Kaps-ra.

Anti, te vagy Balázs megmentője. Neked jó lenne a szombat délután, valamelyikünk területén?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #376 Dátum: 2008. Május 22. - 13:30:01 »

Szerezz valakit, akinek van S&B csöve. Én viszem a Kaps-t és vizsgáld meg magad, hogy neked melyik lenne jobb.

Sziasztok Balázs, Zoli!

Szívesen segítek a tesztben, van két 8x56-os Benderem. Egyeztessünk időpontot. Én is kíváncsi vagyok a Kaps-ra.

Anti, te vagy Balázs megmentője. Neked jó lenne a szombat délután, valamelyikünk területén?

Hűha, Anti területére körülményesebb lenne lezarándokolni.. Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #377 Dátum: 2008. Május 22. - 13:32:09 »

Balázs!

A golyós fegyverről se modj le, hogy nem lesz mostanában! Izs 18 30-06-ban, 308-ban + komlói fix szerelék kb 70.000 Ft. A Te vadászati hozzáállásoddal az tökéletes lesz!

Szia Peti!

Jogos, igazad van.de ha használtban nézelődök, egy-egy jobb képű ZKK sem sokkal drágább, és mégis ismétlő. Jobban bíznék magamban, a gavallér olyan jól lövő úriembereknek való, mint Te  Kacsint Vigyorog na de a ivccet félretéve, az biztos, hogy csúsztat a dolgok menetén kicsit, ha megveszem, de egyszer így is- úgy is meg kell venni! Most pedig nyerek vele, ami mindig jól jön.

 ??? Nevet
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #378 Dátum: 2008. Május 22. - 13:33:23 »

Fiúk, le a kalappal előttetek és a segítő szándékotok előtt! Nagyon rendesek vagytok!  Zavarodott  Meghajol
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #379 Dátum: 2008. Május 22. - 14:00:03 »


Így van sajnos. Annyi Bendert láttam már vendégeknél (bár főleg 42est) mint a dög, de 56-osa egy ismerősnek sincs, akivel megnézhetnénk Szomorú

Nem véletlen, hogy nincs, mert tudják, hogy a Bender csak nappalra való, estére a Kaps és a Zeiss az igazi. Ördög

Nálunk meg , akiknek S&B van, azoknak mind 56-os lencséjű! Valamit csak látnak benne, mert "néha-néha" esik disznó a területen!

Áprilisban vadásztattam egy németet bakra és a céltávcsöve 8x56-os Swaró volt, 1-es szálkereszttel! Este belenéztem, hát igen jó képe volt, pedig valami tizenpáréves darab!
Most a héten szintén vendéget kísértem. Ennek egy varia Zeiss van, 56-os lencsével! Ezt is megnéztem késő szürkületben, hát nem voltam elragadtatva a látványtól! Igaz egy nagyon leharcolt darab volt és az öreg szerint jó régi, mégis meglőtte az ünőt nagyon erős szürkületben! (70 éves az öreg!) Előtte még világosban el tudtam bírálni egyértelműen, hogy nem tehén, csak mire lőtávra jutottunk, addig sok idő eltelt!
2 éve meg nálam volt egy jó barátom puskája, kb. fél évig. Az ő csöve meg egy vadonatúj Zeiss varia, 56-os lencsével, na az már csodálatos, tiszta képű volt!  Ő viszont azt mondja, hogy előtte volt egy Kaps céltávcsöve és az nem volt ilyen jó, mint ez a mostani! P. Zoli meg nagyon dícséri, ahogy olvasom. Nekem erről nincs személyes tapasztalatom, tehát véleményt sem formálok róla!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #380 Dátum: 2008. Május 22. - 14:03:53 »

Öt perce ment el a futár, meghozta a tegnap telefonon rendelt Deltát. Kellemes meglepetés, hogy az ár megállt 67.500 FT-nál. Karcsú, könnyű kis cső, szép, éles képpel.
Elvileg hétfőn tudom belövetni, tehát tapasztalatokról később.

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #381 Dátum: 2008. Május 22. - 14:05:39 »

Öt perce ment el a futár, meghozta a tegnap telefonon rendelt Deltát. Kellemes meglepetés, hogy az ár megállt 67.500 FT-nál. Karcsú, könnyű kis cső, szép, éles képpel.
Elvileg hétfőn tudom belövetni, tehát tapasztalatokról később.

Nagy kalappal hozzá! Szerintem a kis szikén hosszú ideig hű társ lesz! Sok róka bánatára  Szomorú Vigyorog
Remélem, én is hasonlóképp örülhetek a közeljövőben Mosolyog Vagyis sokkal-sokkal jobban, mert nekem az első céltávcső lenne Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #382 Dátum: 2008. Május 22. - 14:08:13 »

. Szívesen kipróbálnék egy új x56-os S&B-t, kíváncsi vagyok a minőségére. Lehet a véleményem is megváltozna róla.


Biztos.Szerintem nagyon jó a 8x56 Hungária!Gyönyörű képe van-bár kövezzetek meg,én sok differenciát nem láttam a 56-os Meostaromhoz képest,talán egy nagyon kicsi,minimális különbséget.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2008. Május 22. - 14:09:14 »

Öt perce ment el a futár, meghozta a tegnap telefonon rendelt Deltát. Kellemes meglepetés, hogy az ár megállt 67.500 FT-nál. Karcsú, könnyű kis cső, szép, éles képpel.
Elvileg hétfőn tudom belövetni, tehát tapasztalatokról később.



Te!

És mi tartott neked 5 percig... :ALC :ALC

Komolyra fordítva a szót. Várom a tapasztalatot a csővel, mert a .223-ra keresek én is egy jobb csövet. Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #384 Dátum: 2008. Május 22. - 14:09:24 »

Nos én még maradnék optikai ügyletnél, segítség ügyben:

Kaps Zieljagd 8x56  kontra Schmidt & Bender Hungaria 8x56 LM:

Kaps:

+: nagyon igényes, szép kép, nagy név. -: külföldi garancia-érvényesítés, bár sose legyen rá szükség.

Bender:

+: nagyon igényes ez is, szép kép, nagy név, magyar, emellett szívem vágy évek óta. -: gyakorlatilag nem tudok, talán annyi, hogy Puklus Zoli szerint megveri a Kaps.

Nehéz döntés maga a vétel is, mert még nincs meg a vizsga, így látatlanba ugranék bele (bár Steve Pista Bátyám győzköd  Vigyorog), meg vagy 4 év gyűjtögetése menne el rá, ami azt jelenti, hogy fegyver jó ideig nem lesz hozzá, de egy életre választanék optikát. A kettő közti döntés meg aztán még nehezebb...  ???
Balász!
Most akkor világítópontos a Kaps?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #385 Dátum: 2008. Május 22. - 14:11:06 »

Nos én még maradnék optikai ügyletnél, segítség ügyben:

Kaps Zieljagd 8x56  kontra Schmidt & Bender Hungaria 8x56 LM:

Kaps:

+: nagyon igényes, szép kép, nagy név. -: külföldi garancia-érvényesítés, bár sose legyen rá szükség.

Bender:

+: nagyon igényes ez is, szép kép, nagy név, magyar, emellett szívem vágy évek óta. -: gyakorlatilag nem tudok, talán annyi, hogy Puklus Zoli szerint megveri a Kaps.

Nehéz döntés maga a vétel is, mert még nincs meg a vizsga, így látatlanba ugranék bele (bár Steve Pista Bátyám győzköd  Vigyorog), meg vagy 4 év gyűjtögetése menne el rá, ami azt jelenti, hogy fegyver jó ideig nem lesz hozzá, de egy életre választanék optikát. A kettő közti döntés meg aztán még nehezebb...  ???
Balász!
Most akkor világítópontos a Kaps?

Nem, hagyományos, egyes, 4es vagy duplex kereszttel.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #386 Dátum: 2008. Május 22. - 14:13:09 »

Szia Fegbock!

Szerintem, mindenkinek van egy liblingje. Az enyém a Zeiss Viktory. A Kaps-t azért merem ajánlani, mert ezt használom már 6 éve. Az én, hangsúlyozom, az én véleményem az, hogy a Kaps a prémium kategória erős képviselője.
Rangsort én nem merek állítani, mert ahhoz laboratórium is kellene, ahol a különböző bevonatokat, fényáteresztő képességeket is lehet vizsgálni, ill. nagyon sok tesztelés és sok távcső is kellene. Hát ezek közül nekem csak a Kaps áll rendelkezésemre.
Egyébként ez a távcső téma eléggé személy függő, ill. szem függő.
Én, ezek után is a mondó vagyok, hogy ki, ki próbáljon saját maga, lehetőleg minnél több távcsövet, persze az anyagi keretein belűl és saját maga döntse el, hogy neki melyik válik be jobban, melyikkel lát jobban.
Minőségben, megbízhatóságban ezek a prémium kategóriás csövek már bizonyítottak, tehát megbízhatóak. Ha még is akad probléma, hát az egy véletlen, egyedi gond lehet, az alapján nem lehet elítélni egyiket sem.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #387 Dátum: 2008. Május 22. - 14:16:05 »

Ha még is akad probléma, hát az egy véletlen, egyedi gond lehet, az alapján nem lehet elítélni egyiket sem.

Ha mégis akad probléma, rendszerint szó nélkül orvosolják. És ez a nem mindegy.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #388 Dátum: 2008. Május 22. - 14:16:12 »

Nos én még maradnék optikai ügyletnél, segítség ügyben:

Kaps Zieljagd 8x56  kontra Schmidt & Bender Hungaria 8x56 LM:

Kaps:

+: nagyon igényes, szép kép, nagy név. -: külföldi garancia-érvényesítés, bár sose legyen rá szükség.

Bender:

+: nagyon igényes ez is, szép kép, nagy név, magyar, emellett szívem vágy évek óta. -: gyakorlatilag nem tudok, talán annyi, hogy Puklus Zoli szerint megveri a Kaps.

Nehéz döntés maga a vétel is, mert még nincs meg a vizsga, így látatlanba ugranék bele (bár Steve Pista Bátyám győzköd  Vigyorog), meg vagy 4 év gyűjtögetése menne el rá, ami azt jelenti, hogy fegyver jó ideig nem lesz hozzá, de egy életre választanék optikát. A kettő közti döntés meg aztán még nehezebb...  ???
Balász!
Most akkor világítópontos a Kaps?

Nem, hagyományos, egyes, 4es vagy duplex kereszttel.

Bevallom férfiasan Kaps-al nem nagyon volt még tapasztalatom-ezért én a S&B-ert venném,az nekem nagyon tetszett,meg mégis csak "hazai" valamennyire.Én azért dötöttem amúgy a Meostar mellett,mert szerintem hasznos a vp.,bár tudom sokan nem szeretitek.

Ha van lehetőséged-és úgy néz ki lesz-próbáld ki mindkettőt,és amelyik jobban tetszik azt vedd.Amúgy mikor lesz az államvizsgád?Csak azért kérdezem mert nem lesz olyan hamar vége annak az akciónak,én a Minoxot néztem ott,és már jó pár hónapja akciós.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #389 Dátum: 2008. Május 22. - 14:18:20 »

Ha van lehetőséged-és úgy néz ki lesz-próbáld ki mindkettőt,és amelyik jobban tetszik azt vedd.Amúgy mikor lesz az államvizsgád?Csak azért kérdezem mert nem lesz olyan hamar vége annak az akciónak,én a Minoxot néztem ott,és már jó pár hónapja akciós.

Államvizsga még egy hónap kb, de vizsga téren a vadászvizsgát értettem. Államvizsga semmit sem befolyásol ez ügyben.
Vadászvizsga aug vége.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: