Oldalak: 1 ... 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454509 alkalommal)
Maverick
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #2895 Dátum: 2010. Március 04. - 12:43:57 »

Szia Maverick.

A legtöbb amerikai csomagküldő  cég nem árusít céltávcsövet Amerikán kívülre. Nekem az a véleményem, hogy a legegyszerűbb módja ha itthon veszed meg.
A többi kérdésre meg megtalálod a választ ha végig olvasod a topicot. Ha nincs hozzá kedved használd, a kereső funkciót,  csak téged érdeklő témákat fogja listázni.

Kössz a választ!
Azért kérdeztem erről, mert a távcsövet egy kinn (Amerikában) élő barátom venné meg és ő küldené haza nekem!
Tehát ha ő postán /US Post Service/ küldené, akkor kéne-e nekem valamiféle vámos fizetnem?????????
Ami a másik kérdést illeti, a Swaro Z3-as ról semmi komolyat nem találtam a topicban!
üdv Maverick ???
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 04. - 12:56:57 írta Pyrus » Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #2896 Dátum: 2010. Március 04. - 13:02:32 »

Erre a kérdésre a Vám és Pénzügyőrség jobban tudja a választ mint itt mi.
De gondold végig, barátod megveszi, becsomagolja elballag vele a US postalhoz ahol fel akarja adni.Mit ír be a csomag tartalma rublikába: céltávcső . Cim: Mo.  Onnantól kezdve nem hiszem, hogy a postások barátságosan néznének rá. Ha meg valami fals dolgot ír be és kiderül akkor megint csak nem jár jól. Szóval én nagyon meggondolnám, de lehet, hogy én látom rosszul.

Távcsőügyi illetékes Sab olvtárs. Ha erre jár, biztos fog válaszolni a kérdésedre. Amennyiben a fórumon nem találtál a Z3 ról semmit akkor két eset lehetséges:
1. Nem is annyira jó távcső  Ördög
2. Jó távcső de van tőle jobb.( ami inkább megfelel a fórumozók által kívánatosnak tartott ár / érték aránynak) Ördög
Bonus : Nagyon jó távcső de kell a kutyának ennyiért. Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2897 Dátum: 2010. Március 04. - 13:17:09 »

Némileg ellentmondok Jan kollégának, én évekig szenvedtem egy 6x45-ös Seeadlerrel, szerintem nem jó távcső. A belövése kínszenvedés volt.

Ilyenformán ezek sem képviselnek egységes minőséget.
Sasi fórumtársunk 8x57-es Zastaváján sokáig ilyen volt, és nem volt vele gond.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2898 Dátum: 2010. Március 04. - 14:03:44 »

Erre a kérdésre a Vám és Pénzügyőrség jobban tudja a választ mint itt mi.
De gondold végig, barátod megveszi, becsomagolja elballag vele a US postalhoz ahol fel akarja adni.Mit ír be a csomag tartalma rublikába: céltávcső . Cim: Mo.  Onnantól kezdve nem hiszem, hogy a postások barátságosan néznének rá. Ha meg valami fals dolgot ír be és kiderül akkor megint csak nem jár jól. Szóval én nagyon meggondolnám, de lehet, hogy én látom rosszul.

Távcsőügyi illetékes Sab olvtárs. Ha erre jár, biztos fog válaszolni a kérdésedre. Amennyiben a fórumon nem találtál a Z3 ról semmit akkor két eset lehetséges:
1. Nem is annyira jó távcső  Ördög
2. Jó távcső de van tőle jobb.( ami inkább megfelel a fórumozók által kívánatosnak tartott ár / érték aránynak) Ördög
Bonus : Nagyon jó távcső de kell a kutyának ennyiért. Ördög

Jelenleg a nagy USA területén az a módi, hogy üldözni tudják a terrorizmust és annak technikai segédleteit ( lsd. haditechnikai törvény, kettősfelhasználású termék), hogy a kinti honpolgárral aláíratnak egy okmányt, hogy a külhonba azt nem küldi, nem értékesíti, azt csak magáncélra használja fel.

Kinti nagy cégek már külhoni magánszemélyek számára közvetlen nem is küldenek, kettősfelhasználásnak számító eszközt.
Kereskedelmi és MKEH engedéllyel rendelkező cégek kivételt képeznek, ha erre kértek engedélyt.

Csak megemlítem, hogy én most rendeltem egy spéci pi tokot USA-ból.
Ez egy mű.ag valami, másra nem felhasználható, de kérték tőlem az engedélyeim fénymásolatát.
Nem a tartási engedélyt.

Hogy már ez is számít, én sem tudtam, de minek kötözködjek, átküldtem és postázzák.
Ja és le sem kellett fordítani.

Szerintem egy Magyar származású személyt azért fognak rendszeresíteni, hogy fordítani tudjanak, vagy lehet, hogy a kőkemény pecsét már jelent náluk valamit. Kacsint Vigyorog

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2899 Dátum: 2010. Március 04. - 14:06:11 »

Némileg ellentmondok Jan kollégának, én évekig szenvedtem egy 6x45-ös Seeadlerrel, szerintem nem jó távcső. A belövése kínszenvedés volt.

Megerősítem ezt, mert a Seeadlerrel állandó jelleggel csak lövésállósági probléma volt eddig. Mosolyog
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #2900 Dátum: 2010. Március 04. - 15:27:14 »

Jelenleg a nagy USA területén az a módi, hogy üldözni tudják a terrorizmust és annak technikai segédleteit ( lsd. haditechnikai törvény, kettősfelhasználású termék), hogy a kinti honpolgárral aláíratnak egy okmányt, hogy a külhonba azt nem küldi, nem értékesíti, azt csak magáncélra használja fel.

Kinti nagy cégek már külhoni magánszemélyek számára közvetlen nem is küldenek, kettősfelhasználásnak számító eszközt.
Kereskedelmi és MKEH engedéllyel rendelkező cégek kivételt képeznek, ha erre kértek engedélyt.

Csak megemlítem, hogy én most rendeltem egy spéci pi tokot USA-ból.
Ez egy mű.ag valami, másra nem felhasználható, de kérték tőlem az engedélyeim fénymásolatát.
Nem a tartási engedélyt.

Hogy már ez is számít, én sem tudtam, de minek kötözködjek, átküldtem és postázzák.
Ja és le sem kellett fordítani.

Szerintem egy Magyar származású személyt azért fognak rendszeresíteni, hogy fordítani tudjanak, vagy lehet, hogy a kőkemény pecsét már jelent náluk valamit. Kacsint Vigyorog



Amerikan kivulre csak export engedely jovahagyasaval kuldhet minden kereskedelmi ceg "kettos felhasznalhatosagu" termeket. Ebbe beletartoznak celtavcsovek, tavcso szerelek, mindenfele iranyzo berendezes, ejjellato stb. En mar tobbszor megprobaltam Z3-ast rendelni kulonbozo cegektol -sikertelenul. (egy alkalommal egy elutasito levelet fel is tettem a forumra)

Ennek ellenere a megrendelt puska cso, kozvetlen a gyartotol rendelt Conetrol szerelek minden problema nelkul erkezett ide.

Pecsettel kapcsolatban: itt az ugyvedeket/kozjegyzoket kiveve szinte senki sem hasznalja. A mi cegunk sokszamjegyu eves forgalommal dolgozik... pecsetunk nincs is!
Naplózva
Maverick
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #2901 Dátum: 2010. Március 04. - 16:02:46 »

Amerikan kivulre csak export engedely jovahagyasaval kuldhet minden kereskedelmi ceg "kettos felhasznalhatosagu" termeket. Ebbe beletartoznak celtavcsovek, tavcso szerelek, mindenfele iranyzo berendezes, ejjellato stb. En mar tobbszor megprobaltam Z3-ast rendelni kulonbozo cegektol -sikertelenul. (egy alkalommal egy elutasito levelet fel is tettem a forumra)

Ennek ellenere a megrendelt puska cso, kozvetlen a gyartotol rendelt Conetrol szerelek minden problema nelkul erkezett ide.

Pecsettel kapcsolatban: itt az ugyvedeket/kozjegyzoket kiveve szinte senki sem hasznalja. A mi cegunk sokszamjegyu eves forgalommal dolgozik... pecsetunk nincs is!

Akkor hasonló cipőben járunk, mert én is Z3-asban gondolkozok....kintről.
Megkértem a kint élő barátomat, hogy kérdezzen rá a postán illetve a fedex-nél vagy más csomagküldő szolgálatnál erre az export engedélyre. Vagy egyéb alternatívára.
üdv Maverick
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #2902 Dátum: 2010. Március 04. - 16:17:40 »

Akkor hasonló cipőben járunk, mert én is Z3-asban gondolkozok....kintről.
Megkértem a kint élő barátomat, hogy kérdezzen rá a postán illetve a fedex-nél vagy más csomagküldő szolgálatnál erre az export engedélyre. Vagy egyéb alternatívára.
üdv Maverick


Csak jartunk...
Lemondtam rola es vettem VX3-as Leupoldot
Naplózva
Maverick
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #2903 Dátum: 2010. Március 05. - 07:27:24 »

Csak jartunk...
Lemondtam rola es vettem VX3-as Leupoldot

Hali!
Mennyiért vetted a leupoldot?
Neten vagy boltban?
üdv Maverick Wave
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #2904 Dátum: 2010. Március 05. - 16:28:16 »

Hali!
Mennyiért vetted a leupoldot?
Neten vagy boltban?
üdv Maverick Wave

VX-3 3.5 - 10 x 40 (Plex szalkeresztjevel ez az europai vadaszati korulmenyek kozott nem mondhato "idealis"-nak. Ide tokeletes.
CAN $ 629.99 plus 13% ado
Bass Pro, Toronto mellet.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2905 Dátum: 2010. Március 07. - 16:43:19 »

TAL! És mindenki aki ért hozzá!
Mit lehet tudni a Leupold Mark 4-es Távcsőröl ? Kisgolyósra kellene célbalőni. Feltünően olcsón akarják adni, valószínüleg utánzat. Valaki képbe van azzal hogy ezek az utánzatok milyen minőséget képviselnek?
Naplózva

Jó szelet!
sab
Vendég
« Új üzenet #2906 Dátum: 2010. Március 07. - 17:21:19 »

TAL! És mindenki aki ért hozzá!
Mit lehet tudni a Leupold Mark 4-es Távcsőröl ? Kisgolyósra kellene célbalőni. Feltünően olcsón akarják adni, valószínüleg utánzat. Valaki képbe van azzal hogy ezek az utánzatok milyen minőséget képviselnek?

Valóban, lehet kínai gyártmány, melyet a Leupold engedélye nélkül gyártanak.
http://www.leupold.com/hunting-and-shooting/resources/counterfeit-warning/

De , sajnálatosan a Leupold háborgását nem értve, a Leupold meg gyártat Kínával. pld. keresőtávcsöveket.

Nem eredeti Leupld céltávcső minőségét nem ismerem, még nem volt szerencsém hozzá.

Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2907 Dátum: 2010. Március 07. - 17:28:03 »

Köszönöm!
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2908 Dátum: 2010. Március 07. - 18:41:15 »

Tal!
És ezen mi a tökömet kell állítani? Kisgolyósra jó lehet célbalőni? Vagy felesleges és túl otromba? És ezt mindig be kell állítani lövés elött, vagy van rajta olyan állítás ahol lehet vele vadászni is?
Naplózva

Jó szelet!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #2909 Dátum: 2010. Március 07. - 18:51:30 »

Hát szerintem egyik a világítás erőssége, másik a nagyítás értéke, harmadik az oldal állítás negyedik a magasság, ötödik a parallaxis állítás.
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 [194] 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: