Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454443 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #195 Dátum: 2008. Május 12. - 13:41:06 »

Álmok?

Akkor Bender Zenith 2,5-10x56  Mosolyog

Láttál Te már ilyen csövet Bali?

Persze! Miért? Azt ne mondd, hogy nem jó  ???

Nekem nem jött be a szálkereszt. Legkisebb nagyításon szinte láthatatlan, a legnagyobbon meg szinte csak abból áll a kép. Egy ilyen árkategóiájú csőtől elvárható lenne akár a második képsíkos szálkereszt is.

Az újak tudtommal így is készülnek!

Hát nem...

Ne idegesíts! Az 1,1-4x24-es ilyen, a nagyobbak meg nem?

Bobákossal és SPetivel végigtekergettük az összeset. Kérdezd Őket ha nekem nem hiszel. Nekem nagy csalódás volt.

Hogyne hinnék, csak nekem is meglepő... Azért én bevállalnék egyet... Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2008. Május 12. - 14:36:40 »


Érdemes megvenni?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2008. Május 12. - 14:37:29 »


Egy Hensoldtot mindig... szerintem...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2008. Május 12. - 18:25:24 »

Sab!

Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta.

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #199 Dátum: 2008. Május 12. - 18:28:51 »

De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta.

Hát Viktor az eredményre kíváncsi leszek, de sejtem.  Az élettartamot meg nem lehet tesztelni, abban csak a látottakra/tapasztaltakra lehet alapozni... Az minden optika esetén a jövő zenéje Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2008. Május 12. - 18:29:24 »

Én azt mondom a Flash-dot révén tök mindegy melyik képsíkban van az irányzójel...mert innentől kezdve a távoli - nappali - lövéseknél nincs a pont a látómezőben, így még 8-10x-es nagyításon is - legalábbis én - jól láttam a céltávcsőben, jól lehetett célozni vele.

Persze nem akarok tovább erről beszélni, mert még kapok érte...de megint azt mondom érdemes az árakat is figyelembe venni...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2008. Május 12. - 18:31:34 »

Sab!

Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta.

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Ha nálad kapott a Zeiss, akkor szerinted nálam mit kapott a SB, meg a Meopta?  Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2008. Május 12. - 18:31:57 »

Én azt mondom a Flash-dot révén tök mindegy melyik képsíkban van az irányzójel...mert innentől kezdve a távili - nappali - lövéseknél nincs a pont a látómezőben, így még 8-10x-es nagyításon is - legalábbis én - jól láttam a céltávcsőben, jól lehetett célozni vele.

Persze nem akarok tovább erről beszélni, mert még kapok érte...de megint azt mondom érdemes az árakat is figyelembe venni...

Ha felrakod nagyobb nagyításra, oldalt szinte mindent kitakar. Engem ez zavart, ha nem így lenne, nem mondanám... ott van pl. a Telek Nickelje, azon sokkal, de sokkal kisebbet változik a száálkereszt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2008. Május 12. - 18:32:33 »

Sab!

Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta.

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Ha nálad kapott a Zeiss, akkor szerinted nálam mit kapott a SB, meg a Meopta?  Mosolyog

Te is slendrián vagy? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2008. Május 12. - 18:34:18 »

Én azt mondom a Flash-dot révén tök mindegy melyik képsíkban van az irányzójel...mert innentől kezdve a távili - nappali - lövéseknél nincs a pont a látómezőben, így még 8-10x-es nagyításon is - legalábbis én - jól láttam a céltávcsőben, jól lehetett célozni vele.

Persze nem akarok tovább erről beszélni, mert még kapok érte...de megint azt mondom érdemes az árakat is figyelembe venni...

Ha felrakod nagyobb nagyításra, oldalt szinte mindent kitakar. Engem ez zavart, ha nem így lenne, nem mondanám... ott van pl. a Telek Nickelje, azon sokkal, de sokkal kisebbet változik a száálkereszt.

Te Viktor!

Mit akarsz te a távcső "oldalán" nézni, amit annyira takar a szálkereszt?
Ha bírálsz a távcsővel, ergo lövés ellőt vagy, akkor azt úgyis az irányzőjel célzó részénél, teszed nem oldalt.
Ha meg 8-10x-es nagyításon olyan nagyot takar az irányzójel oldalt, akkor ne lőj, mert egy mammut áll a látómezőben...  Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2008. Május 12. - 18:36:09 »

Sab!

Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta.

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Ha nálad kapott a Zeiss, akkor szerinted nálam mit kapott a SB, meg a Meopta?  Mosolyog

Te is slendrián vagy? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nem vagyok slendrián, csak a napi használatban azért sokkal jobban le tudja szűrni az ember mit tud egy távcső...és azt meg kell mondanom a Meopta és a SB ebben kiválóra vizsgázott.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2008. Május 12. - 18:41:55 »

Én azt mondom a Flash-dot révén tök mindegy melyik képsíkban van az irányzójel...mert innentől kezdve a távili - nappali - lövéseknél nincs a pont a látómezőben, így még 8-10x-es nagyításon is - legalábbis én - jól láttam a céltávcsőben, jól lehetett célozni vele.

Persze nem akarok tovább erről beszélni, mert még kapok érte...de megint azt mondom érdemes az árakat is figyelembe venni...

Ha felrakod nagyobb nagyításra, oldalt szinte mindent kitakar. Engem ez zavart, ha nem így lenne, nem mondanám... ott van pl. a Telek Nickelje, azon sokkal, de sokkal kisebbet változik a száálkereszt.


Te Viktor!

Mit akarsz te a távcső "oldalán" nézni, amit annyira takar a szálkereszt?
Ha bírálsz a távcsővel, ergo lövés ellőt vagy, akkor azt úgyis az irányzőjel célzó részénél, teszed nem oldalt.
Ha meg 8-10x-es nagyításon olyan nagyot takar az irányzójel oldalt, akkor ne lőj, mert egy mammut áll a látómezőben...  Vigyorog

Zavarna és punktum... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Höleség helyett: kis nagyításon olyan vékony volt a szálkereszt, hogy nem is láttam. Feltekertem 8-asra és akkora bumsztlik kerültek oldalra, hogy éjjel, amikor ez igen nagyot takar ki, én ugyanezen a nagyításon a Zeissemet választanám továbbra is. Ennek ugyan nagyobb a látómezeje, de ha már az árkategóriáknál vagyunk, akkor ott van az ő igazi ellenfele, az Zeiss Victory, aminek hasonlíthatatlanul nagyobb a látómezeje.

A Bender számomra ezek után az alsóbb kategóriák bajnoka, a felsőben a konkurencia szerintem lépéselőnyben van jelenleg. Ahogy a Bender innovációs készségét ismerem, ez nem sokáig lesz így...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2008. Május 12. - 18:44:03 »

Sab!

Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta.

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Ha nálad kapott a Zeiss, akkor szerinted nálam mit kapott a SB, meg a Meopta?  Mosolyog

Te is slendrián vagy? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nem vagyok slendrián, csak a napi használatban azért sokkal jobban le tudja szűrni az ember mit tud egy távcső...és azt meg kell mondanom a Meopta és a SB ebben kiválóra vizsgázott.

Értelek... hát, sajnos én nem vagyok területes, így valóban nem tudom nap, mint nap odaverni...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2008. Május 12. - 18:51:36 »

Én azt mondom a Flash-dot révén tök mindegy melyik képsíkban van az irányzójel...mert innentől kezdve a távili - nappali - lövéseknél nincs a pont a látómezőben, így még 8-10x-es nagyításon is - legalábbis én - jól láttam a céltávcsőben, jól lehetett célozni vele.

Persze nem akarok tovább erről beszélni, mert még kapok érte...de megint azt mondom érdemes az árakat is figyelembe venni...

Ha felrakod nagyobb nagyításra, oldalt szinte mindent kitakar. Engem ez zavart, ha nem így lenne, nem mondanám... ott van pl. a Telek Nickelje, azon sokkal, de sokkal kisebbet változik a száálkereszt.


Te Viktor!

Mit akarsz te a távcső "oldalán" nézni, amit annyira takar a szálkereszt?
Ha bírálsz a távcsővel, ergo lövés ellőt vagy, akkor azt úgyis az irányzőjel célzó részénél, teszed nem oldalt.
Ha meg 8-10x-es nagyításon olyan nagyot takar az irányzójel oldalt, akkor ne lőj, mert egy mammut áll a látómezőben...  Vigyorog

Zavarna és punktum... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Höleség helyett: kis nagyításon olyan vékony volt a szálkereszt, hogy nem is láttam. Feltekertem 8-asra és akkora bumsztlik kerültek oldalra, hogy éjjel, amikor ez igen nagyot takar ki, én ugyanezen a nagyításon a Zeissemet választanám továbbra is. Ennek ugyan nagyobb a látómezeje, de ha már az árkategóriáknál vagyunk, akkor ott van az ő igazi ellenfele, az Zeiss Victory, aminek hasonlíthatatlanul nagyobb a látómezeje.

A Bender számomra ezek után az alsóbb kategóriák bajnoka, a felsőben a konkurencia szerintem lépéselőnyben van jelenleg. Ahogy a Bender innovációs készségét ismerem, ez nem sokáig lesz így...


"Alsóbb kategóriák bajnoka"
Ez viccnek kiváló volt!  Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion

Nálam nincs legjobb, csak legjobbak!  Mosolyog
A SB sem a legjobb, de árban manapság verhetetlen az biztos. (legalábbis a Hungáriák, amik minőségben semmivel sem rosszabbak a németektől...csak a sznoboknak!)

Írtam már máskor is most is, még a régi fórumon is, ettől függetlenül egy KAPS csővel nagyon jól megbarátkoznék...mondjuk invariant irányzójellel.  Bion
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2008. Május 12. - 18:53:39 »

"""Több ponton hibás az okfejtésed szerintem:

A Zeissem ára nem 1500, hanem 1000 Euro környékén van (7x50 Classic vp.). A különbség 120, ebből ugyan ki lehet hozni egy jó puskát, de 250-ből jobbat. A variabilitást akkor sem, most sem tartottam fontosnak, a képminőség és a szürkületi érték a fontos szerintem. De - hogy kiegyenlítettnek érezd a küzdelmet "árügyileg" - vállalom, hogy szerzek egy 8x56-os Bender Hungáriát. Ez annyiba kerül, mint a Delta."""

Lövésállóság: a Zeiss sajnos igen sokat kapott már nálam, nem tehetek róla, nem tudok annyira vizsázni a használati eszközeimre, mint mások... sokszor esett el szegény, de bosszút még nem állt...


Nem gondolom, hogy hibás az összevetés, mert két azonos paraméterekkel rendelkezőt hasonlítottam össze árilag.
Én nem tudom,tudtam, hogy Neked milyen zeiss--d van.
Deltába azt tudom, hogy van 8X56-os IR-es 110 ezer ft kb.
Zeiss-be 8X56-os nincs, csak 7X50-es világítós. Ennek katalógusi ára a nem sínesnek .1040 Euro, finoman számolva, 250 ezer ft felett.
Nem szerzésre gondoltam S-B hung, hivatalos vételi árra. kb. 158.900 Ft sima szálkeresztel.
Mennyiért is építenek be utólag egy világítást a S-B-nél ?
Sokért, nagyon sokért.
Hogy mennyi világítással a 8X56-os S-B, nem tudom, de, hogy elszámoltad magad, az biztos. Kacsint Mosolyog
Hivatalos árakat kérem összehasonlítani, nem a szerzett cuccok árát.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: