Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454498 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2008. Május 11. - 21:55:11 »

Üdv!
Hallott már valamelyikőtök variálható szálkeresztes céltávcsőről?

Milyen értelemben variálható?

Átállítható, 2 különböző irányzójel van benne. Vajon megbízható?

Gyártótól függ...

Hensold-Wetzlar!  Mosolyog

Ööööö.... hallottam már róla.... Fejvakarás Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2008. Május 11. - 21:56:02 »

Tényleg jobb a meostar, mert a kontúrok, már nem elmosódottak.
Aza kérdés, hogy mit akar, fix-et, variábelt ?
Fix-et szerintem nagy szürkületi értékkel, csak 1-es szálkeresztel, vagy világítással érdemes.
Zoom-t, is szintén.
Használt terméknél, azért jó odafigyelni, mert a lövésállóság nem egy látható dolog a terméknél, és a párásodási lehetőség sem belsőleg.
Garancia, meg sok terméknél nem a termékre vonatkozik csak, a tulajdonosra is.
Jelenleg ez a módi, sok és neves gyártmánynál is.
Nem véletlen pld. a regisztrálás Net-en.
Wetzlar-al egyetértek, mert neki igaz S-B van jelenleg, tehát az a csúcs ( mi lenne más!), de tényleg jó !
Nagyon JÓ ! gyozo
Ha Steyr Schönauer fegyvere lenne már végre, akkor meg az lenne a jó ! Táncol
Igaz, ebben is igaza lenne ! gyozo
Ha meg a wetzlar-nak végre, wetzlar keresőtávcsöve lenne, akkor......... Bion

Nekem 4-es szálkeresztes a Zeiss-em és 1-es a Nickelem. Valóban jobbnak tartom éjszaka az 1-est, ráadásul nem is értem azt a mostanság terjedő "divatot", miszerint az 1-essel nem tudnak lőni... de hogy fixet, vagy variabelt csak ezzel a szálkereszttel és nagy fényerővel szabadna venni, azt vitatnám... miként azt is, hogy a S & B lenne a csócs. Jópár 8x56-os Benderrel volt már alkalmam összehasonlítani az enyémet és még soha nem vallott kudarcot.





Ezzel a "nem tudok lőni az 1-es szálkereszt dumával már nekem is tele a hócipőm".  ??? ??? ???
Ha nem lenne így eléknyeztetve a vadásztársadalom, akkor olyan precízen lőne mindenki az 1-essel mint a huzat.
Meg kell tanulni velel lőni aztán jóvan.

Ha valakit nagyon zavar az 1-es én szívesen elcserélem egy 1-es irányzójú 2,5-10x48/50-esre az én 6x42-es a vil. pontos 4-esemet.  Vigyorog Vigyorog Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2008. Május 11. - 21:58:29 »

Tényleg jobb a meostar, mert a kontúrok, már nem elmosódottak.
Aza kérdés, hogy mit akar, fix-et, variábelt ?
Fix-et szerintem nagy szürkületi értékkel, csak 1-es szálkeresztel, vagy világítással érdemes.
Zoom-t, is szintén.
Használt terméknél, azért jó odafigyelni, mert a lövésállóság nem egy látható dolog a terméknél, és a párásodási lehetőség sem belsőleg.
Garancia, meg sok terméknél nem a termékre vonatkozik csak, a tulajdonosra is.
Jelenleg ez a módi, sok és neves gyártmánynál is.
Nem véletlen pld. a regisztrálás Net-en.
Wetzlar-al egyetértek, mert neki igaz S-B van jelenleg, tehát az a csúcs ( mi lenne más!), de tényleg jó !
Nagyon JÓ ! gyozo
Ha Steyr Schönauer fegyvere lenne már végre, akkor meg az lenne a jó ! Táncol
Igaz, ebben is igaza lenne ! gyozo
Ha meg a wetzlar-nak végre, wetzlar keresőtávcsöve lenne, akkor......... Bion

Nekem 4-es szálkeresztes a Zeiss-em és 1-es a Nickelem. Valóban jobbnak tartom éjszaka az 1-est, ráadásul nem is értem azt a mostanság terjedő "divatot", miszerint az 1-essel nem tudnak lőni... de hogy fixet, vagy variabelt csak ezzel a szálkereszttel és nagy fényerővel szabadna venni, azt vitatnám... miként azt is, hogy a S & B lenne a csócs. Jópár 8x56-os Benderrel volt már alkalmam összehasonlítani az enyémet és még soha nem vallott kudarcot.





Ezzel a "nem tudok lőni az 1-es szálkereszt dumával már nekem is tele a hócipőm".  ??? ??? ???
Ha nem lenne így eléknyeztetve a vadásztársadalom, akkor olyan precízen lőne mindenki az 1-essel mint a huzat.
Meg kell tanulni velel lőni aztán jóvan.

Ha valakit nagyon zavar az 1-es én szívesen elcserélem egy 1-es irányzójú 2,5-10x48/50-esre az én 6x42-es a vil. pontos 4-esemet.  Vigyorog Vigyorog Mosolyog

Ja! Évtizedekig mindeni olyan jól lőtt az 1-essel, osztán most hirtelnnyébe elromlott a szemük...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2008. Május 11. - 22:01:43 »

Az a kedvencem amikor azt mondják "egyszerűen mindig fölé lövök".  Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Nyihi

Há embör, meg kell célozni a vadat és nem fölé célozni.  Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #169 Dátum: 2008. Május 11. - 22:04:28 »

Az a kedvencem amikor azt mondják "egyszerűen mindig fölé lövök".  Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion Nyihi

Há embör, meg kell célozni a vadat és nem fölé célozni.  Vigyorog

Ahogy szegény Bakó Vili Bátyám mondta volna: "Rá kő tennyi a kés hegyit!"
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2008. Május 11. - 22:07:35 »

Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet, az a KAPS 2,5-10x50-ese lenne invariant szálkereszttel...na az nagggggggyon szimpatikus.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2008. Május 11. - 22:09:51 »

Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet, az a KAPS 2,5-10x50-ese lenne invariant szálkereszttel...na az nagggggggyon szimpatikus.

Mellik az az Invariant? Egyébként én meg egy ugyanilyen együtthatójú sínes Victoryt vennék... a név kötelez ugye.... Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #172 Dátum: 2008. Május 11. - 22:12:55 »

Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet, az a KAPS 2,5-10x50-ese lenne invariant szálkereszttel...na az nagggggggyon szimpatikus.

Mellik az az Invariant? Egyébként én meg egy ugyanilyen együtthatójú sínes Victoryt vennék... a név kötelez ugye.... Kacsint

Az invariant hasonlatos az 1-eshez, csak az irányzójel csúcsa nem a szélső jelek felső szintjénél van, hanem kp.-ban.
Az jelek is egyébként szűkülnek befelé és a kp. felé mutatnak.
A KAPS honlapján megnézheted.
Nekem nagyon tetszik, egyszer próbáltam is vele lőni, nekem nagyon bejött.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2008. Május 11. - 22:14:49 »

Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet, az a KAPS 2,5-10x50-ese lenne invariant szálkereszttel...na az nagggggggyon szimpatikus.

Mellik az az Invariant? Egyébként én meg egy ugyanilyen együtthatójú sínes Victoryt vennék... a név kötelez ugye.... Kacsint

Az invariant hasonlatos az 1-eshez, csak az irányzójel csúcsa nem a szélső jelek felső szintjénél van, hanem kp.-ban.
Az jelek is egyébként szűkülnek befelé és a kp. felé mutatnak.
A KAPS honlapján megnézheted.
Nekem nagyon tetszik, egyszer próbáltam is vele lőni, nekem nagyon bejött.

Tudom már... nem rossz, nem rossz.. de én egy a mostaninál (44-es) vékonyabb 66-os világítósra szavazok... ízlések és pofonok...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. Május 11. - 22:21:24 »

Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet, az a KAPS 2,5-10x50-ese lenne invariant szálkereszttel...na az nagggggggyon szimpatikus.

Mellik az az Invariant? Egyébként én meg egy ugyanilyen együtthatójú sínes Victoryt vennék... a név kötelez ugye.... Kacsint

Az invariant hasonlatos az 1-eshez, csak az irányzójel csúcsa nem a szélső jelek felső szintjénél van, hanem kp.-ban.
Az jelek is egyébként szűkülnek befelé és a kp. felé mutatnak.
A KAPS honlapján megnézheted.
Nekem nagyon tetszik, egyszer próbáltam is vele lőni, nekem nagyon bejött.

Tudom már... nem rossz, nem rossz.. de én egy a mostaninál (44-es) vékonyabb 66-os világítósra szavazok... ízlések és pofonok...

Na de nem is egy árkategória lenne a két cső... Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2008. Május 11. - 22:25:58 »

Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet, az a KAPS 2,5-10x50-ese lenne invariant szálkereszttel...na az nagggggggyon szimpatikus.

Mellik az az Invariant? Egyébként én meg egy ugyanilyen együtthatójú sínes Victoryt vennék... a név kötelez ugye.... Kacsint

Az invariant hasonlatos az 1-eshez, csak az irányzójel csúcsa nem a szélső jelek felső szintjénél van, hanem kp.-ban.
Az jelek is egyébként szűkülnek befelé és a kp. felé mutatnak.
A KAPS honlapján megnézheted.
Nekem nagyon tetszik, egyszer próbáltam is vele lőni, nekem nagyon bejött.

Tudom már... nem rossz, nem rossz.. de én egy a mostaninál (44-es) vékonyabb 66-os világítósra szavazok... ízlések és pofonok...

Na de nem is egy árkategória lenne a két cső... Kacsint

Asongya: "Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet..." Most akkor ámodozunk ahogy köll, vagy sem?! Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2008. Május 11. - 22:28:55 »

Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet, az a KAPS 2,5-10x50-ese lenne invariant szálkereszttel...na az nagggggggyon szimpatikus.

Mellik az az Invariant? Egyébként én meg egy ugyanilyen együtthatójú sínes Victoryt vennék... a név kötelez ugye.... Kacsint

Az invariant hasonlatos az 1-eshez, csak az irányzójel csúcsa nem a szélső jelek felső szintjénél van, hanem kp.-ban.
Az jelek is egyébként szűkülnek befelé és a kp. felé mutatnak.
A KAPS honlapján megnézheted.
Nekem nagyon tetszik, egyszer próbáltam is vele lőni, nekem nagyon bejött.

Tudom már... nem rossz, nem rossz.. de én egy a mostaninál (44-es) vékonyabb 66-os világítósra szavazok... ízlések és pofonok...

Na de nem is egy árkategória lenne a két cső... Kacsint

Asongya: "Lehetséges, hogy furcsa, de ha most lenne annyi pénzem mint amennyi nincsen és vehetnék egy jó csövet..." Most akkor ámodozunk ahogy köll, vagy sem?! Vigyorog

Mielőtt még a "bilibe érne az ujjunk" kategóriára gondoltam...  Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2008. Május 11. - 22:39:47 »

Szomorúan kell megállapítanom: nem vagy gyakolott álmodozó! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #178 Dátum: 2008. Május 11. - 22:43:11 »

Álmok?

Akkor Bender Zenith 2,5-10x56  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #179 Dátum: 2008. Május 11. - 22:49:08 »

Álmok?

Akkor Bender Zenith 2,5-10x56  Mosolyog

Láttál Te már ilyen csövet Bali?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: