Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454554 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2595 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 12:03:06 »

Sziasztok mindenki!

Szabhoz lenne egy kérdésem! Egy barátom az amcsiktól tudna behozni, Zeiss Conquest 3-9x50 -es céltávcsôvet. Mivelhogy magának hoz, plusz hozna még egyet, kettôt. Mi a véleményed ezekrôl a csôvekrôl? Biztos nem egy Diavari, de talán...?

Ha nem lett volna több probléma, főleg lövésállósági ezekkel, akkor egyből mondanám, hogy hajrá.
De sajnos voltak gondok, és most csak azért nincs, mert felénk nem veszi senki ezt a gyártmányt, de még az osztrák sem.
Az is lehet, hogy mi fogjuk ki a hibásakat, de mindig ? :Mosolyog Kacsint Mosolyog
Diavari, az igen, az még nem ment vissza a gyárba.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2596 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 12:06:46 »

Ha nem lett volna több probléma, főleg lövésállósági ezekkel, akkor egyből mondanám, hogy hajrá.
De sajnos voltak gondok, és most csak azért nincs, mert felénk nem veszi senki ezt a gyártmányt, de még az osztrák sem.
Az is lehet, hogy mi fogjuk ki a hibásakat, de mindig ? :Mosolyog Kacsint Mosolyog
Diavari, az igen, az még nem ment vissza a gyárba.
Dehogynem...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2597 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 12:26:27 »

Ha nem lett volna több probléma, főleg lövésállósági ezekkel, akkor egyből mondanám, hogy hajrá.
De sajnos voltak gondok, és most csak azért nincs, mert felénk nem veszi senki ezt a gyártmányt, de még az osztrák sem.
Az is lehet, hogy mi fogjuk ki a hibásakat, de mindig ? :Mosolyog Kacsint Mosolyog
Diavari, az igen, az még nem ment vissza a gyárba.

És mi okoz(t)a ezeket a lövésállósági gondokat? - Konstrukciós hiba, vagy csak sikerült egy-egy selejtbe nyúlni? Vállat von
 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2598 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 13:14:36 »

És mi okoz(t)a ezeket a lövésállósági gondokat? - Konstrukciós hiba, vagy csak sikerült egy-egy selejtbe nyúlni? Vállat von
 Wave
 
Nem tudom...csak mozogni kezdett benne a szálkereszt.
Egy gyenge hátsófali infarktus kezdett kerülgetni...de a cseredarab tökéletes.  Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2599 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 13:18:16 »

Nem tudom...csak mozogni kezdett benne a szálkereszt.
Egy gyenge hátsófali infarktus kezdett kerülgetni...de a cseredarab tökéletes.  Ördög

A Tiéd is Conquest?
Akkor nagyobb kaliberre nem ajánlott?  Fejvakarás
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #2600 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 14:08:30 »

Dehogynem...

Helysbítek.
Tőlem, nálam, nem ment vissza. Mosolyog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2601 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 14:11:23 »

A Tiéd is Conquest?
Akkor nagyobb kaliberre nem ajánlott?  Fejvakarás
Victory Diavari 3-12 x 56 T*, vil.pont.
Két-három hónap után megadta magát, egy 22-250 Rem kaliberen.
Szerintem csak egy egyszerű selejt volt... Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2602 Dátum: 2009. Szeptember 30. - 22:35:44 »

Ha nem lett volna több probléma, főleg lövésállósági ezekkel, akkor egyből mondanám, hogy hajrá.
De sajnos voltak gondok, és most csak azért nincs, mert felénk nem veszi senki ezt a gyártmányt, de még az osztrák sem.
Az is lehet, hogy mi fogjuk ki a hibásakat, de mindig ? :Mosolyog Kacsint Mosolyog
Diavari, az igen, az még nem ment vissza a gyárba.
Mi már ezt máshol kitárgyaltuk de itt is csak azt tudom mondani, hogy én ilyet használok és teljesen meg vagyok vele elégedve. Már egy pár éve használom de semmi gondom. Az első tulajának 9,3x62-es kaliberre volt rakva de ezt ő egy világítópontosra cserélte. Nekem 30-06-os kaliberen volt idáig de már nekem is átkerült a 9,3x62-re. Eddig semmi baj. De ha egyszer lesz azt is meg fogom írni téged, pedig megkeresni a problémámmal, amire azért nem lesz szükség. Egyébként a kintről behozott távcsövekre itthon nem él a garancia? Vagy a garanciát nem a gyártó, hanem a forgalmazó vállalja? Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2603 Dátum: 2009. Október 01. - 08:51:59 »

Mi már ezt máshol kitárgyaltuk de itt is csak azt tudom mondani, hogy én ilyet használok és teljesen meg vagyok vele elégedve. Már egy pár éve használom de semmi gondom. Az első tulajának 9,3x62-es kaliberre volt rakva de ezt ő egy világítópontosra cserélte. Nekem 30-06-os kaliberen volt idáig de már nekem is átkerült a 9,3x62-re. Eddig semmi baj. De ha egyszer lesz azt is meg fogom írni téged, pedig megkeresni a problémámmal, amire azért nem lesz szükség. Egyébként a kintről behozott távcsövekre itthon nem él a garancia? Vagy a garanciát nem a gyártó, hanem a forgalmazó vállalja? Kacsint

""Egyébként a kintről behozott távcsövekre itthon nem él a garancia? Vagy a garanciát nem a gyártó, hanem a forgalmazó vállalja? Kacsint
[/quote]""

Elsődlegesen Mo-on is a forgalmazónál kell intézni a garanciális problémát, ha az ellenben megszűnt, akkor közvetlenül lehet a gyártó céghez is fordulni.

Mint közismert, és ez nem csak az én negatív tapasztalatom a prémium gyártó cégek igen csak furcsán kezelik a garanciális eseteket.
Van ellen pld. is szerencsére !!!!
Csak nem jellemző. Kacsint Mosolyog

Kintről származó optikai eszközökre ugye azért nem él a gari Mo-on, mert nem Magyar volt a forgalmazó.
Már több gyártó kéri, hogy regisztrálják a terméket, és akkor lép életbe a garancia.
Ez talán azért volt, van, mert van rá pld. ,hogy lopikálják a terméket a gyárakból. Meglepődött
Az sem mindegy, hogy a terméknél a vásárló személyére vonatkoztatják a garanciát, vagy a termékre, mert sajnos már arra is volt pld., hogy személyre vonatkoztatták.
Nem mindegy. Mosolyog
Utoljára, sajnos ismét egy Z6-os-al voltak problémák, melyet erőteljesen negatívan rendezett , értelmezett le a képviselő, szimplán hülyének nézték a vásárlót és belém is kostóltak.
Forgalmazó rendes volt, mert a negyedik azonos probléma jelentkezésekor elismerte a szakvéleményt, és a tulajdonos már nem kérte ezt a gyártmányt, helyette egy új Zeisst választott.
Van ilyen is sajnos. Szomorú
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2604 Dátum: 2009. Október 01. - 11:15:21 »

""Egyébként a kintről behozott távcsövekre itthon nem él a garancia? Vagy a garanciát nem a gyártó, hanem a forgalmazó vállalja? Kacsint
""

Elsődlegesen Mo-on is a forgalmazónál kell intézni a garanciális problémát, ha az ellenben megszűnt, akkor közvetlenül lehet a gyártó céghez is fordulni.

Mint közismert, és ez nem csak az én negatív tapasztalatom a prémium gyártó cégek igen csak furcsán kezelik a garanciális eseteket.
Van ellen pld. is szerencsére !!!!
Csak nem jellemző. Kacsint Mosolyog

Kintről származó optikai eszközökre ugye azért nem él a gari Mo-on, mert nem Magyar volt a forgalmazó.
Már több gyártó kéri, hogy regisztrálják a terméket, és akkor lép életbe a garancia.
Ez talán azért volt, van, mert van rá pld. ,hogy lopikálják a terméket a gyárakból. Meglepődött
Az sem mindegy, hogy a terméknél a vásárló személyére vonatkoztatják a garanciát, vagy a termékre, mert sajnos már arra is volt pld., hogy személyre vonatkoztatták.
Nem mindegy. Mosolyog
Utoljára, sajnos ismét egy Z6-os-al voltak problémák, melyet erőteljesen negatívan rendezett , értelmezett le a képviselő, szimplán hülyének nézték a vásárlót és belém is kostóltak.
Forgalmazó rendes volt, mert a negyedik azonos probléma jelentkezésekor elismerte a szakvéleményt, és a tulajdonos már nem kérte ezt a gyártmányt, helyette egy új Zeisst választott.
Van ilyen is sajnos. Szomorú
A végén kiderül, hogy nem is a conquest csövekkel van a legtöbb gond. Angyal Wave
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2605 Dátum: 2009. Október 01. - 20:28:55 »

A végén kiderül, hogy nem is a conquest csövekkel van a legtöbb gond. Angyal Wave
Szerintem nincsen azokkal gond, csak azért eladók újonnan, mert a dolgozók bizonyos időközönként kedvező áron kihozhatnak egy egy terméket és ezeket árulják. Én ezt hallottam. Vagy tényleg gond van a conquestekkel? Vállat von
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2606 Dátum: 2009. Október 01. - 22:19:44 »

Szerintem nincsen azokkal gond, csak azért eladók újonnan, mert a dolgozók bizonyos időközönként kedvező áron kihozhatnak egy egy terméket és ezeket árulják. Én ezt hallottam. Vagy tényleg gond van a conquestekkel? Vállat von
Mint írtam az enyémmel semmi gond nincs. Remélem ez így is, marad, mert mostanában nem nagyon terveztem egy céltávcső cserét. Mosolyog
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2607 Dátum: 2009. Október 01. - 22:48:43 »

Szerintem, ha vigyázol rá örökös darab. Igen Csak azért írtam a fenti hozzászólást, mert lehet hirdetéseket látni, "vadonat új, dobozában eladó" típusúakat ezzel a távcsővel kapcsolatban, és felmerülhet az emberben, hogy újonnan miért is eladó egy conquest.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2608 Dátum: 2009. Október 01. - 22:55:46 »

Szerintem, ha vigyázol rá örökös darab. Igen Csak azért írtam a fenti hozzászólást, mert lehet hirdetéseket látni, "vadonat új, dobozában eladó" típusúakat ezzel a távcsővel kapcsolatban, és felmerülhet az emberben, hogy újonnan miért is eladó egy conquest.
Mert amikor én vettem itthon azt mondták rá, hogy 243e kintről meg 130-140e-ből megvolt és ezek után el kell gondolkodni azon, hogy kikre szokták mondani, hogy hülye.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2609 Dátum: 2009. Október 02. - 13:04:58 »

Túl mélyen nem szeretnék belemenni ebbe a kérdésbe, de egy ilyen cég mint a Zeiss, amely deklaráltan prémium kategóriás optikákat gyárt, -és nem tegnap óta-, vajon hozzájárulna ahhoz, hogy a neve olyan terméken szerepeljen, ami nem éri el azt a színvonalat, amelyet szerte a világon a Zeiss névhez kapcsolnak? 
Szerintem nem.

Szerintem ha akarnának középkategóriás csöveket árulni, megtehetnék más márkanévvel, ahogy páran teszik is.
Tudott dolog, hogy a Conquest-széria nem ugyanazt a színvonalat képviseli mint a Diavari, de attól az még Zeiss, tehát nem középkategória!

(mindezt úgy írom, hogy én eddig eggyel kerültem közelebbi kapcsolatba, tehát meghatározó tapasztalatom nincs vele)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: